Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:17 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 378 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sljedeća
 Star Trek: Into Darkness (2013) 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
 Star Trek: Into Darkness (2013)
Star Trek XII (2013)

slika

Nakon velikog uspjeha novog Star Trek filma, koji je na kinoblagajnama diljem svijeta zaradio 380 milijuna USD, nadmašivši tako sve sve svoje prethodnike (izuzev The Motion Picture kad je u pitanju zarada u svijetu korigirana za inflaciju), Paramount je užurbano krenuo u produkciju slijedećeg, dvnaestog po redu Star Trek filma.

Štoviše, Paramount je mjesec dana prije premijere ST XI, a uvjeren u uspjeh filma, doa zaleno svjetlo za početak radova na ST XII. I dok se J.J. Abrams još nije odlučio hoće li režirati film (a svi vjerujemo kako hoće), secenarij za dvanaesticu pisati će scenaristički dvojac ST Xi - Roberto Orci i Alex Kurtzman, ovaj put pojačani izvršnim producentom jedanaestice Damonom Lindenlofom.

Kao što je prije nekoliko dana otkrila Zoe Saldana (Uhura), prva verzija scenarija napola je gotova, dok su Orci i ekipa nedavno izjavili da očekuju završetak radova na scenariju do Božića. Pritom bi snimanje filma moglo započeti najranije u ožujku iduće godine, sa planiranom premijerom u svibnju 2011. godine.

Iako zasada, naravno, nema informacija o priči novog filma, određene špekulacije postoje, kako među fanovima, tako i od strane scenarista, a kreću se u dva pravca - reebotanje neke od postojećih priča iz TOS-a i TOS filmova, ili stvaranje sasvim nove priče, bilo sa starim, bilo sa novim protivnicima.

Pritom se u preteklih mjesec-dva kao prvorazredna špekulacija nametnulo reebotanje priče o Khanu Noonienu Singhu (a što je moguće, budući se ST XI odvija na alternativnom vremenskom pravcu, nastalom uništenjem USS Kelvina, neovisnom od primarnog timelinea). Štoviše, ističe se kako bi Javier Bardem bio odličan kandidat za ulogu Khana. S druge strane, vjerojatna je i priča o Klingoncima kao glavnim negativcima filma, a koje u toj ulozi još nismo vidjeli od Star Trek: Generations i sestara Duras.

Još jedna zanimljiva stvar o kojoj trenutno raspravljaju Orci, Kurtzman, LIndenlof i Abrams jest i potencijalno spajanje radnji ST XII i ST XIII, a po uzoru na spajanje radnji ST II (The Warth of Khan), ST III (The Search for Spock) i ST IV (The Voyage Home).

Kako bilo, slijedeće dvije godine obilovati će redovitim vjestima o produkciji filma (među kojima će vjerojatno opet biti vijesti o nastupu Williama Shatnera u ST XII :D :D ), a koje će biti redovito objavljivane i u ovom topicu, na radost fanova.

Zasada vam donosim do sada objavljene vijesti o ST XII:

SDCC: Saldana o ST XII
Abrams o Shatneru i Khanu u ST XII
Kapetan Robert April U ST XII?
Orci i Kurtzman o idućem filmu
Odobren ST XII


--------

Budući je onaj topic "Dvanaesti film?" od početka zamišljen kao nekakva anketa, mislim da je pametnije otvoriti novi, središnji ST XII topic. :mrgreen:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


ned 02 kol, 2009 2:11 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Star Trek XII (2011)
Miroslav je napisao/la:
Budući je onaj topic "Dvanaesti film?" od početka zamišljen kao nekakva anketa, mislim da je pametnije otvoriti novi, središnji ST XII topic. :mrgreen:

Cadet's logic is sound. :mrgreen:

a sto se tice dvanaestog filma, bilo bi ljepo vidjeti da se prica "prelije" i na trinaesti film, ijako sam protiv cliff hanger nadovezivanja.

ST II, III i IV su funkcionirali savrsenopo tom pitanju i mislim da bi bio pu pogodak kad bi tamo nesto i sada izveli sa dvanaestim i trinaestim (ako Bog da) filmom.

u svakom slucaju, uzbudljiva vremena za trek! :D

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pet 07 kol, 2009 12:47 am
Profil ICQ Web stranica
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek XII (2011)
A ne, ja ne želim Khana. :cry:

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


ned 09 kol, 2009 10:08 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Star Trek XII (2011)
Orci i Kurtzman o povezivanju ST XII i ST XIII

slika

Govoreći za IESB, scenaristi Roberto Orci i Alex Kurtzman ponovno su se osvrnuli na mogućnost povezivanja radnji slijedeća dva Star Trek filma.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sub 15 kol, 2009 7:14 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Star Trek XII (2012)
ST XII stiže tek 2012. godine

slika

S obzirom na iznimno zgusnut raspored članova produkcijske i glumačke ekipe ST XI, a posebice redatelja J.J. Abramsa, scenarista Roberta Orcija i Alexa Kurtzmana, te Chrisa Pinea (James T. Kirk), nedavno je postalo očito kako će premijera dvanaestog Star Trek filma biti pomaknuta sa 2011. na 2012. godinu. Navedenu informaciju konačno su potvrdili i sami scenaristi Orci i Kurtzman.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


uto 20 lis, 2009 4:31 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Star Trek XII (2012)
Abrams o ST: XII i mogućoj novoj seriji

slika

U nedavnom intervjuu za MTV online J.J. Abrams se osvrnuo na idući film za kojeg se trenutno traže ideje te na eventualnu novu Trek seriju.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sub 24 lis, 2009 4:13 pm
Profil Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pet 08 sij, 2010 7:14 am
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Generations
Opis Stanja: "I'm Flying Jack!"
Post Re: Star Trek XII (2012)
Hoće novi film biti u normalnom svemiru ili u smrdljivoj alternativi? :(

_________________
slika
Created by ANT


ned 10 sij, 2010 4:52 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek XII (2012)
Zefram Cochrane je napisao/la:
Hoće novi film biti u normalnom svemiru ili u smrdljivoj alternativi? :(

"Smrdljiva alternativa" sad JEST normalni svemir.


ned 10 sij, 2010 5:49 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek XII (2012)
Alternativa je smrt za ovaj star trek koji ja naprimjer volim ..nek vise jednom nastave di su stali u nemesisu ili DS9-u 8)

_________________
Surviving the new decade


ned 10 sij, 2010 5:51 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek XII (2012)
captain je napisao/la:
Alternativa je smrt za ovaj star trek koji ja naprimjer volim

Moja sućut :baeh:

captain je napisao/la:
..nek vise jednom nastave di su stali u nemesisu ili DS9-u 8)

Uživaj u svojim diluzijama... :neznam:

Jedva čekam nastavak, koji radi JJ Abrams i koji izlazi 29.VI.2012. :biggrinlove:


ned 10 sij, 2010 5:56 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek XII (2012)
Sta bi ti to sad tribalo znacit :roll: .... cinjenica da postoji publika koja nevoli taj novi star trek i koja bi i malo onog po starom kalupu ...bi barem tribala bit motiv za raznolikost star treka a ne za odlazak u totalni akcijski..supermoderni kalup bez imalo prave dramatike :wink:

_________________
Surviving the new decade


ned 10 sij, 2010 6:00 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek XII (2012)
captain je napisao/la:
cinjenica da postoji publika koja nevoli taj novi star trek i koja bi i malo onog po starom kalupu

Činjenica je da je ta publika u debeloj manjini i da nikog tko odlučuje o budućnosti Treka nije briga šta ta manjina misli.

captain je napisao/la:
supermoderni kalup bez imalo prave dramatike :wink:

Gdje piše da u nastavku neće bit dramatike? Sjeti se ST IV. To je praktički bila komedija, duh treka nula (u cijelom filmu nema ni Enterprisea čak), a bio je sjajan film. Onda je došo ST V koji je bio sramotna sprdačina - duh treka -20. Svejedno nitko nije plakao kako je Trek mrtav, iako su oba filma bila daleko od ST ideje.

A što se tiče supermodernog kalupa, on od mene dobiva
:thumbs2: :thumbs2: :thumbs2: :thumbs2: :thumbs2:


ned 10 sij, 2010 6:39 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek XII (2012)
Znas na sta mislim ..ona dramatika kao u insurectionu di se picard buni zbog preseljenja 500 ljudi ili ona famozna the line must be drawn ..recenica 8)

_________________
Surviving the new decade


ned 10 sij, 2010 6:42 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek XII (2012)
captain je napisao/la:
Znas na sta mislim ..ona dramatika kao u insurectionu di se picard buni zbog preseljenja 500 ljudi ili ona famozna the line must be drawn ..recenica 8)

Pa strpi se, bogamu. U Generationsu nije bilo takvih trenutaka, pa ni tada nitko nije strahovao za buduće filmove.

JJ Abrams je obećao "dublji" nastavak. Ajmo mu dat "benefit of a doubt."


ned 10 sij, 2010 6:45 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Star Trek XII (2012)
Ma samo nek snimaju serije; lako za paralelne svemire i stvarnosti.


ned 10 sij, 2010 7:35 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 378 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan