Sada je: ned 21 srp, 2024 3:07 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Najbolji VOY negativac 

Najbolji VOY negativac
Seska 29%  29%  [ 2 ]
Annorax 14%  14%  [ 1 ]
Kapetan Ransom 0%  0%  [ 0 ]
Borg Queen 43%  43%  [ 3 ]
Netko drugi (navesti u komentarima) 14%  14%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 7

Najbolji VOY negativac 
Autor/ica Poruka
Captain
Captain

Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
 Najbolji VOY negativac
Kome biste dali svoj glas kao najzanimljivijem, najkompleksnijem, najboljem negativacu u ovoj seriji?

sri 19 vel, 2014 5:47 pm
anarho trekkie

Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Najbolji VOY negativac
Netko drugi:

Seska aka "overly attached girlfriend" :mrgreen:

Image

Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika

sri 19 vel, 2014 7:46 pm
Captain
Captain

Sve verzije Seske se vode pod opciju "Seska", tako da ces nas morati pocastiti nekim drugim negativcem :mrgreen: U mom slucaju je mrtva trka izmedju Annoraxa i Ransoma ali sam izabrao ovog drugog jer mi je nekako tragicniji lik, a pri tome potpuno realan. Equinox je ono sto bi Voyager bio da nije spin off Star Treka nego Battlestar Galactice.

Borg Queen mi je omiljeni negativac overall u Treku ali nije Voyagerova kreacija pa nisam glasao za nju. Seska je zanimljiv lik, jos samo da su scenaristi znali sta ce sa njom...

sri 19 vel, 2014 9:18 pm
anarho trekkie

Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Ajme nisam ni skužio da je na popisu, ispravljeno :)

Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika

sri 19 vel, 2014 9:30 pm
Make it so
Make it so

Naj Serija: TNG
Annorax i Ransom nisu klasični negativci ...štoviše dojam je da nisu tek tako prišli na dark side , posebno Ransom koji je na kraju čak i dostojanstveno poginija ...Annorax s druge strane. briše civilizacije i stvarno je po tom negativan ali stalno teži obnavljanju jedne njemu važne kolonije i to ne zbog megalomanije nego zbog ljubavi ... meni ta dvojica djeluju ko tragični likovi koji su otišli ka zlu ali su prije tog bili dostojanstvene osobe koje su zapravo imali jako slab karakter pa su cim je zagustilo otišli na mračnu stranu ..mora bi opet odgledat te epizode ali po onom šta se sićan dobiian ovaj dojam koi san napisa !!

Edit - sad san procita wiki ..Annorax je sam kriv za gubitak svoje žene ..originalni mu je motiv negativan ..izgubija je ženu jer se petlja po vremenskoj liniji da bi obnovija krenimsko carstvo

čet 20 vel, 2014 12:45 am
Captain
Captain

Slazem se da nisu bas klasicni negativci, mozda je Ransom cak i antiheroj ali obojica su u konkretnim epizodama u kojima su se pojavili bili glavni antagonisti. Bez obzira koliko simpatican bio i koliko su njegovi ciljevi ispravni, po prirodi stvari je antagonist istovremeno i negativac...bar ja tako mislim.

Meni su licno drazi ti visedimenzionalni negativci nego oni koji su potpuno zli, to je blize stvarnom zivotu. Tako isto vise volim antiheroje nego klasicne "dobre momke", a rekao bih da je Treku generalno nedostajalo antiheroja medju glavnim likovima.

OT: Sa ovim postom upravo sam unaprijedjen u cin kapetana \:D/

čet 20 vel, 2014 1:44 am
Make it so
Make it so

Naravno da je to bolja opcija od jednodimenzionalnih negativaca ali bolja opcija kompleksnog negativca kojem su negativne osobine izraženije od pozitivnih je netko kao Gul Dukat :!: :!:

Negativac koji ima možda pokoju dobru osobinu ali mu njegova podlost i megalomanija ipak na kraju uzimaju glavni dio osobnosti ..nisan siguran tko bi u Voyager-u moga bit takav ali u DS9-u je to Dukat ..u Voyageru je puno epizodnih likova pa je teško iz topa pronaći takvog negativca :-k

Možda Henry Starling iz Future's End , biznismen u potrazi za tehnologijom iz budućnosti koji je zbog svojih pohlepnih ciljeva spreman ugrozit čitavu vremensku liniju :-k

čet 20 vel, 2014 1:57 am
Captain
Captain

Slazem se da je malo takvih likova u Voyageru, prije svega zato sto u Voyageru nije bilo mnogo sporednih likova, vecinom su svi bili epizodni. Sta vise, od pomenutih negativaca jedino su Seska i Borg Queen imale storyarcove (da su scenaristi bili malo pametniji, cijela cetvrta sezona bi bila posvecena ratu sa Krenimima i Annoraxom, dok se Equinoxova prica mogla provuci kroz nekoliko epizoda).

Posto si vec spomenuo DS9 i Dukata, u toj seriji su likovi u globalu bili kompleksniji nego u ostalima. Mislim da je tu bilo najvise antiheroja (Garak, Sisko, Quark), u Voyageru bi sto se tice posade antiheroj mogla jedino biti Seven of Nine i mozda Tom Paris na samom pocetku, dok ih u TNGu nesto i ne vidim.

čet 20 vel, 2014 2:08 am
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander

Opis Stanja: Scruffy-looking nerf-herder
Koje si vrste?: Hewmon
Glasao sam za Borg Queen. Seska je odličan negativac, ali s njom smo gotovi već u 3. sezoni tako da ne mogu reći da je arch enemy Voyagerove posade, Borg i Borg Queen se provlače do samog kraja. Ali da, slažem se da Voyager nema dovoljno istraženog, tj. kompleksnog negativca kao što je DS9 imao Dukata, i još 5-6 takvih likova, ali i ENT, koji je imao par odličnih negativaca.

Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

čet 20 vel, 2014 2:43 pm
Captain
Captain

Seskinu sudbinu su zapecatili kada su je povezali sa Kejzoncima. Bolje bi bilo da su je ostavili da spletkari na brodu neko vrijeme, da podstice sukob izmedju Makija i Flotinih oficira i slicno, a kasnije da je povezu sa nekom mocnijom rasom. Da je nisu ubili, u epizodi Fury mogli su nju poslati na Voyager umjesto onako da upropaste Kesin lik.

Realno gledano, mozda je i bolje sto Voyager nije imao vise prominentnijih negativaca, ovako je Delta kvadrant ostao glavni neprijatelj Voyagera.

pet 21 vel, 2014 6:23 pm
Defender of Earth

Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Da tu se slažem. Seskina sudbina je zapečaćena onog trenutka kad je stala na stranu Kazonaca. I iskreno ja tu ne vidim njezine motive i razloge za taj potez. Kao da je tog trenutka odustala za povratak u alpha kvadrant i odlučila postat kraljica "svemirskih Roma". :zubo:
A da je ostala na Voyageru njezin lik se definitivno mogao iskoristit. Možda tad Chakotay nebi pao pod Janewayin utjecaj i Makiji i starfleet članovi posade se nebi toliko zbližili, ili bi možda imali agresivniji i proračunatiji pristup prema novim rasama, nešto tipa kao Ransom i posada Equinoxa, u svakom slučaju stvari bi se potpuno drugačije odvijale, u to možemo biti sigurni.

pet 21 vel, 2014 6:51 pm
Captain
Captain

Ja mislim da ona nije imala namjeru dugo da se zadrzava sa Kejzoncima. Njima se pridruzila kako bi lakse zarobila Voyager (nije imala podrsku ostalih Makija a sama, naravno, nije mogla) a zatim bi pronasla nacin da se vrati u Alpha Kvadrant. Da je ona bila na mjestu Janeway ili Chakotaya, Voyager bi bio kuci jos u prvoj sezoni.

A moze biti i da se jednostavno pomirila sa sudbinom da nikad nece stici u Alpha kvadrant pa je odlucila da postane kraljica svemirskih Roma, kako ih ti zoves. Sa mocnim brodom kao sto je Voyager (u odnosu na kejzonske brodove), vrlo lako bi njena sekta preuzela primat medju Kejzoncima. Bolje biti kralj medju misevima nego sluga medju lavovima fazon.

pet 21 vel, 2014 7:04 pm
Defender of Earth

Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
A moguće je i to. I više je nego vidljivo kroz seriju da je Seska manipulirala Kazoncima dosta vješto, iako mislim da je sveukupno precjenila svoje sposobnosti i da bi Kezonci ju slušali do određene granice, tj. sve dok i oni u tome vide interes.
A Voyager je svakako bila primaljiva meta i nekako sumnjam da bi Culluh dozvolio da si ona prigrabi previše moći.
Vidljivo je da je ona vješto manipulirala s njim, ali mislim da ne toliko koliko je ona sama mislila i da je tu više bila riječ o svjesnoj manipulaciji s njegove strane. Tj. da je on iskorištavao nju jednako ili možda čak i više koliko je ona njega. :neznam:

pet 21 vel, 2014 7:28 pm
Captain
Captain

Vjerujem da su medjusobno iskoristavali, ali je svakako Seska bila mnogo bolji manipulator od njega. Cini mi se da kod Kejzonaca zene (ili bi ispravnije bilo napisati zenke :-k :zubo: ) nisu imale nikakva prava, pa je pitanje koliko dugo bi se Seska odrzala kao mocna figura. Mozda je i ona toga bila svjesna pa je planirala povratak u Alphu nakon sto se dograbi Voyagera.

pet 21 vel, 2014 7:39 pm
Make it so
Make it so

Ma Seska i Culluh su bili OK ali ništa više od tog i to posebno kad usporedimo ta dva lika sa negativcima iz DS9-a pa i TNG -a (Sela naprimjer) , da to usporedim sa likom iz jedne novije fantasy priče ..ti likovi bi bili kao Cersei i misle da su pametniji nego šta zapravo jesu no s druge strane uspili su u jednom trenutku i osvojit voyager pa je teško reći da nemaju potencijala za odlične negativce ali sve je trajalo prekratko i prebrzo da bi se u nešto bolje razvilo a nije se razvilo 8)

pet 21 vel, 2014 10:32 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: