Sada je: ned 28 lip, 2026 5:40 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Sisko, Proroci i (ne)linearnost vremena 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Sisko, Proroci i (ne)linearnost vremena
Lisa je napisao/la:
I jos da dodam-Sikso je trebao umrijet, Dukat prezivjeti! =D> Bilo bi puno originalnije...premda je i Sisko na neki nacin umro...al opet..


Sisko je umro... ili je barem postao Prorok, u svakom slucaju nece se nikad vratiti medju obicne ljude. Jer da to moze, onda bi dosao odmah nakon sta je otisao jer Proroci mogu slati naprijed-natrag kroz vrijeme (sjetite se one epizode s bajoranskim pjesnikom u jedrenjaku)

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


pet 11 tra, 2008 7:15 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Dukat :)
MacGyver je napisao/la:
Sisko je umro... ili je barem postao Prorok, u svakom slucaju nece se nikad vratiti medju obicne ljude. Jer da to moze, onda bi dosao odmah nakon sta je otisao jer Proroci mogu slati naprijed-natrag kroz vrijeme

Osim ako se on sam ne želi vratiti u isti trenutak u kojem je i otišao. ;)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 12 tra, 2008 4:09 pm
Profil ICQ Web stranica
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: sri 26 ožu, 2008 10:49 pm
Postovi: 29
Lokacija: Terok Nor :D
Post Re: Dukat :)
Mah sisko nek samo ostane tamo di je...


sub 12 tra, 2008 4:16 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: Dukat :)
Ant je napisao/la:
MacGyver je napisao/la:
Sisko je umro... ili je barem postao Prorok, u svakom slucaju nece se nikad vratiti medju obicne ljude. Jer da to moze, onda bi dosao odmah nakon sta je otisao jer Proroci mogu slati naprijed-natrag kroz vrijeme

Osim ako se on sam ne želi vratiti u isti trenutak u kojem je i otišao. ;)


Ne vidim zasto bi bezveze mucio one koje voli, tako da moze, sigurno bi se vratio dan-dva nakon odlaska

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


sub 12 tra, 2008 5:20 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Dukat :)
MacGyver je napisao/la:
Ne vidim zasto bi bezveze mucio one koje voli, tako da moze, sigurno bi se vratio dan-dva nakon odlaska

ma dobar scenarist moze zaobici takve detalje... :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sub 12 tra, 2008 5:37 pm
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: Dukat :)
MacGyver je napisao/la:
Ant je napisao/la:
MacGyver je napisao/la:
Sisko je umro... ili je barem postao Prorok, u svakom slucaju nece se nikad vratiti medju obicne ljude. Jer da to moze, onda bi dosao odmah nakon sta je otisao jer Proroci mogu slati naprijed-natrag kroz vrijeme

Osim ako se on sam ne želi vratiti u isti trenutak u kojem je i otišao. ;)


Ne vidim zasto bi bezveze mucio one koje voli, tako da moze, sigurno bi se vratio dan-dva nakon odlaska

Pa bez obzira koliko Sisko proveo kod Proroka, on to neće osjetiti jer u Celestial templeu vrijeme ne postoji, budući da Proroci nisu "linearni". Kad nauči sve što treba naučiti, lako ga Proroci mogu vratiti u vrijeme npr. 5 minuta nakon odlaska i svih muka njegovih bližnjih oko njegovog odlaska neće ni biti.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sub 12 tra, 2008 6:43 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: Dukat :)
TerNek je napisao/la:
Pa bez obzira koliko Sisko proveo kod Proroka, on to neće osjetiti jer u Celestial templeu vrijeme ne postoji, budući da Proroci nisu "linearni". Kad nauči sve što treba naučiti, lako ga Proroci mogu vratiti u vrijeme npr. 5 minuta nakon odlaska i svih muka njegovih bližnjih oko njegovog odlaska neće ni biti.


To sam i rekao, a posto ga nisu vratili 5 min nakon odlaska, ocito ga i nece vratiti, ili ne mogu

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


sub 12 tra, 2008 7:29 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Dukat :)
TerNek je napisao/la:
Pa bez obzira koliko Sisko proveo kod Proroka, on to neće osjetiti jer u Celestial templeu vrijeme ne postoji, budući da Proroci nisu "linearni". Kad nauči sve što treba naučiti, lako ga Proroci mogu vratiti u vrijeme npr. 5 minuta nakon odlaska i svih muka njegovih bližnjih oko njegovog odlaska neće ni biti.
Sad cu malo filozofirati ali WTF :)
Buduci da je Sisko postao Prorok, a Proroci su iznad linearnog shvacanja vremena i tu su "oduvijek", ne bi li po toj logici Sisko vec od pocetka DS9-a trebao bito u Celestial Templeu? :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 13 tra, 2008 11:02 am
Profil
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: sri 26 ožu, 2008 10:49 pm
Postovi: 29
Lokacija: Terok Nor :D
Post Re: Dukat :)
To je sve iznad shvacanja nas linearnih bica hehehehe :)

Pitam se imaju li Pah-Wraithovi nesto slicno ko Celestial Temple.


ned 13 tra, 2008 12:04 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Dukat :)
MacGyver je napisao/la:
TerNek je napisao/la:
Pa bez obzira koliko Sisko proveo kod Proroka, on to neće osjetiti jer u Celestial templeu vrijeme ne postoji, budući da Proroci nisu "linearni". Kad nauči sve što treba naučiti, lako ga Proroci mogu vratiti u vrijeme npr. 5 minuta nakon odlaska i svih muka njegovih bližnjih oko njegovog odlaska neće ni biti.


To sam i rekao, a posto ga nisu vratili 5 min nakon odlaska, ocito ga i nece vratiti, ili ne mogu

pa evo cvicekov odgovor mi je dao ideju za objasnjenje zasto nije dosao 5 minuta nakon odlaska:
"Sisko is pulled into the Prophets' plane of existence to live with and learn from them. "
dakle nakon te poduke sisko ce razmisljati poput proroka i prakticki ce biti jedna od njih... a proroci si uznad linearnog shvacanja vremena... pa sisko nece biti vazno vratiti se 5 minuta nakon odlaska ... vratit se nakon 5 minuta ili 5 godina njemu ce biti jednako...

i odmah imas, nakon sto se vrati, zanimljive price o tome kako se sisko ponovno privikava na linearno vrijeme, kako objasnjava ljutoj kasidy zasto se nije odmah vratio itd.

i jel dobro objasnjenje? :mrgreen:

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


ned 13 tra, 2008 12:05 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: Dukat :)
Chaky je napisao/la:
MacGyver je napisao/la:
TerNek je napisao/la:
Pa bez obzira koliko Sisko proveo kod Proroka, on to neće osjetiti jer u Celestial templeu vrijeme ne postoji, budući da Proroci nisu "linearni". Kad nauči sve što treba naučiti, lako ga Proroci mogu vratiti u vrijeme npr. 5 minuta nakon odlaska i svih muka njegovih bližnjih oko njegovog odlaska neće ni biti.


To sam i rekao, a posto ga nisu vratili 5 min nakon odlaska, ocito ga i nece vratiti, ili ne mogu

pa evo cvicekov odgovor mi je dao ideju za objasnjenje zasto nije dosao 5 minuta nakon odlaska:
"Sisko is pulled into the Prophets' plane of existence to live with and learn from them. "
dakle nakon te poduke sisko ce razmisljati poput proroka i prakticki ce biti jedna od njih... a proroci si uznad linearnog shvacanja vremena... pa sisko nece biti vazno vratiti se 5 minuta nakon odlaska ... vratit se nakon 5 minuta ili 5 godina njemu ce biti jednako...

i odmah imas, nakon sto se vrati, zanimljive price o tome kako se sisko ponovno privikava na linearno vrijeme, kako objasnjava ljutoj kasidy zasto se nije odmah vratio itd.

i jel dobro objasnjenje? :mrgreen:


Nije lose objasnjenje, ali on bi ipak trebao ostati dovoljno covjek da zna da ovima fali

Ali ovo na sto je Cvicek ukazao je jos jedan ogroman propust DS9, osim ako Sisko vec nije bio tamo, ali se nije htio pokazati samom sebi da ne zbuni sebe koji je jos covjek

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


ned 13 tra, 2008 3:29 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Dukat :)
MacGyver je napisao/la:
Ali ovo na sto je Cvicek ukazao je jos jedan ogroman propust DS9, osim ako Sisko vec nije bio tamo, ali se nije htio pokazati samom sebi da ne zbuni sebe koji je jos covjek

pa zasto bi se pojavio u proslosti i mozda promjenio tijek povjesti koji njemu pase :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


ned 13 tra, 2008 4:17 pm
Profil Web stranica
Njegova Debela Eminencija
Njegova Debela Eminencija
Avatar

Pridružen/a: uto 11 tra, 2006 11:35 pm
Postovi: 1131
Lokacija: Elsewhen
Post Re: Dukat :)
MacGyver je napisao/la:
Ali ovo na sto je Cvicek ukazao je jos jedan ogroman propust DS9, osim ako Sisko vec nije bio tamo, ali se nije htio pokazati samom sebi da ne zbuni sebe koji je jos covjek


Ili je sve to bio test kojim se Sisko trebao dokazati Prorocima da bi ga "uzeli za naukovanje"? Koliko sam ja skuzio, njima je trebao netko tko ce im pojasniti taj pojam linearnog vremena a Sisko im je bio posebice zanimljiv jer je imao hrpu osjecaja koji su ga drzali "u proslosti" (smrt zene i sl.).

_________________
"Telling truth is just an excuse for a lack of imagination."Garak, DS9


ned 13 tra, 2008 7:56 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Dukat :)
MacGyver je napisao/la:
Ali ovo na sto je Cvicek ukazao je jos jedan ogroman propust DS9, osim ako Sisko vec nije bio tamo, ali se nije htio pokazati samom sebi da ne zbuni sebe koji je jos covjek
Chaky je napisao/la:
pa zasto bi se pojavio u proslosti i mozda promjenio tijek povjesti koji njemu pase :)

Vrlo zanimljive teorije... svidjaju mi se! Volim razmisljati o takvim stvarima :)
On nije cisti Prorok jer ima 'proslost' u kojoj se je tek trebao 'poprorociti', za razliku od njegove "polubrace" koju ne dira pojam kontinuiteta i linearnog vremena, pa bi on zbilja mozda mogao zeznuti stvar vracanjem u proslost.... a skvadra u templeu bi mu se u tom slucaju smijala kak se je zaj**o jer se isao petljati tamo gdje ne treba :)
Ili bi ga prije toga upozorili da ce mu se / da mu se je / da se je (ili kak vec oni shvacaju perfekt u gramatickom smislu :) ) to dogoditi/dogodilo.... jer on je tamo oduvijek sto se njih tice... pa mozda i ne bi mogao da se vrati na staro... uf... izgubio sam se malo u takvom razmisljanju... ne znam je li me uopce itko razumio sta sam htio reci :)
Gul Remal je napisao/la:
Ili je sve to bio test kojim se Sisko trebao dokazati Prorocima da bi ga "uzeli za naukovanje"? Koliko sam ja skuzio, njima je trebao netko tko ce im pojasniti taj pojam linearnog vremena a Sisko im je bio posebice zanimljiv jer je imao hrpu osjecaja koji su ga drzali "u proslosti" (smrt zene i sl.).
Ako uspijes smisleno ukombinirati tu teoriju u Gyverovu (&Chakyjevu) ... svaka ti cast! ;)
Mislis li da bi on uvodjenjem linearnosti u misaoni sklop proroka (nazadovanje?) na neki nacin unaprijedio njihovu "rasu"?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 14 tra, 2008 4:19 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Dukat :)
MacGyver je napisao/la:
To sam i rekao, a posto ga nisu vratili 5 min nakon odlaska, ocito ga i nece vratiti, ili ne mogu


Sisko je ispunio svoju dužnost u svom svijetu, trenutak kad je otišao sa prorocima je kraj njegovog postojanja među smrtnicima, postao je jedan od svojih i nema smisla da se vraća svakih 5 minuta. [-X
Misija obavljena.


S druge strane, možda se kroz vrijeme proroci počnu javljati i kod Jakea.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pon 14 tra, 2008 7:08 am
Profil ICQ
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan