Sada je: pet 29 ožu, 2024 10:04 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 460 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sljedeća
 Enterprise 
Autor/ica Poruka
Mister 47
Mister 47
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 5:38 pm
Postovi: 1609
Lokacija: Philadelphia, PA
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: IV
Post Enterprise
Ovo je topic za one koji vole Enterprise, kao serijal naravno.

Mr. bobo i ja smo veliki fanovi Enterprise-a, tako da tu nastavimo svoju prepirku s T'Grel-om :D

_________________
slika
Živi dugo i berićetno.


ned 14 svi, 2006 5:45 pm
Profil Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post 
Ma, nije to prepirka, to je dobronamjerna svađa.

Ali ne možemo sada jer ja nemam baš vremena. Kad ga ulovim vremena onda ćemo naširoko i nadugačko o ENT-u.


ned 14 svi, 2006 5:48 pm
Profil Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post 
I molim, ja nisam T'grel nego T'Grel, da ne bi bilo zabune.


ned 14 svi, 2006 5:49 pm
Profil Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Enterprise
Mislav je napisao/la:
Ovo je topic za one koji vole Enterprise, kao serijal naravno.

Mr. bobo i ja smo veliki fanovi Enterprise-a, tako da tu nastavimo svoju prepirku s T'Grel-om :D


odlicna ideja... njihova rasprava se stvarno prosirila po forumu :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


ned 14 svi, 2006 6:03 pm
Profil Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post 
Biti će prilike za raspravu!


ned 14 svi, 2006 7:55 pm
Profil Web stranica
Mister 47
Mister 47
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 5:38 pm
Postovi: 1609
Lokacija: Philadelphia, PA
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: IV
Post 
Evo, pronašao sam 3 rasprave do sada(samo u ovom dijelu foruma):

1. Picard je zakon-Archer je zakon

2. Enterprise je najbolja Star Trek serija-Enterprise nije Star Trek

3. Picard Archeru nije do koljena-Archer Picardu nije do koljena( :-k opet)

Dobro-T'Grel:

Zašto Enterprise nije Star Trek?

A, ovo s Picardom i Archerom je stvar osobnog ukusa.

_________________
slika
Živi dugo i berićetno.


ned 14 svi, 2006 8:17 pm
Profil Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post 
Mislav je napisao/la:
Dobro-T'Grel:

Zašto Enterprise nije Star Trek?


Kažem, o tome ću kad uhvatim više vremena.


ned 14 svi, 2006 9:11 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
...tko kaže da Enterprise nije star trek ... onn za mene nije Treeki!!!
...samo da se zna...

...@Mislav... malo si me preduhitrio, ja sam mislio otvoriti neku takvu temu :) ...super Tnx

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 14 svi, 2006 10:22 pm
Profil ICQ Web stranica
Njegova Debela Eminencija
Njegova Debela Eminencija
Avatar

Pridružen/a: uto 11 tra, 2006 11:35 pm
Postovi: 1131
Lokacija: Elsewhen
Post 
Mr.bobo je napisao/la:
...čtko kaže da Enterprise nije star trek ... onn za mene nije Treeki!!!
...samo da se zna...

...@Mislav... malo si me preduhitrio, ja sam mislio otvoriti neku takvu temu :) ...super Tnx



Pa eto ja smatram da Ent nije pravi Trek, i ne smatram se trekijem. (Ja sam diesnajner :) )
Zasto?
Zato sto su IMHO producenti namjerno izostavili prefiks ST kako bi doslovce mogli radit sta hoce bez da se maltretiraju sa kanonom. Kad su skuzili da im ne ide, onda su pokusali sa "Star Trek" u nazivu i hrpom fajtova privuci nazad raju. I zakenjali stvar do daske sa evil alien nazijima i stukama sa plasma topovima. Pisi doma propalo.
Many Coto je pokusaoi spasiti stvar uvodeci epke koje su napokon imale veze sa starim ST kanonom ali bilo je vec kasno. Sa time je trebalo poceti od samog pocetka, a ne otkrivati toplu vodu i izmisljati hrpetinu rasa koje uopce nisu spominjane u prijasnjim serijama. Temporalni hladni rat da ne spominjem. Kao da Voyager vec nije dovoljno izlizao temu putovanja kroz vrijeme.
Da ne duljim, smatram da je Enterprise bio los pokusaj da se na ST fransizi izmuze jos nesto para prije nego sto se trziste zasiti. Sve je teze naci novu ideju a ljudima je dosta prezvakivanja tema iz proslih serija. A fajtovi mi iskreno nisu niti bi trebali biti bit Star Treka.
Star Treku treba dati malo vremena, naci nove ljude sa svjezim idejama.
Ne pusim foru "bolje bilo kakav Trek nego da ga vise nema". Radije cu ponovo gledati dobre epizode iz starijih serija nego se sramotiti sa nekakvim buducim zabrda-zdola slozenim skartom.

Toliko od mene.

_________________
"Telling truth is just an excuse for a lack of imagination."Garak, DS9


pon 15 svi, 2006 12:06 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm
Postovi: 1166
Lokacija: Zg
Post Bravo Gul Remal !
Hocemo zive SF serije na TV-u :?

P.S. Nemojte ovo reci TDDI. :)

_________________
Hvala Daso :
“Shvatio sam da čovjek
drugoga čovjeka smije gledati s visine
samo kada mu pomaže da se pridigne.”


pon 15 svi, 2006 12:16 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
Gul Remal je napisao/la:
Mr.bobo je napisao/la:
...čtko kaže da Enterprise nije star trek ... onn za mene nije Treeki!!!
...samo da se zna...

...@Mislav... malo si me preduhitrio, ja sam mislio otvoriti neku takvu temu :) ...super Tnx



Pa eto ja smatram da Ent nije pravi Trek, i ne smatram se trekijem. (Ja sam diesnajner :) )
Zasto?
Zato sto su IMHO producenti namjerno izostavili prefiks ST kako bi doslovce mogli radit sta hoce bez da se maltretiraju sa kanonom. Kad su skuzili da im ne ide, onda su pokusali sa "Star Trek" u nazivu i hrpom fajtova privuci nazad raju. I zakenjali stvar do daske sa evil alien nazijima i stukama sa plasma topovima. Pisi doma propalo.
Many Coto je pokusaoi spasiti stvar uvodeci epke koje su napokon imale veze sa starim ST kanonom ali bilo je vec kasno. Sa time je trebalo poceti od samog pocetka, a ne otkrivati toplu vodu i izmisljati hrpetinu rasa koje uopce nisu spominjane u prijasnjim serijama. Temporalni hladni rat da ne spominjem. Kao da Voyager vec nije dovoljno izlizao temu putovanja kroz vrijeme.
Da ne duljim, smatram da je Enterprise bio los pokusaj da se na ST fransizi izmuze jos nesto para prije nego sto se trziste zasiti. Sve je teze naci novu ideju a ljudima je dosta prezvakivanja tema iz proslih serija. A fajtovi mi iskreno nisu niti bi trebali biti bit Star Treka.
Star Treku treba dati malo vremena, naci nove ljude sa svjezim idejama.
Ne pusim foru "bolje bilo kakav Trek nego da ga vise nema". Radije cu ponovo gledati dobre epizode iz starijih serija nego se sramotiti sa nekakvim buducim zabrda-zdola slozenim skartom.

Toliko od mene.



...meni se epizode putovanja kroz vrijeme jedne od najboljih...
...ima i dosta istine u tome što si rekao...
...ali opet ne shvaćam odakle toliki otpor...
...je to tvoje mošljenje i to sve (respect) ali opet...
...meni je DS9 katastrofa, pa nema tolikog otpora...v gledalo se i to sve, ali ovo... ne kužim, možda i nikad neću ... :cry:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 15 svi, 2006 12:28 am
Profil ICQ Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post 
Deep Space 9 ima jako dobar scenarij jer su scenaristi trebali tako napisati jer se radnja odvija na statičnom mjestu jer to nije brod.

ENT ne može nikako biti pravi Trek. Koja glupost: vraćati se natrag, prije TOS-a! Besmislica!!! A, imam ja argumenata samo što nemam baš vremena da toliko pišem, ali naći će se vremena.

Svi oni koji misle da ENT nije Trek, dobro misle!


pon 15 svi, 2006 10:27 am
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Dragi pljuvaci po Enterpriseu....
Ilitiga "Zasto je meni Enterprise dobra serija" :)

Ovo je moje razmisljanje o Enterpriseu koje nije upuceno nikome na ovom topicu, nego na sve komentare koje sam cuo zadnjih tjedana a i ranije o tome zasto Enterprise ne valja.

Trenutacno sam na sredini 4. sezone i ne mogu reci da je serija dosadna.
Prve 2 sezone mi nisu bile najbolje sto je od ST-a snimljeno ali od 3. nadalje stvari postaju puno zanimljivije. Meni je (a vjerujem i drugima) 3. sezona Enterprisea najmracnija sezona STa, i dobro prikazuje sto su sve ljudi spremni napraviti da ostvare ekstremno vazan cilj (da sad ne spoilam radnju...) ali i kako ipak zadrzavaju dovoljno ljudskosti u sebi da ne postanu zasljepljeni mrznjom.
Ostale ST serije su mi osobno uglavnom bile nekako prevedre i presterilne i ovo je bio bas mali predah od toga, SF koji je vise po mojem ukusu.

Sto se tice nedosljednosti ("joj pa ova rasa se nije smjela jos pojaviti", "ova tehnologija ne bi smjela postojati u 21. st" i sl.) htjeli to priznati ili ne, cijeli ST je pun nedosljednosti. Mogao bih ih iz glave nabrojati bar 10. I to puno vecih od onih iz Enterprisea. Svaka slicna serija ima takvih nedosljednosti i ako se neka epizoda gleda samo radi brojanja gresaka i usporedjivanja s kanonom, izgubi se uzitak gledanja.

Sto se tice timetravela - njega je uvijek bilo previse u svakoj ST seriji pa mi to nije ni argument za niti protiv.
Cak je u Entu nekako "najrealnije" i napravljeno - neke rase ne mogu putovati a neke trebaju pripremiti teren da bi mogle.
A u TOSu - "hajdmo vidjeti sta se stvarno dogodilo u 1960-ih"
Filmovi - "hajdmo se parput zavrtiti oko sunca i vratiti u 1990" ili ona smijurija u First Contactu.
Ili onaj Siskov ili Ferengijski izlet u 21. st.

Sto se tice kapetana - za svakog novog kapetana od pocetka serijala se govoilo da je losiji od prethodnog (sjecam se rasprava i o Picardu kako nije dorastao Kirku i kasnije o Janewayici kako nikad nece biti bolja od Picarda i Kirka itd)
Da je Enterprise prozivio svojih 7 sezona, vjerujem da bi Archer bio "popularan" barem kao Janewayica ili Sisko.

Je li problem sto je radnja smjestena prije ostalih serija?
Enterprise nema najnoviji i najjaci brod kao sto imaju ostale ST serije?
Nema Borga? :)
Nove tehnologije svaki tjedan su mi dosadile jos u Voyageru i tamo su vec poceli ponavljati iste stvari samo im davati druga imena.
Nije poanta (samo) sliniti za novim tehnologijama nego i gledati jednu viziju o tome kako bi drustvo moglo izgledati u buducnosti, u ovom slucaju u prijelaznom razdoblju izmedju postapokalipticnog First Contacta i idilicne Federacije, kako ce se razvijati, kroz koje prepreke ce prolaziti, i vidjeti kako su se pocele razvijati odnosi s ostalim standardnim ST rasama (posebice s Vulkancima).
Meni je full zanimljivije gledati ljudsku vrstu u klimavim pocecima svog uspona prema zvijezdama (mozda bas zato prve epizode nemaju StarTrek u naslovu jer nisu jos zaozbiljno krenuli u startrekking ;) ), torpeda koja se u pocetku skoro pa vrate nazad u Enterprise, stvaranje Prime Directiva, uvodjenje phasera, stitova itd.
Novi ST se toliko standardizirao da zbilja ne znam sta bi dalje mogli snimati.... zna se sta je u svakom kvadrantu, receno je sve sta se ima reci o svakoj rasi, nema se vise sta istrazivati. (Galaksija je velika ali je manje vise vec isparcelizirana medju glavnim rasama)

Sto se mene tice, Enterpise se prestao snimati bas radi najzagrizenijih fanova koji su vikali kako Ent nista ne valja, da oni to uopce ne smatraju Trekom, da neka ga iz sramote prestanu snimati - a u isto doba su pogledali svaku je*enu epizodu koja je izasla. Zbog loseg odjeka medju fanovima oni koji nisu trekeri nisu je gledali ("zasto da ja gledam ako se to cak ni trekerima ne svidja") imala je preniski rejting gledanosti i maknuli su je.
Treba kritizirati, ali previse je previse. Ja osobno ne moram reci "radije bih gledao los ST nego nikakav ST" jer za mene Enterprise nije los ST.

Mogao bi jos pisati, ali mislim da je ovo za sad dovoljno, dok ne dobijem eventualni odgovor.
Sad Chaky i Leo ne mogu vise prigovarati da bas nista ne pisem po forumu :)


pon 15 svi, 2006 2:29 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post 
Definitivno :)

_________________
slika


pon 15 svi, 2006 2:40 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
...Cviček... ti si legenda... pročitao si mi 90% misli :) =D> =D> =D> =D> =D> =D>

...bude se Entovci.... \:D/

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 15 svi, 2006 4:22 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 460 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan