Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:32 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 MACO 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
 MACO
Evo kako vam se sviđa MACO postrojba...oni su mi genijalni...uživam ih pratiti....najbolje mi je kada Archer kaže: "Morat ćemo pozvati i Maco-e"...yeah ...just do it....

Evo o njima i detaljnije:
http://www.ufpcroatia.com/link.php?kat=organizacije/maco

Iako su uvijek odrađivali svoj posao onako kako se i očekuje od njih nažalost su izgubili i nekoliko vojnika....meni je osobno žao što su lika..bojnika Hayesa morali ubiti..mislim da se ent nastavio snimati pa npr. u romulanskim ratovima on bi itekako dobrodošao kao lik........


sri 28 srp, 2010 9:26 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: MACO
Ono što je meni žao je to što u prijašnjim serijalima ne postoji takva elitna postrojba, jedinica specijalaca...
DS9 koji je sav ratoboran, pa tamo nema nekih poput MACO-a. :P

_________________
Image


sri 28 srp, 2010 9:40 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: MACO
da bilo bi dobro da je i u ostalim serijalima bio neki odred kao MACO...pogotovo kao što si spomenuo u DS9..no eto spominje se neka postrojba slična kao MACO u u epizodi DS9 7x08 - The Siege of AR-558...šteta što ih nismo vidjeli kao neku postrojbu koja bi se sukobila sa dominijem :)


sri 28 srp, 2010 9:54 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: MACO
Pa DS9 je vec federacija a ode ipak mislim funkcionira sve drugacije ..ipak zaboravljate na section 31 koji doduse jesu spijuni ..ali su i ekipa za prljave poslove ..nesto opasnije i od MACO koji su obicni specijalci ..isto tako federacijski casnici valjda imaju jacu borbenu izobrazbu od zemaljskog osiguranja iz 22 stoljeca ..pa im nisu potrebni MACO-si :-k

_________________
Surviving the new decade


čet 29 srp, 2010 3:45 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: MACO
Upravo to Captain. MACOi postoje u vrijeme kad ne postoji Federacija. Posada ENTa u prve dvije sezone je bila mahom znanstvena ekspedicija, sa ono malo osiguranja koje se nije moglo oduprijeti onim tihim alienima, Borgu, pa čak i Ferengijima. Dolaskom Federacije se valjda odlučilo spojiti MACO i osiguranje, pretvarajući obične čuvare u specijalce. Iako su i takvi znali zajebat stvar.


čet 29 srp, 2010 11:02 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: MACO
Miki je napisao/la:
Upravo to Captain. MACOi postoje u vrijeme kad ne postoji Federacija. Posada ENTa u prve dvije sezone je bila mahom znanstvena ekspedicija, sa ono malo osiguranja koje se nije moglo oduprijeti onim tihim alienima, Borgu, pa čak i Ferengijima. Dolaskom Federacije se valjda odlučilo spojiti MACO i osiguranje, pretvarajući obične čuvare u specijalce. Iako su i takvi znali zajebat stvar.

A ne znam... ono kad pogledamo malo TNG i recimo Enterprise D, osim Worfa s velikom pitanjem za ostale bi jaaako teško mogao reći da su nekakvi specijalci, a recimo ista situacija je u Voyageru gdje jedino imaš Tuvoka koji ajmo reći nekaj zna i radi. :zubo:

_________________
Image


čet 29 srp, 2010 5:49 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: MACO
Istina, zbog toga je i ono sitno napisano. Unatoč obuci, i Federacijsko osiguranje koje bi trebalo imati intelekt znanstvenika i obuku MACOa, su često znali kiksat. Pogotovo na Voyageru, kad Đejnvej pozove osiguranje, a dođu neke dvije krhke curice od metar šezdeset.


čet 29 srp, 2010 9:26 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: MACO
Ma TNG uopće ne treba uzimati u obzir jer je Picard ionako poznat po frazi "spustimo naše štitove da nam na brod nepozvani upadnu opaki Romulanci i siluju nam žene, a djecu odvedu roblje". :zubo:

A što se tiče MACO-a, oni su se vjerojatno kasnije prerasli u Flotine marinske postrojbe, nakratko viđene u epizodi kad Jake zapne na onom planetu gdje se tuku Klingonci i Flotaši (mislim da se epka zove Nor the Battle to the Strong), kao i u izbrisanim scenama The Undiscoverd Country (gdje "Odo" glumi pukovnika Westa).

Inače, evo kako su neki fanovi preradili Halls of Montezuma (himnu američkih marinaca) u Flotinu himnu :D :

From the falls of planet Chin'toka to the shores of Frokus Three. We fight the Federation's battles in space, air, land, or sea.

First to fight for right and freedom and to keep our honor clean. We are proud to claim the title of Starfleet Marines.

Our flags unfurled to every breeze from dawn to setting sun. We have fought in every environment where we could take a phaser gun.

In the snow of Rigel Ten and in Risa's tropic scenes. You will find us always on the job the Starfleet Marines.

Here's health to you and to the Corps which we are proud to serve. In many a strife we've fought for life and never lost our nerve.

If the Borg or the Dominion ever took on Heaven's scenes. They will find the gates are guarded by Starfleet Marines.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


pet 30 srp, 2010 10:28 am
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: MACO
Miroslav je napisao/la:
A što se tiče MACO-a, oni su se vjerojatno kasnije prerasli u Flotine marinske postrojbe, nakratko viđene u epizodi kad Jake zapne na onom planetu gdje se tuku Klingonci i Flotaši (mislim da se epka zove Nor the Battle to the Strong),

Ajme, kako su me ti marinci bili razočarali izgledom... Gdje je kaciga? Gdje je battle armour? Izgledaju kao topovsko meso!

Ovako izgleda Hazard Team u igrici "ST: Elite Force 2"

slika Image

To ja zovem bad ass! :zubo:


pet 30 srp, 2010 10:37 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: MACO
Yap, bolji su mi oni pripadnici osighuranja iz TMP-a s onim kacigama ša imaju Flotin logo, ili oni iz Search for Spock odjeveni a'la vojska iz originalne SW trilogije (odnosno kao domobrani :zubo: ).

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


pet 30 srp, 2010 12:25 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: MACO
Suikotreki je napisao/la:
Miki je napisao/la:
Upravo to Captain. MACOi postoje u vrijeme kad ne postoji Federacija. Posada ENTa u prve dvije sezone je bila mahom znanstvena ekspedicija, sa ono malo osiguranja koje se nije moglo oduprijeti onim tihim alienima, Borgu, pa čak i Ferengijima. Dolaskom Federacije se valjda odlučilo spojiti MACO i osiguranje, pretvarajući obične čuvare u specijalce. Iako su i takvi znali zajebat stvar.

A ne znam... ono kad pogledamo malo TNG i recimo Enterprise D, osim Worfa s velikom pitanjem za ostale bi jaaako teško mogao reći da su nekakvi specijalci, a recimo ista situacija je u Voyageru gdje jedino imaš Tuvoka koji ajmo reći nekaj zna i radi. :zubo:


e da suiko..teško bi se reklo za njih ostale da su neki specijalci...obučeni samo za bitku..jer to su bili istraživački brodovi..naravno da članovi posade uz svoju struku koja ih ide prođu i obuku za preživljavanje za ratovanje i sl..
pa i u ent-u se spominje da su morali također proći razno razne obuke no to ih kao i u ostalim serijalima ostale posade ne svrstava u one koji maju samo jedan zadatak...boriti se....e to je upravo izraženo kada archer kaže:"ipak nam trebaju MACO-i"...jer se zna za što su obučeni.....i to je to...


pet 30 srp, 2010 5:27 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: MACO
MACO-i su meni odlični.
Šteta što nisu razvili njihov golemi potencijal u epizodama.
Bojnik Hayes je mogao biti zanimljiv lik da su ga malo više isforsirali, ali eto...

_________________
It is smaller on the outside!


sri 04 kol, 2010 9:36 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: MACO
Hazard Team iz Voyagera, malo raširen u Elite Force 1 i 2, radi čisto ok posao. Dosta su specijalizirani, a opet se ne ističu na brodu kao MACO. Ali da, MACO su face.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sri 04 kol, 2010 11:23 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: MACO
Bahati i prepotentni... Nisu se dokazali ...


sub 14 kol, 2010 1:13 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: MACO
zanimljivo je što postoje i čak na jednu ruku i drago :D
...posada je posada i onda se mora brinuti za brod ali dobro je imati i posebno ljude koji su specijalizirani za kojekakve borbe i koji su spremni reagirati kada treba a ne da posada mora ostaviti svoje radno mjesto da bi se borila protiv neprijatelja ili sl. :thumbs2:
...šteta što se nismo nešto više upoznali sa likovima, barem sam očekivala da će bojnik Hayes preživiti :(

_________________
slika


ned 15 kol, 2010 5:09 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan