Sada je: uto 16 srp, 2024 5:05 pm.

Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
 Voyager VS Borg 
Autor/ica Poruka
Admiral
Admiral

Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Hmmm jes' ti siguran da nisi bia tad na VOY s Katicon..!? Sta ja znam...mozda si se vratija u proslost.... :P nemos vise unista bit siguran.danas... :D

Eeee, svašta je moguće. :D
Citat:
Kriv si ili nisi ..hmmm... pitanje je sad...Morat cemo Picarda pitat on je tip od sekspira [ s kavcicom na s] :P

I Picard reče " Nije kriv! ". 8) :D

sri 09 svi, 2007 10:39 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie

Post Re: Voyager VS Borg
da je bio defiant umesto voyagera sve bi bilo mnogo lakse :mrgreen:

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg

uto 23 ruj, 2008 10:30 pm
Egzobiolog
Egzobiolog

Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
... al si našao usporedbu...
...Voyager porazi Defainta bez pola muke...
...ako je izašao na kraj s tolikim borgovim glupostima, te s ostalim nabrijanim rasama... zašto bi Defaint bio problem?

pon 29 ruj, 2008 3:18 pm
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper

Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Mr.bobo je napisao/la:
...ako je izašao na kraj s tolikim borgovim glupostima, te s ostalim nabrijanim rasama... zašto bi Defaint bio problem?

kad bi se nasli Defiant i Voyager pitanje bi bilo jedino tko moze dostaviti vise stete u kracem vremenu.
a tu Defova kvantna torpeda pwnaju naveliko.
plus, s obzirom na pokretljivost obaju brodova pulsni fazori su također prednost.
a kad vec nabrajamo, mislim da bi bio red spomenuti i ablativni oklop.

kad malo bolje razmislim, Voyager nebi imao sanse.
ok, da dođe Sedma i nadogradi ga borgovskom tehnologijom, pa jos dođe Janewayica iz buducnosti i ugradi sve one fancy gadgetse, mozda bi i imao sansu.
ali onako, Voyager Vulgaris... nemojte me nasmijavati.

pon 29 ruj, 2008 8:01 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so

It is all in the captain :mrgreen:

pon 29 ruj, 2008 8:27 pm
Über Trekkie
Über Trekkie

Mr.bobo je napisao/la:
... al si našao usporedbu...
...Voyager porazi Defainta bez pola muke...

ako pricamo o prvom defiantu onda diskusija uopste nije potrebna. sva ona sila i upgrade-ovi plus cloaking device je nesto sto bi i borgu stvorilo glavobolju a ne istrazivackom brodu intrepid klase.

druga je tema ako se porede defiant i "nabudzeni" voyager. cak i takav defiant bi uvek imao opciju bezanova majka nikad nije kukala ili ti "taktickog povlacenja" :)

ali generalno gledano voy vs. defiant rezultira totalnim ownovanjem voyagera od strane defianta iz prostog razloga sto uvodjenjem defianta federacija je nacinila ogroman iskorak u odnosu na rivalske frakcije i rase. naoruzanje i sposobnosti defa su tako prikazane da jasno pokazuju da tehnologija odnosi debelu prevagu u direktnoj konfrotaciji. (primer su klingonci i kardasijanci koji igraju sve vise sporednu ulogu u medjurasnim sukobima iz prostog razloga sto njihova ratnicka narav i cud imaju prevagu nad tehnoloskim inovacijama)

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg

pon 29 ruj, 2008 9:46 pm
Admiral
Admiral

Hehe. Oba broda su dobra. Mislim da bi bilo štete na obe strane.
Defiant VS. Voyager 1:1
:mrgreen:

ned 19 lis, 2008 12:25 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie

Opis Stanja: Asimiliran !
Sorry sto vam dizem temu iz formalina ,ali moro sam nesto napisati :zubo:

Slazem se da su scenaristi zeznuli Borg jel nema sasne da bi flota bilo kako dobila .
Koliko Borg ima aktivni brodova ,a koliko svi ostali flota,Klin.,Romul,Kardasija,Dom. ?

Druga stvar Borg posjeduje tehnologiju za putovanje u proslost ,a zamislite napad po 30 kocki Borg istovremeno u 10 povijesnih razdoblja ?
Je istina postoji ona vremenska straza ali nisam siguran da bi se mogli nosit s ovoliko vojskom ?

Treca stvar mogucnosti paralenih svijetova , u jednom je sigurno Borg pobijedio i samo je pitanje vremena kad ce naci tehnologiju da pocnu putovati paralelnim svijetovima ,i asimilirati jedan po jedan paralelni svijet =P~

sri 10 pro, 2008 2:18 pm
Make it so
Make it so

U proslosti kao i buducnosti postoje raznorazne kvake koje mogu unistit borga ili nekog desetog , uostalom kako mi znamo da i samo postojanje borga nije nekakav temporalni paradox ?

sri 10 pro, 2008 3:04 pm
Egzobiolog
Egzobiolog

Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
4 od 1 je napisao/la:
Sorry sto vam dizem temu iz formalina ,ali moro sam nesto napisati :zubo:

...samo ti daj... i još tema izvadi iz ''formalina''...
...teme su započete da se komentira... a tko i kad je manje bitno ;)

4 od 1 je napisao/la:
Druga stvar Borg posjeduje tehnologiju za putovanje u proslost ,a zamislite napad po 30 kocki Borg istovremeno u 10 povijesnih razdoblja ?
Je istina postoji ona vremenska straza ali nisam siguran da bi se mogli nosit s ovoliko vojskom ?

...ok , moram priznati da mi se verzija s Borgovom tehnologijom putovanja u prošlost ne sviđa totalno je nelogična i posljedice mogu biti nezamislive...
...

4 od 1 je napisao/la:
Treca stvar mogucnosti paralenih svijetova , u jednom je sigurno Borg pobijedio i samo je pitanje vremena kad ce naci tehnologiju da pocnu putovati paralelnim svijetovima ,i asimilirati jedan po jedan paralelni svijet =P~

...mislim da ima jedna epizoda u Voyageru koja se bavi paralelnim svemirom u kojem Borg rastura...

...mogučnost postojanja paralelnih svjetova je meni super...
...a ono što ne volim je šetnja između njih...

sri 10 pro, 2008 5:05 pm
Profil ICQ Web stranica
Admiral
Admiral

Ah. Niko ne može napraviti veću grešku od scenarista.
Naravno ako gledamo Broga iz naše perspektive, niko ga ne može pobijediti. Ipak tu je sva asimilirana tehnologija i znanje hiljede a i više vrsta. Kao što sam napisao, tu su scenaristi da isprave stvari onako kako se njima hoće.
Eh sad. U vezi epizode u kojoj Borg rastura. Mislim da je to iz TNG-a, epizoda Parallels. Jedan od Enterprise-a biva uništen jer je pucao na šatl u kojem je bio Worf i nisu htjeli da se vrate u svoj svemir jer je Borg zauzeo Federaciju i da su samo oni ostali.

Uh. Al' ja ode sa teme.
:mrgreen:

sri 24 pro, 2008 8:55 pm
Profil Web stranica
the Red Viper

Opis Stanja: ε > 0
sto se tice te borgovske tehnologije putovanja kroz vrijeme.
meni to i nije toliki problem.

jer, ako pogledate malo bolje, poprilicno je tesko (da ne kazem nemoguce) sa sigurnoscu predvidjeti sto ce mijenjanje povijesti uciniti.

sjetite se epizode Voyagera Year of hell (btw, predobra epka) u kojoj smo vidjeli kako je onaj kapetan prakticki proveo cijelu vjecnost pokusavajuci povratiti pocetno stanje (ozivjeti svoju suprugu i tako to) i kako to na kraju nije uspio.

e, sad, priznajem ja da Kolektiv ima vece resurse (napredniju tehnologiju cini mi se da bas i nema, ali nek im bude). ali ono sto je karakteristicno za Borga je njegova proracunatost. daklel on nece, kao onaj kapetan, ugroziti svoju sadasnjost na temelju nekih osjecaja (kao sto je onaj zalio za svojom zenom). Borg ce pogledati, proracunati, i ako ustvrde da postoji sansa da njima samima ta ekspedicija u proslost naskodi oni je nece poduzeti.

a, kao sto sam rekao, naprosto postoji previse parametara da bi se sa sigurnoscu moglo ustvrditi da im se u sadasnjosti nece pogorsati polozaj.

sub 27 pro, 2008 4:14 pm
Profil ICQ Web stranica
dr.med.
dr.med.

Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Ant je napisao/la:
i kako to na kraju nije uspio.

da... ali je uspio... nakraju je uspio oživiti suprugu.... ključ je bio ubiti sebe... i jednom kad su oni bili uništeni on je ponovno živio sa svojom suprugom... u prošlosti.... to je bio cilj.... da bi sve uspjelo morali su izađi iz broda.... vratiti se u vrijeme...

ned 28 pro, 2008 12:45 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie

borg je vec jednom isao u proslost i to u first contact-u. tako da ne postoji nikakva barijera da odu opet samo je masta pisaca zatajila.

usrali su ST sa putovanjem kroz vreme. mogli su bar neka ogranicenja da urade kao sto recimo sulibani nisu mogli da putuju kroz vreme ali su mogli da kontaktiraju svoju rasu u proslosti.

ovako putovanjem svako je mogao da okrene tok istorije na svoju stranu sto kvari utisak.

pon 29 pro, 2008 10:05 pm
Make it so
Make it so

Moze , ali konacan ishod nitko nezna pa zasto onda riskirat i brckat po povijesti ? :-k

pon 29 pro, 2008 10:56 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: