Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:09 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Najlosiji ST Film 

Koji vam je najgori ST film?
The Motion Picture 16%  16%  [ 8 ]
The Wrath of Khan 6%  6%  [ 3 ]
The Search for Spock 12%  12%  [ 6 ]
Tho Voyage Home 8%  8%  [ 4 ]
The Final Frontier 33%  33%  [ 16 ]
The Undiscovered Country 6%  6%  [ 3 ]
Generations 0%  0%  [ 0 ]
First Contact 0%  0%  [ 0 ]
Insurrection 6%  6%  [ 3 ]
Nemesis 12%  12%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 49

 Najlosiji ST Film 
Autor/ica Poruka
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Najlosiji ST Film
Spet je napisao/la:
Žmiga mi detektor za sarkazam... doduše, s tobom se nikad ne zna...

hehe.
ovaj put se iskreno slazem. ;)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 22 svi, 2010 2:19 pm
Profil ICQ Web stranica
Trekkie

Pridružen/a: uto 03 svi, 2011 9:51 am
Postovi: 3
Spol: Muški
Koje si vrste?: klingonac
Post Re: Najlosiji ST Film
Veliki pozdrav iz Mostara ovdašnjem društvu jer sam se tek uključio na ovu stranicu.
Šta reći, proglašavanje nekog filma najlošijim je gotovo isključivo subjektivne prirode kao i gotovo sve u sedmoj umjetnosti. Čitavo ocjenjivanje je bazirano na očekivanjima gledatelja a film može a i ne mora zadovoljiti to traženje, jer kritika i fanovi najčešće imaju različita gledišta.
Pa da krenemo; TOS i filmovi naslonjeni na TOS imaju zamjerku loše scenografije, ponekad i radnje, što je i razumljivo jer su snimane 60-tih i 70-tih godina sa svim ograničenjima ondašnje filmske tehnologije. Zato ti filmovi ne liježu dobro današnjoj publici, razmaženoj CGom i Photoshopovima
TNG i filmovi/serije naslonjene na TNG predstavljaju evoluciju
TOSa, i na traci ali i na polju primjene novih filmskih tehnologija. Može se reći da je , donekle, problem TNGa udaljavanje od TOSa ili njegovo razvodnjavanje i kopiranje. To je, opet razumljivo jer se i publika promijenila u odnosu na početak STa, a na kraju krajeva i čitav svijet se je promijenio (pogotvo tehnološki).
Pitanje koje svaki fan treba sebi postaviti je ; šta ST meni predstavlja? Da li su one jednokratna zabava za porodicu ili stimulacija za maštu ili alegorija na trenutno stanje društva.


uto 03 svi, 2011 10:52 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najlosiji ST Film
Pozdrav Kerrla. U principu se slažem s tvojom konstatacijom da je sve subjektivno, ali smatram da postoje instance u kojima se neko djelo objektivno može proglasiti lošim, točnije moguće je postići konsenzus oko toga je li to djelo zadovoljilo zadane kriterije ili nije.

ST nekome uistinu može biti jednokratna obiteljska zabava, ili kako si napisao "stimulacija za maštu ili alegorija na trenutno stanje društva", a može biti i svo troje, no u Treku ipak postoje neki univerzalni kriteriji koje valja ispuniti. Iako ST vrvi simbolikom, smatram da društveno-politički komentar nije neophodan element ovdje. Ono što je po mome mišljenju uistinu važno je poštivanje nekih elementarnih roddenberryjevskih ideja kao što su bolja budućnost u kojoj vlada jednakost, socijalna pravednost i pacifizam, te naravno istraživački duh. Također, Trek bi trebao poštivati onaj minimum znastveno-fantastične vjerodostojnosti koja će gledatelju omogućiti suspenziju nevjerice.

Ako za primjer uzmemo najnoviji ST film, vidjet ćemo da on na trenutke opasno hoda po toj tankoj liniji između "uvjerljive laži" i očitog apsurda, no ipak uspijeva ostati u tim okvirima prihvatljivog. "Crvena materija" koja stvara crne rupe, kao i koncept korištenja crne rupe za putovanje između različitih vremenskih razdoblja i kvantnih (alternativnih) svemira jednom će fizičaru možda zvučati smiješno, ali prosječan Trekkie je u 700+ pogledanih epizda vidio i većih gluposti.

ST V: The Final Frontier drugačija je priča. U njemu Trek iz SF-a na vrlo traljav način prelazi u neki kvazi-fantasy.

Negdje u ovoj temi nači ćeš link na moju davno napisanu recenziju, ali umijesto da sad ovdje citiram samog sebe, radije ću citirati Rogera Eberta:

Citat:
"Star Trek V" is pretty much of a mess - a movie that betrays all the signs of having gone into production at a point where the script doctoring should have begun in earnest. There is no clear line from the beginning of the movie to the end, not much danger, no characters to really care about, little suspense, uninteresting or incomprehensible villains, and a great deal of small talk and pointless dead ends. Of all of the "Star Trek" movies, this is the worst.


"Sto ljudi, sto ćudi" poslovica je koja definitivno vrijedi za Trekije. Ima nas svakakvih. No ako smo oko nečega uspjeli postići kakav takav konsenzus, to je oko STV-a kao najlošijeg ST filma. :zubo:


uto 03 svi, 2011 11:58 am
Profil Web stranica
Trekkie
Avatar

Pridružen/a: čet 07 srp, 2011 7:30 pm
Postovi: 1
Lokacija: USS Enterprise NCC-1701-E
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Awesome
Koje si vrste?: Human
Post Re: Najlosiji ST Film
Nijedan ST film mi nije loš, ali moram priznati da mi se najmanje sviđa The Voyage Home. Imao sam osjećaj kao da gledam neku komediju i nikako nema ST feeling. Odgledao sam film do kraja samo jer sam očekivao odgovore (tko i zašto je poslao sondu), ali ništa od toga. Ne govorim da je film loš, ali kad bih poredao ST filmove s najboljim na vrhu, ovaj bi vjerojatno bio negdje pri dnu.

_________________
Engage


pon 11 srp, 2011 12:11 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Najlosiji ST Film
47 glasova!!! :mrgreen:

The Motion Picture bez ikakvog razmišljanja...

_________________
It is smaller on the outside!


pon 11 srp, 2011 5:03 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najlosiji ST Film
Mimi Sky je napisao/la:
47 glasova!!! :mrgreen:

The Motion Picture bez ikakvog razmišljanja...

Nemoj zezat? To je baš dobar film. :shock:

_________________
Image


uto 12 srp, 2011 11:44 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Najlosiji ST Film
Spet je napisao/la:
Mimi Sky je napisao/la:
The Motion Picture bez ikakvog razmišljanja...

Nemoj zezat? To je baš dobar film. :shock:

Je. Nazalost mnogi ljudi to ne prepoznaju.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 12 srp, 2011 12:56 pm
Profil ICQ Web stranica
Trekkie

Pridružen/a: ned 21 kol, 2011 3:01 pm
Postovi: 1
Naj Serija: TOS
Opis Stanja: Danas je dobar dan za umiranje.
Koje si vrste?: Klingonac, Vulkanac
Post Re: Najlosiji ST Film
Definitivno najnoviji film. Nepovezana priča sa pravim putem Kirka do kapetanskog mista. Previše efekata, sliči na kombinaciju Nemoguće misije i Jamesa Bonda. Bljak totalni. :vrazicak1:


ned 21 kol, 2011 3:13 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najlosiji ST Film
Nažalost to će ipak biti The Final Frontier. Premda sam se dvoumila između njega i Generationsa... Podjednako su loši... i površni...

_________________
Image


ned 21 kol, 2011 4:47 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Najlosiji ST Film
hm... meni je Nemesis losiji od Generationsa. :-k

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 22 kol, 2011 3:12 pm
Profil ICQ Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najlosiji ST Film
Ma ja... Kirk umire padom sa stubišta... :?

_________________
Image


uto 23 kol, 2011 10:58 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Najlosiji ST Film
Eto, film ima i praktičnu pouku:
pazi kako silaziš niz stepenice!

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 23 kol, 2011 1:39 pm
Profil ICQ Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Najlosiji ST Film
Final frontier grrrrr tema filma nikakva, mislim traze Boga - sve samo ne Star Trek, druga stvar, Boga traze u centru galaksije i to nase galaksije. Kod toliko galaksija u svemiru oni misle da je bas u nasoj. A tek jos kad se doda da za samo par sati predju 30ak hiljada svjetlosnih godina a jednom USS.Voyageru treba 30 godina da predje istu razdaljinu sto godina kasnije. Kad se jos samo sjetim da je Final frontier bio moj uvod u fransizu, nije ni cudo sto sam odbijao godinama poslije toga da odgledam bilo koju epizodu neke od ST serija jer sam na osnovu tog filma imao pogresno misljenje(dodatni razlog da mrzim Final frontier :evil: )
Steta sto nema ovog posljednjeg filma i njemu bih dao svoj glas.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 23 kol, 2011 3:06 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan