Sada je: pet 19 tra, 2024 7:20 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 1237 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83  Sljedeća
 ENT (ni)je Trek? 

Da li smatrate Star Trek:Enterprise Trekom?
Da 78%  78%  [ 43 ]
Ne 22%  22%  [ 12 ]
Ukupno glasova : 55

 ENT (ni)je Trek? 
Autor/ica Poruka
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: ENT (ni)je Trek?
_Oz je napisao/la:
T'Grel, ako je ono što ti zastupaš uistinu objektivno činjenično stanje, a ne samo tvoje mišljenje, zašto onda imaš tako malo istomišljenika?


Oh God, zar i ti? :| Vidim da je Cviček u fazi kad ga ovo zabavlja, ali ti?


pon 22 lis, 2012 11:15 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: ENT (ni)je Trek?
shirajzl je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
T'Grel, ako je ono što ti zastupaš uistinu objektivno činjenično stanje, a ne samo tvoje mišljenje, zašto onda imaš tako malo istomišljenika?
Oh God, zar i ti? :| Vidim da je Cviček u fazi kad ga ovo zabavlja, ali ti?
Postalo je zarazno ... svako se želi priključiti tak da dobije svoj odgovor o provokatorstvu i nepoštivanju rada povijesne sekcije :lol:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 22 lis, 2012 11:29 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: ENT (ni)je Trek?
_Oz je napisao/la:
T'Grel, ako je ono što ti zastupaš uistinu objektivno činjenično stanje, a ne samo tvoje mišljenje, zašto onda imaš tako malo istomišljenika?

Zato što nisu na ovom forumu. Znaš, imam kolege i prijatelje i izvan naše udruge koji su počeli gledati trek od malena kao i ja i isto tako ne smatraju Ent trekom. Imam istomišljenike. Možda i nisu u većini ali smatraju, objektivnom analizom, da Ent nije trek.

I kakav ti je to potpis o tome da ja nisam povjesničar?? Nisam profesionalan ali kako sam već naglasio, znam mnogo o povijesti. Zar treba isticati to što sam napisao da nisam profesionalni povjesničar? Čemu to??

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


uto 23 lis, 2012 12:06 am
Profil Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sri 17 lis, 2012 3:22 pm
Postovi: 56
Koje si vrste?: Human
Post Re: ENT (ni)je Trek?
Enterprise je svakako Star Trek, što ga je više tim bolje. Ja bi najradije da i ST:Animirane serije postanu kanon, a ne da lebde u tom nekom polukanonskom limbu :)


uto 23 lis, 2012 2:27 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: ENT (ni)je Trek?
T'Grel je napisao/la:
Zato što nisu na ovom forumu.

...lol lie to me...

T'Grel je napisao/la:
Znaš, imam kolege i prijatelje i izvan naše udruge koji su počeli gledati trek


...LOL ! ima li ih više od prstiju jedne ruke... ?
...kmh... ne trebaš odgovoriti... to je bilo retoričko pitanje... ;)


T'Grel je napisao/la:
Imam istomišljenike.

...koji su u međuvremenu odrasli i ograđuju se od tebe trolanja i tvojih immature comments... ;)

T'Grel je napisao/la:
I kakav ti je to potpis o tome da ja nisam povjesničar??

...yeah baby... wannabe, wannabe... ;)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pet 09 stu, 2012 12:15 pm
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: ENT (ni)je Trek?
Nisam još gledao Star Trek Into Darkness, ali čujem da se u jednoj sceni (u admiralovom uredu) jasno vidi maketa dobrog starog NX-01. :)

Nda, ENT je TREK. 8)


sri 15 svi, 2013 6:39 pm
Profil Web stranica
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: ENT (ni)je Trek?
_Oz je napisao/la:
Nisam još gledao Star Trek Into Darkness, ali čujem da se u jednoj sceni (u admiralovom uredu) jasno vidi maketa dobrog starog NX-01. :)

Nda, ENT je TREK. 8)


Careful, there... još će se nać "netko" i reć da novi filmovi nisu Trek...

_________________
It is smaller on the outside!


čet 16 svi, 2013 12:05 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: ENT (ni)je Trek?
Suiko je večeras dok smo gledali bubnuo i da se pojavljuje i Porthos :lolsmjeh:
(kad pogledati shvatiti ćete na što mislim)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 16 svi, 2013 12:53 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: ENT (ni)je Trek?
Cvicek je napisao/la:
Suiko je večeras dok smo gledali bubnuo i da se pojavljuje i Porthos :lolsmjeh:
(kad pogledati shvatiti ćete na što mislim)


hahahahaha... zbog jednadžbe za transwarp?

_________________
It is smaller on the outside!


čet 16 svi, 2013 12:57 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: ENT (ni)je Trek?
Mimi Sky je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Suiko je večeras dok smo gledali bubnuo i da se pojavljuje i Porthos :lolsmjeh:
(kad pogledati shvatiti ćete na što mislim)


hahahahaha... zbog jednadžbe za transwarp?

Haha, ne nije zbogjednažbe za transwarp.Baš se pojavljuje jedan pas koji izgleda kao verzija Porthosa na steroidima. :mrgreen: :mrgreen:
Al samo malo. Kaj se pojavljuje maketa NX-a u filmu? To nisam vidio. Damn, morat ću ponovo pogledat. :whatever:

_________________
Image


čet 16 svi, 2013 11:38 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: ENT (ni)je Trek?
Sada nesto gledam ponovo TOS tj TOS-R verziju i dodjoh da neverovatnog zakljucka. Pa ljudi moji ENT je vise Trek (TOS) nego VOY i DS9 zajedno i to sada 100% ovo tvrdim da je tacno , cak sta vise imam neki osecaj da je veci Trek i od TNG-a! Onaj koji ne razume neka pogleda jos jednom TOS i neka samo uporedi ponasanje ljudi tamo sa ENT-om pa sa TNG-om , a onda pojedine misije i samo ce vam se kasti :D :wtf:
ENT (22. vek)-TOS (23. vek)-TNG i co (24. vek)
TOS je tacno izmedju po svim uradjenim parametrima :D

To sto je ENT kasnije dobio neku osmisljenu radnju po sezoni to nije moj problem... 8-[

I da upamtite TOS je keeevaaa serija lisena bilo kakve kritike i ocene :D


Drugo ENT je ispravio jednu JAKO VAZNU nebulozu koja je ocigledno nekako stvorena zbog loseg orgazacije pojedinih serija da je Starfleet=Federacija To je Netacno! :vrazicak1: Starfleet je orgaznizacija Zemlje koja je kasnije postala nesto kao Peacekeeper za Federaciju :mrgreen: Dakle oni vama dragi brodovi nisu Federacijsi brodovi vec Human ships! Federacijski brodovi su i Ljudski , i Vulkanski i Andorijanski itd 8) Kao i jos neke nebuloze 8)
Ono sto su Jam'Hadari za Domionion to su Ljudi i nase organizacije za Federaciju iliti u prevodu KICMA :vrazicak1:

Sta misliete zasto su ovi u DS9 uplasili za Zemlju ,a ostale planete ko ih j... :mrgreen:
Zato sto je ZEMLJA KICMA FEDERACIJA i ako ona padne Federacija kao takva pada tj najverovatnuje docice ubrzo do njene propasti :twisted:
Federacija bez drugih planeta moze da opstane ,ali bez Zemlje ne moze NIKAKO jer je ona taj stub koja drzi sve na okupu! :twisted:

DOMIONION=COMMONWEALTH postoji i na Zemlji to je Britanski domionion koji je osnovan nakon pada Britanske imperije te drzave i dalje priznju Britansku kraljicu kao Jam'Hadari priznaju Osnivace ili u Adromedi Ljudi Vedrance kao izvsnu vlast. Domuinion je autokratska odnosno moharsticka unija i pandam je Ujedinjenoj federaciji koja je socijal-liberalna unija e sad to sto su Osnivaci pobenavali malo i pretvorili ogranizaciju u ono sto nije to je vec druga stvar :roll:

Naziv NX-01 "Enterprise" je deo ponovljeog vremeskog puta i nastao je kao posledica filma Prvog kontakta te tako nije mogao da bude spominan u kasnijim serijama. Dakle taj brod nije se sugurno origanlano zvao ENT ,ali nakon Prvog kontakta odlazak u proslos je ostavilo je brojne posledice medju kojima je i Borg i to se na kraju videlo poslednjom epizodom ENT-a koja je biti TNG epizoda.

Dakle ENT je KANON i sve u njemu od sada je KANON! U prevodu to se zaista dogodilo u TNG , DS9 , VOY ,ali bez posledica na celokupnu radnju vec su samo neke finese sada nove. Razbra ljudi :zubo:

Da li sada razumete zasto sam ja protiv time-travela? :whatever:
Zato sto neki ljudi ne shvataju da samo tvoje postojanje u proslosti moze nehotice pomeriti neki kamicak koji opet moze pomeriti drugi kamicak koji iako mali i neprimecen moze izavati neke pojedinacne posledice po buducnost :whatever:

U ST XI u pitaju je bio PRAVI ODRON koji je ostavio KATASTROFU :zgrožen: te su tako ENT i novi filmovi od sada pravi KANON , dakle sadasnji TOS svet je onakav kao u filmovi ,a 24. vek mozeo trenutno samo da zamislimo koliko je isti i da li su svi dogadaji ostali netaktnuti , nazalost to je realnost :plakanje:

TREK JE POKAZAO KOLIKO JE PUTOVANJE KROZ VREME OPASNO I KOLIKO TVOJ ZIVOT SUTRA MOZE NESTATI ILII IZ KORENA DA SE PROMENI UKOLIKO NEKO TAKO NESTO URADI! I TAKO SAV TVOJ SAN ODJEDNOM MOZE DA NESTANE! ETO TO JE "BOG"!

Ko je gledao seriju FRINGE shvatice o cemu govorim :zaljubljen:

Tako da ja ne vidim sta je tu problem..cista fizika 8-[

:troll: (YOU ARE ATTACK BY TROLLENTJETREK PROFESSIONAL :naughty: )

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pet 21 lip, 2013 1:01 pm
Profil
Predsjednica
Predsjednica
Avatar

Pridružen/a: pet 05 svi, 2006 7:11 pm
Postovi: 2008
Lokacija: where no WOMAN has gone before....
Spol: Ženski
Naj Serija: TOS
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Human
Post Re: ENT (ni)je Trek?
Norexan je napisao/la:
Sada nesto gledam ponovo TOS tj TOS-R verziju i dodjoh da neverovatnog zakljucka. Pa ljudi moji ENT je vise Trek (TOS) nego VOY i DS9 zajedno i to sada 100% ovo tvrdim da je tacno , cak sta vise imam neki osecaj da je veci Trek i od TNG-a! Onaj koji ne razume neka pogleda jos jednom TOS )




O cemu ti pricas ? TOS i TNG su djelo Roddenberryja i nista nije toliko savrseno kao ideja tvorca treka.
Ok ,on je umro ,trek se modernizirao ...dobili smo DS9,Voy... ali ENT nije i nikada nece biti Trek.

Mogu ga oni staviti ,prislino ugurati i reci da je trek ali je zapravo sf.. Super sf koji nem veze sa Geneovom idejom Star Treka.. Mracan je i odudara od Tos a i Tng a.. i reci da je tos slican entu je apsurd jer ja sam zavoljela trek uz TOS,a ent nisam cijeli ni pogledala koliko mi je vio "zanimljiv".No ok o ukusima se ne raspravlja,i normalno da ent ima svoju publiku ..samo sto ta publika u vecini slucajeva ne razumije tos jer da ga razumije shvatila bi da entu nije mjesto u star treku.Nego je trebao ostati super sf serija.Bas kad sam bila u Londonu na star trek konvenciji sam pricala sa dosta trekkija i shvatila sam da je tamo ful malo ljudi koji vole ent.. a vjerujte mi ono je bio vrhunac trekkerstva ... ;)

_________________
Yeah, I am harsh. I'm also demanding, stubborn, self-sufficient, and always right ;)


sub 22 lip, 2013 9:42 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: ENT (ni)je Trek?
Mracan? Ti se cudis zasto je mracan? Stvarno?! :zgrožen: :zgrožen: :zgrožen:

Pa kako da ne bude mracan ljudi su tek u potpunosti oporavili od WW3 ,a Vulkanci na Zemlji samo su cutali kao zalivaneni i umesto da nam malo pomognu da se oporavimo oni su se ponasali kao neki kreteni! Galaksija u totalnom rasulu ,a mi Ljudoviti sa Zemlje okupismo se da corlem idemo po galaxiji totalno ne maraci na posledice!

ENT je dao jasan odgovor na pitanje: "Zasto je nastala Federacija? Zasto je uopste stvorena utopija i onaj savrseni svet?"

Da li se ikada zapitala: "Zasto Federacija? Zbog cega je doslo do te ideje da se osnuje tako nesto? Zasto Zemlja ne bi imala svoj prostor kao Kardasijanci koji su mnogi slicni pravim ljudima u kombinaciji sa pohlepom Ferengija? Cemu sve to? Cemu Trek ideja?"

ENT JE DAO ODGOVORE NA SVA OVA PITANJA!
ENT JE ISPRAVIO MNOGE POGRESNE STVARI KOJE SU FANOVI UVRETELI U SVOJIM GLAVAMA!
ENT JE ITEKAKO VAZAN DEO STAR TREKA!

OK ja se slazem da nije trebao nikada da dobije prefix Star Trek iz vise razloga ,ali Enteprise je deo iste te fransize i deo celokupne trek istorije :sesir2:
Ono sto je Caprica za BSG to je ENT za Trek!


Uporedi recimo Kirka i Archera i videces vecu slicnost nego Kirk Picard! Onda uporedi prvi Enterpise i NX-01 i videse vise slicnsti nego razlike! Problem je taj sto pojedini uvrteli su neku svoju sumamutu ideju da ENT uporedju sa TNG-om ,a to bi bilo isto kao da upiredjuje ljude 21. veka sa ljudima 19. veka! Pa naravno da nije TREK ONDA! :whatever:
STOGA SU SVE OPTUZBE KAKO ENT TOBOZE ODSTUPA OD TREK IDEJE NISU VALIDNE! TACKA! :sesir2:
Uporedi ga ti sa TOS-om i videces zasto je ENT Trek i da su ljudi tamo mnogi slicniji Archerovoj posadi.

Kada kazu Pikard se ne moze da se uporedjue sa Archerom! Pa naravno da ne moze! Oni su totalno dva sveta! Ali Archer moze da se uporedjuje sa Kirkom kao sto Kirk moze da se uporedje Pikardom jer je Krik tacno izmedju Archera i Pikarda po svim manirama! :zaljubljen: :zaljubljen: :zaljubljen:

Uktatko to se moze objasnti najpostijim Venovim dijagramom :D

slika

Sada ja razumem zasto TOS-ovci i TNG-ovci kukumacu na nas ENT-ovce pa mi smo im jaram koju moraju da vuku do kraja zivota :vrazicak1:

PS: Premda ja sebe na stram se cistim ENT-ovcem :mrgreen:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sub 22 lip, 2013 11:14 am
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: sub 04 vel, 2012 10:47 pm
Postovi: 102
Spol: Muški
Opis Stanja: Homeless
Koje si vrste?: 1/2vilenjak
Post Re: ENT (ni)je Trek?
Misljenje je kao guzica, svako ga ima...

_________________
slika


sub 22 lip, 2013 11:58 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: ENT (ni)je Trek?
Erlond je napisao/la:
Misljenje je kao guzica, svako ga ima...


Dobra...
:lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Ali itekako je bitno ko ima bolju guzu! :naughty:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


ned 23 lip, 2013 2:03 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1237 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan