Sada je: pet 29 ožu, 2024 9:21 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
 Voyager prije i za vrijeme Sedme 

VOY je bio bolji...
U vrijeme Kes (sez. 1-3) 10%  10%  [ 4 ]
U eri Sedme od Devet (sez. 4-7) 50%  50%  [ 20 ]
kvaliteta serije se nije bitnije mijenjala 40%  40%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 40

 Voyager prije i za vrijeme Sedme 
Autor/ica Poruka
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
E sori al Kes mi je bila bolja. Volim Sedmu od Devet ali Kes je više kul. Nemrem odoljeti telepatima. :biggrinlove:

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


pon 28 lip, 2010 4:53 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Meni je genijalno gledati bivše radilice kako se polako socijaliziraju i čude se nelogičnostima koje ljudi uzimaju zdravo za gotovo, a poslije Sedme od Devet došli su i Icheb i ostala djeca, i Jedan. Također, doktor je dobio mobilni holoemiter pa je postao mobilniji i time zanimljiviji, stupili su u kontakt sa Zemljom... Bolji mi je Voyager za vrijeme Sedme od Devet.
Smatram, međutim, da bi s objema bio još bolji. Kes je, naime, psihološki nadarena i možda bi Sedminu socijalizaciju odradila bolje od doktora ili s njim u paru. :-k
Ergo, dajem glas drugoj opciji.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


pon 28 lip, 2010 6:56 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Shemu s federacijskim uređajem za skrivanje su koristili u DS9 ..pa bi možda bilo to i ne baš zanimljivo u voyageru :-k

_________________
Surviving the new decade


čet 04 kol, 2011 4:19 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Nisu li višefazni uređaj uništili kad su izašli iz onog asteroida ?

_________________
Surviving the new decade


čet 04 kol, 2011 4:30 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
7700 je napisao/la:
Radili su razne vratolomije sa prečacima na putu kući, isprobavali "quantum slipstream" pogon i sl., a promaknula im je takva mogućnost da barem učine put sigurnijim ako ga nije moguće skratiti...


Tad nebi bilo "Voyagera". :-k
Što bi tad gledali? :scratch:

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


pet 05 kol, 2011 1:12 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 17 kol, 2006 11:19 pm
Postovi: 982
Lokacija: BiH
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Voy je definitivno bolji u eri 7 of 9. Ne znam za vas, ali meni su i TNG i DS9 bolji od 4 do 7 sezone.

_________________
slika
Live now, make now always the most precious time. Now will never come again.


pet 12 kol, 2011 4:37 pm
Profil Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Od epizode/a scorpinon počinje najzanimljiviji dio Voy, bar većini koja ga je gladala.

Kad je drugarica 7/9 unišla u to čudo od broda stvar je postala puno zanimljivija, pogotovo muškom dijelu publike. :mrgreen:

Znam sad će se javit oponenti. Ono, pametna, dobro glumi, nije sve u sisama i tijelu... eh. Ajde da vas čujem! :-k

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


sub 13 kol, 2011 2:23 am
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Oprosti, ali zar činjenica da je Sedma od Devet zanimljiv lik i ženskom dijelu publike ne govori da to što ti govoriš nije njezina jedina kvaliteta, bez obzira na to je li jedini razlog zašto je dobila ulogu ili ne? :scratch:

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sub 13 kol, 2011 5:41 am
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Točkica je napisao/la:
Oprosti, ali zar činjenica da je Sedma od Devet zanimljiv lik i ženskom dijelu publike ne govori da to što ti govoriš nije njezina jedina kvaliteta, bez obzira na to je li jedini razlog zašto je dobila ulogu ili ne? :scratch:

Činjenica je da su scenaristi uvelike poradili na razvoju njenog lika (iz kojih god to razloga bilo).

_________________
Image


sub 13 kol, 2011 6:23 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Da, to sam i mislila, zanimljiv je lik neovisno o izgledu.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sub 13 kol, 2011 6:29 pm
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
beta je napisao/la:
Od epizode/a scorpinon počinje najzanimljiviji dio Voy, bar većini koja ga je gladala.

Kad je drugarica 7/9 unišla u to čudo od broda stvar je postala puno zanimljivija, pogotovo muškom dijelu publike. :mrgreen:

Znam sad će se javit oponenti. Ono, pametna, dobro glumi, nije sve u sisama i tijelu... eh. Ajde da vas čujem! :-k


Ja ću prvi reć da nije sve u sisama i tijelu, jer pazi sad - žena može imat savršeno tijelo, ali i facu ko da ju je netko lopatom po glavi opalio :lol: (naravno ovo se ne odnosi na Sedmu s obzirom da je njena faca čak i više nego uredu :mrgreen: ). Uglavnom badava joj tijelo ak je butterface (kod mene nema prolaz takva) :P

A i dobro Točkica kaže da je lik jako zanimljiv, dok recimo Kes isto tako dobro izgleda (bar jest prije) pa ipak nije tolko primijećena. No slažem se da ima nekih koji su gledali seriju samo zbog nje što je u krajnju ruku po meni djetinjasto i to zato što sam ja isto tako ko klinac gledao sapunice samo zbog dobrih ženski u njima :zubo:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 13 kol, 2011 6:50 pm
Profil YIM Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Meni se Voyager vise dopada u prve tri sezone iz vise razloga, ali da se ne lazemo Seven je mnogo, hm , zanimljiviji lik od Kes (u svakom pogledu, a narocito fizickom).
Jeste da su price u poslednjim sezonama bolje obradjene, ali napusten je razvoj likova i serija se vrti oko Doktora, Kate i Sedme. Sve pocinje da lici na spansku sapunicu, narocito kad se doda borba oko Sedme izmedju Kate i Borg kraljice (samo je falio cat-fight). Neki likovi sa puno potencijala za razvoj kao sto su Chakotay ili Tuvok su zanemareni i njihova uloga se svodi na izvrsavanje Katinih naredjenja.
Takodjer serija je pomalo napustila i ono sto Amerikanci zovu "premise of the show" , tako da mi kasnije vise nije ni bilo stalo da li ce posada stici kuci ili ne osim u par epizoda.
U kasnijim sezonama sve vise se srecemo sa poznatim rasama i nema nekih novih zanimljivih kao sto su to bili Vidijenci i 8472 (dobro, tu su u cetvrtoj sezoni Hirogenci i Krenimi).
I Kata mi se mnogo vise dopadala na pocetku serije, bila je nekako zenstvenija i manje impulsivna.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pon 22 kol, 2011 9:12 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Tom_Paris,

dobrodošao nam na forum, drago mi je vidjeti još jednog voyager fana.

Da iako nam je voyager naj trek serija ipak trebamo reći i nedostatke koje su se događale. tako da se slažem s tobom u vezi prvih sezona voyagera gdje je razvoj likova bio odličan a tu zahvalnost većinom možemo dugovati onom drugom nebaš toliko spominjanom dvojcu, Taylor-Piller koji su odrađivali odličan posao no kasnije nažalost bili samo kao kreativni konzultanti(no naravno i u tom opisu posla su nastojali održati seriju kvalitetnom). I da slažem se i za Chakoteya koji je mogao dobiti više pažnje u seriji no da se vratim na ovu temu osobno sam već glasao da se kvaliteta nije mijenjala prije ili tokom sedme, razlog je uglavnom što je glumica odrađivala odličan posao već kad je imala toliko pozornosti od scenarista, pa eto zato. :)


pon 22 kol, 2011 11:26 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Hvala, bolje vas nasao.

Naravno, Voyager je imao nedostatke ali mislim da nisu toliko strasni koliko ih predstvaljaju fanovi drugih ST serija(cini mi se da fanovi DS9 posebno imaju neki pik na Voyager, no dobro :) Kako sam mogao malo da istrazim po slicnim forumima cini mi se da je Taylor najvise instirala na nekim zenskim karakteristikama Kate i da je sa njenim odlaskom Mulgrew dobila mogucnost da sugerise nacin na koji bi njen lik trebalo da se razvija, a ona je feminista pa je zato Kata onako promijenjena kasnije.
No nije to neki poseban nedostatak Voyagera. MIslim da su ipak najveci nedostatci pored zapostavljanja pojedinih likova bili i propustanje nekih dobrih prilika,npr. Suspirija i Okampe, malo epizoda o Vrsti 8472, Krenimima (pocetna ideja o vise povezanih epizoda gdje je Voyager bio pod konstantnim napadom) lik Kes je mogao i drugacije da prodje i sl. Ali sve u svemu, Voyager mi je i pored toga najblizi srcu.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 23 kol, 2011 1:12 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Voyager prije i za vrijeme Sedme
Tom_Paris je napisao/la:
Meni se Voyager vise dopada u prve tri sezone iz vise razloga, ali da se ne lazemo Seven je mnogo, hm , zanimljiviji lik od Kes (u svakom pogledu, a narocito fizickom).
Jeste da su price u poslednjim sezonama bolje obradjene, ali napusten je razvoj likova i serija se vrti oko Doktora, Kate i Sedme. Sve pocinje da lici na spansku sapunicu, narocito kad se doda borba oko Sedme izmedju Kate i Borg kraljice (samo je falio cat-fight). Neki likovi sa puno potencijala za razvoj kao sto su Chakotay ili Tuvok su zanemareni i njihova uloga se svodi na izvrsavanje Katinih naredjenja.
Takodjer serija je pomalo napustila i ono sto Amerikanci zovu "premise of the show" , tako da mi kasnije vise nije ni bilo stalo da li ce posada stici kuci ili ne osim u par epizoda.
U kasnijim sezonama sve vise se srecemo sa poznatim rasama i nema nekih novih zanimljivih kao sto su to bili Vidijenci i 8472 (dobro, tu su u cetvrtoj sezoni Hirogenci i Krenimi).
I Kata mi se mnogo vise dopadala na pocetku serije, bila je nekako zenstvenija i manje impulsivna.


Bas mi je drago sta ove nedostatke pise voyager fan , jer to smo sve mi na forumu primjetili odavna ..posebno taj dio o nedostatnom razvoju likov a i premalo kvalitetnih kompleksnih likova ..ko sta je naprimjer slucaj u DS9-u di svaki lik ima dubinu i jako je kvalitetno odrađen , cak se i minja s godinama ..dok u voyageru te stvari su minimalne ..jedan harry kim je cilu seriju skoro pa isti ..sa sitnim mijenama a sporednih likova je premalo :|

_________________
Surviving the new decade


uto 23 kol, 2011 3:48 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan