Sada je: uto 14 svi, 2024 6:49 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Voyager - drugačiji "završetak" 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Voyager - drugačiji "završetak"
Evo da se dodirnem završetka voyagera, neko moje razmišljanje na koji je način možda voyager mogao završiti, drugačije. A to drugačije bi izgledalo ovako . Zamislimo da voyager nije završio onako kao u endgame čak štoviše da se nisu uopće vratili doma, nego su ostali i dalje u delta kvadrantu. To je ona stvar da gledatelji, odnosno fanovi i dalje imaju svoju viziju o voyageru, odnosno da je u našoj mašti on i dalje prisutan tamo negdje u dalekom svemiru, u svakodnevnim pustolovinama. Ta zadnja epizoda bi završila u nekoj nadi, primili bi poruke od svojih sa Zemlje, bilo bi par lijepih scena, kapetanica bi imala neki svoj nadahnjujući govor o putovanju, nadi i domu i o tome što ih sve očekuje.
Ovaj video gdje u epizodi endgame Harry spominje kako možda cilj nije tako važan kao putovanje samo, je na neki način dobar pokazatelj ove teme koju sam otvorio.


Pitanje za vas, koliko bi bilo dobro ostaviti seriju nedorečenu, odnosno pustiti fanovima da kroz komentare , svoju maštu ili sf priče za neke knjige o voyageru opisuju seriju čija pustolovina neće tako brzo završiti...?


čet 03 stu, 2011 2:52 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
Da sam ja radio Voyager, napravio bih čitavu seriju drugačije, a ne samo svršetak.

Ali da, Endgame završi grozno.


čet 03 stu, 2011 12:04 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
A ne znam. Moje mišljenje je da se trebalo završit Voyagerovo putovanje, tj. Voyagerov dolazak na Zemlju, ali svakako drugačije nego kako je to prikazano u Endgameu jer je na ovaj način stvoreno puno više problema i nelogičnosti nego koliko je pomoglo. Endgame bi recimo bio odličan "Cliffhanger" gdje Voyagerova posada dobije mogučnost dolaska doma, to i pokušaju ali zbog prevelikih posljedica na kraju odustanu i vrate se u Delta kvadrant te nastave putovanje...

Dakle da, Voyagerov ostanak u Delta kvadrantu i kasnije za koju sezonu dolazak kući uz nekakvu pomoć starfleeta ili možda čak neke prijateljske rase iz Delta kvadranta...
No u svakom slučaju u kojem god smjeru išli sve bi bilo nekako "realnije" od Janewayice iz budučnosti koja poput Deus ex machine spašava stvar, dovodi Voyager doma i pritom gotovo uništava Borga...

_________________
Image


čet 03 stu, 2011 12:13 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
_Oz je napisao/la:
Da sam ja radio Voyager, napravio bih čitavu seriju drugačije, a ne samo svršetak.

Hvalite me usta moja! :lol:
Zanimljivo kako svatko može biti kritičar i reći da bi bio bolji "izbornik od samog izbornika".
Po mom mišljenju samom Voyageru ništa ne fali.
Radnja je linearna, sa zanimljivim dvojbama, dilemama, svemirskim nepogodama pa čak i upoznavanjem likova, dakle iste stvari koje se pojavljuju i u TNG-u i DS9-u, tako da stvarno sveukupno bi Voyageru mogao dati itekako prolaznu ocjenu gdje se pojavljuje samo par nastavaka po sezoni gdje su zasrali, ali zar toga nema i u TNG-u ili DS9-u?

_________________
Image


čet 03 stu, 2011 12:22 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
Nisam rekao da VOY ne zaslužuje prolaznu ocjenu. Samo da je mogao bit mnogo bolje napravljen.

Sve zajedno postoji možda desetak epki u kojima apsolutno ništa ne bih mijenjao, a kad je Endgame u pitanju, tom scenariju je IMO trebao temeljit rewrite. Verzija koju su snimili djeluje kao preliminarni grubi draft pisan pod utjecajem ilegalnih supstanci, kojem fali zadnjih 15 minuta. Kao da se Braga onesvijestio nekoliko stranica prije kraja, i zaboravio dovršit.


čet 03 stu, 2011 12:47 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
_Oz je napisao/la:
Verzija koju su snimili djeluje kao preliminarni grubi draft pisan pod utjecajem ilegalnih supstanci, kojem fali zadnjih 15 minuta. Kao da se Braga onesvijestio nekoliko stranica prije kraja, i zaboravio dovršit.

:lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:












8-[

.
.
.

:lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:





Neću više. Promise. 8-[

_________________
Image


čet 03 stu, 2011 1:26 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
_Oz je napisao/la:
Da sam ja radio Voyager, napravio bih čitavu seriju drugačije, a ne samo svršetak.

Ali da, Endgame završi grozno.


Baš šteta što nisi bio Bragin savjetnik.
Mislim Oz možeš reć da nešto u seriji nije štimalo ili je moglo bit bolje, no reći da gotovo cijela serija ne valja, je nekako bezveze.

No ja sam se prije svega htio dotaći ovdje nedorečenosti serije odnosno koliko bi bilo dobro ostaviti voyager u delta kvadrantu pa nek gledatelji ili fanovi imaju neki svoj zaključak o završetku ili nastavku njihova putovanja.


čet 03 stu, 2011 1:40 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
Suikotreki je napisao/la:
A ne znam. Moje mišljenje je da se trebalo završit Voyagerovo putovanje, tj. Voyagerov dolazak na Zemlju, ali svakako drugačije nego kako je to prikazano u Endgameu jer je na ovaj način stvoreno puno više problema i nelogičnosti nego koliko je pomoglo. Endgame bi recimo bio odličan "Cliffhanger" gdje Voyagerova posada dobije mogučnost dolaska doma, to i pokušaju ali zbog prevelikih posljedica na kraju odustanu i vrate se u Delta kvadrant te nastave putovanje...

Dakle da, Voyagerov ostanak u Delta kvadrantu i kasnije za koju sezonu dolazak kući uz nekakvu pomoć starfleeta ili možda čak neke prijateljske rase iz Delta kvadranta...
No u svakom slučaju u kojem god smjeru išli sve bi bilo nekako "realnije" od Janewayice iz budučnosti koja poput Deus ex machine spašava stvar, dovodi Voyager doma i pritom gotovo uništava Borga...


Da, zanimljivo Suiko. Da je recimo serija kojim slučajem trajala još sezonu ili dvije moglo se dosta toga još napraviti. Ova opcija da se vrati pomoću prijateljske rase iz delta kvadranta mi se čini dobrom idejom :)


čet 03 stu, 2011 1:44 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
alfa_Q je napisao/la:
Baš šteta što nisi bio Bragin savjetnik.

Nebi bilo koristi, Braga je poznat po tome da zatraži savjet, a onda ga ne posluša. Pitaj Iru S. Behra.


čet 03 stu, 2011 1:57 pm
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
Ja bi napravio da su slučajno profulali transwarp kanal i završili u Dominijskom svemiru, pa da imaju i tamo malo problema sa Jem'Hadarima :mrgreen:

A isto nebi bilo loše da je na kraju umjesto stare Janeway došla Federacijska flota na čelu sa Enterpriseom E, napala Borgov transwarp portal i zajedno s Voyagerom se vratila u Alphu.

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 03 stu, 2011 2:15 pm
Profil YIM Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
alfa_Q je napisao/la:
Da, zanimljivo Suiko. Da je recimo serija kojim slučajem trajala još sezonu ili dvije moglo se dosta toga još napraviti. Ova opcija da se vrati pomoću prijateljske rase iz delta kvadranta mi se čini dobrom idejom :)

Pa da to mi se još čini kao neka najrealnija opcija. Mislim čemu sklapati prijateljstva i pomagati raznoraznim rasama ako nebi imali nikakve koristi s vremenom od njih. To mi je recimo zamjerka kod Voyagera.
Malo to gdje su imali koristi s saveznicima je ono kad su Talaxijanci im pomogli da preotmu Voyager od Kazonaca... ali osim toga baš i ne mogu pronaći ništa drugo gdje je posada Voyagera imala koristi od rasa kojima su pomogli. Tako da su se time mogli malo više pozabavit.

Sovereign X je napisao/la:
Ja bi napravio da su slučajno profulali transwarp kanal i završili u Dominijskom svemiru, pa da imaju i tamo malo problema sa Jem'Hadarima :mrgreen:

A isto nebi bilo loše da je na kraju umjesto stare Janeway došla Federacijska flota na čelu sa Enterpriseom E, napala Borgov transwarp portal i zajedno s Voyagerom se vratila u Alphu.

Evo pročitaj si samo ovo Oz.
Ovo ti je najbolji dokaz da koliko god Bragin Endgame bio loš završetak, uvijek postoji i gore ako bi se slučajno dalo pero u gore navedene ruke. :)

_________________
Image


čet 03 stu, 2011 2:51 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
_Oz je napisao/la:
alfa_Q je napisao/la:
Baš šteta što nisi bio Bragin savjetnik.

Nebi bilo koristi, Braga je poznat po tome da zatraži savjet, a onda ga ne posluša. Pitaj Iru S. Behra.


Oz , evo ti prilike da čujemo i tvoju verziju .. Što bi ti to uradio sa voyagerom , da li bi ga ostavio u delta kvadrantu, ili bi ga vratio kući i na koji način. Zato sam i otvorio ovu temu , a ne ja bi mijenjao i točka. Koja su tvoja razmišljanja u vezi toga.


čet 03 stu, 2011 3:02 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
Suikotreki je napisao/la:
Sovereign X je napisao/la:
Ja bi napravio da su slučajno profulali transwarp kanal i završili u Dominijskom svemiru, pa da imaju i tamo malo problema sa Jem'Hadarima :mrgreen:

A isto nebi bilo loše da je na kraju umjesto stare Janeway došla Federacijska flota na čelu sa Enterpriseom E, napala Borgov transwarp portal i zajedno s Voyagerom se vratila u Alphu.

Evo pročitaj si samo ovo Oz.
Ovo ti je najbolji dokaz da koliko god Bragin Endgame bio loš završetak, uvijek postoji i gore ako bi se slučajno dalo pero u gore navedene ruke. :)


A po čemu bi to bila loša ideja, tj. ideje? :-k

Uostalom može i ovako. Da su nastavili putovanje kako je predviđeno i u međuvremenu uspjeli sredit quantum-slipstream drive oko kojeg su se tolko puta mučili i ništa nisu postigli. Ja ne kužim zašto im je bio takav problem prekopirat specifikacije s onog Dauntlessa i instalirat taj pogon u Voyagera. Nema mi to baš smisla :? Tako bi i Voyager došao uspješno u Alphu prije nego što je planirano i Borg nebi bio rasturen.

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 03 stu, 2011 3:06 pm
Profil YIM Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
Bilo koji završetak bi bio bolji od fjuča đejnvej i turbo oklopa i turbo torpeda i mindfuck virusa kojim fjuča đejnvej sjebe Borga u korijenu. Ovo što je Endgame stavio u radnju je ko završetak ENTa; od nikud izvukli neku radnju koja ništa ne objašnjava, već joj je cilj okončati seriju. U ENT je već prošlo 10 godina, u VOY fjuča đejnvej se sjeti otići BAŠ u to vrijeme. Jer mora spasiti 7/9 i Chakyja i Tuvoka. A one šta su poginuli prije...fak dem.


čet 03 stu, 2011 7:10 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Voyager - drugačiji "završetak"
Mulgrew je na svom panelu spominjala da su skoro naprasno završili sa serijom. I ona se slaže da je mnogo pitanja ostalo neogovoreno. Nešto je spominjala da nismo vidjeli što se dogodilo kad su došli na Zemlju pa je zato predložila da Janewica iz budućnosti dođe itd. Vidjeli smo i ostatak posade u budućnosti, ali to je, naravno, izmjenjeno.

_________________
It is smaller on the outside!


čet 03 stu, 2011 10:48 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan