Sada je: pon 29 tra, 2024 2:34 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Kes, Neelix, elogium i pedofilija 
Autor/ica Poruka
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
_Oz je napisao/la:
RAI'TARA je napisao/la:
Pa okampe sa dvije godine izgledaju kao ljudi i trilovi u dvadesetima. Samo što ne mogu imati djecu. :)

Nije uopće bitno izgledaju li odraslo. Ako su djeca, djeca su. Ima cura od 14 godina koje izgledaju kao da im je 19, al su svejedno klinke.

Pa ne može Okampe usporediti sa ljudima. Prema tome onda su ne znam i oni Jem'haderi ne znam maloljetni.

Isto tako često su i oni koji imaju 18, 19, 20 godima u očima onih starijih djeca.


sub 09 sij, 2010 3:04 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
RAI'TARA je napisao/la:
Pa ne može Okampe usporediti sa ljudima. Prema tome onda su ne znam i oni Jem'haderi ne znam maloljetni.

Jen'Hadari su drugo, to su bića neprirodno uzgojena da ubijaju. Pitanje je dal uopće imaju reproduktivne organe. Imaju li oni uopće spol?

RAI'TARA je napisao/la:
Isto tako često su i oni koji imaju 18, 19, 20 godima u očima onih starijih djeca.

Percepcija nije bitna. Sa 18 si punoljetan, iako mentalno još nisi sasvim zrela osoba. Sa 14 si već spreman za reprodukciju, ali si u glavi još dijete. Kes još nije ni bila spolno sazrijela.


sub 09 sij, 2010 3:08 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
Ostaje jedino pitanje njene psihičke zrelosti...

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sub 09 sij, 2010 3:10 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
Pa okampe su sposobne imati djecu samo jedan kratki period kad napune 4 godine. Ali oni su punoljetni puno prije.

Kao što već rekoh, jako moralni federacijski časnici nisu vidjeli ništa upitnoga u tome. I Paris se bio zatreskao u Kes.


sub 09 sij, 2010 3:40 am
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Forumaši kao trek junaci
Suikotreki je napisao/la:
RAI'TARA je napisao/la:
A sad negativci i zlikovci su uvijek zanimljiviji ali ona je bila pozitivka.

Ma i nije samo u tome riječ...
Ona je po mojoj procjeni na početku trebala biti zamjena za Datau u TNG-u.
Nevina, mlada, neiskusna u životu...


I onda je došao Neelix i zamotao čokoladu u omot... :lolsmjeh:

_________________
slika


pon 25 sij, 2010 6:56 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Forumaši kao trek junaci
T'Rapavi je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Nevina, mlada, neiskusna u životu...


I onda je došao Neelix i zamotao čokoladu u omot... :lolsmjeh:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Al glavno da nema homoseksulizma u treku al je zato pedofilija sasvim u redu. :zubo: :zubo:

_________________
Image


pon 25 sij, 2010 7:01 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Forumaši kao trek junaci
Pa ona je okampa, to što je sposobna začeti djecu samo jednom u životu tijekom 3-4. godine, ne znači ni najmanje da ona tjelesno nije sazrela i prije. Ona je alien, nije ljudsko biće.

Nije Neelix pedofil zbog toga, to nema veze sa vezom, onda je i Kira pedofilka jer je spavala sa Odom za kojeg je u DS9-u u više navrata rečeno da je zapravo dijete mjenjolika.


pon 25 sij, 2010 7:05 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
Kao prvo Kes nije dete za njihove pojmove...i ako bi smo prebacili na lljudske godine rekao bih da je imala 16 godina mozda 17...
Nase stari su se udovali i sa 14 pa nikom nista mislim.... :mrgreen: drugacije kulture- drugacije godine zrelosti ,a da je Kes bila zrela kao osoba doduse neocekivano postala veoma rano dokazuje elogium zbog koga vise nikad nece moci da ima dete... :plakanje:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sub 21 sij, 2012 8:45 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
_Oz je napisao/la:
Percepcija nije bitna. Sa 18 si punoljetan, iako mentalno još nisi sasvim zrela osoba. Sa 14 si već spreman za reprodukciju, ali si u glavi još dijete. Kes još nije ni bila spolno sazrijela.
Opet gledaš iz ljudske perspektive. Druge vrste (čak i tu na zemlji) imaju drugačiju biologiju. Ne mora se slagati psihološka i seksualna zrelost. Uostalom Kes je na Voyageru djelovala vrlo zrelo, zrelije od nekih "punoljetnih" članova posade. A elegium = spolna zrelost.

Norexan je napisao/la:
doduse neocekivano postala veoma rano dokazuje elogium zbog koga vise nikad nece moci da ima dete... :plakanje:
Da :( , a možda je i to utjecalo da kasnije prolupa :-k

A Oz... možda njega bezrazložno pere savjest jer si je pribavio mlađahno djevojče? :zubo:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 21 sij, 2012 11:20 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
Hej, odakle vam to da Kes neće više nikad moći imati dijete zbog toga preranog elogija? :? Pa nije li rečeno na kraju epizode da se to dogodilo zbog one nekakve anomalije i da će s pet godina imati pravi elogij, kad i treba? :scratch: I da joj ovo nije bila jedina prilika da ima dijete, nego je samo to mislila jer nije znala zbog čega je već ušla u elogij?

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


ned 22 sij, 2012 12:50 am
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
Uf, ne sječam se točno.... znam da je rečeno da se elogij događa samo jednom za života, ne sjećam se točno jer doktor rekao da je bila lažna uzbuna pa da će svejedno dobiti opet...

Inače to sa reprodukcijom okampa mi je čudno iz jednog drugog razloga - ako ulaze u elogij jednom u životu (i jednom i zatrudne), na koji način povećavaju populaciju?! Ako se ne varam Kes je jedinica.

*odlazi na memory alpha*

evo ga, doktor PRETPOSTAVLJA da će moći imati ponovno:
Citat:
"The Doctor believes that the elogium was a false alarm and that she'll be able to conceive again, at the right age."

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 22 sij, 2012 1:16 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
Cvicek je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Percepcija nije bitna. Sa 18 si punoljetan, iako mentalno još nisi sasvim zrela osoba. Sa 14 si već spreman za reprodukciju, ali si u glavi još dijete. Kes još nije ni bila spolno sazrijela.
Opet gledaš iz ljudske perspektive. Druge vrste (čak i tu na zemlji) imaju drugačiju biologiju. Ne mora se slagati psihološka i seksualna zrelost. Uostalom Kes je na Voyageru djelovala vrlo zrelo, zrelije od nekih "punoljetnih" članova posade. A elegium = spolna zrelost.


Ali Kes kad polno sazri...kad dozivu elegoium to joj je onda prvi i poslednji put...tako da se kod Ocampi tako ne gleda zrelost :mrgreen:
Cak iako ulaze mozda 2 ili 3 puta u zivotu...isto nema smilsla... :D
Inace nebi imalo nikakav smisao tj Ocampe bi veoma brzo sve izumrele da se tako gleda :beee:

Slusaj..mi nesto govorimo o tome..a mi se prema Ocampama mnozimo kao zecevi.... :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


ned 22 sij, 2012 12:44 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
Norexan je napisao/la:
Ali Kes kad polno sazri...kad dozivu elegoium to joj je onda prvi i poslednji put...tako da se kod Ocampi tako ne gleda zrelost :mrgreen:
Istina. Mogla bi se povući paralela s Vulkancima koji svakih 7 godina dobiju pon far... znači li to da u međuvremenu nisu seksualno "zreli"? :mrgreen:
U svakom slučaju, još jedan argument više da se ne može uspoređivati biologija ljudi i drugih rasa jer je previše različita. Ovo ide dalje i od kulturnog relativizma na činim temeljima djelom ovi koji viču da je Neelix pedofil temelje svoje stavove...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 22 sij, 2012 1:43 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Kes, Neelix, elogium i pedofilija
Cvicek je napisao/la:
Norexan je napisao/la:
Ali Kes kad polno sazri...kad dozivu elegoium to joj je onda prvi i poslednji put...tako da se kod Ocampi tako ne gleda zrelost :mrgreen:
Istina. Mogla bi se povući paralela s Vulkancima koji svakih 7 godina dobiju pon far... znači li to da u međuvremenu nisu seksualno "zreli"? :mrgreen:
U svakom slučaju, još jedan argument više da se ne može uspoređivati biologija ljudi i drugih rasa jer je previše različita. Ovo ide dalje i od kulturnog relativizma na činim temeljima djelom ovi koji viču da je Neelix pedofil temelje svoje stavove...



Yap...samo sto Vulkanci zive 200 godina pa imaju puno vremena... a Ocampe.... :plakanje: :plakanje: :plakanje: :plakanje:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


ned 22 sij, 2012 1:46 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan