Sada je: čet 25 tra, 2024 10:50 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Voyager prije i za vrijeme Sedme 

VOY je bio bolji...
U vrijeme Kes (sez. 1-3) 10%  10%  [ 4 ]
U eri Sedme od Devet (sez. 4-7) 50%  50%  [ 20 ]
kvaliteta serije se nije bitnije mijenjala 40%  40%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 40

 Voyager prije i za vrijeme Sedme 
Autor/ica Poruka
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
captain je napisao/la:

Bas mi je drago sta ove nedostatke pise voyager fan , jer to smo sve mi na forumu primjetili odavna ..posebno taj dio o nedostatnom razvoju likov a i premalo kvalitetnih kompleksnih likova ..ko sta je naprimjer slucaj u DS9-u di svaki lik ima dubinu i jako je kvalitetno odrađen , cak se i minja s godinama ..dok u voyageru te stvari su minimalne ..jedan harry kim je cilu seriju skoro pa isti ..sa sitnim mijenama a sporednih likova je premalo :|


Ruku na srce, treba biti iskren. Ali Voyager sa druge strane ima i dosta svojih prednosti. Mislim da je u poredjenju sa ostalim serijama iz TNG ere najblizi ТОSu i pocetnoj ideji Star Treka jer oni zaista idu u nepoznato, otkrivaju potpuno nove svjetove, nemaju podrsku Federacije, cak su mi Kirk i Janeway u mnogim stvarima slicni (recimo rade ono sto oni misle da je najbolje i niko ne moze u tome da ih sprijeci). Gledalac se vise veze za posadu, osjeca se neka posebna hemija medju njima, nalaze se u takvoj situaciji da se i mi koji gledamo zapitamo kako bismo odreagovali na njihovom mjestu i sl.
Mada sto se tice razvoja likova i ostale serije se sa izuzetkom DS9 ne mogu pohvaliti da su bas uspjesne na tom polju. Travis,Hoshi, Troi, Riker,Beverly, Chekov,Sulu svi su mi nekako isti od pocetka do kraja, cini mi se da se i Worf vise razvio za par godina u DS9 nego za cjelo trajanje TNG.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 23 kol, 2011 4:16 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Tom_Paris je napisao/la:
Mislim da je u poredjenju sa ostalim serijama iz TNG ere najblizi ТОSu i pocetnoj ideji Star Treka jer oni zaista idu u nepoznato, otkrivaju potpuno nove svjetove, nemaju podrsku Federacije,

Ovaj... TOS je čisto filozofski nabijena serija, koja iznosi svu problematiku vremena u kojem je snimljena. Voy, s druge strane, osim što ima dosta epizoda u prvih par sezona koje naginju letargiji, nema istu osnovu kao TOS. 8-[

Tom_Paris je napisao/la:
... cak su mi Kirk i Janeway u mnogim stvarima slicni (recimo rade ono sto oni misle da je najbolje i niko ne moze u tome da ih sprijeci).

Janeway nikad nije tukla druge žene. [-( Niti je koristila kirk-fu. 8-[

Tom_Paris je napisao/la:
...cini mi se da se i Worf vise razvio za par godina u DS9 nego za cjelo trajanje TNG.

E to je istina.

_________________
Image


sri 24 kol, 2011 10:12 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Tom_Paris je napisao/la:
... cak su mi Kirk i Janeway u mnogim stvarima slicni

Janeway je samo jednom skinula majicu.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sri 24 kol, 2011 1:22 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Tom_Paris je napisao/la:
captain je napisao/la:

Bas mi je drago sta ove nedostatke pise voyager fan , jer to smo sve mi na forumu primjetili odavna ..posebno taj dio o nedostatnom razvoju likov a i premalo kvalitetnih kompleksnih likova ..ko sta je naprimjer slucaj u DS9-u di svaki lik ima dubinu i jako je kvalitetno odrađen , cak se i minja s godinama ..dok u voyageru te stvari su minimalne ..jedan harry kim je cilu seriju skoro pa isti ..sa sitnim mijenama a sporednih likova je premalo :|


Ruku na srce, treba biti iskren. Ali Voyager sa druge strane ima i dosta svojih prednosti. Mislim da je u poredjenju sa ostalim serijama iz TNG ere najblizi ТОSu i pocetnoj ideji Star Treka jer oni zaista idu u nepoznato, otkrivaju potpuno nove svjetove, nemaju podrsku Federacije, cak su mi Kirk i Janeway u mnogim stvarima slicni (recimo rade ono sto oni misle da je najbolje i niko ne moze u tome da ih sprijeci). Gledalac se vise veze za posadu, osjeca se neka posebna hemija medju njima, nalaze se u takvoj situaciji da se i mi koji gledamo zapitamo kako bismo odreagovali na njihovom mjestu i sl.
Mada sto se tice razvoja likova i ostale serije se sa izuzetkom DS9 ne mogu pohvaliti da su bas uspjesne na tom polju. Travis,Hoshi, Troi, Riker,Beverly, Chekov,Sulu svi su mi nekako isti od pocetka do kraja, cini mi se da se i Worf vise razvio za par godina u DS9 nego za cjelo trajanje TNG.


TNG je najvise razvia picarda i datu a moglo bi se rec kako je worf s kraja serije drugaciji od worf-a s pocetka serije ..troi se prid kraj prominila ..nekakao je postala sigurnija i malo odlucnija (posebno u onoj epizodi di je romulanka) ..riker je solidan lik kroz cilu seriju ali ipak onako vec izrađen ..u TNG je razlika od voyagera sta je ima jacu glumacku postavu i jake likove ..s druge strane voyager je ima likove podatnije za karakterni razvoj a opet se to dogodilo nije ..TNG je ima i bolje sporedne likove (one koji se povremeno pojavljuju) ..Q , Guinan , Tomalak ,Lore ..itd

_________________
Surviving the new decade


sri 24 kol, 2011 1:50 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
captain je napisao/la:

TNG je najvise razvia picarda i datu a moglo bi se rec kako je worf s kraja serije drugaciji od worf-a s pocetka serije ..troi se prid kraj prominila ..nekakao je postala sigurnija i malo odlucnija (posebno u onoj epizodi di je romulanka) ..riker je solidan lik kroz cilu seriju ali ipak onako vec izrađen ..u TNG je razlika od voyagera sta je ima jacu glumacku postavu i jake likove ..s druge strane voyager je ima likove podatnije za karakterni razvoj a opet se to dogodilo nije ..TNG je ima i bolje sporedne likove (one koji se povremeno pojavljuju) ..Q , Guinan , Tomalak ,Lore ..itd


Mozda je kvalitet glume razlog zasto su se posljednje sezone Voyagera bazirale na Doktoru, Sedmoj i Janeway. Ryan i Picardo su fantasticno obradjivali posao, a takodje (iako se dosta njih ne slaze) smatram da je to radila Mulgrew samo na neki recimo, nekonvencionalan nacin. Mislim da je sam Wang najveci krivac sto je Kimov lik zapostavljen. Pars i B'lana su imali sasvim dobar razvoj, a zapostavljanje Chakotaya, Tuvoka i izbacivanje Kess je ravno zlocinu. A sto se tice TNG svejedno mi je nekako Troi izgledala blijedo, bice zbog same Martine dok su Spiner, a narocito Stewart fenomenalni. E sad, kada su u pitanju sporedni likovi lakse ih je bilo i imati i razvijati u TNG nego na VOY zbog same prirode serije. Voyager bude neko vrijeme u odredjenom sektoru i to je to. Ali bilo je i tu nekih ok sporednih likova. Kraljicu su dobro odradile obje glumice, Seska je bila ok i Lon Suder.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sri 24 kol, 2011 3:37 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: VOY prije i za vrijeme Sedme
Spet je napisao/la:
Činjenica je da je gledanost Voyagera porasla triput otkad su uveli 7/9.
Al su nekako sadržaj i atmosfera bili lakši dok je Kes bila u Voy. Kao da još nisu znali dal će tematiku gurat više prema TNG ili DS9. S Kes je serija više djelovala TNGovski, a sa Sedmom više DS9. Ako imam krivo, nek me netko ispravi... :startrek096:
I meni je Voyager prije sedme nekako više djelovao kao spinoff DS9 i TNG, dok je nakon 7. krenuo više svojim putem i ispao baš - Voyager, sa svim svojim prednostima i manama i koje je donio. I dalje se je u nekim elementima naslanjao na predhodne serije - recimo razvijanje radnja oko Borga, ali na sebi svojstven način.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 14 ruj, 2011 2:08 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
The Boz je napisao/la:
Tom_Paris je napisao/la:
... cak su mi Kirk i Janeway u mnogim stvarima slicni

Janeway je samo jednom skinula majicu.


Ma više puta. Ak misliš na onu Rambo fazu sa makrovirusima, onda nije točno. Pa vidjeli smo je i u pidžami. I u kadi.


sri 14 ruj, 2011 11:40 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Miki je napisao/la:
The Boz je napisao/la:
Tom_Paris je napisao/la:
... cak su mi Kirk i Janeway u mnogim stvarima slicni

Janeway je samo jednom skinula majicu.


Ma više puta. Ak misliš na onu Rambo fazu sa makrovirusima, onda nije točno. Pa vidjeli smo je i u pidžami. I u kadi.


Scena u kojoj je Janeway u pidzami sa pustenom kosom , pored prozora u epizodi Eye of the needle je neprikosnovena. A onda se sa dolaskom 7/9 sexy kapetanica u srednjim godinama pretvorila u muskarca :( a skidala je ona majicu jos par puta ;)

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pon 19 ruj, 2011 2:53 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
:-k Ja sam mislio na scenu kad Q snubi Janeway pa je u pidžami. I u kadi.


pon 19 ruj, 2011 5:40 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Miki je napisao/la:
:-k Ja sam mislio na scenu kad Q snubi Janeway pa je u pidžami. I u kadi.


E da, sjecam se i te scene. Ko zna, da je vise skidala majicu mozda bi bila visocije na ljestvici omiljenih kapetana ( iako je meni No 1 u svakom slucaju ;) )

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pon 19 ruj, 2011 11:27 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Mislim da ova scena pripada ovoj temi:

http://www.youtube.com/watch?v=sXXWrW6DiJA

_________________
It is smaller on the outside!


čet 06 lis, 2011 10:37 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Skidala je majicu više puta... pogotovo kad bi bio neki fajt... obvezno bi se zamazala s nekim uljem (na totalno čistom brodu) i šetala hodnicima s velikom pucaljkom... čelični pogled... Terminatori su male bebe za nju...

Stani... jel govorimo o Janeway ili o 7/9? 8-[

_________________
Image


pet 07 lis, 2011 1:17 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: pon 19 pro, 2011 3:33 am
Postovi: 66
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: U vezi
Koje si vrste?: Trill
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Meni Kes uništava Trek. Tak mi je sva ko pekmez. Još onaj Neelix ugh, da je bar otišao skup s njom.

Kad gledam Voy gledam od četvrte sezone baš kad Sedma dolazi... Ovo prije mi je bzvz radi Kes. ](*,)


sub 24 pro, 2011 6:06 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan