Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:35 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Najbolja sezona 

Najbolja sezona
Prva 0%  0%  [ 0 ]
Druga 17%  17%  [ 3 ]
Treća 44%  44%  [ 8 ]
Četvrta 39%  39%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 18

 Najbolja sezona 
Autor/ica Poruka
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Najbolja sezona
_Oz je napisao/la:
Meni se baš zato treća i sviđa više od četvrte. Ima tu neku unikatnost čime izdvaja ENT od ostalih serija. Atmosfera mi je genijalna, ima puno snažnih dramskih trenutaka, likovi prolaze kroz svakakva iskušenja (Archerove moralne dileme, Tripova obiteljska tragedija, T'Polina ovisnost itd.).

Pa gledaj sve ovo što si do sad naveo su svakako najveće kvalitete 3. sezone ENT-a koje su prikazane na jedinstveno drugačiji način nego što je to prikazano u prijašnjim serijalima, ali ironično to je upravo razlog zašto neki govore negativno o ENT-u. Zato što je kao "odstanio od već viđenog i naučenog treka". Četvrta sezona je to pokušala vratit.
Naposljetku u četvrta sezona je nekako po konceptu još najsličnija TNG-u, s obzirom da je više orijentirana na diplomaciju i samo istraživanje, pa me zato čudi taj tvoj stav.

Jer ako gledamo po kvaliteti, onda je 3 sezona bolja, ali ako gledamo po sličnosti s prijašnjim serijalima onda tu definitivno pobjeđuje 4. sezona.

_________________
Image


uto 07 pro, 2010 10:23 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najbolja sezona
Suikotreki je napisao/la:
Jer ako gledamo po kvaliteti, onda je 3 sezona bolja, ali ako gledamo po sličnosti s prijašnjim serijalima onda tu definitivno pobjeđuje 4. sezona.

Pa BINGO, dovraga! Ja volim raznolikost. Ne volim kad je sve na isti kalup, zato sam i bio oduševljen kad sam prvi put vidio promo za Broken Bow - drugačije vrijeme, drugačiji brod, drugačije uniforme, drugačije okruženje...

Zato mi je VOY najmanje drag, jer u franšizu koncepcijski gledano nije unio ništa novo.

Zato mi se, između ostalog, svidio i ST XI...


uto 07 pro, 2010 10:36 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Najbolja sezona
_Oz je napisao/la:
Pa BINGO, dovraga! Ja volim raznolikost. Ne volim kad je sve na isti kalup, zato sam i bio oduševljen kad sam prvi put vidio promo za Broken Bow - drugačije vrijeme, drugačiji brod, drugačije uniforme, drugačije okruženje...

Ne želim se vraćati sad na tu temu, ali zašto je onda ENT toliko ne popularan u širem Trek fandomu?

_________________
Image


uto 07 pro, 2010 10:39 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najbolja sezona
Suikotreki je napisao/la:
Ne želim se vraćati sad na tu temu, ali zašto je onda ENT toliko ne popularan u širem Trek fandomu?

Pa zato jer velika većina Trekkera voli jednoličnost i u startu odbacuje sve što izlazi iz šablone. :|


uto 07 pro, 2010 10:41 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Najbolja sezona
_Oz je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Ne želim se vraćati sad na tu temu, ali zašto je onda ENT toliko ne popularan u širem Trek fandomu?

Pa zato jer velika većina Trekkera voli jednoličnost i u startu odbacuje sve što izlazi iz šablone. :|

Thank you LORD! To su riječi koje sam želio čuti od još nekoga osim mene samog. :skok: :skok:
Ili ti da kažemo drugačije jedini Trekkiji koji imaju osobine koje promovira Trek su ENT-ovci. Ironično kad se pogleda cijeli poredak stvari.

_________________
Image


uto 07 pro, 2010 10:47 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Najbolja sezona
Oz ..voyager da slucajno ima manje gresaka tipa super kapetanica koja bez problema sređuje borga ili barem likove koji se koliko toliko razvijaju ..bi bija sasvim dobra serija a ovako je cisti prosijek ..ipak i ent i voyager imaju problem katastrofalnog zavrsetka ..sta sve dobro u tim serijama upropastava bas taj kraj serije.. ja end game i onu zadnju epizodu ent-a pokusavan nekako mentalno iskljucit iz svog gledanja na seriju :|

Ent i Voyager donose neke nove stvari ..ent puno vise a voyager manje i to samo u smislu okruzenja unutar trek svemira ..nazalost ent je prekinut i fale mu bar tri sezone i sve to novo je zapravo nedovrseno :(

_________________
Surviving the new decade


uto 07 pro, 2010 11:47 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Najbolja sezona
Suikotreki je napisao/la:
Ne želim se vraćati sad na tu temu, ali zašto je onda ENT toliko ne popularan u širem Trek fandomu?


ne bih rekao da je ovo sto je ozren naveo... po meni je najneomiljeniji iz prostog razloga sto je osakacen, nedorecen zavrsen na nacin na koji je zavrsen... u principu obradio je samo jednu temu a ono sto smo svi ocekivali nije vidjeno... mogu zamisliti kako bi mi diskutovali na ovoj temi da smo imali prilike da odgledamo romulanske ratove i prve korake federacije...

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sri 08 pro, 2010 12:14 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najbolja sezona
Ma ja sam govorio o samom konceptu, nisam ulazio u detalje. Koncepcijski je VOY obična kopija TNG-a: Brod, kapetan, posada, 24 st., kretanje kroz neistraženi svemir.


sri 08 pro, 2010 1:21 am
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najbolja sezona
_Oz je napisao/la:
Ma ja sam govorio o samom konceptu, nisam ulazio u detalje. Koncepcijski je VOY obična kopija TNG-a: Brod, kapetan, posada, 24 st., kretanje kroz neistraženi svemir.

Tom logikom, jedino je različit DS9. A on je tek jednoličan. Spletke, urote, ubojstva, i jedan izbrani gospodin. Živa sapunjara. :mrgreen:

Suikotreki je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Ne želim se vraćati sad na tu temu, ali zašto je onda ENT toliko ne popularan u širem Trek fandomu?

Pa zato jer velika većina Trekkera voli jednoličnost i u startu odbacuje sve što izlazi iz šablone. :|

Thank you LORD! To su riječi koje sam želio čuti od još nekoga osim mene samog. :skok: :skok:
Ili ti da kažemo drugačije jedini Trekkiji koji imaju osobine koje promovira Trek su ENT-ovci. Ironično kad se pogleda cijeli poredak stvari.

Nemojte me krivo shvatit dečki, al ovime ste opisali 99% pučanstva na Zemlji. A da je Ent išta drukčiji od ostalih ST serija što se tiče šabloniziranja, pa baš i nije. :-k
Ozovim riječima: Brod, kapetan, posada, 22 st., kretanje kroz neistraženi svemir. :zubo:

_________________
Image


sri 08 pro, 2010 1:09 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najbolja sezona
Spet je napisao/la:
A da je Ent išta drukčiji od ostalih ST serija što se tiče šabloniziranja, pa baš i nije. :-k
Ozovim riječima: Brod, kapetan, posada, 22 st., kretanje kroz neistraženi svemir. :zubo:

Da, prva i druga sezona se malo previše drže te šablone, zato je gledanost i potonula (jer obična ne-trekerska publika ne želi uvijek jedno te isto).

Zato je 3. sezona definitivno bila nešto novo i neviđeno (u ST okvirima).

Inače, ovo smo već spominjali, ali prvotna ideja za ENT je bila da se drastično izađe iz standardnog Trek formata. Cijela prva sezona se trebala odvijat na Zemlji, a prikazivala bi Archera kako okuplja posadu i uvježbava ju za misiju dok se NX-01 gradi u orbiti. Lansiranje je trebalo bit veliko finale sezone.

Studio (CBS) nije odobrio tu ideju, već je tražio da se ostane pri starom. Vjerojatno je ideja bila da se Star Trek postupno makne sa televizije, jer nije tajna da je baš otprilike tada direktor CBS-a postao Leslie Moonves, poznati neprijatelj Ricka Bermana koji je samo tražio izliku da ga najuri.


sri 08 pro, 2010 4:57 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Najbolja sezona
OGamer je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Ne želim se vraćati sad na tu temu, ali zašto je onda ENT toliko ne popularan u širem Trek fandomu?


ne bih rekao da je ovo sto je ozren naveo... po meni je najneomiljeniji iz prostog razloga sto je osakacen, nedorecen zavrsen na nacin na koji je zavrsen... u principu obradio je samo jednu temu a ono sto smo svi ocekivali nije vidjeno... mogu zamisliti kako bi mi diskutovali na ovoj temi da smo imali prilike da odgledamo romulanske ratove i prve korake federacije...

Ali vidiš tu je ta kvaka. Nije ENT tako osakaćen, nedorađen i završen na ovakav način na kakav je zbog toga što su scenaristi tako htjeli, već ponajviše zbog samih fanova koji su ga sabotirali slabom gledanošću.
Svi se slažemo da ENT nije dosegao svoj potencijal, ali sami Trekkiji su krivi za to. Tako da tu vidim pomalo paradoksalnu situaciju.
Mnoge je ENT razočarao zbog toga što je ostao nedorađen i što je ovako završen, a sami ne vide činjenicu da su djelomice sami odgovorni za takav završetak ENT-a.

Spet je napisao/la:
Nemojte me krivo shvatit dečki, al ovime ste opisali 99% pučanstva na Zemlji. A da je Ent išta drukčiji od ostalih ST serija što se tiče šabloniziranja, pa baš i nije. :-k
Ozovim riječima: Brod, kapetan, posada, 22 st., kretanje kroz neistraženi svemir. :zubo:

Istina, živa istina, ali ne volimo li mi Trekkiji za nas same govorit kako smo drugačiji, "uzvišeniji" od ostatka "normalnog" pučanstva, jerbo mi pratimo nadnaravnu seriju koja pokazuje budućnost i ideale kakvoj i kakvima treba strijepiti. Čovjek bi onda očekivao da bi Trekkiji imali tolerantnija i otvorenija, naprednija razmišljanja od velike većine čovječanstva, ali očito to mnogima služi samo kao neko iskazivanje iz mase, ništa više.

_________________
Image


sri 08 pro, 2010 5:28 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Najbolja sezona
_Oz je napisao/la:
Da, prva i druga sezona se malo previše drže te šablone, zato je gledanost i potonula (jer obična ne-trekerska publika ne želi uvijek jedno te isto).

Ali u ovom slučaju nije obična ne-trekerska publika potopila ENT već upravo sami Trekeri.
Pa mislim samo malo neka pogledamo komentare o ENT-u na opčim forumima poput Forum hr. Svi hvale ENT kao najbolji Star Trek serijal.
Dakle ENT je imao potporu velike tihe većine, ali ova ljutita i glasna Trekkerska manjina ( u ovom slučaju mislim isključivo na Amerikance) su jedni od glavnih krivaca za ovakvu sudbinu ENT-a.

_Oz je napisao/la:
Zato je 3. sezona definitivno bila nešto novo i neviđeno (u ST okvirima).

A isto tako su pravi veliki ponositi Trekkeri najviše pljuvali po baš ovoj sezoni.

_Oz je napisao/la:
Inače, ovo smo već spominjali, ali prvotna ideja za ENT je bila da se drastično izađe iz standardnog Trek formata. Cijela prva sezona se trebala odvijat na Zemlji, a prikazivala bi Archera kako okuplja posadu i uvježbava ju za misiju dok se NX-01 gradi u orbiti. Lansiranje je trebalo bit veliko finale sezone.

I to bi bilo odlično. Postupno polagano ulaženje u radnju i upoznavanje likova. Mislim iako je Broken Bow odlična pilot epizoda, sve se odvijalo tako brzo, da čovjek nije mogao odmah sve pohvatati.

_________________
Image


sri 08 pro, 2010 5:36 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najbolja sezona
Suikotreki je napisao/la:
Ali u ovom slučaju nije obična ne-trekerska publika potopila ENT već upravo sami Trekeri.

Ma samo djelomično. Ukupan broj Trekkera u Americi sigurno nije 7-8 milijuna koliko je seriji trebalo tjedno gledatelja.

Ali s obzirom da među onih 3 milijuna gledatelja što je pratilo 3. i 4. sezonu također nisu svi bili trekkeri, za pretpostavit je da bi serija doživjela i 7. sezonu da je većina Trekkera u SAD-u pratila seriju.


sri 08 pro, 2010 5:52 pm
Profil Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Najbolja sezona
dvoumila sam se između 3. i 4. no na kraju ipak nekako presudila u korist 3. :D

_________________
slika


sri 08 pro, 2010 7:31 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Najbolja sezona
Suikotreki je napisao/la:
Ali vidiš tu je ta kvaka. Nije ENT tako osakaćen, nedorađen i završen na ovakav način na kakav je zbog toga što su scenaristi tako htjeli, već ponajviše zbog samih fanova koji su ga sabotirali slabom gledanošću.
Svi se slažemo da ENT nije dosegao svoj potencijal, ali sami Trekkiji su krivi za to. Tako da tu vidim pomalo paradoksalnu situaciju.
Mnoge je ENT razočarao zbog toga što je ostao nedorađen i što je ovako završen, a sami ne vide činjenicu da su djelomice sami odgovorni za takav završetak ENT-a.

nisam se ja lepo izrazio nego sam onako uopsteno izneo samo neke stavke koju su uticale da se onako surovo prekine... kraj mi u principu nije problem sem da je postojio neki duzi i logicki splet dogadjaja koji vode ka njemu... nista vise mi nije seo ni kraj TNG i ceo ent koji se ne bazira na nekoj background story koja se provlaci od pocetka do kraja... dok recimo ds9 i voy to imaju.
druga stvar sto mislim da su alijeni uzasno lose zamisljeni... sem orionaca za koje se znalo da su covekoliki i zeleni svi ostali su totalni promasaj ( sem telerita )... one mrave, majmuncice, delfine i gustere ni dete od 4 godine bi tesko progutalo.
dalje mislim da nedostaje nesto sto ce da obelezi ENT... nesto karakteristicno sto bi bilo prepoznatljivo samo za taj serijal... TCW i zindi kriza jednostavno nisu to.
mnogo stvari smo ocekivali a malo videli... pre svega zameram sto mi fali da vidim taj prvi period po osnivanju federacije... kriza sa klingoncima, romulanski ratovi... neke stvari koje su definisale federaciju u kasnijem periodu, ali takodje i razvijanje i dolazenje u posed uredjaja i izuma koji su izmenili nacin zivota ljudi i cele federacije.
ovako sve se svodi na TCW, zindi napad i majklovu smrt :whatever:

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sri 08 pro, 2010 10:42 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan