Sada je: pet 19 tra, 2024 5:54 am.




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 56 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Pitaj buduceg predsjednika/cu 
Autor/ica Poruka
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Pitaj buduceg predsjednika/cu
cvicek i ant su poceli sa postavljanjem konkretnih pitanja prvom kandidatu (Q) sto je odlicna ideja... pa bi ja to prosirio i na ostale kandidate (onaj tko prati mailing listu vec zna da imamo jos jednog kandidata)... dakle zamolio bi sve kandidate da pokusaju dati odgovore na pitanja koja ce im ljudi postavljati... i apeliram na ljude da postavljaju bar malcice "normalna pitanja i to pitanja vezana uz Udrugu...

dakle prva pitanja su bila:

Kakvo je vase stajaliste prema organiziranju star trek konvencije pod pokroviteljstvom Udruge?

Kakvo je vase konkretno stajaliste glede suradnje s drugim udrugama i okupljanja u krovnu organizaciju, sto se tocno namjeravate napraviti po tom pitanju?

Da li cete forsati da imamo konkretan godisnji plan aktivnosti udruge s kojim mozemo traziti vise love od grada?

Da li namjeravate promjeniti trenutacno mjesto odrzavanja sastanaka?

Kako cete motivirati clanove za vise raznih Trek aktivnosti?

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 31 lis, 2007 2:50 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
viewtopic.php?f=42&t=2187&start=25

_________________
slika


sri 31 lis, 2007 11:32 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 11:39 pm
Postovi: 1007
Lokacija: stara ružma
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
Ok, ljudi... kak je chaky napisao u mailu, a reko sam da moze, ja sam isto moguci buduci predsjednik.. ili ti ga bas imam mjesta za pecat udruge u depu :)
(btw. sama ova situacija mi je smijesna, do sada nikad nije bilo kandidatura prije same skupstine, al ocito smo na nekoj novoj razini)

Opcenito:
Trenutno sam tajnik, no kak je Shadowmaster vec spomenuo, bavio sam se smisljanjem i organizacijom programa udruge na konvencijama, a manjim dijelom i programa u prostorijama (ok, tu je moj munchkin... bio je nekad i stolni nogomet... 3d sah odavno skuplja prasinu.. tu i tam sam napravio neki kviz o treku)
Preko organiziranja konvencija sam upoznao ljude (vodstvo) drugih udruga i s kojima sam u super odnosima (sferasi, warseri (poznajem neprijatelja :) ), ognjeni mac, albus iz pazina... itd.) i od kojih bi kao predsjednik trebao pokrast dobre ideje i implementirati ih u nasoj udruzi! (pa da budemo najbolji!)

Ono sto mene najvise brine u udruzi trenutno jest prostor koji mi se svaki put cini manji, no jedino sto za sad mozemo je bolje ga urediti, tj. ukrasiti i mozda raspodijeliti stolove tako da ima vise mjesta za sjest i popricat ili odigrat neku ST igru :) jer cim dode vise od 15 ljudi... buka i guzva nije bas ugodna.
Druga stvar koja me brine, a direktno je vezana s prvom, je organizacija sadrzaja cetvrtkom i nedjeljom. Ono sto zelim je organizirati ST RPG nedjeljom prije projekcija SF filmova i probat navuc da ljudi vise dolaze nedjeljom pa mozda bude manji pritisak na cetvrtak. I htio bih uvesti mjesecni program udruge, slicno kao sto ima sfera na svojoj stranici... tako da novi ljudi koji dolaze u udrugu vide da postoji neki planirani sadrzaj, a i da se mi malo skuliramo jer obicno vlada samo kaos. Sto bi znacilo da bi svakih par tjedana imali malo ozbiljniji sastanak kad bi zajednicki smisljali program. (bilo je ovakvih pokusaja i prije, al sad bi trebali to stisnut kak spada)

ok, ovo je ukratko, bum odgovaro na pitanja, a sad da prvo nes napisem o ovim vec postojecim :)

"Kakvo je vase stajaliste prema organiziranju star trek konvencije pod pokroviteljstvom Udruge?"

Vec dugo mi razmisljamo o tome (postojeca administracija). No organizirati to u Zagrebu je za sad preveliki problem... To zahtijeva velike ljudske resurse (koje vjerujem da bi nekak i nasli) adekvatan prostor (koji ne mozemo naci... za sad) i nesto financija (za razliku od nasih trenutnih 0... a da odmah maknem neke iluzije -od grada necemo dobiti nista... zato i postoji ideja o savezu jer tek tada bi mogli mozda dobit nesto) no cak i s 0 kuna (tj. sica koju imamo kasi) i malo sretnih zvijezda bi se to moglo nekak izvest...uz veliku pomoc mnogo prijatelja :)
No uglavnom, ja sam rekao da necemo radit konvenciju dok nemamo neke uvijete da napravimo tu konvenciju KAK SPADA..
-ovo je malo teza tema pa ak neko ima nekih nejasnoca, samo pitajte

"Kakvo je vase konkretno stajaliste glede suradnje s drugim udrugama i okupljanja u krovnu organizaciju, sto se tocno namjeravate napraviti po tom pitanju?"

Ja sam za taj savez udruga i vec sam sudjelovao u tim pregovorima (neke udruge se medusobno bas i ne vole). No stvar je malo zapela, ja zelim da se to obavi, ali ne ovisi sve o meni.

"Da li cete forsati da imamo konkretan godisnji plan aktivnosti udruge s kojim mozemo traziti vise love od grada?"

Da nismo u gradu Zagrebu, mozda bi i dobili neke pare... Sfera koja ima tradiciju 30 godina i fakat ima konkretne i ozbiljne stvari u programu kao npr. literarne radionice i konvenciju dobije od grada 2000 kn... mi svi ostali SF i F-ičari smo trenutno 0 u ocima grada.
Ove godine to sigurno ne bi forso.. sljedece bi mogli to ozbiljno sagledat.

"Da li namjeravate promjeniti trenutacno mjesto odrzavanja sastanaka?"

Ako se otvori opcija nekog drugog prostora, koji je bolja od trenutnog -da. A spominje se neki prostor u Draskovicevoj, al nis jos nije sigurno.

"Kako cete motivirati clanove za vise raznih Trek aktivnosti?"
Probat cu pokazat da su zabavne... pa ce se ukljucit.. to je bar moja vizija :)

_________________
"Tko je zreo, brže truli!"
To find what you seek in the road of life, the best proverb of all is that which says: "Leave no stone unturned."
Have no fear, Batsla is here...


sri 31 lis, 2007 3:12 pm
Profil ICQ
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
Odlicno sada mogu glasat protiv sebe... :)

_________________
slika


sri 31 lis, 2007 4:31 pm
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
pitanje za oba kandidata:

Star Trek LARP u organizaciji udruge?
komentare molim...

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 31 lis, 2007 11:21 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
Ant je napisao/la:
pitanje za oba kandidata:


ima ih vise 6, najnovije :mrgreen:

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


sri 31 lis, 2007 11:47 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
sto se to pola udruge kandidiralo? :shock:

(hm... mozda bi i ja trebao... :lol: )

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 31 lis, 2007 11:50 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
Ant je napisao/la:
sto se to pola udruge kandidiralo? :shock:

(hm... mozda bi i ja trebao... :lol: )


to ti je privilegija demokratskih izbora :mrgreen:

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


sri 31 lis, 2007 11:53 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
ja se povlacim iz kampanje ;)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


čet 01 stu, 2007 4:35 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
Chaky je napisao/la:
ja se povlacim iz kampanje ;)


predlazem ti isto dopisat kod svog imena i poslat na listu

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


čet 01 stu, 2007 11:58 am
Profil ICQ YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
ajmo se svi povuc pa dat clanovima da odluce sami...

_________________
slika


čet 01 stu, 2007 2:56 pm
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
Shadowmaster je napisao/la:
ajmo se svi povuc pa dat clanovima da odluce sami...

ne kuzim te... pa clanovi ce izabrati kaj ne?
pa ti se zelis kandidirati... kao i mario i tomica... za ostale ne znam
pa nema razloga da povuces kandidaturu

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


čet 01 stu, 2007 3:49 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
Ok ne kuzim ni ja :?
Pa svako se ima pavo kandidirati, odnosno povuci svoju kandidaturu
Clanovi ce na kraju i ovako birati od onih koji su ostali nominirani :mrgreen:

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


čet 01 stu, 2007 4:21 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
He he fora je u samom naslovu mog posta mozda cu se kandidirati... :)

_________________
slika


čet 01 stu, 2007 5:47 pm
Profil ICQ Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 10:21 am
Postovi: 333
Lokacija: Zagreb, Sesv. Kraljevec
Post Re: pitaj buduceg predsjednika/cu
Uhhhh, trebalo mi je malo vremena dok se snađem u cijeloj sili ovih postova :P Jer kao što znate u Bosni nema Interneta (barem ne tamo gdje sam ja išao) :) Pa nisam uspio baš detaljno pratiti što se događa u pogledu kandidatura...

Moje osobno mišljenje je da sadašnja administracija obavlja jako dobar posao, ali da određene stvari (kao što je Savez) treba malo više pogurati i imam određeni dojam da se tu moglo nešto više napraviti.

Sad što se tiče nekakvog plana, kakvi bi bili ciljevi, ukoliko bih nekim slučajem bio izabran kao predsjednik. Definitivno agresivnija promocija prema vani, dati do znanja da imamo ozbiljnu Udrugu kako bi dobili simpatije javnosti, pa se nadamo da bi to dovelo i do porasti budžeta Udruge različitim donacijama. Također bi što više radili na uređenju postojećeg prostora kako bi se stvorilo pozitivno ozračje i atmosfera te bi dodatno uredili sve prostore, ukoliko to vlasnik prostora (KMT) dozvoljava. To bi se prvenstveno odnosilo na povećanje organizacije i možda uvođenje dodatnih elemenata kako bi se to sve poboljšalo.


Evo i odgovora na pitanja:

"Kakvo je vase stajaliste prema organiziranju star trek konvencije pod pokroviteljstvom Udruge?"
Slažem se sa Martinisom, ukoliko nema uvjeta za to i ako ne možemo ostvariti poštenu promociju kako bi ljudi znali da se to događa i odradili pošteno promociju Kona, nisam za to. No ako se ima volje i sredstava, definitivno sam za da se to organizira.

"Kakvo je vase konkretno stajaliste glede suradnje s drugim udrugama i okupljanja u krovnu organizaciju, sto se tocno namjeravate napraviti po tom pitanju?"

Problem jest što moramo ostvariti dobru komunikaciju sa svim Udrugama. Kao što je Mario napomenuo, neke od ovih Udruga nisu spremne surađivati sa drugim Udrugama u ovom Savezu pa bi to mogao predstavljati problem koji možda nije dorastao nama da ga rješavamo. S druge strane po tom pitanju ćemo pokušati učiniti da što više usuglasimo Udruge i njihove planove, što će nedvojbeno dovesti do kompromisa koje neki neće moći prihvatiti.

"Da li cete forsati da imamo konkretan godisnji plan aktivnosti udruge s kojim mozemo traziti vise love od grada?"
Definitivno ćemo pokušati ostvariti neke programe koje smo zakazali za ovu godinu, što bi nam moglo donijeti manje povećanje budžeta. Isto tako preporučio bih da svi članovi znatnije sudjeluju u kreiranju tog plana i da iznose te ideje. Koliko sam ja svjestan, taj plan se mora predati u izvjesno vrijeme, a bojim se da nakon izbora neće biti dovoljno vremena ili uopće kako bi se sve to formuliralo u nekakav plan koji bismo mogli predati gradu.

"Da li namjeravate promjeniti trenutacno mjesto odrzavanja sastanaka?" Ne, ukoliko ne budemo našli bolji prostor od trenutnog i to bih preferirao kad bi taj nabavljanje tog prostora bio rezultat suradnje više članova i udruga, a ne samo jedne osobe.

"Kako cete motivirati clanove za vise raznih Trek aktivnosti?" Različitim stimulacijama bi motivirali pojedince zadužene za širenje dobrog glasa o Udruzi i dovođenje novih članova i poticali članove da daju prijedloge, a mi ćemo ih ukoliko to prilike dozvoljavaju pokušati realizirati.
Isto tako bih još više ljudi potaknuo na pisanje predavanja s obzirom da su iznimno edukativna, a relativno ih je lako napraviti pa možda i čak napraviti predavanje o tome kako brzo i kvalitetno napraviti neko predavanje davajući uputstva i smjernice na koje bi autori trebali pripaziti kod stvaranja. Osim toga stimulirali bi pojavljivanje i sudjelovanje u aktivnostima nevezanim uz Udrugu i koja se ne nužno dotiču Star Treka, ali su korisna za dobru prezentaciju Udruge u medijima.

Evo i još dva pitanja koja su po meni jako bitno i na koja bih volio da i drugi kandidati odgovore:

"Ukoliko bi došlo do realizacije Saveza, koji bi bili daljnji planovi i što bismo konkretno s tim savezom dobili?"
Ukoliko bi Savez bio realiziran prvenstveno na čemu bi radili jest usklađenost programa udruga što je neophodan proces ukoliko želimo izbjeći daljnje konflikte i probleme. Osim ovoga, dakako i jedan od razloga jest realizacija vlastitog Kona je u glavnom planu. Ovime ćemo dobiti mogućnost suradnje sa više ljudi s obzirom da možemo pozvati i neke strane udruge te sa njima ostvariti suradnju, što bi bilo iznimno povoljno i za nas i za druge. Razmjena ideja kao i poboljšanje programa bi definitivno bile najveće prednosti ostvarivanja Kona, ali i prepoznatljivost udruge na internacionalnom planu, od čega bismo mogli dodatno profitirati (u obliku različitih pozivnica), dovodeći nas do samog početka i popularnosti Udruge u medijima.

"Pojavljivanje u medijima - da ili ne?"
Iako su moja iskustva sa gostovanjem u različitim emisijama uglavnom negativna (svaka čast izuzetcima kao što je DJ Hrvatska), ukoliko bi se ukazala prilika za pojavljivanje i kvalitetno predstavljanje Udruge u bilo kojem mediju (novine, radio, TV) dakako da sam za to.
Negativne konotacije bi pokušali ublažiti gore navedenim prijedlozima, što bi po meni bila kombinacija za dobar pogodak.

P.S. Sorry na podugom postu, ali eto, barem mislim da sam sad na sve odgovorio :P

_________________
Pročitajte intervju sa Eugeneom Roddenberryjem ovdje
http://www.ufpcroatia.com - Hrvatski Star Trek portal

http://forum.ufpcroatia.com - SciFi forum


ned 04 stu, 2007 3:50 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 56 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan