Sada je: pet 29 ožu, 2024 9:43 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
 Da je Piki .... 

Bolji kapetan Ent-a NX01 bi bio?
Picard 36%  36%  [ 5 ]
Archer 64%  64%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 14

 Da je Piki .... 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Da je Piki ....
Objektivan si nema sta :roll: ... iskreno skoro ko da trolas sa tim kratkim neargumentiranim izjavama

_________________
Surviving the new decade


sub 28 kol, 2010 4:40 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Da je Piki ....
Mr.bobo je napisao/la:
Rowena je napisao/la:
i radnja bi bila dosadnija :zubo: mislim, ono, što bi gledali u sljedeće 3 sezone? :mrgreen:


...novog captaina...jer bi Picard RIP... ;)


captain je napisao/la:
Bobo ti si subjektivan do bola


...a ti kažeš da bi se Picard bolje snašao u 22st od Archera... ... :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 28 kol, 2010 4:40 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Da je Piki ....
Ja kazem da bi stvari bile skoro iste a ti neznas citat s razumijevanjem ponekad ..znam svakom se moze desit da krivo procita ali potrudi se malo ao vec zelis ulazit u vece rasprave ..inace ja san glasa za archera ..jer stvarno mislin da bi sve isto ili slicno bilo 8)

_________________
Surviving the new decade


sub 28 kol, 2010 4:43 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Da je Piki ....
Mr.bobo je napisao/la:
...a baš sumnajm da bi se Picardu dalo ići na planetu vidjeti Vulkanski hram P'Jem...

Picard je arheolog i veliki zaljubljenik u egzotične kulture i civilizacije stoga uopće ne sumnjam da bi išao posjetiti P'Jem.


sub 28 kol, 2010 4:45 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Da je Piki ....
captain je napisao/la:
..da ti pises epizode normalno da bi ga xindi pojeli a da netko drugi pise epizode normalno da bi sve zavrsilo isto ko i s archerom...


...ček ček.--zašto sad miješaš scenariste...
...pa viste se zapetljali u raspravu kako bi to sve Picard puno bolje riješio... ma bi vraga... a sad bi miješali kruške i jabuke... :baeh: :baeh: :baeh: :baeh:



captain je napisao/la:
....zbog tvoje subjektivnosti zaboravljas tu da pricamo o seriji a sta je najgore u toj seriji je lik picarda dosta vazan za cilu pricu ..pitam se bili bilo archera da picard nije sprijecia borga u proslosti...


...e to je već radnja filma... :baeh: :baeh: :baeh:
...da je Picard tak sposoban... zašto nije onda bolje riješio konflikt s borgom kod Wolfa385?? ...ima je sreće što nije bio na prvoj crti jer bi postao prah i pepeo...
A zapravo je ekopa Enta svemu tome kriva... jer su dobeli radilicu na brod koja je poslala poruku... ah tko radi taj i griješi... ;)
...ali nee... Picard je bezgrešen... on je čak i začet po duhu svetom... :roll:



captain je napisao/la:
....dal bi archer vidia peto nepostojece svitlo da ga je mucia gul madred ? :-k

...nikad... !!

captain je napisao/la:
Ja kazem da bi stvari bile skoro iste a ti neznas citat s razumijevanjem ponekad ..znam svakom se moze desit da krivo procita ali potrudi se malo ao vec zelis ulazit u vece rasprave ..inace ja san glasa za archera ..jer stvarno mislin da bi sve isto ili slicno bilo 8)

...nemam se ja kaj truditi ... vama detaljno objašnjavati ono kaj bi željeli čuti a ne ono kako stvari stoje...
...no dobro...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 28 kol, 2010 4:47 pm
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Da je Piki ....
Zašto baš Picard? Zašto ne Janeway, Kirk i Sisko kao kapetani NX-01? Zašto baš Picard?


sub 28 kol, 2010 4:48 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Da je Piki ....
Ti si siguran u to poradi cega ..dokaza ili sta ?

Obicno kad se nekog spusta previse a nekog uzdize ..to je subjektivnost a ne objektivnost ...jos i dalje nevidim nijedan argument u tvojim odgovorima ..ama bas nijedan #-o

_________________
Surviving the new decade


sub 28 kol, 2010 4:49 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Da je Piki ....
captain je napisao/la:
Ti si siguran u to poradi cega ..dokaza ili sta ?

Obicno kad se nekog spusta previse a nekog uzdize ..to je subjektivnost a ne objektivnost ...jos i dalje nevidim nijedan argument u tvojim odgovorima ..ama bas nijedan #-o



...pa tko uzdiže Picarda cijelo vrijeme...??
...on bi se sad super prilagodio iz 24st i 22st...
...i riješio stvari na nevjherojatan način...
...i med i mlijeko teklo bi mliječnom stazom... RIGHHHHHT...

...ajmo postaviti temu tko bi bolje riješio financijsku i gospodarskui situaciju u Hrvatskoj... Picard ili Archer... mislim smiješni ste mi...
:roll: :roll:

LOL pa vi niste ponudili također ni jedan argument već trkeljite što bi bilo kad bi bilo...i malo klingonskog napuhavanja... i eto ti heroja...

...pa ako vi tako možete... što mene spriječava da ja radim isto u kontra stranu... ?

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 28 kol, 2010 4:54 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Da je Piki ....
Pa mi smo pricali o njegovu karakteru ..obrazovanju ..interesima o parametrima koje cine tog lika ..a ti nisi nit archera opisao na nikakav nacin 8)

_________________
Surviving the new decade


sub 28 kol, 2010 5:08 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Da je Piki ....
_Oz je napisao/la:

No ono što Picard ima, a Archer nema je velika znatiželja naspram drugih kultura, običaja i povijesti.


...ti mora da se šališ...
...pa tko je u prve dvije sezone išao na sve moguće planete... radujući se i vlati trave... na koju su naletili... Picard je slao svoje da ide to stražiti jer on ima pametnijeg posla...


_Oz je napisao/la:
Archer je pak diplomatske vještine stjecao učeći na vlastitim (maestralnim) pogreškama.


...a koje su te pogreške bile... ?? :shock:

_Oz je napisao/la:
U pilot epizodi Archer ne prihvaća klingonske kulturne norme i odnosi Klangovo tijelo, zbog čega se nepotrebno upetlja u temporalni hladni rat i stvori antipatije među Klingoncima. .


...pa ovaj...on je samo htio spasiti Klingonca... mislim da nisu imali pojima o njihoj kulturi...
...te su uvidjeli šansu da konačno odu u misiju s brodom... i naprave nešto...
...a što se upetljao u TCW je bilo odlično...
...možda je dobio poneke antipatija...ali napravio im je veće dobro nego što su i isprva mislili...



_Oz je napisao/la:
Picard bi poštovao klingonske običaje i pustio Klanga da umre i zadrži ratničku čast.

[/quote]
...i riješio bi ništa... Sulibani bi uspješno napravili svoju misliju...
...jer ako si zaboravio Klaang je nosio ključne podatke svojima doma... ali mu to ovi nisu dopistili... srećom Archer je to sve popravio...


_Oz je napisao/la:
Enterpriseova misija bi krenula koji mjesec kasnije, ali bi brod bio potpuno spreman, sa svim sustavima na maksimumu.


...da moš si misliti kako bi krenula... Vulkanci bi i dalje seruckali... nemože, nemože...niste spremni... nemože... :roll:

_Oz je napisao/la:
Također, čovjeka kao što je on (obrazovanog, kulturnog Europljanina) Vulkanci bi mnogo bolje prihvaćali od jedne bahate američke seljačine koja vjerojatno nikad ne bi ni dobila zapovjedništvo nad brodom da joj otac nije bio tvorac brodskog warp-5 pogona.


...netko je vulkancima trebao odbrusiti jednom da su pain in the ase na Zemlji već 100 godina... kao da ti ne odbrisuš nikome tko te davi jel...?
...Vulkanci su prihvatili jako dobro Archera... trebalo je malo vremena... ali eto...na keaju su si postali super... A Arher ne bi dobio zapovjedništo da nije sposoban za ti funkciju... :P


captain je napisao/la:
Pa mi smo pricali o njegovu karakteru ..obrazovanju ..interesima o parametrima koje cine tog lika ..a ti nisi nit archera opisao na nikakav nacin 8)


...smo ste uz sve te vrijednost koje ima zaboravili napisati i mane... ;)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 28 kol, 2010 5:25 pm
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Da je Piki ....
Miki je napisao/la:
Zašto baš Picard? Zašto ne Janeway, Kirk i Sisko kao kapetani NX-01? Zašto baš Picard?


Zašto baš Picard?

Ovu temu ste pretvorili u prepucij-prepucavanje jel bolji Archer ili Picard, a to nije tema.


sub 28 kol, 2010 5:29 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Da je Piki ....
captain je napisao/la:
Ima tu nesto ..archer je sin osobe koju su vulkanci sputavali a picard nije i tu je mislim jedina picardova prednost nad archerom


:lol: :lol: moram priznati da se slažem...



_Oz je napisao/la:
Zaboravljaš jedan bitan faktor. Archer je uza se imao T'Pol, visoko obrazovanu, iskusnu, kompetentnu znanstvenicu sa diplomatskim iskustvom, čije savjete na početku nije slušao iz čiste arogancije i predrasuda naspram Vulkanaca.


...istina je da je Archer bio malo previše tvrdoglav naspram Vulkanaca... no to se promijenilo s vremenom...

captain je napisao/la:
..uostalom gle cuda archer je ucia u hodu a picard je

...dobio sve regulative na dlanu... moćan brod... i sve ostalo...
...Archer je to sve sam trebao stvarati... tako da neznam kako ih uopće možete uspoređivati...
...svaki se dobro snašao u svom vremenu...


captain je napisao/la:
...archer je isto uzimao rizike ali zbog toga jer je produkt jednog naivnijeg vrimena i zbog toga jer je i sam sanjar ..je uzima rizike na vise pacifisticki nacin ..gotovo je zbog neznanja naucia svoje lekcije ..sad dal picard u 22 stoljecu nebi bia jedan sanjar koji ko impulzivan mladi kapetan nebi ulazia u iste pogreske ko archer ..to je pravo pitanje ? :picard:


...kakv je to pacifistički način...?

...i možda su čak više sličniji nego različiti...
...pa vrlo vjerojatno bi napravio isti niz pograšaka...
...koje ne moraju nužno biti pogreške...
...pogreške su za nas koji gledamo situacije s neke druge strane... koji smo pogledali 200-250 godina u budučnost... tako da su nam neke stvari... neshvatljive...
...ali to su prvi koraci... i sve se radi usput i kreiraju stavovi...
...tako da su nam neke stvari banalne... a oni se moraju snaći u situacijama i riješiti ih...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 28 kol, 2010 5:48 pm
Profil ICQ Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Da je Piki ....
Picard, zato što je zgodniji...

_________________
slika


sub 28 kol, 2010 5:57 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Da je Piki ....
Eto, napokon jedan pravi argument. :zaljubljen:


sub 28 kol, 2010 7:57 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Da je Piki ....
Picard ima tu mirnoću i staloženost ipak je on Englez i ne želi se miješati u druge kulture kao što su Sulibani i Klingonci... Ako nisu članovi Federacije ti nas se ne tiče ...


sub 28 kol, 2010 9:14 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan