Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:43 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Nero - najuspješniji negativac Treka? (SPOILERI) 
Autor/ica Poruka
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Nero - najuspješniji negativac Treka?
grrrr, stavite "spoilers" u naslov...


čet 11 ožu, 2010 9:04 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Nero - najuspješniji negativac Treka? (SPOILERI)
Iskreno... meni je Nero najlošiji ST negativac.
Pazi samo tog baksuza.
Super nova uništila njegov matični planet, Spock je dao sve od sebe , no bezupješno da ga spasi, i umjesto da bude zahvalan Spocku što je ako ništa drugo spasio barem ostatak Romulanskog Carstva, neee on je doživio emocionalni slom na razini djeteta od 5 godina i ne samo da se želio osvetiti Spocku tako da uništi njegov matični planet, već je pritom htio uništiti i cijelu Federaciju... istu tu Federaciju koja je u njegovom vremenu pomogla Romulancima da Shizon ne dođe na vlast.
Tako bi se moglo zaključit da je nakon Nemesisa Federacija bila u najboljim odosima s Romulanskim Carstvom do tad, tako da evo još jedne nelogičnosti s Nerovim motivima...

U svakom slučaju moje mišljenje je da je Nero ne zanimljiv, ne maštovit negativac, čija je jedina svrha upravo ta da se Kirk, Spock i ostala bagra imaju s kime borit...

_________________
Image


ned 04 tra, 2010 10:52 am
Profil
Cadet 1st year
Cadet 1st year
Avatar

Pridružen/a: čet 01 tra, 2010 3:54 pm
Postovi: 11
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Post Re: Nero - najuspješniji negativac Treka? (SPOILERI)
evo i moj prvi kometar na forumu, valjda me necete "pojest"

Nero nije otisao u proslost, nego je povučen u proslost koliko se ja sjecam, kroz crnu rupu koji cak ni on sam nije napravio. nije ni znao za uss kelvin, tj. za ulogu kirkovog oca i kirka poslje, pa njegovo unistenje i kao rezultat ponistavanje "originalnog svemira" je slucajnost a ne nekakav "plan".

Pa ga to moze ciniti samo "najsretnijim" zlikovcem.

P.S. u biti najveci novi zlikovac je u biti SPOK :shocked: , koji ne samo da nije uspio spasiti romulus, nego i otvorio crnu rupu koja ih je usisala i "izbrisala" originalni svemir.

P.S.S. ni vulkanci nisu sta su nekad bili. nekad je mogao napravit kalkulacije za time warp napamet i to tocno....dvaput!!!!! a sada....

_________________
slika


ned 04 tra, 2010 7:02 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Nero - najuspješniji negativac Treka? (SPOILERI)
Dobro kaže BlueDragon (a mislim da je i neko prije spomenuo slično)... da je Nerov plan bio promijeniti cijelu prošlost/sadašnjost/budućnost... timeline, onda bi možda i bio najuspješniji Star Trek negativac. To sve je bila samo (ajmo je nazvati) nuspojava njegovih (ne)djela.

Iako, uspio je uništiti Vulkan, što mu je bio jedan od ciljeva (i to tako da stari Spock gleda), tako da je uspio barem djelomično u svojem naumu. Ali ne bi rekao da je najuspješniji Trek negativac. Njegova djela jesu najviše utjecala na ST svemir i na kanon ( :lol: ), ali meni nije ostavio toliko jak utisak da bi bio najbolji/najuspješniji negativac.

468

_________________
slika


ned 04 tra, 2010 10:57 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Nero - najuspješniji negativac Treka? (SPOILERI)
BlueDragon je napisao/la:
evo i moj prvi kometar na forumu, valjda me necete "pojest"

Nero nije otisao u proslost, nego je povučen u proslost koliko se ja sjecam, kroz crnu rupu koji cak ni on sam nije napravio. nije ni znao za uss kelvin, tj. za ulogu kirkovog oca i kirka poslje,

Krivo, on je jako dobro znao tko je Kirk. To i sam spomene u filmu, u onoj zadnjoj konfrontaciji između Kirka i njega ("James T. Kirk was a great man, but that was another life")

BlueDragon je napisao/la:
pa njegovo unistenje i kao rezultat ponistavanje "originalnog svemira" je slucajnost a ne nekakav "plan".

Nero je samo htio osvetu, niš više. Federacija nije htjela pomoći Romulancima (konkretno Vulkanci koji nisu s nikim htjeli dijeliti onu "crvenu materiju" jer je ona pre moćno oružje), i zato je krenuo u bezumno razaranje, bez nekog posebnog plana.

BlueDragon je napisao/la:
P.S. u biti najveci novi zlikovac je u biti SPOK :shocked: , koji ne samo da nije uspio spasiti romulus, nego i otvorio crnu rupu koja ih je usisala i "izbrisala" originalni svemir.

Nije originalni svemir izbrisan.


pon 05 tra, 2010 3:26 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Nero - najuspješniji negativac Treka?
_Oz je napisao/la:
U svakom slučaju, Nero je promijenio jako puno toga, vjerojatno spasio Romulance od uništenja u novom svemiru... .

Ok, a odakle samo vadiš ovu konstataciju?
Misliš li da je zato što je uništio Vulkan da je tim potezom spriječio da za stotinjak godina supernova "ponovo" uništi Romulus? :?
Onda gledajmo što je sve Nero ostavio iza sebe...
Jedan Romulanski brod došao i napravio pomutnju i nepopravljivu štetu u cijeloj Federaciji i Klingonskom Carstvu.
Šta misliš kako bi Federacija i Klingonci nakon Neroa gledali o Romulancima?
Misliš li da ih nebi gledali kao prijetnju za njihov opstanak i možda čak sklopili savez kako bi uklonili tu prijetnju?

Tako da moje mišljenje je da je Nero svojim potezima više odmogao Romulanskom Carstvu nego što mu je pomogao...

_________________
Image


sri 19 svi, 2010 5:25 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Nero - najuspješniji negativac Treka?
Suikotreki je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
U svakom slučaju, Nero je promijenio jako puno toga, vjerojatno spasio Romulance od uništenja u novom svemiru... .

Ok, a odakle samo vadiš ovu konstataciju?
Misliš li da je zato što je uništio Vulkan da je tim potezom spriječio da za stotinjak godina supernova "ponovo" uništi Romulus? :?

Ne, ali budući da Kirk zna kakva opasnost prijeti Romulusu i čime ju se može otkloniti, logično je da će taj podatak biti podijeljen sa Romulancima (Federacija zagovara humanost, sumnjam da bi sve to tajili, a osim toga, tko kaže da Nero nije već poslao upozorenje carstvu?).

Suikotreki je napisao/la:
Jedan Romulanski brod došao i napravio pomutnju i nepopravljivu štetu u cijeloj Federaciji i Klingonskom Carstvu.

Federaciji da, ali Klingoncima? Uništio im je jednu flotu od 47 brodova pri bijegu iz Rura Penthea, big deal. Klingonci su u međuvremenu sigurno uspjeli barem djelomično proučiti Nerovu tehnologiju i time malo unaprijediti vlastitu.

Suikotreki je napisao/la:
Šta misliš kako bi Federacija i Klingonci nakon Neroa gledali o Romulancima?
Misliš li da ih ne bi gledali kao prijetnju za njihov opstanak i možda čak sklopili savez kako bi uklonili tu prijetnju?

Tako da moje mišljenje je da je Nero svojim potezima više odmogao Romulanskom Carstvu nego što mu je pomogao...

Moguće. Sad bi dobro došla jedna TV serija koja bi nam u stilu DS9-a prikazala ravnotežu sila u novom svemiru nakon svih tih događaja...


sri 19 svi, 2010 5:34 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Nero - najuspješniji negativac Treka?
_Oz je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
U svakom slučaju, Nero je promijenio jako puno toga, vjerojatno spasio Romulance od uništenja u novom svemiru... .

Ok, a odakle samo vadiš ovu konstataciju?
Misliš li da je zato što je uništio Vulkan da je tim potezom spriječio da za stotinjak godina supernova "ponovo" uništi Romulus? :?

Ne, ali budući da Kirk zna kakva opasnost prijeti Romulusu i čime ju se može otkloniti, logično je da će taj podatak biti podijeljen sa Romulancima (Federacija zagovara humanost, sumnjam da bi sve to tajili, a osim toga, tko kaže da Nero nije već poslao upozorenje carstvu?).

U normalnoj situaciju ne sumnjam da bi to Federacija učinila, ali uvoj gdje je jedan od glavnih planeta Federacije Vulkan uništen, gdje je gotovo Zemlja uništena, misliš li stvarno da to nebi promjenilo ideologiju i politiku Federacije? Sjeti se samo ENT epizoda "Demons" i "Terra Prime" i kakav je napad Xindija imao učinak na čovječanstvo.
Sumnjam da bi reakcija bila išta drugačija u ovoj situaciji...
_Oz je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Jedan Romulanski brod došao i napravio pomutnju i nepopravljivu štetu u cijeloj Federaciji i Klingonskom Carstvu.

Federaciji da, ali Klingoncima? Uništio im je jednu flotu od 47 brodova pri bijegu iz Rura Penthea, big deal. Klingonci su u međuvremenu sigurno uspjeli barem djelomično proučiti Nerovu tehnologiju i time malo unaprijediti vlastitu.

Ok, ovako kad malo razmislim oni su od sukoba s Nerom imali više koristi nego negativnosti, ali svejedno sumnjam da bi i njima bilo svejedno s pomisli da Romulanci imaju na desetke, stotine ovako jakih brodova poput Nerade... a nakon onoga onakve primisli nebi bile toliko neubičajne...

_Oz je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Šta misliš kako bi Federacija i Klingonci nakon Neroa gledali o Romulancima?
Misliš li da ih ne bi gledali kao prijetnju za njihov opstanak i možda čak sklopili savez kako bi uklonili tu prijetnju?

Tako da moje mišljenje je da je Nero svojim potezima više odmogao Romulanskom Carstvu nego što mu je pomogao...

Moguće. Sad bi dobro došla jedna TV serija koja bi nam u stilu DS9-a prikazala ravnotežu sila u novom svemiru nakon svih tih događaja...

Da apsolutno se slažem...
Takva serija bi malo popunila neke praznine i odgovorila na neka pitanja koje je ovaj film stvorio... ali mislim da bi to ipak bio možda malo prevelik podhvat, pogotovo kad znamo da od takve potencijalne serije nebi bila brza i velika zarada...

_________________
Image


sri 19 svi, 2010 5:49 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan