Sada je: sri 24 srp, 2024 1:17 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ? 

Da 22%  22%  [ 4 ]
Ne 67%  67%  [ 12 ]
Svejedno mi je 11%  11%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 18

Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so

Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Ja kao i obicno necu odmah odgovorit na temu jer zelim cut vase misljenje , ali to je zbog toga jer u ovom textualnom dijelu (ne anketi) zelim zbat sta bi vi ucinili na mjestu kapetanice , jer odluka je ipak teska i zahtjeva razmisljanje 8)

sri 30 ruj, 2009 5:43 pm
anarho trekkie

Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Glasao sam za NE, jer ako bi zaobilazili Borga, nikad ne bi došli kući... dakle ili se smjestiti na neki planet, ili riskirati...

A Janeway je u stvari mogla krenuti prema bajoranskoj crvotočini... čini mi se da do nje ima manje puta, a ona nije morala znati da je u međuvremenu počeo rat...

Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika

sri 30 ruj, 2009 5:45 pm
Felis Minor

Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Hm, Chakotay je dobro argumentirao da savezom Voyager omogućuje Borgu daljnje destruktivno djelovanje, ali pitanje je što bi učinila vrsta 8472, bi li onima koji su asimilirani nakon saveza nanijela još veću štetu nego Borg jer ona uništava, a Borg pokorava, ali ne može se reći da radilice nemaju i kakvu korist od toga - strašno su moćne, rade na usavršavanju... Mislim da je Dašo nabrajao koristi od kolektiva, iako ja veoma cijenim individualnost.
Ne znam odgovoriti na pitanje iz ankete jer je to biranje između dva zla - Borga i vrste 8472.

da ne bude tako nam.

Hugo Badalić, Otkud pjesan?

sri 30 ruj, 2009 5:51 pm
Profil Web stranica
nešt po svom izboru

Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Točkica je napisao/la:
Ne znam odgovoriti na pitanje iz ankete jer je to biranje između dva zla - Borga i vrste 8472.

Točkice mislim da si fulala ponatu ovoga...jer pitanje je opcenito vezano na put kuci...da li je Katica trebala zaobilaziti podrucje Borga?...a ne da li je trebala postic s njim savez? ;) :sesir2:

Šta se mene tice...nikako nije trebala zaobilaziti to područje. No najveca nelogicnost(glupost) u cijelom Voyageru je ta da zašto Katica nije krenula prema Gami i crvotocini??? Put je zasigurno kraci.

sri 30 ruj, 2009 6:09 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie

Opis Stanja: Asimiliran !
Cekaj da bi obilazila taj put koliko bi to trajalo ?
I druga stvar kako bi se moglo obici kad cijelo vrijeme sire svoj teritoriji ?

sri 30 ruj, 2009 6:15 pm
Make it so
Make it so

Data je upravu ali nema veze tockica nek i prosiri temu 8)

Istina da janeway nije znala za bajoransku crvotocinu ali kao sta ti cvicek kazes i tu ima zamka , kao i pitanje dal je bolje ici na sigurno ali u nepoznato ili u poznato bar malo ali totalno nesigurno , di je profit veci ali greski nesmije biti 8)

sri 30 ruj, 2009 6:15 pm
nešt po svom izboru

4 od 1 je napisao/la:
Cekaj da bi obilazila taj put koliko bi to trajalo ?
I druga stvar kako bi se moglo obici kad cijelo vrijeme sire svoj teritoriji ?

Nezna se tocno koliko bi taj put trajao, no trajao bi pre pre dugo. Da i nebi se bas moglo obici Borga. 7/9 u jednoj epki spominje i pokazuje u astronomskom laboratoriju teritorij Borga, te njihove transwarp kanale, koji se proteze kroz sve kvadrante. Od Delte do Alfe tako da i da su isli zaobilazit dosli bi na isto...

captain je napisao/la:
Istina da janeway nije znala za bajoransku crvotocinu ali kao sta ti cvicek kazes i tu ima zamka , kao i pitanje dal je bolje ici na sigurno ali u nepoznato ili u poznato bar malo ali totalno nesigurno , di je profit veci ali greski nesmije biti 8)

Ha?..kak nije znala. U vrijeme kad je Voyager počeo(nestao) vec je ta crvotocina bila otkrivena ako se ja ne varam. Crvotocina je otkrivena odmah u prvim epkama DS9-a a Voy pocinje 2 godine poslije...tak da :-k

sri 30 ruj, 2009 6:36 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so

Joj moj zajeb :oops: , nije znala da je rat na podrucju di je crvotocina , e sad ga provalih gadno s tim janewayenim "neznanjem" :|

sri 30 ruj, 2009 6:39 pm
nešt po svom izboru

captain je napisao/la:
Joj moj zajeb :oops: , nije znala da je rat na podrucju di je crvotocina , e sad ga provalih gadno s tim janewayenim "neznanjem" :|

Hehe...ja se vec zacudio. :zubo:
Da, nije znala da je rat, al mislim da bi rat do onda vec zavrsio.

sri 30 ruj, 2009 6:41 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth

Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Mislim da bi ti bilo važnije pitanje dali je pametan potez to što je Janewayica sklopila savez s Borgom od toga dali proći kroz Borgov teritorij ili ne.
Za pitanje dali proći kroz Borgov teritorij odgovor bi naravno trebao biti da, ali što se tiče saveza s Borgom to je već malo teže pitanje.
Kod tog pitanja su najveći problem posljedice takvog razvoja događaja koje i sami znamo koje su bile.
Vrsta 8472 nakon gubitka od Borga planirala invaziju na Federaciju, te naravno nastavak Borgove asimilacije različitih civilizacija, tako da bi ovdje glavno pitanje trebalo biti baš kako je točkica spomenula koje je "zlo" veće, Borg ili Vrsta 8472?
Moj odgovor bi bio Borg upravo zbog ovog citata:
"In their collective state, the Borg are utterly without mercy, driven by one will alone: the will to conquer. They are beyond redemption, beyond reason."
Tako da se s Borgom ne može pregovarati, sporazumjevati.
Oni imaju samo jedan cilj, program. Filozofija im se zasniva samo na jednoj stvari, a to je usavršavanje sebe.
Dok im to ide u korist koristit će resurse drugih civilizacija, onog trenutka kad više neće imati koristi od njih samo će ih asimilirat... to je jednostavno tako.
Za razliku od njih vrsta 8472 ipak drugačije rezonira kao što kasnije vidimo kroz nastavke Voyagera.
S njima se može pregovarat, s njima se može sporazumjevat i može ih se postići obostrani dogovor.

I sad se vračamo na sam početak i na pitanje dali prolazit kroz Borgov teritorij ili obilazit ga.
Odgovor je naravno da proći ga ali moje mišljenje je ne u savezu s Borgom, već baš suprotno s vrstom 8472.
Jest da je u trenutnoj situaciji to izgledalo kao nemoguće, ali vjerujem da su to uz malo veći trud mogli postići... a posljedice vjerujem da bi bile pozitivnije nego kod saveza s Borgom...

sri 30 ruj, 2009 7:02 pm
Make it so
Make it so

Ali tada je vrsta 8472 ipak izgledala kao veca prijetnja :wink:

sri 30 ruj, 2009 7:07 pm
Defender of Earth

Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
captain je napisao/la:
Ali tada je vrsta 8472 ipak izgledala kao veca prijetnja :wink:

Da naravno... ali su isto tako imali vrlo malo informacija o toj vrsti.
Jedino što su znali saznali o njima saznali su preko Kesinih telepatskih sposobnosti, što i nije previše opipljiv dokaz kakva je vrsta 8472.
Moje mišljenje je da su se ipak trebali malo više potrudit saznat nešto o njima, pokušati uspostavit prvi kontakt diplomatskim putem ako je moguće... a ne impulzivno reagirati na "prvu loptu".
U ovom bi slučaju "Picardov pristup" bio puno bolji po mom mišljenju...

sri 30 ruj, 2009 7:14 pm
Goddess in green
Goddess in green

Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Cmd Data je napisao/la:
Točkica je napisao/la:

Točkice mislim da si fulala ponatu ovoga...jer pitanje je opcenito vezano na put kuci...da li je Katica trebala zaobilaziti podrucje Borga?...a ne da li je trebala postic s njim savez? ;) :sesir2:

Šta se mene tice...nikako nije trebala zaobilaziti to područje. No najveca nelogicnost(glupost) u cijelom Voyageru je ta da zašto Katica nije krenula prema Gami i crvotocini??? Put je zasigurno kraci.

Nije istina. Put do bajoranske crvotočine traje 70 godina, kao i do alfe. Stim da je izlaz te crvotočine u gami udaljen od federacije 50 000 godina. Pa prema tome zašto putovati 70 godine do neke crvotočine koja se do tada može i urušit. A i Dominij je tamo. Tako da to nebi imalo smisla.

I da Janeway je dobro postupila što nije obilazila Borgovsko područje. I izvan njihovog područja Borg je aktivan i samo bi riskirali nove napade od strane Borga i uveliko produžili put do doma ( ako ne i zauvjek ostali bez nade za povratak ).
I da nadodam Capitan, Janeway je znala za bajoransku crvotočinu, ona je otkrivena više od dvije godine prije nego što je Voyager izgubljen u delti.
[-X

sri 30 ruj, 2009 8:14 pm
Admiral
Admiral

ovako naravno da nije trebala izbjegnuti prolazak kroz bogovski teritorij, kad tad bi se morala suočiti sa mnogim bogovskim napadima, pa zašto čekati kad možeš kraljevski nahebati.. :mrgreen:

A oko saveza, huh koje zlo je manje Borg ili Vrsta 8472??
Možda da nije odlučivala o sudbini cijele posade ( bi izabrala vrstu 8472 ), pa čak kvadranta odlučila se za Borga koje je tada hm ajmo reći dobro poznavala. Dok o vrsti 8472 znala puno manje od Borga pa nije htjela riskirati, ona je prva koja se susrela sa tom vrstom ( ako se ne varam ) pa možda čitajući o prijašnjim sukobima federecije i borga nekako je mislila da neće biti nekih "većih iznenađenja". Žena je igrala na malo sigurnije 8)

Cal Lightman: Now you're talking!

sri 30 ruj, 2009 8:23 pm
fluffy

Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
...glasala za Ne...jer sada ili za godinu dana, kad tad ako se želi vratiti doma morati ce proci kroz njihovo podrucje...a ako za to vrijeme dođe još gori neprijatelj nema šanse da se ikad vrate doma...
...na drugu ruku shvacam i Chakotaya, to je ipak veoma rizican pohod...žrtvovati posadu da bi ispunila obecanje o povratku kuci...da vecina pogine to bi bilo na kraju uzaludno...znajuci da je možda moglo i na neki drugaciji nacin...

sri 30 ruj, 2009 8:32 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: