Sada je: pon 29 tra, 2024 1:01 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 NASA i Trek 

Koliko je NASA u duhu treka?
100% 0%  0%  [ 0 ]
Tu negdje 19%  19%  [ 3 ]
Možda jednog dana 50%  50%  [ 8 ]
Ništa od trek sna 31%  31%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 16

 NASA i Trek 
Autor/ica Poruka
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: NASA i Trek
NASA nema apsolutno nikakve ideale Star Treka...
Naposljetku američka vojska i NASA su usko povezani, i međusobno si pomažu, tj. na neki način im je produžena ruka američke vojske pomoću koje osim dominacije na Zemlji amerikanci žele stvorit i prednost i dominaciju u svemiru.
Pa i bilo je priča kako su prakrički Amerikanci htjeli "svemir" pripojit kao svoj "teritorij", ali su odustali od toga nakon što su se Rusija, Kina i ostale svijetske sile s tehnologijom odlaska u svemir strogo usprostavili tome...

_________________
Image


uto 02 vel, 2010 7:03 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: NASA i Trek
...glasam za opciju ''možda jednog dana''...

...jer svemirska istraživanje će napredovati s godimana...
...možda s našeg stajališta to izgleda prilično sporo...

...no jednog dana će se napraviti bolji pogon, bolji brod...
...pa će se zagaziti dulje u svemir...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 04 vel, 2010 1:16 pm
Profil ICQ Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: NASA i Trek
Mr.bobo je napisao/la:
...glasam za opciju ''možda jednog dana''...

...jer svemirska istraživanje će napredovati s godimana...
...možda s našeg stajališta to izgleda prilično sporo...

...no jednog dana će se napraviti bolji pogon, bolji brod...
...pa će se zagaziti dulje u svemir...


Je, ali prvo trebamo još jedan svjetski rat prije nego shvatimo da svi trebamo upregnuti sile u zajednički cilj - svemir :wink:


ned 07 vel, 2010 5:07 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: NASA i Trek
shirajzl je napisao/la:
Je, ali prvo trebamo još jedan svjetski rat prije nego shvatimo da svi trebamo upregnuti sile u zajednički cilj - svemir :wink:

oprosti, ali ima daaaleko vise zajednickih ciljeva u koje bi trebalo upregnuti zajednickim silama prije nego sto se uopce sjetimo pogledati u nebo.
ili treci svjetski rat predlazes kao rjesenje problema poput siromastva, gladi i slicno.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 07 vel, 2010 5:20 pm
Profil ICQ Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: NASA i Trek
Ma nisam tako mislio, naravno da ima puno važnijih stvari.

Mislio sam u kontekstu ove ankete, kad se već priča o istraživanju svemira. Imamo previše problema koje moramo riješiti da bi uopće pomišljali na svemir.


ned 07 vel, 2010 5:49 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: NASA i Trek
Ant je napisao/la:
shirajzl je napisao/la:
Je, ali prvo trebamo još jedan svjetski rat prije nego shvatimo da svi trebamo upregnuti sile u zajednički cilj - svemir :wink:

oprosti, ali ima daaaleko vise zajednickih ciljeva u koje bi trebalo upregnuti zajednickim silama prije nego sto se uopce sjetimo pogledati u nebo.
ili treci svjetski rat predlazes kao rjesenje problema poput siromastva, gladi i slicno.

Pa da, upravo tako.
Svijetski rat je definitivno riješenje za siromašne i bolesne i gladne.
Njih se pošalje da ratuju, oni svi izginu i ostanu samo bogati koji stvore svoju utopiju kakvu vidimo u ST-u.
Te se onda okrenu kako bi svoje bogatsvo proširili u svemir.
Tako da, svijetski rat je riješenje... riješenje s kojim bi se svih nepodobnih i suvišnih riješilo. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Image


ned 07 vel, 2010 6:02 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: NASA i Trek
shirajzl je napisao/la:
Mislio sam u kontekstu ove ankete, kad se već priča o istraživanju svemira. Imamo previše problema koje moramo riješiti da bi uopće pomišljali na svemir.

urpavo u tome je i poanta koju zelim napraviti.
naime, Star Fleet sunkcionira tako kako funkcionira upravo zato sto postoji u utopijskom svemiru, u svemiru u kojem su svi Zemljaski problemi relavino uspjesno rijeseni, u kojem nema stvari tipa siromastva i gladi.

NASA nazalost nema tu priliku. njenu politiku i dalje diktira novac, financije iz proracuna i slicno, a tako je i sa ostalim svemirskim projektima. pa ipak, ono sto mi danas imamo u pogledu istrazivanja svemira je, po meni, poprilicno blizu treku. međunarodna suradnja postoji, ako se pogleda ISS recimo, ili cisto odnosi između Rusa i Amerikanaca. usporedite ih recimo danas i prije par desetaka godina u vrijeme prvih letova u svemir.

tako da, s obzirom na ogranicenja svijeta u kojem zivimo, ja bih rekao da smo po pitanju istrazivanja svemira na dosta dobrom putu.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 07 vel, 2010 6:09 pm
Profil ICQ Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: NASA i Trek
Ant je napisao/la:
urpavo u tome je i poanta koju zelim napraviti.
naime, Star Fleet sunkcionira tako kako funkcionira upravo zato sto postoji u utopijskom svemiru, u svemiru u kojem su svi Zemljaski problemi relavino uspjesno rijeseni, u kojem nema stvari tipa siromastva i gladi.

NASA nazalost nema tu priliku. njenu politiku i dalje diktira novac, financije iz proracuna i slicno, a tako je i sa ostalim svemirskim projektima. pa ipak, ono sto mi danas imamo u pogledu istrazivanja svemira je, po meni, poprilicno blizu treku. međunarodna suradnja postoji, ako se pogleda ISS recimo, ili cisto odnosi između Rusa i Amerikanaca. usporedite ih recimo danas i prije par desetaka godina u vrijeme prvih letova u svemir.

tako da, s obzirom na ogranicenja svijeta u kojem zivimo, ja bih rekao da smo po pitanju istrazivanja svemira na dosta dobrom putu.

Po tome da, ali po mnogo čemu drugom ne.
Naprimjer velika večina svijetske javnosti ima jako malo ili gotovo nikakvog interesa u istraživanju svemira i širenja čovječanstva na ostale planete.
Za mnoge je to samo bezveze rasipanje dragocjenih resursa.
Sve dok se ne riješe goruči problemi koji ovdje na Zemlji polagano uništavaju i izjedaju čovječanstvo sumnjam da će se uopče promjeniti javno mijenje o ovoj temi...

_________________
Image


ned 07 vel, 2010 6:18 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: NASA i Trek
Suikotreki je napisao/la:
Naprimjer velika večina svijetske javnosti ima jako malo ili gotovo nikakvog interesa u istraživanju svemira i širenja čovječanstva na ostale planete.

to je istina.
doduse, i ja imam jako malo interesa za sirenje covjecanstva na ostale planete, pogotovo ako si ti tu mislio na teraformiranje i kolonizaciju.
stalna baza na Mjesecu je za sada, po meni, vrhunac bilo kakvih ocekivanja, a s obzirom na ekonomsku krizu, i na to cemo pricekati.

s druge strane, po meni se svemirski program u biti i relativno dobro nosi sa cjelokupnim losim publicitetom koji u siroj javnosti ima.

ipak, ne vidim kakve to direktne veze ima sa usporedbom NASAe i starfleeta ili star trek duha opcenito. ocito je da u treku postoji interes za istrazivanje, ali u biti nikada nismo vidjeli komentare javnosti (uz izuzetak onoga u Enterpriseu, kada je situacija u stvari bila dosta slicna ovoj nasoj danas!)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 07 vel, 2010 6:24 pm
Profil ICQ Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: NASA i Trek
To što NASA i nema baš neku reputaciju je zbog toga što vjerojatno znaju puno više nego što su spremni otkriti svjetskoj javnosti. Milijarde dolara godinama ulagane u to i onda je kao vrhunac otkriće nekog plina na Marsu il šta ti ja znam. Yeah, right.


ned 07 vel, 2010 7:58 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan