|
Sada je: ned 28 lip, 2026 5:39 am.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
Najviše anti-ubermoralni trenutak Federacije u DS9-u?
| Autor/ica |
Poruka |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Najviše anti-ubermoralni trenutak Federacije u DS9-u?
Znamo da DS9 poprilično odudara od ubermoralnosti viđenoj na TNG. Kaže se da s vremenom postaje sve mračniji i mračniji... sve udaljeniji od od priče o idiličnoj Federaciji i Raju na Zemlji.... Koji događaj je po vama otišao najdalje u smislu da je najmanje sličan idili kakvu propovjedaju Federacija i Starfleet, gdje je i Federacija igrala prljavo, anti-ubermoralno  Izvanredno stanje i vojni puć na Zemlji? Siskovo Uvlačenje Romulanaca u rat (uz blagoslov Starfleeta)? Namjerna zaraza foundera? Postojanje i djelovanje Sectiona 31? Nešto peto?
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| uto 26 svi, 2009 5:49 pm |
|
 |
|
Founder
Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm Postovi: 3683 Koje si vrste?: er
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
S ovima navedenim se slažem da su mračni trenuci: Izvanredno stanje i vojni puć na Zemlji, Siskovo Uvlačenje Romulanaca u rat (uz blagoslov Starfleeta), Namjerna zaraza foundera? Postojanje i djelovanje Sectiona 31.
I još bih nadodao Siskovu mržnju prema Makiji i Eddingtonu i njegov pokušaj da zagadi cijeli planet gdje su se nalazili Makiji te zadnju epizodu gdje Dominijske snage demoliraju Kardasiju i ubijaju milijune stanovnika od čega se Kardasija neće oporaviti tj. biti će potpuno drugačija ...... To je meni nekako najupečatljivije ....
|
| uto 26 svi, 2009 5:58 pm |
|
 |
|
Founder
Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm Postovi: 3683 Koje si vrste?: er
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
I zaboravih spomenuti združenu i tajno planiranu akciju Obsidian Ordera i Tal Shiara da odu u gama kvadrant pronađu rodni planet Osnivača te da ih unište ... 
|
| uto 26 svi, 2009 6:00 pm |
|
 |
|
Felis Minor
Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm Postovi: 2937 Lokacija: Heterotopija <3 Opis Stanja: namjerila se kosa na brus Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
Postojanje i djelovanje Odjela 31. Naime, on mi najviše upada u oči kao nešto čega ne bi smjelo biti. Sve prije navedeno može se protumačiti kao djelovanje pojedinaca ili očaj zbog rata, ali odjel 31 nije neka organizacija koja preuzme vlast isključivo u slučaju rata (mislim na neku vrstu vojne diktature kakvu imađahu Rimljani), za to vrijeme ima apsolutnu vlast pa je nakon rata vrati demokratskoj vlasti niti je skupina megalomana koji su iznimka, a ne pravilo. Odjel 31 je organizacija s kontinuiranim djelovanjem, na neki način najviši organ u Ujedinjenoj Federaciji Planeta jer što ih sprječava da svrgnu demokratsku vlast i uspostave diktaturu, ako nikome ne odgovaraju? Dovoljno im je da to proglase nužnim za sigurnost. Osim toga, Odjel 31 je još jedna stvar koja ruši moju iluziju o utopijama. ](./images/smilies/eusa_wall.gif) Ako kršiš vrijednosti utopije da bi je sačuvao, kome treba takva utopija?
_________________ Miruj u njih. Kako znadu rade, a da znadu, bilo bi ih sram; želi radje, grudi kad ohlade, da ne bude tako nam.
Hugo Badalić, Otkud pjesan?
|
| uto 26 svi, 2009 6:05 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
Epizoda in pale moonlight , i sisko koji igra prljavo , na neki nacin kao da zivi u danasnjem vremenu a ne u utopijskom 24 stoljecu 
_________________ Surviving the new decade
|
| uto 26 svi, 2009 9:22 pm |
|
 |
|
Overlord
Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm Postovi: 9995 Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000 Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: First Contact Opis Stanja: Future planning and having fun Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
Način uvlačenja Romulanaca u rat (Sisko je tu tolna otišao protiv moralnih pravila, ali s dobrim razlogom, ako se pogleda kolko je Dominij bio velika prijetnja Federaciji te kolko je ljudi pogibalo u ratu), a druga mračna stvar je namjerna zaraza Foundera.
_________________ “Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

ST battles audio/video tribute!
|
| uto 26 svi, 2009 10:35 pm |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
Sovereign je napisao/la: Način uvlačenja Romulanaca u rat (Sisko je tu tolna otišao protiv moralnih pravila, ali s dobrim razlogom, ako se pogleda kolko je Dominij bio velika prijetnja Federaciji te kolko je ljudi pogibalo u ratu), a druga mračna stvar je namjerna zaraza Foundera. Da al kad pogledaš Federacija je uvijek mogla učiniti ono što su genetski "poboljšani" ljudi predložili... tj. predati se i i na taj način spriječit smrti, razaranja i patnju. I to bi više ili manje ličilo na Federaciju iz TNG-a, nerealnu utopiju, gdje jedino što postoji je ubermoral i pacifizam... Ali i ne na Federaciju iz DS9-a, jer to su očito dvije "različite" Federacije... Federacija iz DS9-a više izgleda na normalnu organizaciju s svojim prednostima i manama, Federacija koja je prikazano sivo i zato mi se ta Federacija više sviđa... A inače najmračniji trenutak DS9-a, definitivno ona Siskova opsjednuta osobna mržnja prema Maquisima.... sve ostalo iako je puno "mračnije" možemo svrstati u "ratno ponašanje", a kako se kaže u ratu i ljubavi je sve dopušteno...
_________________
|
| uto 26 svi, 2009 10:46 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm Postovi: 2424 Lokacija: OSIJEK Spol: Muški Naj Serija: ENT Opis Stanja: Asimiliran !
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
Da je ubermoralni Picard vodi DS9 vecina gradana federaciji bili bi robovi u Dominiski rudnicima i gradilistima brodova ! Meni je nevjevatno da su Tng-e i DS9 trekovi razlika je tko zemlja i nebo !
Sto se tice najprljavijeg poteza mislim da su to one epizode gdje je Sisko opsjednut Makijima i svojim odbijeglim casnikom !
_________________
|
| uto 26 svi, 2009 11:05 pm |
|
 |
|
MINDFVCK
Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm Postovi: 7444 Koje si vrste?: Sprdator
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
Na početku 6. sezone (ne sjećam se točno koja od onih 7-8 'to be continued'), kad Sisko opali šakom po stolu, razbije staklo i počinje dobivati tikove. U tom trenu postaje posve jasno kolika je količina stresa i odgovornosti na njegovim leđima, svi su ga polako glodali: Makiji, Kardyji, baba Winn, Pekmez'Hadari, naredbe iz stožera Federacije koji je tamo negdje daleko, Klingonci...
Taj trenutak je meni najmračniji (premda je prostorija bila sasvim pristojno osvijetljena), jer je simboličan sinopsis prjašnjih događaja, ali i događaja koji će doći.
Šteta što se tikovi ne nastavljaju, jer u tom slučaju bi se Siska, a i radnju, možda odvuklo u još veće ekstreme.
|
| sri 27 svi, 2009 12:13 am |
|
 |
|
Overlord
Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm Postovi: 9995 Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000 Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: First Contact Opis Stanja: Future planning and having fun Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
Suikotreki je napisao/la: Sovereign je napisao/la: Način uvlačenja Romulanaca u rat (Sisko je tu tolna otišao protiv moralnih pravila, ali s dobrim razlogom, ako se pogleda kolko je Dominij bio velika prijetnja Federaciji te kolko je ljudi pogibalo u ratu), a druga mračna stvar je namjerna zaraza Foundera. Da al kad pogledaš Federacija je uvijek mogla učiniti ono što su genetski "poboljšani" ljudi predložili... tj. predati se i i na taj način spriječit smrti, razaranja i patnju. I to bi više ili manje ličilo na Federaciju iz TNG-a, nerealnu utopiju, gdje jedino što postoji je ubermoral i pacifizam... Ali i ne na Federaciju iz DS9-a, jer to su očito dvije "različite" Federacije... Federacija iz DS9-a više izgleda na normalnu organizaciju s svojim prednostima i manama, Federacija koja je prikazano sivo i zato mi se ta Federacija više sviđa... A inače najmračniji trenutak DS9-a, definitivno ona Siskova opsjednuta osobna mržnja prema Maquisima.... sve ostalo iako je puno "mračnije" možemo svrstati u "ratno ponašanje", a kako se kaže u ratu i ljubavi je sve dopušteno... 4 od 1 je napisao/la: Da je ubermoralni Picard vodi DS9 vecina gradana federaciji bili bi robovi u Dominiski rudnicima i gradilistima brodova ! Meni je nevjevatno da su Tng-e i DS9 trekovi razlika je tko zemlja i nebo !
Sto se tice najprljavijeg poteza mislim da su to one epizode gdje je Sisko opsjednut Makijima i svojim odbijeglim casnikom ! Dakle, kao prvo i osnovno, predaja Dominiju bi bila totalna glupost, jer bi onda ta kako vi to kažete ''ubermoralna'' Federacija prestala postojati, a i to bi uzrokovalo porazom ostatka carstva u Federaciji te bi svi bili robovi Dominiju uključujući i Kardasijance kojima je to priuštio budala Dukat. Uglavnom Dominij bi bio nešto slično Terran Empireu A i što je jedna mala prijevara, smrt jednog zločinca i jednog Romulanca naspram cijelog Alpha quadranta tj. četvrtine galaksije - po meni je to apsolutno ništa tj. kako je Sisko rekao da može živjet s tim, tako bi se i ja osjećao. Suiko ti bi vjerojatno rađe robovao Dominiju i imao na savjesti miljarde života , al dobro, to je tvoj izbor. Što se tiče Siskove mržnje prema Makijima s punim pravom je odobravam s obzirom da su Makiji odmetnici, izdajice, izvode terorističke napade, genocide, napadaju Kardasijance, ali i Federaciju... - kaj je previše je previše  A Federacija u TNG i DS9-u je ista pošto to nisu 2 različita timelinea ili universa, već je sve to 24 stoljeće. I što se tiče Picarda, nebi se ni on predao, jer ak se suprotstavio Borgu koji je najdmoćnija rasa čak i od Dominija, onda bi se lako snašao sa ovima Možda bi ih čak i lakše sredio nego što je to napravio Sisko.
_________________ “Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

ST battles audio/video tribute!
|
| sri 27 svi, 2009 1:25 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
Opet sve lose po picardu 
_________________ Surviving the new decade
|
| sri 27 svi, 2009 2:13 am |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
@Princ Mathias -Združeni napad Obsidian Ordera i Tal shiara je podmukla operacija, isto kao i uništavanje Kardasije pri kraj rata, ali nije napravljeno u ime "prosvjetljene" Federacije... bad guysa je već bilo i gadnijih nego u DS9... Meni je najmračniji trenutak kada je Sisko izmanipulirao Romulance da uđu u rat - da je to samo on napravio nikom ništa - ali za to je imao dozvolu Starfleeta. Section 31 je odmentuti dio SF inteligencea. Iako je spomenuto da se osnove nalaz u povelji Federacije, ipak ne djeluju u sklopu nje, već više samostalno, mimo propisa... Slučaj s Makijima je što se pokazuje da je i Federacija sklona pogodbama koje su štetne za prava njezinih građana, u ime nestabilnog mira koji se znalo da će kad-tad buknuti u rat.... Zaraza foundera je izvedena, ako se dobro sječam, isto u sklopu S31 operacija... jedino se ne sječam da li je bila uz blagoslov Starfleeta... I (da malo raspoložim captaina  ), ne mislim da bi se Picard predao da je on bio na mjestu Siska u početku rata. Picard je u svojim bavljenjima s Kardasijancima bio pod naređenjem SF-a da zadrži mir pod svaku cjenu. Uostalom, neko od njih su i sudjelovali u prijašnjem ratu s Kardasijancima. Vjerujem da kad je buknuo Dominijski rat - da je i TNG ekipa nekako sudjelovala u obrani Alfa kvadranta...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| sri 27 svi, 2009 6:35 am |
|
 |
|
Imperial Fleet Commander
Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm Postovi: 2067 Lokacija: Agud Aser, Andoria Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: First Contact Opis Stanja: </3
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
2 Federacije?? Pa i ne baš... vjerovatno su Fedsi shvatili da nakon Wolfa 359 više neće upaliti branje cvijeća, držanje za rukice i prodikovanje, jer u galaksiji postoji mnogo prijetnji. I mislim da je dobro što je Federacija u DS9 počela igrat po načelu "uništi ili budi uništen". Zato ne vidim neki problem oko toga što su postali oštriji. Zaokret u politici, ništa drugo.
_________________
|
| sri 27 svi, 2009 1:12 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
Citat: I (da malo raspoložim captaina  ), ne mislim da bi se Picard predao da je on bio na mjestu Siska u početku rata. Picard je u svojim bavljenjima s Kardasijancima bio pod naređenjem SF-a da zadrži mir pod svaku cjenu. Uostalom, neko od njih su i sudjelovali u prijašnjem ratu s Kardasijancima. Vjerujem da kad je buknuo Dominijski rat - da je i TNG ekipa nekako sudjelovala u obrani Alfa kvadranta...Pa da , samo ih nisu u seriji pokazali 
_________________ Surviving the new decade
|
| sri 27 svi, 2009 1:32 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Najmračniji trekutak DS9-a
Mislio sam kad skupimo sve tamne trenutke dodati anketu... tak da za sada bi dodatno bilo još to s Makijima i Siskovo lupanje po stolu...
S31 je igrao ključnu ulogu u nekim od tih događaja - pitanje je (a ne sječam se dobro od prošlog glewdanja) je li uopće Federacija makar i neslužbeno dozvolila zarazu foundera....
Kad je Picard bio u sličnoj situaciji - da iskoristi Hugha da osakati Borga - on je odustao od te ideje radi ubermorala.... da im je u tom trenutku Borg već asimilirao hrpu planeta, možda bi njegova odluka bila drugačija.
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| sri 27 svi, 2009 3:23 pm |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|