Sada je: pon 13 svi, 2024 11:26 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Najbolji lik na DS9 postaji? 

Najbolji je:
Benjamin Sisko 5%  5%  [ 2 ]
Kira Nerys 8%  8%  [ 3 ]
Jadzia Dax 44%  44%  [ 17 ]
Ezri Dax 0%  0%  [ 0 ]
Worf 3%  3%  [ 1 ]
Miles O'Brien 8%  8%  [ 3 ]
Julian Bashir 8%  8%  [ 3 ]
Quark 15%  15%  [ 6 ]
Jake Sisko 0%  0%  [ 0 ]
Odo 10%  10%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 39

 Najbolji lik na DS9 postaji? 
Autor/ica Poruka
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
slika
A zakaj yo nisem f ankete, skorom f sake druge epizode ločem.


sub 06 kol, 2011 6:47 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
Najbolji za šta? :-k
Malo smiješno pitanje za jednu anketu. #-o

Vidim drugarca Džadzija vodi. Mislim da znam na što je mislio muški dio glasačkog tijela kad je za nju glasovao jer je pitanje ankete nedefinirano. Najbolja za khm... jeli... :mrgreen:

Moj naomiljeniji lik (tako je trebalo biti postavljeno pitanje za anketu) je Quark. \:D/

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


sub 06 kol, 2011 7:16 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
beta je napisao/la:
Vidim drugarca Džadzija vodi. Mislim da znam na što je mislio muški dio glasačkog tijela kad je za nju glasovao jer je pitanje ankete nedefinirano. Najbolja za khm... jeli... :mrgreen:

A zašto? Intelektualno i fizički je iznad 99% likova na DS9. :|

_________________
Image


ned 07 kol, 2011 5:52 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
Zar nije najbolja za... khm? :mrgreen:

A sad ozbiljno, iako ni ono nije neozbiljno.
Intelektualno i fizički je svaki lik postavljen po mjeri serije. Normalno da su glavni likovi superiorni (uglavnom) neće bit retardirani. ](*,)

Zato su i odabrali onakvu glumicu, kao i u drugim serijama, na koju će se muški dio publike "palit". Da nije onakva, fizički, mogla bi bit super naj pametna a 99% normalnih muškaraca je nebi ni primjetilo i lik ne bi ni postojao faktički.

Život ima neka svoja pravila, kao i prioritete, htjeli mi to priznat ili ne. Tako da pamet u ženskih likova ST-a nije presudna za popularnost već izgled.
Još uvijek je 1+1=2. ;)

Možda u novom poretku, trek poretku, to neće biti bitno. Iako nebih ruku u vatru stavio da će tako i biti. #-o

No kao kažu Trek filozofi bit ćemo očišćeni od prirode u nama pa je onda i to moguće. Da je muškarcu važnija pametna a ne lijepa i privlačna žena. :roll:

Ko dan je jasno zašto je drugarica Džadzija naj lik. Da je ona iritantna Kai Win bila komad ko gore spomenuta, i obrnuto, što misliš tko bi bio naj lik? :-k

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


pon 08 kol, 2011 4:15 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
Lol. Quarkov brat je sigurni retard. :zubo: A s obzirom da je Quark jedan od glavnih likova, ne bih rekla da su glavni likovi nužno i zgodni. Dapače, osim Worfa, nitko od muških članova nije pretjerano zgodan. :scratch:

Doduše, nisam primjetila nijedu nezgodnu ženu na DS9. :-k

_________________
Image


pon 08 kol, 2011 8:47 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
beta je napisao/la:
Zar nije najbolja za... khm? :mrgreen:

A sad ozbiljno, iako ni ono nije neozbiljno.
Intelektualno i fizički je svaki lik postavljen po mjeri serije. Normalno da su glavni likovi superiorni (uglavnom) neće bit retardirani. ](*,)

Zato su i odabrali onakvu glumicu, kao i u drugim serijama, na koju će se muški dio publike "palit". Da nije onakva, fizički, mogla bi bit super naj pametna a 99% normalnih muškaraca je nebi ni primjetilo i lik ne bi ni postojao faktički.

Život ima neka svoja pravila, kao i prioritete, htjeli mi to priznat ili ne. Tako da pamet u ženskih likova ST-a nije presudna za popularnost već izgled.
Još uvijek je 1+1=2. ;)

Možda u novom poretku, trek poretku, to neće biti bitno. Iako nebih ruku u vatru stavio da će tako i biti. #-o

No kao kažu Trek filozofi bit ćemo očišćeni od prirode u nama pa je onda i to moguće. Da je muškarcu važnija pametna a ne lijepa i privlačna žena. :roll:

Ko dan je jasno zašto je drugarica Džadzija naj lik. Da je ona iritantna Kai Win bila komad ko gore spomenuta, i obrnuto, što misliš tko bi bio naj lik? :-k


Pa da Kai Winn izgleda ko Jadzia, onda bi bila eventulalno za one night stand (ona je ipak jedan od najiritantnijih likova u Treku). I da, nekim muškarcima je uz fizički izgled također važan i karakter tak da nemoj odmah generalizirat ;)

Ljepota + inteligencija + dobar karakter = pure win! (a to Jadzia ima) :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 08 kol, 2011 3:38 pm
Profil YIM Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
Spet je napisao/la:
Lol. Quarkov brat je sigurni retard.


Samo tako djeluje. :mrgreen:
Pokupio je komad, postao "car" i mnoge ostavio žalosne. Kako mi ljudi lako padnemo u zablude. :scratch:
Ipak on je važan sporedni lik i to ne cijelu seriju. Ne spada u glavne likove.

Spet je napisao/la:
A s obzirom da je Quark jedan od glavnih likova, ne bih rekla da su glavni likovi nužno i zgodni.


Kod muških likova nije bito kako izgledaju, važno je samo kako izgledaju žene. To je tako u STu.
Jest da djeluje podcjenjivački prema drugaricama glumicama no to je tako. Ipak su seriju i scenario pisali i vodili muški. ;)

Spet je napisao/la:
Doduše, nisam primjetila nijedu nezgodnu ženu na DS9.

Slažem se. :D
No i od zgodne ima zgodnija. Tako da su glavne glunime, bar što se većine muških tiče, naj komadi u svakoj seriji.
Zar primjer zamjene Džadzije s Ezri to mnajbolje ne potvrđuje?

Sovereign X je napisao/la:
nekim muškarcima je uz fizički izgled


Mislim da je ovo dobvoljno da pojasni nedosljednost u tvom odgovoru. :-k

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


pon 08 kol, 2011 6:32 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
beta je napisao/la:
Sovereign X je napisao/la:
nekim muškarcima je uz fizički izgled


Mislim da je ovo dobvoljno da pojasni nedosljednost u tvom odgovoru. :-k


You're wrong! Fizički izgled jest ono što prvo uočavam(o), ali je cura glupa ili još gore ''zmija'', e onda nema šanse kod mene. Takve jedino zaslužuju one night stand i to je sve. A opet i obrnuto vrijedi, tj. može ona bit karakterno najbolja, al ako baš nikako ne izgleda (ako je HC gabor) ni onda neće imat šanse. Dakle, kod mene se cijeni izgled i karakter u paketu - ako jedno od toga nije ispunjeno onda nula bodova ;)

I sad gdje sam ja to bio nedosljedan? :scratch:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 08 kol, 2011 6:38 pm
Profil YIM Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
Eh. :roll:
Izgled je najvažniji, što potvrđuje redoslijed nabrajanja u oba slučaja.

Kojoj ženi priđe muškarac i kaže joj na prvu kako mu je najvažnija pamet (ili slično) vjerojatno će ga grdo pogledat. Što misliš zašto? ;)

Ženama nije važna ljepota muškarca, nije presudna. Njima je najvažniji status tj. traže sigurnost prije svega. Najbolji lovac, najviše zemlje a eto prešlo se na novac. Dobar auto, posao itd... Sve ono što ukazuje na status budućeg. ](*,)


Sovereign X je napisao/la:
A opet i obrnuto vrijedi, tj. može ona bit karakterno najbolja, al ako baš nikako ne izgleda (ako je HC gabor) ni onda neće imat šanse.

Mnogo si izbirljiv. :-k
Ipak regiraš kao pravi muškarac, ljepota ti je na prvom mjestu. Da se ne lažemo. ;)

Sovereign X je napisao/la:
I sad gdje sam ja to bio nedosljedan? :scratch:

Kako ti nije jasno?! #-o
Tvoj je ogovor trebao biti neka vrsta negacije moje tvrdnje da je kod muškaraca najvažnije da je žena lijepa. No, u oba slučaja samo si potvrdio da je tako. Uvijek ti je ljepota na prvom mjestu a onda, kako i rekoh, sve ostalo. Tipično muški. :thumbs2:

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


pon 08 kol, 2011 7:12 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
beta je napisao/la:
Eh. :roll:
Izgled je najvažniji, što potvrđuje redoslijed nabrajanja u oba slučaja.


Nope. Izgled je samo ono što se prvo primjećuje i što te prvo privuče. No to ne znači da ćeš tu osobu odmah ženit samo zato što superultragmegaturbodobro izgleda :roll:

beta je napisao/la:
Kojoj ženi priđe muškarac i kaže joj na prvu kako mu je najvažnija pamet (ili slično) vjerojatno će ga grdo pogledat. Što misliš zašto? ;)


A onog koji ženi priđe i kaže da joj je samo njen izgled važan će dobit ne samo grd pogled već i hrpu uvrijeda, a možda čak i šamar.

Ima i drugih stvari koje su važne osim da ti žena lijepo izgleda i diže ti se k**** na istu :P


beta je napisao/la:
Ženama nije važna ljepota muškarca, nije presudna. Njima je najvažniji status tj. traže sigurnost prije svega. Najbolji lovac, najviše zemlje a eto prešlo se na novac. Dobar auto, posao itd... Sve ono što ukazuje na status budućeg. ](*,)


O vjeruj mi, ovdje si ga žešće failao. Poznam ja dosta njih kojima je važna ljepota isto, ali i karakter. Smatram da je onim dobrim curama/ženama najvažniji karakter muškarca, a ne hrpa love, dobar auto i sl. Hvala lijepo, al sponzoruše me ne interesiraju :P

Uostalom ti s lovom su obično dosta zakinuti u vezi drugih stvari i u krizim situacijama često ne opstanu tako da oni i nisu neko poimanje sigurnosti. Npr. bogataš koji propadne i izgubi sve obično napravi samoubojstvo. Zašto? E pa zato što je nesposoban se prilagodit situaciji. Takvih slučajeva ima kolko hoćeš ;)


beta je napisao/la:
Sovereign X je napisao/la:
A opet i obrnuto vrijedi, tj. može ona bit karakterno najbolja, al ako baš nikako ne izgleda (ako je HC gabor) ni onda neće imat šanse.

Mnogo si izbirljiv. :-k
Ipak regiraš kao pravi muškarac, ljepota ti je na prvom mjestu. Da se ne lažemo. ;)


Pa i nebih rekao baš da sam preizbirljiv, već samo realan tj. tražim kvalitete koje i ja sam imam ;)

beta je napisao/la:
Sovereign X je napisao/la:
I sad gdje sam ja to bio nedosljedan? :scratch:

Kako ti nije jasno?! #-o
Tvoj je ogovor trebao biti neka vrsta negacije moje tvrdnje da je kod muškaraca najvažnije da je žena lijepa. No, u oba slučaja samo si potvrdio da je tako. Uvijek ti je ljepota na prvom mjestu a onda, kako i rekoh, sve ostalo. Tipično muški. :thumbs2:


Ne, ja nigdje nisam rekao da je ljepota najvažnija, al svakako je jako važan faktor u izboru partnerice.

A da se vratimo sad ontopic: Ok, vjerujem da su neki muški ovdje dali glas uglavnom zbog ljepote, al ako ćemo realno ona jest jedan od boljih likova u DS9-u, a i još je Thrill tak da je i zbog toga zanimljivija od ostalih također. Uz nju su meni osobno Sisko, Worf i Odo među boljim likovima. Ezri smo nažalost gledali samo jednu sezonu, al isto je ok. Dok za ostale isto ne mogu reć da su loši likovi. Ok, Kira mi je u početku bila iritantna, a kasnije se i ona popravila :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 08 kol, 2011 7:43 pm
Profil YIM Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
beta je napisao/la:
Spet je napisao/la:
Lol. Quarkov brat je sigurni retard.

Samo tako djeluje. :mrgreen:
Pokupio je komad, postao "car" i mnoge ostavio žalosne.

Glupost. To je bila čist sreća (ili planirani politički potez 8-[ ), i da nije bilo Quarka, ne bi taj stigao nigdje. Uz to, bio je iz utjecajne obitelji (i koliko se sjećam u dobrim odnosima s Nagusom). Očito ne uvažavaš sve činjenice iz njegovog života.

beta je napisao/la:
Spet je napisao/la:
A s obzirom da je Quark jedan od glavnih likova, ne bih rekla da su glavni likovi nužno i zgodni.

Kod muških likova nije bito kako izgledaju, važno je samo kako izgledaju žene. To je tako u STu.

Netočno. U ostalim ST serijama stvarno ima svakog za svačiji ukus. :mrgreen:

beta je napisao/la:
Tako da su glavne glunime, bar što se većine muških tiče, naj komadi u svakoj seriji.
Zar primjer zamjene Džadzije s Ezri to mnajbolje ne potvrđuje?

Ako zanemarimo pravopisne greške u zadnjoj rečenici, mogu samo reći da se onda pališ na zgodne dečkiće, a ne na žene. Jadzia je oličenje ženstvenosti i ljepote (zanemarit ćemo njenu visinu 8-[ ), a Ezri je možda slatka (ne kažem da nije zgodna, no Jazdia je zgodnija), al da je pretjerano ženstvena, i nije (kod nje je u prvom planu ljepuškasta glava i lice, i ludilo zurka, no da će omađijat dugim linijama tijela, pa baš i ne :| ).

_________________
Image


uto 09 kol, 2011 10:31 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
Čini mi se da ovdje netko ne razlikuje pojmove nužnog i dovoljnog uvjeta.

Ne bih rekao da je izgled prvi kriterij, niti da je najvažniji.
Nužan možda i jest, ali to ga nikako ne stavlja ispred recimo glumačke sposobnosti čovjeka koji glumi dotični lik ili pozadinske priče dotičnog lika ili pak pozornosti koju scenaristi liku pridaju tokom serije.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 10 kol, 2011 10:55 am
Profil ICQ Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
Ant je napisao/la:
Čini mi se da ovdje netko ne razlikuje pojmove nužnog i dovoljnog uvjeta.

Ne bih rekao da je izgled prvi kriterij, niti da je najvažniji.
Nužan možda i jest, ali to ga nikako ne stavlja ispred recimo glumačke sposobnosti čovjeka koji glumi dotični lik ili pozadinske priče dotičnog lika ili pak pozornosti koju scenaristi liku pridaju tokom serije.

E.

Nužni i dovoljni uvjet za što? 8-[

Ne, ne, kužim, samo se zezam. :zubo:

_________________
Image


sri 10 kol, 2011 3:04 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
Eh da, ima Ant pravo. Ne znam kako smo na taj važan kriterij samo mogli zaboravit :| A ruku na srce, Terry Farrel je jako dobro odglumila ulogu Jadzije :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 10 kol, 2011 3:06 pm
Profil YIM Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Najbolji lik na DS9 postaji?
Ant je napisao/la:
Ne bih rekao da je izgled prvi kriterij, niti da je najvažniji.


Aha! Za ljepoticu kakav je lik Džadzije Dax nije bitna ljepota već pamet i glumački talent kojima će ona nadoknaditi eventualne nedostatke u ljepoti glavnog lika. :roll: :-k

Mislim de su najprije napisali scenario u kome su odredili fizičke atribute glaumica (i glumaca) a onda, ako bog da, našli i neku koja, bar po tebi, dobro glumi. Teško da je većina muške populacije pratila glumačka dostignića lijepe Terry. ;)

Spet je napisao/la:
...mogu samo reći da se onda pališ na zgodne dečkiće, a ne na žene. Jadzia je oličenje ženstvenosti i ljepote (zanemarit ćemo njenu visinu 8-[ ), a Ezri je možda slatka (ne kažem da nije zgodna, no Jazdia je zgodnija)...


Zanimljiv zaključak. :-k

Niko nije rekao da je Ezri ljepša od Džadzije. Rečeno je samo da su Džadziju zamijenili sa drugom zgodnom ženom. To je istina. Mislim da to što lik Ezri djeluje mao djetinjasto i zbunjeno je dio scenarija.

Spet je napisao/la:
Nužni i dovoljni uvjet za što? 8-[


Za čistačicu na DS9. One su obično super pametne. :mrgreen:

Sovereign X je napisao/la:
A ruku na srce, Terry Farrel je jako dobro odglumila ulogu Jadzije


Ostale nisu dobro glumile? ](*,) Ili...? :-k

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


sri 10 kol, 2011 11:11 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan