Sada je: čet 28 ožu, 2024 11:13 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 "THE ROMULAN WAR" 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
Suikotreki je napisao/la:
Da toliko i sam znam... To ako se ne varam piše u članku o Columbiji na Memory Beta...
Dalje kolko se sječam Hernandez bude nešto ključna u borbi Federacije protiv Borga ako se ne varam... no u svakom slučaju jako zanimljiva priča i vrijedilo bi to nabaviti... :)

Yep, pročitao sam prva dva dijela trilogije i stvarno se isplati, jedino što je malo pre mračno za Star Trek.


sub 18 srp, 2009 4:13 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
_Oz je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Da toliko i sam znam... To ako se ne varam piše u članku o Columbiji na Memory Beta...
Dalje kolko se sječam Hernandez bude nešto ključna u borbi Federacije protiv Borga ako se ne varam... no u svakom slučaju jako zanimljiva priča i vrijedilo bi to nabaviti... :)

Yep, pročitao sam prva dva dijela trilogije i stvarno se isplati, jedino što je malo pre mračno za Star Trek.

Možda je baš i to razlog zašto je dobro... :mrgreen:

_________________
Image


sub 18 srp, 2009 4:17 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
_Oz je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Ček.. jel u ovoj knjizi Columbia nestane i pojavi se u Gama kvandrantu u 24 st. netom prije Dominion rata?

Ne znam hoće li se u ovoj knjizi uopće spominjat Columbia. To je obrađeno u Destiny trilogiji.

Uglavnom, što se dogodi s Columbiom:

Napadnu ih Romulanci, oni pobjegnu i završe na planetu na kojem živi super napredna ksenofobična alienska rasa (nisu baš kao Q, ali su Bajoranski Proroci male bebe za njih) koja ne želi da ostatak galaksije zna za njeno postojanje. Dio posade ostane na brodu, dio se spusti na planet, a alieni, iako miroljubivi, im ne daju da ikad odu.

Dio posade se pobuni protiv Kapetanice Hernandez i uspije izvest nekakvu sabotažu (raznesu im nekakvu energetsku jezgru), to rezultira unišenjem njihovog Sunca i stvaranjem podprostornih koridora kroz koje ne mogu proć organska bića.

Columbija prođe kroz jedan takav i cijela posada umre, a brod završi u gama kvadrantu (Defiant ga pronađe 200 godina kasnije srušenog na neki pustinjski planet).

Dio posade sa alienskog planeta se evakuira zajedno s alienima, a prava priča o Erici Hernandez tu zapravo tek počinje.

slika


...kako bi to bila dobra troepizodna priča, a možda i više od toga... !!! :thumbs2:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 29 srp, 2009 4:49 pm
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
Trekmovie je objavio odlomak iz nadolazeće ENT knjige ("TRW: Beneath The Raptor's Wing").

Evo ga tu, meni djeluje poprilično obećavajuće (igrom slučaja je odlomak iz poglavlja koje se bavi Tripom, iako bi knjiga trebala bit fokusirana na Archera).
Knjiga izlazi tek 20. listopada, majku mu... :evil:


pon 31 kol, 2009 11:53 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
Stigao sam do pola knjige, i moram reć da za sad nije ni izbliza onakva kakvu sam očekivao. Uopće nije fokusirana na posadu Enterprisea, već daje podjednako prostora svima.

Dobar dio radnje se odvija i na Columbiji, znači radnja se odvija prije nego što je Columbiju zadesilo sve ono iz "Destiny" trilogije.

Moram priznat da me totalno iznenadio broj likova koji se pojavljuju (čak je i Tobin Dax među njima), svako poglavlje se odvija na nekoj drugoj lokaciji, a sve zajedno ih ima 84. Zemlja, Mars, Alfa Centauri, Proxima Centauri, Deneva, Romulus, Vulkan, Andoria, Tellar, Berengaria VII, i još masa planeta i sustava...

A da ne spominjem brodove ne kojima se sve odvija radnja, od vulkanskih, romulanskih, pa zemaljskih NX klase i Daedalus klase (NX-03 Challenger, NX-04 Discovery, nedovršeni Atlantis NX-05 i Endevour NX-06)...


čet 29 lis, 2009 1:23 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
...zvući cool...
...vidim da su neke likove uspjeli ubaciti koji vremenski tamo upadaju, kao Tobin...
...to je super...

...valjda su scenaristi čačkali po cijeloj povijesti treka da vie koga bi mogli ubaciti... i to je za pohvalu... :thumbs2:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 02 stu, 2009 1:02 pm
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
Zanimljiv podatak - u knjizi saznamo puno ime kapetana Archera - Jonathan Beckett Archer :mrgreen:

Tko je barem jednom gledao Bakulin "Quantum Leap" kuži foru :mrgreen:

Plus još jedna sitnica koja će se Bobi vjerojatno svidjet - s obzirom da je Enterprise flotin flagship koji predvodi Starfleetovu armadu u napadu na Berengariu VII, Archer nosi čin komodora (nisam siguran dali privremeno ili za stalno).


pon 02 stu, 2009 4:09 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
...u čemu je razlika čina komodora i kapetana... ?? 8-[
:-k :-k

...hehe... pa ovo s Beckettom je malo to mutch...

...a srednje ime Scotta je : Stewart ...
...ali nikakve veze s Petricom nema... :mrgreen:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 02 stu, 2009 5:25 pm
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
Mr.bobo je napisao/la:
...u čemu je razlika čina komodora i kapetana... ?? 8-[

Pa komodor je nadređen kapetanu i može zapovijedati čitavom flotom, za razliku od kapetana koji u pravilu zapovijeda samo jednim brodom (iako Archeru tehnički i ne treba čin komodora da bi vodio flotu s obzirom da je kapetan flagshipa čime je automatski prvi među kapetanima).

U knjizi nije spomenuto kakvu uniformu nosi u toj kampanji, ali bi trebao imati onu tamniju uniformu s kravatom i po jednim komodorskim dugmićem sa svake strane.

Mr.bobo je napisao/la:
...hehe... pa ovo s Beckettom je malo to mutch...

IMO bilo bi bolje da su mu dali srednje ime Jackson, jer je to trebalo biti Archerovo ime prije nego što su se odlučili za Jonathan (Jonathan Jackson Archer mi zvuči baš jako).


pon 02 stu, 2009 5:41 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
Recenzija by Oz. :D

The Romulan War: "Beneath the Raptors Wing" (2009)

slika

Saga o Jonathanu Archeru i njegovoj ulozi u stvaranju Federacije nastavlja se. Godinu dana prošlo je od posljednjeg romana o posadi zvjezdanog broda Enterprise NX-01 u kojem su opisani počeci legendarnoga rata između Zemlje i Romulanskog Carstva. Mnogi će se složiti, zbilja predugo. No nastavak je napokon tu, pa ako vas zanima da li se isplatilo čekati, čitajte dalje. [oprez, orgija spoilera]

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


uto 03 stu, 2009 10:36 am
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
Priznajem da sam malo pretjerao sa dužinom same recenzije (čak 1109 riječi), ali kad ja krenem, ne mogu stat tipkat dok ne istresem sve što mi je na pameti.

Nisam čak ni spomenuo sve što sam namjeravao, kao npr. da je T'Pau odvratna kuja i Archer ju je u 4. sezoni trebo ukokat, a ne joj pomoć da dođe na vlast. Na krasan način mu je vratila, nema što...


uto 03 stu, 2009 5:20 pm
Profil Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
A nisi rekao koliko knjiga ima stranica i koliko ima poglavlja inače recenzija je za 5. :thumbs2:


sri 04 stu, 2009 12:36 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
PrincMatias je napisao/la:
A nisi rekao koliko knjiga ima stranica i koliko ima poglavlja inače recenzija je za 5. :thumbs2:

Hvala :thumbs2:

Inače, 85 poglavlja, spomenuo sam u tekstu. 464 stranice, meki uvez.
I to je prva ENT knjiga veća od džepnog formata.


sri 04 stu, 2009 12:43 am
Profil Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
Zašto se ne bi netko potrudi (potrudili) pa to preveli na hrvatski? I jel knjiga se prodaje naveliko u SAD-u?


sri 04 stu, 2009 12:45 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Stiže "THE ROMULAN WAR"
PrincMatias je napisao/la:
Zašto se ne bi netko potrudi (potrudili) pa to preveli na hrvatski? I jel knjiga se prodaje naveliko u SAD-u?

A valjda ni jednoj izdavačkoj kući nije isplativo. Prije nekih 6-7 godina je ona "Neobična Naklada" imala par prevedenih Star Wars knjiga (ja imam "Fantomsku prijetnju" na polici), ali je prijevod bio dosta loš, a tipfellera je bilo skoro na svakoj stranici. Al bit će da im prodaja i nije išla bog zna kako pa su odustali od svega toga.

Ako sam dobro shvatio, Trek knjige se u SAD-u prodaju solidno, al da su sad naki best selleri, daleko od toga.

Baš gledam na Amazonu, "Romulan War" je trenutno druga najprodavanija Trek knjiga (prva je "Star Trek: Titan - Synthesis"), osma najprodavanija SF knjiga, a među svim knjigama je na 3,338. mjestu (što je okej, s obzirom da ih se prodaje na milijune).


sri 04 stu, 2009 12:53 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan