Sada je: čet 28 ožu, 2024 3:10 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
 Čuvar vječnosti 
Autor/ica Poruka
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
 Čuvar vječnosti
slika

Pojavljuje se u:
TOS - The City on the Edge of Forever
TAS - Yesteryear

Konstrukcija nepoznatih aliena u kojoj se presreću svi vremenski pravci i dimenzije. Holy shit! I još ima glas, umjetnu inteligenciju koja udovoljava otvaranje portala u bilo koje razdoblje na bilo kojem mjestu.

Eto diskusije.

Kako to da se ne vodi rat u orbiti planeta na kojem se nalazi Čuvar? Posjedovanje portala praktički osigurava vladanje vremenskim pravcima.

Zašto Federacija dolazi k Čuvaru samo u dva navrata? Jednom da odu po Bonesa u prošlost, drugi put zbog nebitnog proučavanja nastanka Oriona.

Je li Čuvar, tj. korištenje istog igralo kakvu ulogu u Temporalnom hladnom ratu?


pet 21 lis, 2011 10:46 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Čuvar vječnosti
Zar on nije uništen? 8-[

I zar nema neka fora da moraš znat točno u koje vrijeme ideš u minutu inače završiš bilo gdje? :-k

Koliko sam skužila ne ide kroz dimenzije, nego samo u prošlost. 8-[

Btw, mislim da uskakanje u neodređeno vrijeme kad se pojavi nekakva slika za koju ti misliš da možda prikazuje određeno vrijeme u povijesti i nije baš neki način putovanja u prošlost. :|

_________________
Image


pon 24 lis, 2011 9:20 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Čuvar vječnosti
Nije uništen.

Ima neka fora da moraš znat točno u koje vrijeme ideš u minutu inače završiš bilo gdje. A fora je u tome da moraš znat točno u koje vrijeme ideš u minutu. U TAS je Spock tražio čuvara da ga pošalje tu i tu i tu.

Istina, ide se u prošlost, ali mijenjanjem prošlosti, nastaju novi timelineovi, nove dimenzije. U TOS se prošlost promjenila tako da Kellerica nije umrla, već je postala velika humanitarka. Zauzvrat Enterprise ne postoji u datom timelineu. U TAS se prošlost promjenila tako da Spock nije sam sebe spasio, pa je prvi časnik Andorijanac.

Uskakivanje u slike, to je bilo na random. Ne sjećam se kak su pokrenuli čuvara na nasumične prikaze povijesti, al čak i tu se Spock snašao.


pon 24 lis, 2011 9:40 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Čuvar vječnosti
Bit će da su pritisnuli prvu tipku na koju su naišli... i onda je Spock rekao: "interesting"... 8-[

Mislim da je dosta zeznuto u kojem trenutku trebaš uskočit... a i nekako je nesigurno promjenit nešto a nakon toga se promjeni fraking timeline... to znači da bi netko trebao stalno stajati ispred čuvara i promatrati kako se mijenja... no to je opet zeznuto jer što ako baš ta osoba ne bude postojala? ili... što ako cijela ta civilizacija ne bude postojala? vjerojatno su tako i nestali stvaraoci čuvara... :shock:

I može li se dogodit da nestane i čuvar? :-s


Pliz, nemoj mi spoilat TAS. :moljakanje:

_________________
Image


uto 25 lis, 2011 9:31 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Čuvar vječnosti
Nda, i onda ako stoje pored čuvara, a timeline je promjenjen, kak znaju da je promjenjen? Ko u TOS, Kirk i ekipa stoje pored Čuvara i kažu, Enterprise ne postoji. Pa kak su onda došli na taj planet? :lol: Osim ako je taj planet gdje je Čuvar nekakva tampon-zona od vremenskih poremećaja.

Al mene više zanimaju odgovori na pitanja iz prvog posta.


uto 25 lis, 2011 10:57 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Čuvar vječnosti
Čuvar može biti moćno oružje.
Da su samo Sulibani znali za njega kada su htjeli promijeniti tijek vremena u Ent-u bilo bi svašta.

Na taj način netko može poremetiti cijelu vremensku liniju imati utjecaj na neki događaj u prošlosti.

No, moraju postojati neka ograničenja i pravila. Nadam se.

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 28 srp, 2014 12:59 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Čuvar vječnosti
Miki je napisao/la:
Eto diskusije.

Kako to da se ne vodi rat u orbiti planeta na kojem se nalazi Čuvar? Posjedovanje portala praktički osigurava vladanje vremenskim pravcima.

Zašto Federacija dolazi k Čuvaru samo u dva navrata? Jednom da odu po Bonesa u prošlost, drugi put zbog nebitnog proučavanja nastanka Oriona.
Ovakve stvari se ni meni ne sviđaju u SF serijama tog tipa, da se u nekoj epizodi pojavi neko ultimativno oruđe/oružje na koje se već do iduće epizode zaboravi. S druge strane, takva "zaboravnost" mi se sviđa u nekim situacijama da se bez problematike kontinuiteta može razraditi zanimljiva SF priča a ne samo epizoda Treka, ako tako mogu reći.
Eto, nemam ideje kako bi to objasnio unutar ST settinga... :neznam:
A ova druga epizoda je iz nekanonskog TASa tako za mene i dalje spada pod TOTW...

Miki je napisao/la:
Nda, i onda ako stoje pored čuvara, a timeline je promjenjen, kak znaju da je promjenjen? Ko u TOS, Kirk i ekipa stoje pored Čuvara i kažu, Enterprise ne postoji. Pa kak su onda došli na taj planet? :lol: Osim ako je taj planet gdje je Čuvar nekakva tampon-zona od vremenskih poremećaja
Nemam ideje, no slična stvar je bila i na početku First Contacta, a vjerojatno i u još nekim epizodama, samo se treba sjetiti.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 29 srp, 2014 7:58 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Čuvar vječnosti
Jesam li ja dobro shvatila da se onoj epki STD (Terra Firma I i II) gdje carica Philippa Georgiou završi opet u paralelnom svemiru isto pojavljuje Čuvar Vječnosti? Kojeg glumi lik koji je glumio Knjižničara? :-k

_________________
Image


čet 04 vel, 2021 9:44 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Čuvar vječnosti
Jep, to je on :)

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


pet 05 vel, 2021 5:14 pm
Profil
Cadet 1st year
Cadet 1st year

Pridružen/a: pet 14 tra, 2023 1:34 pm
Postovi: 15
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: I
Opis Stanja: JAz
Koje si vrste?: 33
Post Re: Čuvar vječnosti
Spet je napisao/la:
Jesam li ja dobro shvatila da se onoj epki STD (Terra Firma I i II) gdje carica Philippa Georgiou završi opet u paralelnom svemiru isto pojavljuje Čuvar Vječnosti? Kojeg glumi lik koji je glumio Knjižničara? mirisne svijeće :-k
Da, to ste dobro shvatili!


uto 19 ožu, 2024 12:50 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan