Sada je: sri 15 svi, 2024 6:09 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
 Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
nije isto jer su ovi bili njihovi direktni potomci i paradoks ih je stvori i izlazak bi znacio da nikad nisu ni postojali... kremonci su sprovodili genocid jer su menjanjem proslosti direktno uticali na snagu i velicinu svoje rase koja je sprovodila taj genocid nad drugima :wink:

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sub 24 lis, 2009 1:26 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
OGamer je napisao/la:
nije isto jer su ovi bili njihovi direktni potomci i paradoks ih je stvori i izlazak bi znacio da nikad nisu ni postojali... kremonci su sprovodili genocid jer su menjanjem proslosti direktno uticali na snagu i velicinu svoje rase koja je sprovodila taj genocid nad drugima :wink:

Pa i Siskov odlazak sa planeta je bio mjenjanje timelinea i uzrokovao je genocid. [-X


sub 24 lis, 2009 1:37 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
nope... bio je ispravljanje paradoksa i nije bio genocid jer ti ljudi nikad nisu ni postojali :wink:

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sub 24 lis, 2009 1:42 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
OGamer je napisao/la:
nope... bio je ispravljanje paradoksa i nije bio genocid jer ti ljudi nikad nisu ni postojali :wink:

Postojali su. A odlazak Defianta nije bio ispravljanje paradoksa već mjenjanje timelinea, jer defiant je trebao past. [-X


sub 24 lis, 2009 1:48 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
aj mi objasni kako je trebao da padne kad je otisao... ili sam ja nesto preskocio :roll:
jedina timeline koja je ostala.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sub 24 lis, 2009 2:00 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
OGamer je napisao/la:
aj mi objasni kako je trebao da padne kad je otisao... ili sam ja nesto preskocio :roll:
jedina timeline koja je ostala.

Pa preskočio je zbog modifikacija koje su promjenile timeline.


sub 24 lis, 2009 2:13 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
ajde sad zakljuci iz svega navedenog jel neko postojao ili umro ako je defiant otisao?

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sub 24 lis, 2009 2:42 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
Jeli itko postojao ili umro ako su ih kremini izbrisali. :neznam:


sub 24 lis, 2009 3:27 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
pa iz perspektive lokalnih civilizacija nije ali iz sire perspektive jeste iz prostog razloga sto je voyager bio imun na promene tako da ostaku pisani podaci i dokazi da bi se tu razvile mnoge civilizacije.
u principu glavni cilj kremina je bio obnova carstva bez obzira na cenu i zrtve sto je u startu slican plan kao sajlonci imali... s druge strane red forman je imao svoj licni cilj a to je spasenje svoje zene no matter what.
e sad kad oni izmene timeline na nacin sto daju prednost svojoj rasi da dominira i pobije ostale onda je naravno u pitanju genocid, ali kad izmene timeline na nacin da sprece uopste nastanak zivota i evoluciju onda to nije genocid.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sub 24 lis, 2009 4:07 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
Slučaj kod DS9-a je isti. Svi članovi posade sjećaju se svojih potomaka i podatke o njima imaju u računalu. Stoga postoje dokazi o njihovom postojanju.
Uglavnom taj je događaj moja najveća zamjerka Sisku.


sub 24 lis, 2009 9:49 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
Kako je ova tema eskalirala... 8-[

Bila je Odova odluka, i nije imala veze sa Siskom.

No, što se tiče Siska na početku i na kraju, meni je nekako zasmetalo korištenje "Proroka" u 7. sezoni, poglavito Siskove "majke", koja mu tehnički i nije majka s obzirom da se ona samo privremeno nastanila u fizičkom tijelu, a nije objašnjeno kako se "nefizički" dio prenio na Siska, i je li se uopće prenio. Koliko sam shvatila wormhole alieni su samo htjeli osigurat da se Sisko rodi, jer je on bio bitan za "Bajor" odnosno za wormhole aliene, inače bi Pah utvare bile uništile crvotočinu; dakle brinuli su se za sebe, a ne za Siska i Bajor. :P A onda su scenaristi ubacili Sarah, bez neke pretjerane logike, jer da je takvo nešto bilo na početku zamišljeno i promišljeno, ona bi se pojavila ranije. No dobro, ženska je bila lijepa, pa je bilo lako progutat priču.

Najviše mi je smetalo što mu je archnemesis postao Dukat. I to nije sve: Dukat je "lud" pa komunicira s Pah utvarama, a Sisko je "odabran" pa komunicira s Prorocima.

Ali, nevermajnd mi, ja sam samo ljuta jer su uništili Dukatov lik. Imali su masu drugih Kardija koje su mogli iskoristit za tu priču, ali neeeee...

No da se vratim na Siska. Ako je on na kraju skočio s Dukatom u onu vatru (koja pretpostavljam postoji izvan vremena isto kao i Nebeski hram?), zašto je Dukat ostao u Vatrenoj špilji, i kako se Sisko našao s Prorocima u Nebeskom hramu? Ako postoje izvan vremena, jel oni postoje i izvan prostora? I ako postoje izvan prostora, jesu onda ta dva mjesta (špilja i hram) jedina mjesta na kojima ulaze u naš svemir ili mogu uć gdje god? Ako ne mogu uć gdje god, kako je Sarah-d-alien došla do Sarah Sisko? Jel ušla u nekog Bajoranca pa onda preskakivala iz tijela u tijelo? Ili oni mogu postojat bez tijela u ovom svemiru, a samo kad se bore (Kira vs Jake style) onda moraju bit u nečijem tijelu (što smatram vrlo malo vjerojatnim)?

Eto... Emissary je bila super epizoda u odnosu na zadnju. U početku je sve djelovalo vrlo obećavajuće, no nekako su se sve epizode pretvorile u dijaloge "moj bog je bolji od tvog boga". I jadna Kasidy Yates, napumpana i ostavljena. :joj:

Ako bih morala birati između Siska na početku, i Siska na kraju, odabrala bih onog prvog. Premda je njegov razvoj lika išao "linearno" pa grozote koje je radio - pardon, bio prinuđen raditi, jer dobri likovi ne rade grozote osim ako nemaju izbora, a oni nikad nemaju drugog izbora doli raditi za najviše dobro svih - nisu upadale toliko u oko.

_________________
Image


sri 28 svi, 2014 6:52 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
Sisko je još dobar kroz seriju ali kako su Dukatov lik masakrirali je nehumano, posli smrti Tore Ziyal je Dukat propa ali nakon tog su ga uništili u sedmoj sezoni :(

_________________
Surviving the new decade


sri 28 svi, 2014 10:14 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
Da, da, da! O tome govorim! Od prve do četvrte sezone je bio još li-la, malo dobar, malo zao, uglavnom normalan, a onda su ga pretvorili u totalnog megalomana, koji samo sanja kako će ubit Siska.

Ja sam sebi objasnila da onaj lik nakon Ziyal nije Dukat, nego Pah utvara. Dukat je u biti umro u Federacijskoj umobolnici od velike boli nakon smrti svoje kćeri. Nakon toga njegovo tijelo preuzima Pah utvara, radi čega se pojavljuju one halucinacije koje su prikazane kad je bio sa Siskom na onom planetoidu, a to su se u biti memorijski engrami Pah utvare prilagođavali fizičkom tijelu. Zato on na kraju epizode kaže da mu je sve sada kristalno jasno i zaklinje se da će napravit sve da uništi Siska. I jedino to objašnjava kako se stalno teleportira točno tamo gdje on želi biti, bez ikakve tehnologije. Dakle, Dukat je umro nakon Ziyal. Eto, odmah mi je lakše. 8-[

_________________
Image


čet 29 svi, 2014 2:21 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
Dobro si to objašnjenje smislila :mrgreen:

Dukat je u prvim sezonama prototip kardassijanskog tiranina sa mrvicu šarma i puno karakteristika u svojoj osobnosti koje su upitnog morala , Dukat-u su proroci samo još jedni alieni a do Bajoranske religije drži ko do lanjskog sniga a onda odjednom posli smrti Tore Ziyal taj isti Dukat postaje oružje Pah Utvara pa čak se i operira da izgleda kao Bajoranac ..znam da se likovi minjaju ali skroz debilna promijena i to posebno kad se vidi koliko je drugačiji Dukat bija prije i koliko je ta priča sa Torom Ziyal imala finalni karakter , to jest savršena bi priča bila upravo ona u kojoj Dukat pukne i više se nikad nevrati na ono šta je bia ali ne na način da minja okvir svojezlobe nego na način da nakon tog živčanog sloma izgubi sposobnosti manipulacije i važnost koju je nekad ima ..mislim da su tribali završit s Dukatom na neko vrime pa i da kasnije bude u seriji onda da bude nešto drugo a ne ovo u šta su ga na kraju pritvorili :|

_________________
Surviving the new decade


pet 30 svi, 2014 12:36 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Sisko na početku vs Sisko na kraju DS9a
Je, al on se operira u Bajoranca tek u zadnjih par epizoda 7. sezone. A s obzirom da ga na kraju Pah utvare vrate u njegov prvotni oblik, rekla bih da i nije bio operiran nego je lagao. Odnosno, sve je to utvara. Dukat je poginuo u zatvoru. :zubo:

Ja bih isto da su ga pustili na miru, i ostavili u zatvoru, pa da Sisko ode povremeno do njega po neki savjet za napad na Kardasijance.

_________________
Image


pet 30 svi, 2014 6:47 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan