Sada je: čet 18 tra, 2024 3:17 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
 Najveće mane ENT-a 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najveće mane ENT-a
Mr.bobo je napisao/la:
...u prve dvije sezone... nije bilo jasne vizije kojim putem bi zapravo serijal trebao krenuti...
...ubacili su zapletke oko TCW, no ta ideja se meni sviđa, no nije u redu što su je ostavili tako nedovršenu i jednostavno mi jos nije jasno sto se s time dogodilo...

Braga je jednostavno izmislio taj TCW bez ikakvog plana kako da razvije tu priču i završi ju. Na kraju su to zasrali onim Storm Frontom koji je bio lijepo snimljen, al totalno dosadan (barem meni). A nisu se ni udostojili otkrit tko je Future Guy... A zamisli da je bilo pameti umijesto TATV-a napravit finale sa putovanjem kroz vrijeme u kojem bi Future Guy bio glavni negativac. Na taj su način mogli ubacit i Rikera i Troi bez da to ispadne imbecilno (stavit ih na Titan, ne na 1701-D jer su bili pre pre stari).

Mr.bobo je napisao/la:
...osim što je bilo prostora za detaljniju razradu likova poput Travisa i Hoshi... no Hoshi je dobila par glavnih uloga u epizodama poput Exile, no kasnije je opet bila prilično nevidljiva...

Pa to je po meni jedan od problema. Epizode u kojima su Hoshi i Travis kao bili glavni likovi bile su totalno jadne. Horizon je dosadno smeće od epke, Vanishing Point je reciklaža 'The Next Phase,' a Exile je uz Extinction najslabija epka 3. sezone.

Najveća mana ENT-a je bez sumnje neiskorišten potencijal. Naravno, to je dijelom zato jer je ukinut pre pre rano, ali se ponekad i u snimljenim epkama čini da je scenaristima falilo hrabrosti (ili ideje).

Npr. kad je Trip otišao na Columbiju, zadržao se tamo samo par epki. Šta ne bi bilo fora da je ostao malo duže? To bi bila dobra šansa da bolje upoznamo kapetanicu Hernandez i njenu posadu. A ne ovako, ode tamo, vrati se nakon par dana kao da ništa nije bilo...


čet 21 svi, 2009 11:22 am
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Najveće mane ENT-a
Pa ako bi mogao nešto spomenuti kao manu onda je to što se cijela radnja vrti samo oko NX Enterprisea i to što i kasnije tjekom 4 sezone i dalje je u priči samo Enterprise te tu i tamo u kojem nastavku Columbia.
Recimo bilo bi mi zanimljivo da je u nastavku "E2" umjesto Enterprisea iz prošlosti u pomoć Enterpriseu došla Columbia.

_________________
Image


čet 21 svi, 2009 11:55 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Najveće mane ENT-a
_Oz je napisao/la:

Npr. pola druge sezone mi je živo sra** (tokom nje je ENT-u najviše pala gledanost ako se ne varam). Počne odlično (Carbon Creek, Minefield, Dead Stop), pa onda ANIS koji meni osobno spada u donjih 10% svih trek epki (Archera bi objesio naglavačke i tuko ga pendrekom osam sati zbog onog s Porthosom - umijesto da ostavi beštiju na brodu, on svjesno zasere prvi kontakt s alienima samo da bi se pseto moglo popišat uz drvo... I onda još poslije moramo gledat one mokre snove... A dobro, barem su one bljuzge tipa "breast" umijesto "best" bile smiješne).


...pa to je najkomedičnija epizoda serjala... dobro je malo banalna, ali za nasmijati predobra...
...Carbon Creek i Dead stop su meni prilično zanimljive epizode... sviđa mi se cijela radnja... kako su Vulkanci bili davno na Zemlji... te neobična stanica za popravke koja naplačuje popravke humanoidima...



_Oz je napisao/la:
E, i da u četiri godine nisu bili u stanju Archeru nać neku poštenu žensku... Pa ako je jedan od taglineova serije bio "Meet Kirk's childhood hero," onda su trebali Archeru dat malo više "akcije" :mrgreen:


...pa u prvoj sezoni se skompaj s jednom... :D
...u drugoj sezoni je naginjao ka T'pol...
...onda sezona psihičkog terora...
...pa Erika Hernandez je '''pala''' na onoj planini... :mrgreen: :mrgreen:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 21 svi, 2009 3:15 pm
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najveće mane ENT-a
Mr.bobo je napisao/la:

...u drugoj sezoni je naginjao ka T'pol...

Ma to je on samo sanjao u ANiS :lolsmjeh:
(BTW, da sam ja admiral pa da saznam da mi se na flagshipu Kapetan i Prva časnica igraju mame i tate, izbacio bi ih iz flote samo tako pa nek se igraju mame i tate negdje drugdje).

Mr.bobo je napisao/la:
...onda sezona psihičkog terora...

Da je to Kirk, borio bi se sa stresom loveći suknje po Expanseu :vrazicak1:

Mr.bobo je napisao/la:
...pa Erika Hernandez je '''pala''' na onoj planini... :mrgreen: :mrgreen:

I nakon toga više ni riječi o tome... :(


čet 21 svi, 2009 3:34 pm
Profil Web stranica
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Najveće mane ENT-a
Meni smeta samo loša gluma u drugoj sezoni...
sve ostalo je super

_________________
It is smaller on the outside!


čet 21 svi, 2009 3:36 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Najveće mane ENT-a
Kršenje kanona: Ferengiji koji pljačkaju Enterprise.
E sad, moglo bi se natezati sa time, budući da lopovi nisu nijednom rekli riječ 'Ferengi', tako da se prvi službeni kontakt nije dogodio TNG 'The last outpost'.

I bilo bi mi zanimljivo vidjeti više Zemlju. U TNGu se spominje post-atomski užas, kroz ostale serije se spominju razne zemaljske organizacije (Novi UN, Europska hegemonija, Svjetska vlada...), ali od svega toga ništa. Znamo samo da je prošlo 90ak godina od Cochranovog leta, i odjednom evo Archera koji vikne ZA LET! A posada NX-01 uzvrati SPREMNI! =P~

Ksenofobija Zemljana je dobra ideja. Očekivana. Šteta što je prikazana u samo tri epizode.

Ali sve u svemu mogu nagađati što bi bilo u ostale tri sezone da su se eventualno snimile. Možda malo sporiji pristup seriji u prve dvije sezone je bio pokušaj kopiranja DS9, gdje su također prve dvije sezone osjetno slabije, kao uvod u kompleksniju radnju. No kod ENTa to se izjalovilo, budući da se znalo kako će ENT propasti, pa se to sve brže-bolje privodilo kraju.

Šteta.


pet 22 svi, 2009 12:27 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najveće mane ENT-a
Evo ovo nađoh na netu... komentar na epizodu the Seventh...

http://www.firsttvdrama.com/enterprise/e33.php3

_________________
Image


sub 20 lip, 2009 11:08 pm
Profil
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Najveće mane ENT-a
serija bi koliko toliko bila bolja da su izabrali bolje glumce :zubo: jedino za tripa dajem pohvale

_________________
Dif-tor heh smusma!


sub 20 lip, 2009 11:29 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najveće mane ENT-a
modesty blaise je napisao/la:
serija bi koliko toliko bila bolja da su izabrali bolje glumce :zubo: jedino za tripa dajem pohvale

A nemoj tako. Bakula je odličan glumac, iako je na trenutke djelovao kao riba na suhom (znao je bit malo drven).

Keating, Bilingsley i Park su mi bili sasvim okej, a čak i Blalock (koja inače i nije neka glumica, uostalom nije tajna zbog čega je dobila ulogu) je bila vrlo dobra kao T'Pol.

Što se Tripa tiče, Connor Trinneer je bio uvjerljivo najbolji kad se zbroje sve četiri sezone.


sub 20 lip, 2009 11:44 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Najveće mane ENT-a
_Oz je napisao/la:
A nemoj tako. Bakula je odličan glumac, iako je na trenutke djelovao kao riba na suhom (znao je bit malo drven).



...ček ček ček... bad boy :spenkanje:
...primjere molim... !!
...pa će mo raspravljati...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 21 lip, 2009 12:56 am
Profil ICQ Web stranica
Imperial Fleet Commander
Imperial Fleet Commander
Avatar

Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm
Postovi: 2067
Lokacija: Agud Aser, Andoria
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: </3
Post Re: Najveće mane ENT-a
Ma pusti Bobo, vidiš da nemaju pojma. Bakula je jednako dobro glumio kapetana kao i glumci u serijama prije, možda čak i bolje jer nije morao biti ukočen... :beee:

_________________
slika


ned 21 lip, 2009 7:58 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Najveće mane ENT-a
...Archer/Scott nikad nije bio ukočen na setu, preiskusan je glumac da bi si nešto takvo dozvolio...
...a ako se i to dogodilo... to je bilo zato jer su scenaristi to tako htjeli...

...i btw. Scott je u svojim intervjuima rekao da pokušava unjeti što više realnosti u karakter Archera, kao da se to zaista događa...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 21 lip, 2009 9:38 am
Profil ICQ Web stranica
Lieutenant
Lieutenant
Avatar

Pridružen/a: sub 28 ožu, 2009 10:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Holodeck
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Najveće mane ENT-a
Najveci grijeh ENT-a je po meni ono debilno navlacenje sa TCW. U pocetku je jos bilo interesantno, no tocno se vidjelo da u kasnijim sezonama nisu znali sta ce s njim pa su ga rijesili onak na brzaka (nest tipa Voyagerov povratak kuci). Sve u svemu, moglo se to puno bolje odradit ako su vec htjeli petljat sa timelineom. Ako nista drugo mogo se napravit okvirni plan za jedno 3-4 sezone kak bi se prica oko toga trebala razvijat pa da kraj ne izgleda zbrkano i naprasno izvedeno.

Osobno su mi se zgadile sve te epke sa petljanjima po vremenu jos od Voya i Future's End. Oni timeline copovi su zbilja jedna od debilnijih stvari u ST. Posebno zato sta samo njihovo postojanje u buducnosti povlaci pitanje zast onda i u starijim serijalima i filmovima kad bi Kirk il Picard i ekipa petljali po timelineu uzeli stvar u svoje ruke. Vec za divno cudo oni se pojavljuju samo u Voy-u i ENT-u. Da negovorim o tome da su dopustili teti Katici da izvrsi malo vece korekcije timelinea u Endgame. No dobro, ovo nije topic o tome vec o ENT-u tako da cu radije stat.

Inace ENT je najbolji u 3. i 4. sezoni kad se konacno odmakao od tog TCW buckurisa i prikazao ono sto i je najbitnije u tom periodu: Osnivanje Federacije.

_________________
"I'm a doctor, not a battery."


ned 21 lip, 2009 10:12 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najveće mane ENT-a
Alokin je napisao/la:
Ma pusti Bobo, vidiš da nemaju pojma.

Ti nemaš pojma :baeh:

Alokin je napisao/la:
Bakula je jednako dobro glumio kapetana kao i glumci u serijama prije, možda čak i bolje jer nije morao biti ukočen... :beee:

Ma kako da ne, bolje i od Shatnera, Stewarta i Brooksa, jelda? :shocked:


ned 21 lip, 2009 11:21 am
Profil Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Najveće mane ENT-a
Smartybarty je napisao/la:
Najveci grijeh ENT-a je po meni ono debilno navlacenje sa TCW. U pocetku je jos bilo interesantno, no tocno se vidjelo da u kasnijim sezonama nisu znali sta ce s njim pa su ga rijesili onak na brzaka (nest tipa Voyagerov povratak kuci). Sve u svemu, moglo se to puno bolje odradit ako su vec htjeli petljat sa timelineom. Ako nista drugo mogo se napravit okvirni plan za jedno 3-4 sezone kak bi se prica oko toga trebala razvijat pa da kraj ne izgleda zbrkano i naprasno izvedeno.


Inace ENT je najbolji u 3. i 4. sezoni kad se konacno odmakao od tog TCW buckurisa i prikazao ono sto i je najbitnije u tom periodu: Osnivanje Federacije.


Zapravo TCW se desava kroz prve 3 sezone i 2 epizode u 4. sezoni, inače ak nisi znao...jer ovo sve sa Xindijima ti je također TCW tak da ne možeš baš reći da kraj izgleda zbrkano i naprasno izvedeno... :sesir2:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


ned 21 lip, 2009 12:35 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan