Sada je: ned 28 tra, 2024 9:22 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
 Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI* 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Sinoć sam i ja napokon pogledao Star Trek Into Darkness. I ostao oduševljen.

Film je vizualno prejak, sa poslovično izvrsnim humorom, ali i odličnom glumačkom izvedbom Benedicta Cumberbatcha kao Khana Nooniena Singha, koji je odradio posao bolje nego i originalni Khan, Ricardo Montalban. U tom smislu, nadam se kako ćemo ga opet vidjeti.

Od vizualnih sam dijelova najzadovoljniji činjeniceom kako je konačn, nakon gotovo 50 godina franšize, po prvi put u punom sjaju prikazan jedan fderacijski grad. I to ne bilo koji, nego San Francisco sjedište Zvjezdane Flote. Jedino mi je žao što opet nismo vidjeli Golden Gate.

Klingonci su prehebeni, bit će ih pravi gušt vidjeti u Star Trek XIII, ako se ostvare obećanja producenata i scenarista o ratu između Federacije i Klingonskog Carstva.

I konačno, odlične su mi posvete prethodnim serijama - ENT-u i DS9-u pogotovo, poput velike uloge Odjela 31 u cijeloj priči, provincije Ketha na Qo'noSu gdje je rođen general Martok, kao i Archerovog Enterprisea NX-01 i Cochraneovog Phoenixa kao maketa u uredu admirala Marcusa.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


čet 30 svi, 2013 1:09 pm
Profil Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sub 18 kol, 2012 5:25 pm
Postovi: 90
Lokacija: Krapina/Zagreb, Hrvatska
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: II
Opis Stanja: komplicirano
Koje si vrste?: Klingonac
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Iskreno meni je barem 5x bolji od Star Trek (2009.). Više Trek poveznica, bolji protivnici, dobar razvoj glavnih likova.

Općenito mi se čini da je sve sazrijelo od prvog filma i moram priznati da jedva čekam sljedeći što nije bio slučaj nakon prošloga.

_________________
http://botf2.star-trek-games.com/viewtopic.php?f=13&t=1356

Bitka je smisao života, uvijek ima bitaka za borbu, bitno je samo boriti se časno...samo tako možemo pobijediti kao ono što jesmo, čim izdamo sami sebe bolje da ni ne pobijedimo jer dokazujemo da smo gori od onih koje preziremo.


pet 31 svi, 2013 2:00 pm
Profil YIM
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Hmm, 300 000 km od Zemlje, znači kolko sam skužio iz filma, taman iznad orbite Zemlje, pucaju 2 broda jedan na drugi, 5-10 minuta traje scena i u to vrijeme ne pojavi se niti jedan drugi brod da priupita kaj se događa, tko, koga .... nemoguće je misliti da Zemlja, kao glavni planet Federacije i Zvjezdane flote nema nikakvu obranu, nikakve male šatlove ili male borbene brodove koji bi ju branili, ili normalne brodove koji su tu baš za takve slučajeve ... pa po toj logici 30 Klingonskih Bird of Preya može doći skriveno i otvorit paljbu po Zemlji i uništit sve po redu, mislim, eh ](*,) ](*,) ...

a kaj je najgore, prije nego je ENT odlazio sa zemlje, dok su se razdvajali od one postaje, u kadru se vidi 1 ili 2 broda, a onda kasnije ništa ..

nez, dođe mi da nađem JJ Abramsa ili nekog od glavnog staffa i lupam ga čekićem po glavi 3 dana .. nevjerojatno, takav propust mi je jednostavno nevjerojatan i uništio mi je cijeli film, ali doslovce ... da me sad netko pita, dao bi mu 1/10 ocjenu ..

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


čet 06 lip, 2013 10:28 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Cmd Data je napisao/la:
Hmm, 300 000 km od Zemlje, znači kolko sam skužio iz filma, taman iznad orbite Zemlje, pucaju 2 broda jedan na drugi, 5-10 minuta traje scena i u to vrijeme ne pojavi se niti jedan drugi brod da priupita kaj se događa, tko, koga .... nemoguće je misliti da Zemlja, kao glavni planet Federacije i Zvjezdane flote nema nikakvu obranu, nikakve male šatlove ili male borbene brodove koji bi ju branili, ili normalne brodove koji su tu baš za takve slučajeve ... pa po toj logici 30 Klingonskih Bird of Preya može doći skriveno i otvorit paljbu po Zemlji i uništit sve po redu, mislim, eh ](*,) ](*,) ...

a kaj je najgore, prije nego je ENT odlazio sa zemlje, dok su se razdvajali od one postaje, u kadru se vidi 1 ili 2 broda, a onda kasnije ništa ..

nez, dođe mi da nađem JJ Abramsa ili nekog od glavnog staffa i lupam ga čekićem po glavi 3 dana .. nevjerojatno, takav propust mi je jednostavno nevjerojatan i uništio mi je cijeli film, ali doslovce ... da me sad netko pita, dao bi mu 1/10 ocjenu ..

A gledaj, istih takvih bisera je znao imati i stari Trek. Sjeti se samo TNG-a i Best of Both Worlds, gdje se Borg kocka samo prešetava po Sunčevom sustavu i gdje ga ide zaustavit samo par šatlova ispred Marsa. Ili u DS9-u kad su Breeni napali Zemlju? Ima takvih slučajeva još da nenabrajam. :P

_________________
Image


pet 07 lip, 2013 9:59 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
U TNG-u je prije borgova upada u sunčev sustav čitava armada federacijskih brodova ušla u bitku s kockom a u DS9-u je Breen napa zemlju na prepad u doba dok je večina brodova bila u nekoj od ratnih operacija ;)

_________________
Surviving the new decade


pet 07 lip, 2013 11:08 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Sto se tice TNG-a to je bilo isto kao kad bi jedan najmoderniji tenk sa omanjom vojskom unutra krenuo na par katapulteva sa kopjanicima i macevaocima :shock:

Tako da porediti Borg i Breene je smesno da ne kazem zalosno... :whatever:

A , planetarna odbrana kao ne postoji? :zgrožen:
Koliko je to naivno.... ](*,)

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pet 07 lip, 2013 12:49 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Neobično je da ste svi preskočili moju teoriju i nastavili kritizirati scenarij.

Marcus je bio glavni armiral flote i još k tome i povezan sa Section 31. Ne mislite li da mu je predstavljao ikakav problem da malo počisti situaciju - naredi brodovlju da se makne s puta i preko Section 31 zablokira osiguranje na Zemlji (slično kao admiral Layton obrambenu mrežu u DS9 "Paradise Lost")?

Uostalom, bio je toliko uspješan u pripremama da ne samo da je zavarao posadu Enterprisea, već i publiku i nakon filma (recimo captain se čudio kako to da je taj dio Kronosa nenaseljen, a najvjerojatnije je i to dio Marcusove šeme)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 08 lip, 2013 9:53 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Captain mora pogledat film opet i to šta prije :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


sub 08 lip, 2013 10:05 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Eto, još jedan plus za film, ipak je kompleksniji nego prošli, gdje se jedina stvar za iole kompleksniju raspravu koju se mogu sjetiti je račvanje timelineova :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 08 lip, 2013 10:25 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
captain je napisao/la:
U TNG-u je prije borgova upada u sunčev sustav čitava armada federacijskih brodova ušla u bitku s kockom a u DS9-u je Breen napa zemlju na prepad u doba dok je večina brodova bila u nekoj od ratnih operacija ;)

Da, kakva armada? Pa bilo je samo 40 brodova. A cijela Federacijska flota se sastoji od tisuće brodova. :P
Osim toga to ne objašnjava zašto je Sol sustav, dakle glavni sustav Federacije branili samo par šatlova kod Marsa. :)
Ista stvar u DS9-u u slučaju Breena. Čovjek bi očekivao da će usred Dominijskog rata flota brodova stalno biti pozicionirana da štiti Zemlju, tako da do iznenadnog napada uopće niti nebi moglo doći, ali očito je to viša matematika za stratege u starfleetu. :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
Image


sub 08 lip, 2013 1:31 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Cvicek je napisao/la:
Neobično je da ste svi preskočili moju teoriju i nastavili kritizirati scenarij.

Marcus je bio glavni armiral flote i još k tome i povezan sa Section 31. Ne mislite li da mu je predstavljao ikakav problem da malo počisti situaciju - naredi brodovlju da se makne s puta i preko Section 31 zablokira osiguranje na Zemlji (slično kao admiral Layton obrambenu mrežu u DS9 "Paradise Lost")?

Uostalom, bio je toliko uspješan u pripremama da ne samo da je zavarao posadu Enterprisea, već i publiku i nakon filma (recimo captain se čudio kako to da je taj dio Kronosa nenaseljen, a najvjerojatnije je i to dio Marcusove šeme)

Pa smješno je to što je admiral Marcus u tom slučaju bio u pravu, jedino što je on možda išao malo predaleko u svojem naumu. Sam pacifizam koji je Federacija provodila bi bio udarac koji bi uništio Federaciju, jer ostatak kvadranta ne gleda svemir ružičastim naočalama kao stanovnici Federacije.
Drugo, gubitak Vulkana je zasigurno otvorilo oći mnogim pacifistima u starfleetu kojima je postalo jasno upravo ono što je Marcus htio postići, a to je ako žele sačuvati ono što su do tad postigli moraju imati razvijenu i moćnu vojsku koja će to i moći sačuvati od vanjskog utjecaja, i veoma je pohvalno što se Star Trek napokon pozabavio i tom temom.

_________________
Image


sub 08 lip, 2013 1:39 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Suikotreki je napisao/la:
captain je napisao/la:
U TNG-u je prije borgova upada u sunčev sustav čitava armada federacijskih brodova ušla u bitku s kockom a u DS9-u je Breen napa zemlju na prepad u doba dok je večina brodova bila u nekoj od ratnih operacija ;)

Da, kakva armada? Pa bilo je samo 40 brodova. A cijela Federacijska flota se sastoji od tisuće brodova. :P
Osim toga to ne objašnjava zašto je Sol sustav, dakle glavni sustav Federacije branili samo par šatlova kod Marsa. :)
Ista stvar u DS9-u u slučaju Breena. Čovjek bi očekivao da će usred Dominijskog rata flota brodova stalno biti pozicionirana da štiti Zemlju, tako da do iznenadnog napada uopće niti nebi moglo doći, ali očito je to viša matematika za stratege u starfleetu. :lolsmjeh: :lolsmjeh:


Slažen se s cvicekovim upisom o kompleksnosti :sesir2:

A sad da tebi odgovorin , pa nije bila čitava flota ali je bilo ono šta se moglo skupit a 40 federacijskih brodova nije bezopasna flotica ;)

_________________
Surviving the new decade


sub 08 lip, 2013 7:23 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Suikotreki je napisao/la:
Pa smješno je to što je admiral Marcus u tom slučaju bio u pravu, jedino što je on možda išao malo predaleko u svojem naumu. Sam pacifizam koji je Federacija provodila bi bio udarac koji bi uništio Federaciju, jer ostatak kvadranta ne gleda svemir ružičastim naočalama kao stanovnici Federacije.
Drugo, gubitak Vulkana je zasigurno otvorilo oći mnogim pacifistima u starfleetu kojima je postalo jasno upravo ono što je Marcus htio postići, a to je ako žele sačuvati ono što su do tad postigli moraju imati razvijenu i moćnu vojsku koja će to i moći sačuvati od vanjskog utjecaja, i veoma je pohvalno što se Star Trek napokon pozabavio i tom temom.
Da, to sam i spominjao u početnom komentaru i kasnije.

Isto kao i pojedinci, i društva su pod utjecajem onoga što se događa, i vanjske okoline (ili kak bi to već nazvao) i da se npr. nama danas dogodi da se pojave teroristi iz budućnosti i dignu cijelu Englesku u zrak, ne bi nam baš bilo svejedno, blago rečeno :)

Tada, a opet se da usporediti i s onim nakon 11.9.01 (nebitno jel u pitanju false flag ili ne), sve ovisi koliko je neko društvo napredovalo u tom pogledu i da li će se prepustiti panici i napraviti pretjeranu kontrareakciju, žrtvovati ono do tada stvoreno u zamjenu za nešto sigurnosti.
Federacija se je, ako sam dobro shvatio, krenula donekle militarizirati ali ne toliko da dovede u pitanje postojeće društvo/kulturu, no Marcus je (opet slično kao Layton) smatrao da to nije dovoljno radikalno... i eto sranja...

No ne slažem se za količinu pacifizma - Federacija je od samog začetka bila donekle militarizirana (i nastala je, ako se dobro sječam ENTa, kao reakcija na vanjsku prijetnju (Romulance) kako bi se više vrsta zajedno moglo oduprijeti toj i budućim prijetnjama. Jedino o čemu bi se moglo govoriti je da se s vremenom od obrambene flote krenula transformirati u onu više posvečenu istraživanjua, no i dalje su se istraživala raznorazna oružja; uvijek je postojala nekakva potencijalna prijetnja (prvo Romulanci, pa Klingonci (i Romulanci), Kardasijanci, Borg, Fominij itd...)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 09 lip, 2013 3:47 am
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sri 17 lis, 2012 3:22 pm
Postovi: 56
Koje si vrste?: Human
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
vjeko1701 je napisao/la:
Iskreno meni je barem 5x bolji od Star Trek (2009.). Više Trek poveznica, bolji protivnici, dobar razvoj glavnih likova.

Općenito mi se čini da je sve sazrijelo od prvog filma i moram priznati da jedva čekam sljedeći što nije bio slučaj nakon prošloga.


Najzabavnije su mi bile poveznice koje su se svako malo pojavljivale u filmu: npr. incident s Harryjem Muddom, McCoy vrši pokuse na triblu, spomenu se Ktarijanci (ktarian marauders, ako se dobro sjećam), provincija Ketha na Kronosu i slično. Čak je napravljena i referenca na ST VI: The Undiscovered Country, odnosno eksplozija mjeseca Praxisa: ovdje vidimo kako ga poluraspadnutnog polagano privlači Kronosova gravitacija :)

Evo, kad već postam, i ja ću reći da mi se film jako svidio! Posebno mi je bio super središnji obrat sa otkrićem Khanovog identiteta i cijeli zaplet oko toga kako ga je admiral Marcus iskoristio :thumbs2:


čet 20 lip, 2013 4:52 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Star Trek Into Darkness: dojmovi *SPOJLERI*
Gorgy je napisao/la:

Najzabavnije su mi bile poveznice koje su se svako malo pojavljivale u filmu: npr. incident s Harryjem Muddom, McCoy vrši pokuse na triblu, spomenu se Ktarijanci (ktarian marauders, ako se dobro sjećam), provincija Ketha na Kronosu i slično. Čak je napravljena i referenca na ST VI: The Undiscovered Country, odnosno eksplozija mjeseca Praxisa: ovdje vidimo kako ga poluraspadnutnog polagano privlači Kronosova gravitacija :)


Da. :D Plus još maketa NX-01 u uredu admirala Marcusa i Section 31. :)

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


čet 20 lip, 2013 9:55 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan