Sada je: pet 29 ožu, 2024 6:47 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
 Star Trek kviz, 7.11.2013. 
Autor/ica Poruka
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
 Star Trek kviz, 7.11.2013.
Dakle, u četvrtak u udruzi imamo Star trek kviz. :veselje1:

Koji ja vodim :hvala:

I ne znam još kak će izgledat.

Al s obzirom ko ga vodi, neće bit baš previše inteligentan, jel :mrgreen:

No, u svakom slučaju, dođite, jer ako dođete i sudjelujete i pobjedite možete osvojiti ove super cool bedževe:

Image

Ok, loša je slika :zubo: Dobijete i čokoladu :zubo:

Eo vam i link na event na fejsiću: https://www.facebook.com/events/217534158425234/?ref_newsfeed_story_type=regular

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


pon 04 stu, 2013 9:28 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
Ja ću definitivno doć i pobijet naravno :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 04 stu, 2013 9:53 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
E to sam čekao! =D> :D

Iako bi mi trenutačno bolje išao GOT kviz (i dalje žalim za Rikonom...), svejedno dolazim po pobjedu!
I nadam se da ćete na kviz pozvati i ekipu iz SB Kantine i druge ostatke fandoma, kako bi moj pobjednički trijumf bio još veći! 8)

Što se nagrade tiče, odričem se bedževa i doniram ih udruzi ili tko već hoće...
Osim čokolade! Još uvijek čekam čokoladu za prošli kviz :P

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 04 stu, 2013 10:07 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
Dolazim! O:)

_________________
slika


pon 04 stu, 2013 10:39 pm
Profil ICQ Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
Htio ili nehtio dolazim... Ipak ništa bez keymastera. :zubo:

_________________
Image


uto 05 stu, 2013 11:21 am
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
Kad počinjete, u 8 već?

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


uto 05 stu, 2013 5:29 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
Mir'Na Riker je napisao/la:
Kad počinjete, u 8 već?


Prije oko pol 9, 9 dok se ne skupi ekipa :)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


uto 05 stu, 2013 6:05 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
moj pov:

Image

Pitanja su bila gotovo isključivo iz TOSa i TNGa (kojeg sam, kako sam već spominjao, u zadnje vrijeme počeo zaboravljati) i bila su dosta neujednačena - neka su bila užasno laka (tipa što je izumio Zefram Cochrane. Ili koliko je 67+60 - za što sam pomislio da je trik pitanje i mozak mi je skoro pregorio dok sam pokušavao skužiti dublje značenje koje nije postojalo), dok su neka pitanja bila užasno teška a ponekad i out-of-universe (tipa zašto je Kor imao veće čeone grebene kasnije - zato jer su prije kostimografi bili lijeni.. ili tako nešto :lol: )

S obzirom da je Dejanira pitanja ručno vadila iz neke knjige (Starfleet Academy Exam ili tako nešto), sve je išlo dosta polako, tako da je meni počelo biti preletargično već nakon sat vremena,... što je bilo jedno sat vremena prije nego je i Dejanira počela biti zabrinuta jer je imala obaveze ujutro)... no mislim da smo kviz uspješno završili čak i prije ponoći :)

Suiki je u jednom trenutku počeo neobično dobro pogađati odgovore, pa dok sam iz torbe uzimao papir i olovku da ga žicam za 7 brojeva od 1 do 39, skužio sam da mi je tamo papir koji sam tražio jučer za komentiranje FFC :|

Najsmješniji mi je bio Sovereign koji je nekoliko puta za redom fulao u kategoriji brodova i onda radi toga nije bio baš dobre volje, opravdavao se zašto je to tako i kako uvijek njemu dođu najteža i takoto :lol: (btw, mislim da ni ja ne bih znao odgovor na nijedno od tih pitanja, kategorija brodova je bila ubitačna - dobiješ ime broda i trebaš reći u kojoj epizodi se prvi puta pojavljuje :shock: )

Kako sam i pretpostavljao, kao najjači suparnici iskazali su se Ternek i Gorgy :thumbs2: i na kraju je Ternek odnio pobjedu (i čokoladu) s 10/10, dok smo slijedili Gorgy (s 9/10) i ja (s 8/10). Čestitke zasluženom pobjedniku! =D>
Jedina izlika koja mi pada na pamet je da je u jednom trenutku Teddea spomenula određene događaje sa Sferakona i time me na neko vrijeme dekoncentrirala da sam bio u svojim mislima prisjećajući se svih svojih makar i simboličnih pobjeda protiv klasizma :inlove:

Nakon nekoliko žešćih predigra na relaciji Teddea-Suiki, uspjeli smo odgoditi eskalaciju za sljedeći tjedan - u program smo uvrstili raspravu na vječito aktualnu temu - da li je Enterprise trek. Ah, moglo bit biti ko u stara dobra vremena, it will be a glorious battle! :mrgreen:

I da ne bude da nisam upozorio - El Zvonku bi bilo najbolje da se ne pojavljuje neko vrijeme jer ga je netko Teddei tužio da je izjavio da TOS smatra najmanje trekom od svih serija. Pa da ne bude "He ran. But not very fast." :omgy:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 08 stu, 2013 11:29 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
Dobar report Cviček :thumbs2: , a eto da i ja sad kažem nešto u vezi kviza.

Dakle kao što je kolega Cviček već naveo, pitanja su bila najviše iz TOS-a i TNG-a. Kako ja TNG nisam dugo gledao, a TOS još i dulje većina toga (isključujući neka lakša pitanja) su mi bila španska sela :lol: Ok, istina jest da sam se sj*bao kod dva lakša pitanja, ali što se ostalih tiče neka su bila preteška, a druga uopće nisu spadala u navedene kategorije. Da ne spominjem kako je kategorija brodovi i epizode bila ultra teška, s obzirom da jedina informacija koju dobiš jest ime dotičnog broda. Mislim ono, daj mi bar klasu reci #-o Da volim ja brodove i znam dosta o njima, al bogme da za svaki pojedini brod znam ime i klasu napamet je malo too much. Recimo uredu bi bilo da onda budu bar neka lakša pitanja tipa u kojoj se epizodi prvi put pojavljuje Prometheus, ili Defiant i tak neki poznatiji brodovi.
Uglavnom na kraju sam jedva dogurao do 3 boda :oops: , što smatram da definitivno nebi bio slučaj da je bilo više pitanja iz ostalih serijala i filmova.
I osim toga, moram priznat kako mi nije bilo baš uredu da se u jednom pitanju nalaze dva i onda ako na jedan dio odgovorim točno, a na drugi krivo ne dobijem ništa. To mi je ipak malo lame, al ok :P Ubuduće bi trebalo uredit da bude jedno pitanje, a ne dva ili više u jednom pa ak nešt fulaš da onda dobiš 0 bodova.
No unatoč tome svejedno ću pohvalit Dejaniri na trudu u vezi kviza :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 08 stu, 2013 5:32 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
Cvicek je napisao/la:
I da ne bude da nisam upozorio - El Zvonku bi bilo najbolje da se ne pojavljuje neko vrijeme jer ga je netko Teddei tužio da je izjavio da TOS smatra najmanje trekom od svih serija. Pa da ne bude "He ran. But not very fast." :omgy:

:shock: Pa mislio sam da Teddea zna moj ukus iz treka i koji mi je najbolji :wtf:
No moram doći dužan sam još neke pare Teddei, e sad ne obećavam kada ću doći :runaway: :mrgreen:

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


pet 08 stu, 2013 10:44 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
Moramo organizirat odlazak na bankoide. Da riješimo još neke papire. No sve u svoje vrijeme. Ja nazalost nisam mogao doci jer sam imao goste.

_________________
slika


sub 09 stu, 2013 3:13 pm
Profil ICQ Web stranica
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
Uf, da, kolko sam se pripremala za kviz (to jest, nisam 8-[ ) još je sve skupa dobro i ispalo :zubo: No, da, iz nekog razloga svaki put kad se nacugam u udruzi zaključim da bi mogla vodit program sljedeći put XD Tako sam ih već nekoliko vodila u SBC-u XD Neću više pit :zubo: Ili neću dolazit u udrugu :mrgreen:

I da, neka pitanja iz te knjige su bila zbilja :shock: :scratch:

Sov, nema sad izvlačenja, bile su dvije kategorije s brodovima, i ostatak igrača baš i nije imao problema s ovom drugom kategorijom :lol:

Cvicek je napisao/la:
Jedina izlika koja mi pada na pamet je da je u jednom trenutku Teddea spomenula određene događaje sa Sferakona i time me na neko vrijeme dekoncentrirala da sam bio u svojim mislima prisjećajući se svih svojih makar i simboličnih pobjeda protiv klasizma :inlove:


Nije ti to izlika, ne ne [-X :mrgreen:

Eh, i moram ti zahvalit na tome, da nije bilo tebe, još bi se ja i kandidirala, a onda bi se zbilja usosila :zubo:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


pon 11 stu, 2013 7:00 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Star Trek kviz, 7.11.2013.
Ako je tako onda stvarno imaš neobične motivacije za djelovanje :lol: a kako sam i napisao Ternek je pošteno pobijedio, ne bi ni bilo zanimljivo da svaki puta pobjedim 8) 8-[ No da, TOS mi još i ide kako-tako, ali TNG bih stvarno trebao ponovo početi gledati jer sam počeo zaboravljati kompletne epizode :shock:
A Ternek je nakon kviza komentirao neš u stilu da je i on zaboravio puno toga, više nego su neki drugi ikada znali :lol:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 11 stu, 2013 7:16 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan