Sada je: pon 29 tra, 2024 10:03 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
 enterprise and the end 

Postoji li enterprise nx-o1
da 73%  73%  [ 11 ]
ne 13%  13%  [ 2 ]
neki drugi razlog koji ću napisat u postu 13%  13%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 15

 enterprise and the end 
Autor/ica Poruka
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: enterprise and the end
T'Grel je napisao/la:
i općenito sve to je jedna velika smijurija koja ser izruguje TOS-u, prvom, orginalnom Treku, izruguje se Geneu i samoj Ideji Treka.

Ja sad ne bi petljao ideju treka i kanon, jer bi onda bili samo TOS i TNG kanon.
Evo pogledajte intervju s Roddenberyjevim sinom.
Kako je komentirao DS9, VOY i ENT.
Citat:
Smatrate li da nove serije (nakon TOS-a, posebice posljednja jedna ili dvije) u potpunosti odražavaju viziju vašeg oca?
Mislim da djelomično odražavaju ideju Star Treka – ujedinjeno čovječanstvo u budućnosti, koje surađuje na opće dobro. Hoću reći, u originalnoj seriji imali ste ujedinjeno čovječanstvo i Ujedinjenu federaciju planeta kako zajedno rade na napretku. U kasnijim serijama je to još uvijek bilo prisutno, no bilo je puno sitničavosti, ratovanja, neslaganja, borbe... U originalnoj seriji bi išli do planeta koji ima to sve – genocid, rat, rasizam... Nikad na Enterpriseu. Barem ne toliko. Dok ste u kasnijim serijama poput Deep Space Ninea, Voyagera i Enterprisea imali rasizam, imali ste rat, sve te stvari događaju se likovima. Tako da smatram da je to jedna od razlika. No, svaka epizoda se još uvijek bavila nekim problemom, svaka epizoda imala je etičku ideju, etički utisak na spolne, rasne i religijske razlike. Tako da smatram da je zadržan dio toga, no nisu baš... nisu ih nužno pretvorili u Star Wars. Još uvijek se radilo o nečem. Zato moram odati priznanje Ricku Bermanu jer je zadržao dio toga. Opet, on nije Gene Roddenberry, ja nisam Gene Roddenberry, i da – jest različito od onog što je moj otac radio. No mislim li da su uništili Star Trek? Ne, iskreno ne mislim.

S njim se slažem. Jer što se tiče ideje Star Treka, ja bih tu u isti koš svrstao DS9, VOY i ENT.
Evo ovdje sam napravi popis epizoda koje imaju tu ideju. Kao što vidite najviše takvih epizoda ima TNG. DS9 ima duplo manje. ENT ima duplo manje od DS9-a ali i serija je duplo kraća. Pretpostavljam da će VOY biti negdje između TNGa i DS9-a.
T'Grel je napisao/la:
(TN, ja i Lore, pr.) mislimo drugačije.

Nisam ja ni ENTovac ni NeEntovac. Meni je TNG daleko znad svih.
Ali ono što hoću reći je: Neki primijete kanonsku grešku u svom omiljenom serijalu, i onda je prešute praveći se da je nije nitko vidio, a kad se slična greška dogodila u serijalu kojem mrze, onda to razglase na sav glas.
Evo pogledaj ovdje zadnje dvije stranice. Neke od tih stvari se mogu smatrati kanonskim greškama. Nije mi se sad dalo posebno izdvajati neke.

Npr. kad su se trilovi pojavili u DS9-u potpuno drukčiji od onih u TNG-u tad su se DS9ovci počeli izvlačit: "Pa cure su više seksi sa onim pjegicama"... i slične gluposti. Nitko nije htio vidjeti istinu.
Sad će neki reći da je slična situacija sa klingoncima u TNG-u, ali nije.
Klingonci su bili bez grebena u TOS-u sredinom 2260e, a prvi put su se pojavili s malim grebenima sredinom 2270e. Znači radi se u razmaku od 10 godina i tu su se mogle razviti pretpostavke o virusnoj mutaciji što je poslije objašnjeno u ENTu.
Ali s trilovima nije tako. Trilovi su se prvi put pojavili 2367e. U DS9u su se pojavili posve drukčiji 2369e, ali nije stvar u te dvije godine. U DS9u svmo vidjeli flashbackove kako se Curzon Dax vraća u 2350e i tamo je prikazan s pjegama.
Da ne spominjem teleportaciju trilova. U TNGu je rečeno da se trilovi ne mogu teleportirati. Neki su tada počeli govoriti da se u TNGu nisu mogli teleportirati jer je u toj konkretnoj situaciji domaćin bio ozlijeđen. A da ne spominjem koliko smo puta vidjeli da se ozlijeđena Jadzia teleportira u DS9-u.

Negdje sam pročitao u nečijem postu da bi se Gene okrenuo u grobu kad bi vidio ENT. Pa ja sam siguran da bi se već prije okrenuo kad bi vidio DS9.
Rat kroz pola serije. Onda da federacija koristi cloaking device. Da ne spominjem neke epizode kao što su Sons of Mogh gdje je prekršeno apsolutno svako pravilo Geneovskog Star Treka.

Za kraj. Ent je prekršio kanon na nekim mjestima, ali šta mu možeš. Serija isto tako ima dobrih TNGovskih epizoda. A ideju star treka ne želim petljati u kanon jer u tom slučaju VOY i DS9 nisu ništa bolji od ENT-a.

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


čet 28 kol, 2008 11:24 am
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: enterprise and the end
Lore je napisao/la:
Sad će neki reći da je slična situacija sa klingoncima u TNG-u, ali nije.
Klingonci su bili bez grebena u TOS-u sredinom 2260e, a prvi put su se pojavili s malim grebenima sredinom 2270e. Znači radi se u razmaku od 10 godina i tu su se mogle razviti pretpostavke o virusnoj mutacij....


:mrgreen: :mrgreen: @Lore @Lore !

" Svaki "rom" svoga konja hvali " ehhh.... #-o

Naravno da je prekršio kanon i to debelo ! ](*,) 8-[

Worf u TNGu izgleda potpuno drugačie nego ikoji klingonac u TOSu (pogledao sam par episoda TOSa ) .

Glavat , glava mu je nesrazmjerno velika u odnosu na tijelo , što je "Q" odlično primjetio već na početu nazvavši ga "mikrobrain"-om .
Da bi kasnije kad su izgleda preuzeli kontrolu nakon smrti "tate" G.R ipak to malo ublažili , tu karikaturu od bića zvanog Worf , da bi na kraju tog istog TNGa Worf izgledao , drugačiji nego na početku istog i to toliko upadljivo , kao što je kasnije i prikazan u DS9 .

Toliko o dosljednostima TNGa !!!!! :mrgreen:

A priče o virusnim infekcijala , teleportiranju trila i sl..... se uvijek mogu objasniti na način n koji se pravda "ograoman propust" s klingoncima u TNGu ! #-o

Tko zna možda su teleporteri iz doba DS9 kasnije usavršeni pa su i trile mogli teleportirati ? Zašto ne ? :-k

Neznam gdje je problm oko dominijskog rata pa u TNGu se praktički vodi ne baš pretihi rat između Federacije i Romulanskog carstva pa to ne smeta nikom i to na fascinantan način , mali Piki riješava desetine romulanskih bojnih brodova čak i potpuno okružen njima .

Priča se podešava ,tj romulansko ponašanje i njihova inteligencija , po potrebama trenutnima epizode u koji je Picard naravno uvijek no 1 .
Pa su jednom super lukavi , drugi put do bola (od smijeha) glupi i čovijek se pita jesu li to uopće Romulanci ?!
Ništa bolje ni gore nego i u ostalim serijama ST serijala koje su ionako radili scenaristi koji su radili i dobar dio TNGa .

Pozdrav
Ljubi ga majka 4

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


čet 28 kol, 2008 11:52 am
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: enterprise and the end
buco je napisao/la:
Lore je napisao/la:
Sad će neki reći da je slična situacija sa klingoncima u TNG-u, ali nije.
Klingonci su bili bez grebena u TOS-u sredinom 2260e, a prvi put su se pojavili s malim grebenima sredinom 2270e. Znači radi se u razmaku od 10 godina i tu su se mogle razviti pretpostavke o virusnoj mutacij....


:mrgreen: :mrgreen: @Lore @Lore !

" Svaki "rom" svoga konja hvali " ehhh.... #-o

Naravno da je prekršio kanon i to debelo ! ](*,) 8-[

Worf u TNGu izgleda potpuno drugačie nego ikoji klingonac u TOSu (pogledao sam par episoda TOSa ) .

Worf nije prvi klingonac koji izgleda drukčije. Prvi klingonci s grebenima su se pojavili u prvom Star Trek filmu. I tada su imali jedva uočljive grebene. A ako kažeš da TNG ruši, onda možeš reći da ruše i svi poslije TNG-a jer su i tamo klingonci prikazani isto kao i u TNGu.
buco je napisao/la:
A priče o virusnim infekcijala , teleportiranju trila i sl..... se uvijek mogu objasniti na način n koji se pravda "ograoman propust" s klingoncima u TNGu ! #-o

Kao što sam rekao, klingonska čela su objašnjena u ENTu
buco je napisao/la:
Tko zna možda su teleporteri iz doba DS9 kasnije usavršeni pa su i trile mogli teleportirati ? Zašto ne ? :-k

E sad se ne mogu sjetiti epizode, ali znam da je u jednoj epizodi DS9-a O'Brien rekao da se teleporteri nisu mijenjalji zadnjih 20 godina. e sad bi se pokido što se ne sjećam epizode ](*,)
buco je napisao/la:
Neznam gdje je problm oko dominijskog rata pa u TNGu se praktički vodi ne baš pretihi rat između Federacije i Romulanskog carstva pa to ne smeta nikom i to na fascinantan način , mali Piki riješava desetine romulanskih bojnih brodova čak i potpuno okružen njima .

Pa kao što sam rekao ne želim petljati ideju Star Treka u kanon. I nisam rekao da je Dominion War rušenje kanona nego rušenje ideje Star Treka.
Ideja Star Treka je: budućnost bez rata, s jako puno male djece na brodu, luksuznim kabinama i na mostu kojem vidiš sve oko sebe, a ne kao što je na ostalim mostovima, jedva vidiš pred prst pred nosom.

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


čet 28 kol, 2008 12:00 pm
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: enterprise and the end
Lore je napisao/la:
Ideja Star Treka je: budućnost bez rata, s jako puno male djece na brodu.......


Što se jasno vidi iz TNGa !? teško da to baš drži vodu jer kako rekoh 1/3 TNGa se vodi tihi rat između Federacije i Romulanskog carstva .
Sto implicira zaključak da bi se tek trebala pojaviti serija koja bi zadovoljila samu ideju Star Treka .
A valjda i hoće jednom !? :-k 8-[

Ostalo to smo već raspravili , TNG ruši kanon, to je jasno !
I tu nema nikakve dvojbe , već smo to nas dvojica i prošli , jest da sam ti bio morao 4 puta postaviti pitanje o Klingoncima u TNGu dok napokon nisi odgovrio ali..ipak si odgovorio da se ne C/P am tvoj odgovor ! :wink:

Ono u DS9 su bili kardasijski teleporteri a ne od federacije i tko zna , nigdje nije rečeno nikad , koliko se sjećam , da oni nemogu teleportirati trile ! Jeli tako ?! :-k 8-[

Pozdrav
Ubermoralnog 1/P

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


čet 28 kol, 2008 12:10 pm
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: enterprise and the end
buco je napisao/la:
Ostalo to smo već raspravili , TNG ruši kanon, to je jasno !
I tu nema nikakve dvojbe , već smo to nas dvojica i prošli , jest da sam ti bio morao 4 puta postaviti pitanje o Klingoncima u TNGu dok napokon nisi odgovrio ali..ipak si odgovorio da se ne C/P am tvoj odgovor ! :wink:

Ako kažeš da TNG ruši kanon zbog Worfa, onda isto tako i kažeš da DS9, VOY i ENT ruše kanon zbog istoga. Kao što sam rekao, nisu takbi klingonci prikazani prvo u TNGu. Ako si se toliko zakačio za klingonce, možeš reći onda da Star Trek The Motion Picture ruši kanon i stvar riješena, TNG ne ruši jer tamo nisu prikazani prvi drukčiji klingonci kao ni u ostalim serijalima. To bi bilo nekako po tvom.
buco je napisao/la:
Ono u DS9 su bili kardasijski teleporteri a ne od federacije i tko zna

Otkad je to Defiant kardasijski brod. :?: :mrgreen:

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


čet 28 kol, 2008 12:30 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: enterprise and the end
frenky je napisao/la:
ja sam jedan od onih koji bas i nisu pravi trekeri vise... tako da mi i ent spada u star trek fransizu :D

:lolsmjeh: :lolsmjeh:
E, moj rođo... nisi više pravi trekker pa ti i ent spada u franšizu... ahahaha

Ovo je tak jeb**o dobra izjava da si mi uljepšao dan. Evo, vidite, ENTovci povedite se frenkijevim primjerom. :mrgreen:

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


čet 28 kol, 2008 12:59 pm
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: enterprise and the end
Lore je napisao/la:
Otkad je to Defiant kardasijski brod.


Ovo ti je dobro ? Moram priznat , kako ti je samo defiant pao napamet !?

Inače šteta što nema @KSa on je bio jednom lijepo i rekao , mislim , da je sama ideja teleportera upitna zbog hajzembergova principa , a nigdje u serijalu nije pojašnjeno što su to "hajzembergovi kompenzatori " .
Sama logika principa neodređenosti po sebi izbacuje močućnost postojanja takvog uređaja .

Ako se pak teleportacija odvija na subatomskoj raznini , a izgleda da je to tako pojašnjeno , onda su se malo debelo u TNGu prešli oko trila .
Jer nije to "molekularni kopirni stroj " , tj ne kopira strukture veće složenosti već gotovo one primarne ,subatomske čestice .
I po toj logici stvari naravno da je mogao "kopirati" i trile . Neutron je neutrom kak god okreneš ..itd..da tu ne trošimo "papir udruge " ! #-o

Iako je to tema za posebnu raspravu ali eto baš kad si zapeo oko teleportera ! :wink:

Lore je napisao/la:
Ako kažeš da TNG ruši kanon zbog Worfa, onda isto tako i kažeš da DS9, VOY i ENT ruše kanon zbog istoga

Naravno , pa nigdje nisam rekao da ne , ja rušenje tkzv. kanona od strane ne TNG serija (bez TOSa) nikad nisam poricao , jedino što mi je bilo smiješno forsiranje kanona od strane nekih vrlo uglednih TNGovaca , lako je upotrebom tražilice vidit i kojih , pa sam im i veše puta odgovorio !

Meni su sve serije , to valjda pišem već 10ti put , dio ST serijala .
A kao i svi imam svoju favorite seriju ali to ne znači da je ona bez mane , mislim da sam i o tome nešto pisao za razliku od gotovo ijednog TNGovca koji smatraju kako je njihova omiljena serija
"savršenstvo bez mane " ..., baš neobično !? :-k 8-[

Pozdrav
Moja mala je bez mane ......

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


čet 28 kol, 2008 1:00 pm
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: enterprise and the end
buco je napisao/la:
Lore je napisao/la:
Otkad je to Defiant kardasijski brod.

Ovo ti je dobro ? Moram priznat , kako ti je samo defiant pao napamet !?

Ima jedna epizoda u šestoj sezoni gdje su Worf i Jadzia došli na neki planet. Možda nije bio Defiant. Možda je bio Rio Grande. Sasvim nebitno. Bitno je da se radi o federacijskom brodu i federacijskom teleporteru.
A u TNG-u je rekao onaj trill da bi ga teleportacija ubila, i toga se držim.
buco je napisao/la:
mislim da sam i o tome nešto pisao za razliku od gotovo ijednog TNGovca koji smatraju kako je njihova omiljena serija
"savršenstvo bez mane " ..., baš neobično !? :-k 8-[

I ovom nema više smisla raspravljati. Pitaj kojeg god hoćeš star trek redatelja/producenta čega već ne, i svi će ti reći da je TNG najbliže onome što Star Trek treba biti i kako je zamišljen.
Gene je zamislio antireligijsku seriju, gdje ljude vodi razum, u utopističku budućnost gdje nije bitno koje si boje kože i sl.
Roddenberryjev sin je dobro rekao. DS9, VOY i ENT nisu nužno pretvoreni u Star Wars. Ostalo je malo onoga Geneovskoga, ali Geneovskog ima najviše u TOS-u i u TNG-u.

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


čet 28 kol, 2008 1:09 pm
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: enterprise and the end
Lore je napisao/la:
Roddenberryjev sin je dobro rekao. DS9, VOY i ENT nisu nužno pretvoreni u Star Wars. Ostalo je malo onoga Geneovskoga, ali Geneovskog ima najviše u TOS-u i u TNG-u.


Ehhh.....A ča če dite nego hvalit svoga oca ! :mrgreen:

A ono antireligijsko , je možda i točno , no omaklo mu se političko i klasično muško/šovinističko u serijalu " . Žene su i pod "njegovoem palicom " samo sex simboli , zanimljivo za toliko napredno društvo ?!

Politčka nedosljednost i nekorektnost se ogleda u toliko jasnoj crti kojom su u TOSu opiturani Klingonci da je to gotovo ironično .
Zato mislim da i ni te dvije serije nemaju veze s onim što se prodaje kao "ideja Star Treka " , a o mišljenjima producenata , režisera i scenarista smo već raspravili kao i o američkom pragnmatizmu kad je lova u pitanju !

Pozdrav
Talibanska 911

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


čet 28 kol, 2008 1:28 pm
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: enterprise and the end
buco je napisao/la:
Lore je napisao/la:
Roddenberryjev sin je dobro rekao. DS9, VOY i ENT nisu nužno pretvoreni u Star Wars. Ostalo je malo onoga Geneovskoga, ali Geneovskog ima najviše u TOS-u i u TNG-u.


Ehhh.....A ča če dite nego hvalit svoga oca ! :mrgreen:

A ono antireligijsko , je možda i točno , no omaklo mu se političko i klasično muško/šovinističko u serijalu " . Žene su i pod "njegovoem palicom " samo sex simboli , zanimljivo za toliko napredno društvo ?!

Nije TOS u početku tako izgledao. To šovinističko je počelo zbog pritiska publike.
Isto kao što je prvi pilot TOS-a bio odbijen jer je bio previše misaon. Trebalo je uključiti mozak da bi se to gledalo. A pučanstvo je htjelo kada dođe s posla, da upali televizor i da vidi malo akcije, sexa, napetosti, humora...
Gene je nastojao ljude izvesti na drugi put. I nakon što je prvi pilot TOS-a bio odbijen, morao je napraviti nešto s više akcije i napetosti i tako je sve počelo... Malo-pomalo i izgubila se ideja Star Treka.

Npr. TNG je postao popularan nakon epizode The Best of Both Worlds (radi se o Borgu budući da ne pamtiš imena), a prve 3 sezone TNGa su nazvane katastrofalne iako ja smatram treću sezonu TNG-a jednu od najboljih u cijelom Star Treku.

DS9 se više planirao bazirati na religiju. I onda kad je došao Dominion, te religijske epizode su među pučanstvom postale omražene. Tako je jedan čelnik Paramounta rekao Behru: Ljudi žele vidjeti rat, a ne dosadne religijske epizode. I tako je to isto prešlo u zaborav.

VOY je trebao biti najbolji serijal, ali je nažalost ispao najgori. Tako je rekao Michael Okuda prije snimanja ENT-a. Prve 3 sezone su bile pravi TNG, a zatim je došao Borg i Sedma sa svojim dudama. Isto je Jerry Ryan rekla u jednom intervjuu. Znala sam točno što je moj zadatak, iako mi nitko to nije rekao, a to je privući mušku publiku.

Tada je došao ENT i počeo forsirati vezu T'Pol-Trip i svu onu neuropresuru. Povraće mi se kad pomislim na to.

I tako se Star Trek izgubio. Ovo što sam nabrojao su preduvjeti za dobru seriju. Ne kažem ja da ne volim pogledati takve stvari... nego ako mi se to gleda, postoje i drugi žanrovi. Žalosno je što je Star Trek prerastao u to.

Meni je jedna osoba rekla: Smatram se Star Trek fanom. Fan sam DS9-a, Voyagera(prve 3 sezone su katastrofalne, ali je Sedma spasila stvar. Iako bi Voyager bio puno bolji da je Sedma na trenutak gola), fan sam također i novog Enterprisea pogotovo treće i četvrte sezone. TOS ne trebam komentirat, a TNG mi je nekako gay.
I eto vidite, u što je Star Trek prerastao. Došli su novi fanovi kao što je naš kolega buco koji su željni akcije/humora/sexa/napetosti a počeli su se izrugivati originalnim Star Trekovima tj. TOS-u i TNG-u.

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


pon 01 ruj, 2008 7:36 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: enterprise and the end
Onaj tko izruguje TOS nije pravi Star Trek fan!

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


pon 01 ruj, 2008 9:21 pm
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: enterprise and the end
Lore je napisao/la:
Gene je nastojao ljude izvesti na drugi put. I nakon što je prvi pilot TOS-a bio odbijen, morao je napraviti nešto s više akcije i napetosti i tako je sve počelo... Malo-pomalo i izgubila se ideja Star Treka.


Naravno da nije morao ! To ti oje no što sam u par navrata rekao , američki pragmatizam kad je lova u pitanju . G.R-u je bilo najvažnije bilo dići dobru lovu , to je bar jasno , pravi "amer" ! :wink: :mrgreen:

Ne treba o tome puno pisati , a to "lupetanja" o tome kako je eto "on jadan htio ovo al mu nisu dali " , ni djeca u USA u to ti nebi povjerovala ! #-o
Znaju dica ča su beci (novac) ! #-o :wink:

Lore je napisao/la:
Tada je došao ENT i počeo forsirati vezu T'Pol-Trip i svu onu neuropresuru. Povraće mi se kad pomislim na to.

Meni ne baš bi voli vidit kako je ta neuropresura efikasna ! :mrgreen:

Lore je napisao/la:
I eto vidite, u što je Star Trek prerastao. Došli su novi fanovi kao što je naš kolega buco koji su željni akcije/humora/sexa/napetosti a počeli su se izrugivati originalnim Star Trekovima tj. TOS-u i TNG-u.


Dobar pokušaj , no samo je još po tko zna koji put potvrdio jedno , a to da su neki ljudi kivni na čitave generacije drugih ako slučajno kažu kako im je TNG dosadan . :shock: :?
I gdje se to izgubio taj osjećaj razumijevanja različitosti i fakta da baš svi i nemoraju misliti kao neki koji se uz to smatraju , ničim izazvani , ( neznam zašto) "elitom" STa ! :-k 8-[

Srećom vrijeme čini svoje , i ljudi dolaze k sebi ! :mrgreen:

Pozdrav
Elite force 1/P

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


uto 02 ruj, 2008 1:08 pm
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: enterprise and the end
buco je napisao/la:
I gdje se to izgubio taj osjećaj razumijevanja različitosti i fakta da baš svi i nemoraju misliti kao neki koji se uz to smatraju , ničim izazvani , ( neznam zašto) "elitom" STa ! :-k 8-[

Evo ponovno ću quotati svoju rečenicu iz prethodnog posta.
Citat:
Meni je jedna osoba rekla: Smatram se Star Trek fanom. Fan sam DS9-a, Voyagera(prve 3 sezone su katastrofalne, ali je Sedma spasila stvar. Iako bi Voyager bio puno bolji da je Sedma na trenutak gola), fan sam također i novog Enterprisea pogotovo treće i četvrte sezone. TOS ne trebam komentirat, a TNG mi je nekako gay.

Takve osobe ne znaju što je Star Trek i sramota je da se nazivaju Star Trek fanovima. Ne možeš biti razuman prema drugima kada tako nešto kažu, jer ni oni nisu razumni.
Ta tvoja fora s "razumnim" je pokušaj da odvučeš raspravu u drugom smjeru.

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


uto 02 ruj, 2008 4:22 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan