Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:00 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 1237 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 83  Sljedeća
 ENT (ni)je Trek? 

Da li smatrate Star Trek:Enterprise Trekom?
Da 78%  78%  [ 43 ]
Ne 22%  22%  [ 12 ]
Ukupno glasova : 55

 ENT (ni)je Trek? 
Autor/ica Poruka
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
 ENT (ni)je Trek?
:cry: Kad se rasprava toliko proširila, i ja ću se malo uključiti.
Po mom mišljenju, Gene Roddenberry je u početku pogriješio što je između zamišljenog prvog kontakta Zemljana sa vanzemaljcima i početka ere Star Treka ostavio preveliku rupu u zamišljenoj budućnosti i smjestio radnju TOS-a u 23. stoljeće da bi sve završilo pred kraj 24. stoljeća, u kojem vremenu je obuhvaćeno jako puno likova, vrsta, događaja, ratova i prikazan razvitak silne tehnologije gotovo do krajnjnjih granica. Razumljivo, to je iscrplo gotovo sve moguće teme koje su se mogle razrađivati i do nedostatka svježeg i kvalitetnog materijala koji bi zadovoljio silnu glad nas bezbrojnih trekkera za novim i boljim. Unatoč toj velikoj gladi, smatram, kao i nekolicina ljudi matram da je trebalo Star Treku trebalo dati da dođe do zraka nakon Voyagera i 4 filma jer se osjećao nedostatak ideja i zasićenje brojne publike. No, dični producenti koji se smatraju nasljednicima velikog genija i vizionara Genea Roddenberrya, nisu dijelili to mišljenje i sjetili su se da bi mogli pokušati popuniti veliku prazninu u timelineu, a još veću u svojim dubokim džepovima, i osmislili visokobudžetnu, ali ne baš toliko visoko profitabilnu tvorevinu koja je ništa drugo nego loša isprika za Star Trek, pod nazivom Enterprise. Otpočetka se vidjelo da ni sami nisu bili sigurni u ono što rade pa se nisu usudili u ime serije ubaciti za mnoge ljude sveto ime Star Trek. Shvatit ću ogorčenost fanova te serije mojim riječima, no ne želim pljuvati po ljudima koji je vole, niti podilaziti onima koji je ne vole. Ovo je samo skromno mišljenje terkkija koji ne podnosi bahatog poluneznalicu Archera, slavne Sulibane koji se spominju samo u tom kronološki prvom serijalu, a u kasnijima kao da nisu ni postojali i mnogim inim stvarima koje više nego iritiraju u pokušajima da budu nesavršene kako bi i trebali izgledati počeci. Vjerujem da mnogi dijele moje mišljenje jer, realno gledajući, nitko ne prihvaća dobro skok s konja na magarca, što se u Star Treku i dogodilo. Siroti pokojni Gene se jadan sigurno okrenuo nekoliko u grobu kad je vidio što su od njegovog sna napravili neznalice. Enterprise je zorni primjer da se ne može baš sve napraviti na silu. Pa i George Lucas je čekao 20 godina između dvije trilogije jer ga je vodila vizija, a ne isključivo pohlepa. No, budući da nikad nisam imao prilike vidjeti umotvorce mrskog mi serijala, nije isključeno da su Ferengiji, jer je samo kod njih pohlepa vječna.
Također, želim izraziti veliku podršku mom velikom prijatelju T'Grelu koji ima slično mišljenje mome, iako mu se neće svidjeti zadnja rečenica.
DS9 rules, a Sisko najveća legenda.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 19 svi, 2006 8:56 pm
Profil ICQ Web stranica
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post 
meni je osobno super ideja da se prikaže kako je to sve izgledalo na početku, prvi koraci u svemiru, strah, neiskustvo, razvijanje tehnologije...samo kaj se to moglo puno pametnije iskoristit.

_________________
njanjanja


pet 19 svi, 2006 9:33 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post 
Lil'Mee je napisao/la:
meni je osobno super ideja da se prikaže kako je to sve izgledalo na početku, prvi koraci u svemiru, strah, neiskustvo, razvijanje tehnologije...samo kaj se to moglo puno pametnije iskoristit.


Istina, ali trebalo je to onda prikazat u TOS ili da je bila jedna serija prije TOS-a, a ne ovako. Ići u prošlost, a tehnologija u stvarnosti je uzapredovala punooo više od 60-ih godina. Prema tome, s tom tehnikom mogli su nastaviti Voyager bez puno techno bubllea, to se može.

Kao što je TerNek napisao: da nisu tvorci ni sami znali što rade pa ENT-u nisu znali da li bi stavili Star Trek ili ne. Dakle, nisu znali uopće je li to Star Trek ili nije jer bi odmah stavili ispred imena Enterprise i naslov Star Trek. Prema tome, ako oni nisu znali što je Enterprise, tko smo mi da govorimo da je ENT Trek.

Zasad toliko.


pet 19 svi, 2006 9:44 pm
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Slažem se da nije loša ideja osvrnuti se na teške početke kada je bilo nebrojeno puno teškoća čovjeku shvatiti kako njegov izum uopće potpuno funkcionira prije nego počne ispravljati sve niegove dječje bolesti i mane, ali tijekom gledanja manjeg dijela Enterprisea (ni uz najbolju volju se nisam mogao prisiliti na gledanje cijele serije) cijelo me vrijeme pratio dojam da su sve te nedaće usiljene i šablonizirane. Ne mislim da treba pljuvati po počecima, dapače treba znati što više o njima, jednostavno mi nije sjeo takav pokušaj popunjavanja praznina. Sve se moglo napraviti na puno bolji i jeftiniji način. Uostalom, relativno veliki neuspjeh kvazitrekerskog serijala dovoljno govori sam za sebe.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 19 svi, 2006 9:54 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Enterprise po n-ti put
TerNek je napisao/la:
Ovo je samo skromno mišljenje terkkija koji ne podnosi bahatog poluneznalicu Archera, slavne Sulibane koji se spominju samo u tom kronološki prvom serijalu, a u kasnijima kao da nisu ni postojali i mnogim inim stvarima


...ovo baš i nije bilo skromno mišljenje... :roll:
...bahati poluneznalica!! ...ne vjerujem da si to rekao!! :evil: :evil:
...daj malo upotrijebi maštu za sulibane...!! :wink:

...ja bi upleo i Bolijance... baš mi je to sad palo na pamet... :D

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pet 19 svi, 2006 10:21 pm
Profil ICQ Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Enterprise po n-ti put
Mr.bobo je napisao/la:
...bahati poluneznalica!! ...ne vjerujem da si to rekao!! :evil: :evil:


He, he, he! Ipak ima netko tko dijeli potpuno isto mišljenje kao i ja-TerNek.

TerNek misli da ENT nije Trek, kao što i ja mislim!

TerNek misli da je Archer nesposobnjaković i neznalica, kao i ja što mislim.
TerNek misli da je Enterprise kanta od broda, kao što i ja mislim.


pet 19 svi, 2006 10:37 pm
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Štovani mr. Bobo, ispričavam se ako sam bogohuleći taknuo u ikonu kojom se klanjate, ali kao što rekoh, izrazio sam svoje mišljenje. Ne kažem da su drugi kapetani, kao i serije u kojima se pojavljuju svetinja jer nisu, i kad bi išli i do najsitnijih detalja, mogli bi o svakom pojedinačno napisati knjigu nabrajajući mane i nelogičnosti. Ja sam samo mišljenja da je Archer greška u izboru za kapetana prvog "ozbiljnog" zemaljskog svemirskog broda (ako već prihvatimo da je ta tvorevina od serije postojala) i više puta mi se gledajući i to malo serije što sam pogledao činilo da je i Archerov Porthos inteligentniji od njega, pa čak i Phloxovi ljubimci iz horora.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 19 svi, 2006 10:51 pm
Profil ICQ Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

LOL, i Porthos je pametniji, ha? Svaka čast, TerNek.


pet 19 svi, 2006 11:02 pm
Profil Web stranica
Njegova Debela Eminencija
Njegova Debela Eminencija
Avatar

Pridružen/a: uto 11 tra, 2006 11:35 pm
Postovi: 1131
Lokacija: Elsewhen
Post Re: Enterprise po n-ti put
TerNek je napisao/la:
Siroti pokojni Gene se jadan sigurno okrenuo nekoliko u GROBU kad je vidio što su od njegovog sna napravili neznalice. .


Hoces reci u ORBITI :wink:

_________________
"Telling truth is just an excuse for a lack of imagination."Garak, DS9


pet 19 svi, 2006 11:20 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
Archer je odličan izbor za kapetana... i odličan je glumac... on je nastojao što više sebe unjeti u sve to, a vi vjerojatno niste na to navikli, pa vam to smeta... a ne ono "reći ću što moram i to je to"...
...on je uživao u tome!! :wink:

TerNek-odgledaj cijelu seriju... :wink:


**(ni uz najbolju volju se nisam mogao prisiliti na gledanje cijele serije) cijelo me vrijeme pratio dojam da su sve te nedaće usiljene i šablonizirane.**

ahh ahh ahh... ajd malo pogledaj DS9... ahh ahh :wink:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 20 svi, 2006 12:13 am
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Gledanjem DS9 sam se uglavnom i bavio zadnja 3 tjedna i upravo sam danas završio sa gledanjem cijele serije od prve do zadnje sekunde. Jedino što mogu reći i što je istina je da je DS9 uvjerljivo najbolja serija cijele Star Trek sagezato šo su tvorci očito dugo sjedili za stolom i pažljivo sve razradili prije nego što su snimili i jedan kadar. Serija ima najbolji scenarij i najbolje priče od svih drugih koje se razvijaju otpočetka do kraja serijala (neke duže neke kraće vrijeme). Najbolji primjer za to je Sisko koji u prvoj epizodi nakon što je došao sa zapovjednog mjesta brodogradilišta na DS i sjeo u nimalo laku stolicu gotovo nije mogao izaći na kraj sa samim sobom, izrasta u samopouzdanog taktičkog majstora, ponos cijele flote i religijsku ikonu što nikad nikome nije uspjelo ni prije ni poslije toga. Drugi kapetani su svagdje drugdje prikazani kao stari iskusni lisci sa dugogodišnjim iskustvom te se njihom razvoju ne pridaje gotovo nikakav značaj, dok su se Siskove faze jasno vidjele dok je "evoluirao" od neiskusnog žutokljunca i čovjeka koji odiše povjerenjem i samopouzdanje i koji bez dlake na jeziku sa punom šakom argumenata može svakoga istjerati iz svog ureda. A tvoj ljubljeni Archer je zapovjedništvo nad Enterpriseom dobio ponajviše zato što je njegov tatica konstruirao warp 5 motore. Tipičan primjer šlepanja uz taticu, slika i prikika Nike Kranjčara, nije li?

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sub 20 svi, 2006 1:13 am
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
Na Archeru je bio još veći teret!! On je (logičan sljed događaja) bio prvi koji je postao zapovjednilom prvog međuzvjezdanog zemaljskog broda i ne samo zato što je njegov otac konstruirao motore nego je to postala jedna vrsta misije. i to ima veliko težinu! Sve oći su uperene u tebe, gleda se svaki tvoj pokret, Vulkanci dišu za vratom. Bio je i on na akademiji i to sve, ali on se nametnuo kao jedina osoba koja bi se mogla boriti sa time svime što svemir donosi (i Vulkanci) ...bilo je teško , donosio je odluke koj nije ni mogao sanjati da će donjeti, i na kraju uspio spasiti Zemlju od Xindia, i postati uzor narodu na Zemlji. Od njega je počela ideja federacije, da rase žive u miru, i da se zajedno bore protiv neprijatelja koji ih ugrožava. Znaći on je jedna od najvažnijih osoba u povijesti treka.

(Siska fakat nebi komentirao,jer nema usporedbe između njega i Archera, nemam ja nikaj protiv njega, (s druge stranea- možda i imam više nego što misliš) nego jednostavno nema usporedbe!!!)

Završetak DS9 tuće sve sapunice!! Od Marisol do Vile Marie!!! :roll: :roll: :roll:


(sad nek max kaže da ne argumentiram!!)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 20 svi, 2006 1:39 am
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Vidim da smo previše u sukobu mišljenja da bi našli zajednički jezik. Rekao sam na početku da nisam protiv bičo čijeg mišljenja nego iznosim svoje. Kad si to sve tako osobno shvatio, ne mogu ti pomoći. Ja sam svoje tvrdnje dobro argumentirao i iza toga stojim. A o zadnjoj rečenici tvog posta stvarno ne mogu polemizirati jer se na razinu takvih poluproizvoda ne mogu i neću nikada spustiti i dozvoliti si da ih gledam pa ih još i uspoređivati sa Star Trek serijama koje su na previsokoj razini da bi ih sa bilo čim drugim usporedio. Usporedbu sa sapunicama prepuštam tebi, očito si dobro kvalificiran za to, ja im ne znam ni imena, kamoli nešto više o njima. A i previše si zagrižen za preragi Enterprise, nikakvi argumenti ne pomažu jer ti očito znaš više od svih nas, možda ste ti i producenti imali zajedničku viziju što će sve divno i plemenito ta serija predstavljati. Moja malenkost nije imala tu sreću, vjerojatno moram pokazati više poniznosti da bi zaslužio milost Proroka.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sub 20 svi, 2006 8:32 am
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Zaboravih, uskoro ću imati u posjedu cijeli Enterprise. Tebi za ljubav ću ga ovoga puta pogledati otpočetka do kraja, možda otkrijem sve blagodati koje si ti zamislio da ta tvorevina ima u sebi. Kad napokon budem prosvijetljen, javit ću ti kako je taj doživljaj utjecao na mene.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sub 20 svi, 2006 8:38 am
Profil ICQ Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post 
Vjerujem, TerNek, da će ti biti mučno nakon što odgledaš sve epizode Enterprisea.


sub 20 svi, 2006 11:30 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1237 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 83  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan