Sada je: pet 29 ožu, 2024 2:23 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
 Terra Prime i njihova filozofija 

Filozofija Terra Primea??
Imaju pravo 25%  25%  [ 3 ]
A neznam bas 17%  17%  [ 2 ]
Ma neeee, koje su to budale 17%  17%  [ 2 ]
Mah obicni teroristi 42%  42%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 12

 Terra Prime i njihova filozofija 
Autor/ica Poruka
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Sto se tice naziva planeta: Andorianci sa Andorie

Drugo je vrsta drugo je naziv sveta ili planete
Recimo mi svoj svet zovemo Zemlja ali mi smo Ljudi (tako nam se zove vrsta)
Sto je po meni sasvim normalno i to pitanje da smo Zemljani treba da odbacimo jer se nasa vrsta zove Ljudi

A u Treku ispada da samo mi imamo drugaciji naziv planete od naziva vrsta! Sto je po meni totalna nebuloza! :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:
I da najvecu fora u Treku su Xindi..
Na koju se foru svi zovu Xindi samo zato sto poticu sa iste planete?
Sto je totalna nebuloza? :zgrožen: :zgrožen: :zgrožen:
Pa sta ako su potekli sa iste planete?
I mi i volovi smo sa iste planete pa opet imamo razlicita imena vrste...
Da se razuememo oni su Treku stvotrili taj pojam kao da je cela planeta neka drzava...samo sto postoji jedan problem drzava je vestacka tvorevina a planeta nije!!!

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sub 03 ožu, 2012 1:52 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Da se nadovežem na postove od Točkice i Norexana,

Slažem se da se bojimo onog što nam je nepoznato, vjerojatno zbog povijesti vrste jer nekada je poznato okruženje značilo da smo sigurni od grabežljivaca što je osiguravalo preživljavanje, a nepoznato je podrazumijevalo ono što nam može nauditi (nepoznate vrste potencijalno opasnih životinja ili nepoznati teritorij u kojem vrebaju raznorazne opasnosti...)

U današnjem svijetu su stvari još i gore. Posljedica neoliberalne ekonomske i socijalne propagande dovode do toga da su nam odbojne stvari koje i ne bi smjele biti. Često nam se gade ljudi koji su siromašniji od nas :joj: a radi se o ljudskim bićima koji se razlikuju od nas samo po tome što imaju manje resursa za život, a kako tek ne bi odbojima činili neki četveronogi ili peteronogi alieni... (btw, to što se u većini filmova alieni najčešće prikazuju kao gadni stvorovi koji su tu da nas unište je direktna posljedica današnje kulture, svojevrsna preslika iste...)
Ako uzmemo u obzir znanstveno dokazanu činjenicu da su ljudima odbojne nove ideje do te mjere da ih povezuju s povračanjem, otrovom i agonijom, ne treba nas čuditi nii ksenofobija...

Zamislite si situaciju da u današnje vrijeme NASA u suradnji s ESA izmisli neki nadsvjetlosni pogon i krene ekspedicija prvog međuzvjezdanog broda...
I počnemo dobivati vijesti o sukobima tog broda s raznoraznim krvoločnim alienima i lijepim susretima s rijetkim miroljubivim vanzemaljcima. Glavne globalne vijesti su rijetke reportaže o najnovijim dogodovštinama ekipe koja kroči tamo gdje još nijedan čovjek nije bio.

I tako jednog dana sve svjetske TV postaje prikažu napad sonde koja uništi pola Floride. Nastaje panika. Poneki portal objavljuje nepotvrđene informacije o novim oružjima koje se ugrađuje u naš prvi međuzvjezdani brod... i on odlazi u nepoznato...

U jeku debate u UNu oko financiranja obrane od novog sličnog napada i kako će to utjecati na globalno gospodarstvo i burze, vraća se na zemlju naš brod. Naslovnice portala i prije nego isti sleti nas zasipaju sa slikama oštećenja koji je isti pretrpio, sa raznoraznim teorijama kako je do istih došlo.
Kriza je gotova!, uvjeravaju nas danima, sad smo si dobri sa Xindijima, a zavadili su nas tamo neki alieni iz ko zna koje dimenzije, i radi se na savezu sa bliskim nam rasama kako bismo bili sigurniji od budućih napada... i sve je super sve je za pet...

Bez obzira na uvjeravanje, ljudi su i dalje zbunjeni i uplašeni, gledajuju snimke velike eksplozije ISSa i neke ogromne sonde za koju "conspiracy theory" portali tvrde da je u zadnji trenutak spriječena da uništi Zemlju.
Dakle ne u rangu bombardiranja Libije, ne u rang uništenja "blizanaca" ili bomb bačenih na Hirošimu ili Nagasaki, većje za dlaku izbjegnuto kompletno uništenje Zemlje od strane neprijateljske strane rase.

Ljudska rasa je u Treku definitivno napredovala u tih cca 150 godina od danas do vremena u kojem se odvija radnja Enterprisea, no teško da je kompletno iskorjenjeno sve ono loše što je više stoljeća kočilo ljudsku vrstu u napretku, i koje u kombinaciji sa jedva izbjegnutim uništenjem jednostavno mora izroditi pokret poput Terra Primea...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 04 ožu, 2012 3:09 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Cvicek je napisao/la:
Da se nadovežem na postove od Točkice i Norexana,

Slažem se da se bojimo onog što nam je nepoznato, vjerojatno zbog povijesti vrste jer nekada je poznato okruženje značilo da smo sigurni od grabežljivaca što je osiguravalo preživljavanje, a nepoznato je podrazumijevalo ono što nam može nauditi (nepoznate vrste potencijalno opasnih životinja ili nepoznati teritorij u kojem vrebaju raznorazne opasnosti...)

U današnjem svijetu su stvari još i gore. Posljedica neoliberalne ekonomske i socijalne propagande dovode do toga da su nam odbojne stvari koje i ne bi smjele biti. Često nam se gade ljudi koji su siromašniji od nas :joj: a radi se o ljudskim bićima koji se razlikuju od nas samo po tome što imaju manje resursa za život, a kako tek ne bi odbojima činili neki četveronogi ili peteronogi alieni... (btw, to što se u većini filmova alieni najčešće prikazuju kao gadni stvorovi koji su tu da nas unište je direktna posljedica današnje kulture, svojevrsna preslika iste...)
Ako uzmemo u obzir znanstveno dokazanu činjenicu da su ljudima odbojne nove ideje do te mjere da ih povezuju s povračanjem, otrovom i agonijom, ne treba nas čuditi nii ksenofobija...

Zamislite si situaciju da u današnje vrijeme NASA u suradnji s ESA izmisli neki nadsvjetlosni pogon i krene ekspedicija prvog međuzvjezdanog broda...
I počnemo dobivati vijesti o sukobima tog broda s raznoraznim krvoločnim alienima i lijepim susretima s rijetkim miroljubivim vanzemaljcima. Glavne globalne vijesti su rijetke reportaže o najnovijim dogodovštinama ekipe koja kroči tamo gdje još nijedan čovjek nije bio.

I tako jednog dana sve svjetske TV postaje prikažu napad sonde koja uništi pola Floride. Nastaje panika. Poneki portal objavljuje nepotvrđene informacije o novim oružjima koje se ugrađuje u naš prvi međuzvjezdani brod... i on odlazi u nepoznato...

U jeku debate u UNu oko financiranja obrane od novog sličnog napada i kako će to utjecati na globalno gospodarstvo i burze, vraća se na zemlju naš brod. Naslovnice portala i prije nego isti sleti nas zasipaju sa slikama oštećenja koji je isti pretrpio, sa raznoraznim teorijama kako je do istih došlo.
Kriza je gotova!, uvjeravaju nas danima, sad smo si dobri sa Xindijima, a zavadili su nas tamo neki alieni iz ko zna koje dimenzije, i radi se na savezu sa bliskim nam rasama kako bismo bili sigurniji od budućih napada... i sve je super sve je za pet...

Bez obzira na uvjeravanje, ljudi su i dalje zbunjeni i uplašeni, gledajuju snimke velike eksplozije ISSa i neke ogromne sonde za koju "conspiracy theory" portali tvrde da je u zadnji trenutak spriječena da uništi Zemlju.
Dakle ne u rangu bombardiranja Libije, ne u rang uništenja "blizanaca" ili bomb bačenih na Hirošimu ili Nagasaki, većje za dlaku izbjegnuto kompletno uništenje Zemlje od strane neprijateljske strane rase.

Ljudska rasa je u Treku definitivno napredovala u tih cca 150 godina od danas do vremena u kojem se odvija radnja Enterprisea, no teško da je kompletno iskorjenjeno sve ono loše što je više stoljeća kočilo ljudsku vrstu u napretku, i koje u kombinaciji sa jedva izbjegnutim uništenjem jednostavno mora izroditi pokret poput Terra Primea...


Nemam sta da dodam! :s_clap: :s_clap: :s_clap: :thumbs2:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


ned 04 ožu, 2012 11:39 am
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Cvicek je napisao/la:
Ljudska rasa je u Treku definitivno napredovala u tih cca 150 godina od danas do vremena u kojem se odvija radnja Enterprisea, no teško da je kompletno iskorjenjeno sve ono loše što je više stoljeća kočilo ljudsku vrstu u napretku


O kakvom iskorjenjivanju ti pričaš? I čega? Mislilš li na iskorjenjivanje sadašnjeg dominantnog filozofskog poimanja svijeta i odnosa u njemu?

Tu može doć, i nadamo se da će doći, do promjene nabolje, iako nemora. No ubermoral ST-a je utopija. Razmisli malo o karateru i psihologiji čovjeka, i žene.

Ljudski strah i reakcija na nepoznato, a k tome još i opasno, nije dio filozofije nekog društva i odnosa u njemu već onoga što pokušavamo prikrivati i maskirati već stoljećima, nagoni o održanju.

Oni nemaju veze s društvenim poretkom, filozofijom, količinom novaca, stanjem u društvu... Oni su genetski usađeni u nas i dio su našeg bića od rođenja; kao i ruka, noga, srce, glava... To neke izgleda frustrira.

Čovijek je u situaciji, koju vi opisujete, nagonski regirao na prijetnju uništenjem, srećom, a ne filozofski (ubermoralno laprdanje kao u TNG). Možemo samo zahvaliti majci prirodi što je tako, da je drugačije odavno nas nebi bilo.

To oko Tere Prime kao organizacije: Prikazna je kao klasična rasistička "firma". Što se tu ima filozofirat i mudrovat, to i djeca vide.

Off line:
Holiwood je sklon konstantnoj propagandi preko koje bi ostali trebali dobit poruku kako su oni sve samo ne rasisti, fini, krasni, dobri... ubermoralni. Sve čine za ljudska prava i sreću svih "Zemljana"!
Nema ništa od toga, al važno je da ljudi u svijetu vjeruju u to. Kako će se jednog dana, naravno pod njihovim vodstvom, na Earth spustiti ubermoral. Tu im moramo čestitati, propaganda im je najbolja i vrhunski odrađena kroz brojne serije i filmove.

ST je prepun jeftine kaubojske propagande i poznatih klišea zla i dobra, nažalost. :-k

Norexan je napisao/la:
Kao prvo "Zemljanin" ne postoji

Kako si ti to zaključio da nas nitko od vrsta u svemiru baš tako ne Zove? ;)

Pozdrav
Obamina 01

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


pon 05 ožu, 2012 10:59 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
beta je napisao/la:
Norexan je napisao/la:
Kao prvo "Zemljanin" ne postoji

Kako si ti to zaključio da nas nitko od vrsta u svemiru baš tako ne Zove? ;)



Ja sam rekao da Zemljanin ne postoji...moze recimo da postoji kad budemo kolonizovali Mars ili bilo koju planetu ....pa ce tamo biti Marsovci (Ljudi sa Marsa) a mi cemo onda biti Zemljani (Ljudi sa Zemlje)... :sesir2:

Pa mogu oni slobodno da nas zovu tako ali mi nismo Zemljani mi smo Ljudi :sesir2:
8-[

PS: Slazem sa tobom da postoji nesto u nama sto ne mozemo nikako promeniti ali ako su Vulkanci uspeli da potisnu emocije (a znamo kakvi bi bili sa njima :vrazicak1: ) onda valjda i mi mozemo da potisnemo nase neke ne tako dobre osobine :eureka:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pon 05 ožu, 2012 12:24 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
beta je napisao/la:
O kakvom iskorjenjivanju ti pričaš? I čega? Mislilš li na iskorjenjivanje sadašnjeg dominantnog filozofskog poimanja svijeta i odnosa u njemu?
Ajmo reći da da.

Ovo ostalo što si napisao nema previše veze s temom, pa neću komentirati. Ima drugih tema gdje se o tome može raspravljati ;)

A za utemeljeniji komentar na Terra Novu bih trebao ponovo pogledati te epke. Taman 4. sezonu Enta nisam gledao dvaput, pa bih ovih dana mogao to promijeniti :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 05 ožu, 2012 3:57 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Cvicek je napisao/la:
Ovo ostalo što si napisao nema previše veze s temom


Možda i nema s temeom o Terra Prime ali ima s tvojim epom. ;)

Norexan je napisao/la:
ali ako su Vulkanci uspeli da potisnu emocije


Ima jedna sitna razlika između Hjumana i Vulkanaca; oni su izmišljena rasa dok smo mi djeca prirode. ;)

Pozdrav

Silikonskih sisa 5

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


pon 05 ožu, 2012 10:06 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
beta je napisao/la:
Norexan je napisao/la:
ali ako su Vulkanci uspeli da potisnu emocije


Ima jedna sitna razlika između Hjumana i Vulkanaca; oni su izmišljena rasa dok smo mi djeca prirode. ;)

Pozdrav

Silikonskih sisa 5



Hjuman??? :zbunj: :zbunj: :zbunj:

Oh boze... :wtf: :whatever: :omgy: :omgy: :omgy:


Da izmisljeni su...jelte... Trek je prica...sto znaci ako su po prici Vuklanci to mogli to normalno ne znaci da mi to ne mozemo!!! :eureka:
U tome je je poenta! :mrgreen:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 06 ožu, 2012 5:41 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan