Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:29 am.




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 71 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Izborne kandidature službeno otvorene! 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
 Izborne kandidature službeno otvorene!
Traže se kandidati za predsjednika, potpredsjednika i tajnika udruge. Uvjeti za kandidaturu su punoljetnost i plaćena članarina u udruzi u iznosu od 30 kn. Kandidirati se možete direkno ovdje, a kampanju možete voditi i u svojem kutku. Naravno, tražimo i kandidate za nadzorni odbor.

6.6.2013. U udruzi (Opatijski Trg 10) održat će se redovna skuština udruge na kojoj ćete imati vremena iznijeti vašu "viziju" kako ćete voditi udrugu. U slučaju da se pojavi više kandidata, organizirat ćemo prije skupštine predizborni sastanak gdje ćete se moći suočiti sa protukandidatima i uvjeriti članstvo da ste baš vi pravi kandidat koji će naslijediti "tron" udruge.

"Let the games begin!"

Disclamer: U slučaju da se niti jedan kanididat ne prijavi, morat ćemo odlučiti o zatvaranju udruge. Nadam se da ne želite to, nego da udruga nastavi sa radom pa vas molimo da dođete na skupštinu. Članarinu možete platiti i na samoj skupštini. Hvala.

_________________
slika


čet 09 svi, 2013 1:44 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Shadowmaster je napisao/la:
"Let the games begin!"
OK

Jao Leo, a ti si bio tako dobar front, teško da ćemo više naći sličnog. No što je tu je... morat ćemo požuriti s planovima iako nije još sve spremno.

Glede kandidata, u svakom slučaju želim Ronalda među Nadzornicima, da mi bude Justin Case, a 3. mjesto onda može bilo tko, to nek bude barganing chip.

Teddea za (pot)predsjednicu je okej ako su istina informacije koje su ptičice donjele i ako ćemo ju stvarno moći kontrolirati (nemoj da ispadne „e jeb**a na to nisam računao“). S obzirom da je ona orginalno iz Chakartinis kuće, time dobijamo pristup Kantina teritoriju što može dobro doći, makar bi ja radije na to mjesto postavio nekog nižerangiranog iz Sfere... no nek bude kak smo dogovorili, a za sferu – da probamo onda Aniti ili tak nekome ponuditi mejsto u nadzornom? Ili nekog iz Stargate udruge jer pristup Projektor magiji i slobodnom SelskaGradu bi nam dobro došao...

Za tajnika nekoga tko zna računati, ali ne predobro, dok za novi front (uz Teddeu) fakat nemam ideje koga... hmmm... još razmislim pa javim. Troumim se između 3 potencijalna kandidata...

Ako bi sve išlo prema planu, uskoro bi mogli biti dovoljno snažni za napad na Kulu Mladih Tehnomagova, i onda će dalje ostale Kuće padati jedna za drugom.... :twisted:

Shadowmaster je napisao/la:
Disclamer: U slučaju da se niti jedan kanididat ne prijavi, morat ćemo odlučiti o zatvaranju udruge.
Onda po točki 54 (prijenos imovine nakon zatvaranja) tražim darovnicu za ovaj forum.
I printer!

:mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 09 svi, 2013 6:56 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Nisam mogao, a da ne komentiram na ovoj temi (mada sam neaktivan na forumu), i to prvenstveno zbog Cvičekovog posta:
Kao i obično, Cviček me je i ovog puta razočarao. Prethodnim postom je dokazao svoje mišljenje o meni, koje je dobro poznato.

No, pustimo sad to. Uvijek se pitate, pitamo koga izabrati na ove funkcije. I uvijek se čudite kako će se udruga zatvorit ako ne izaberemo kandidate na određene funkcije i bla... i uvijek se nađe netko tko će sve to "držat". Ali može doći i do toga da se udruga zatvori. Sve što traje, mora jednom i završiti.
No, da ne duljim o stanju u udruzi jer i nemam baš neko pravo o tome jer me nema često u istoj... radije ću pričati što ja (ne)mogu.
Dakle, kao što i sami vidite mene nema u udruzi ili me ima iznimno rijetko i to kad držim predavanja svoje Povijesne sekcije. Previše sam okupiran faksom jer ipak studiram na magisteriju, te mi faks oduzima puno vremena. Da nema faksa, možda bi se i prihvatio neke funkcije, možda čak i predsjedničke da izvadim konačno ovu udrugu iz gungule. Ali jednostavno nemam vremena. Mnogim besposličarima u udruzi to je neshvatljivo. Oni koji imaju vremena odlaziti u pivnice, na biljare i pikada i slične događaje, ne žele preuzeti odgovornost jer mi je jednostavno takav - rekao bih, lijeni način života, dobar. Ali ne bih prozivao određene pojedince, nezahvalno je i najbolje je govoriti o sebi. Mada nemam pretjerano šta.

Imam te dvije funkcije u udruzi; voditelja Povijesne sekcije i udružnog zapisnčara, mada su i one ne baš aktivne. I to zbog navedenih objektivnih razloga. Zapisničar na ovoj skupštini ću biti, ako budem došao na istu, s obzirom da moj faks zahtjeva i dosta terenske nastave, pa neću biti u Zagrebu... Ali ne očekujem nikakvo kandidiranje za neku funkciju. Čak ni nadzorničku... jer vidim da ovdje neki pojedinici to ne žele.
Toliko. (zasad)

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


čet 09 svi, 2013 9:19 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Kandidiram T'Grela za potpredsjednika, a Teddeu ako je istina da želi, za predsjednika. Ili obrnuto (kak im već paše).
I Sovereigna u nadzorni.

Bolje? :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 10 svi, 2013 7:57 am
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Hehe, Cviček, koja si ti lija, ili bolje reći prepredeni vuk... :mrgreen:
No, čemu sad to sad spominjanje mene naknadno, a nije me se spomenulo u prvom postu (ok, zato što sam reagirao, a tda je spomenuta). Jasno je tko koga želi, a ne želi vidjeti na nekim pozicijama.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


pet 10 svi, 2013 1:45 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
A ja sam mislio da se ti ne misliš kandidirati, jer si nedavno tako nešto izjavio (mogu naći link) pa onda nisam računao na tebe kao potencijalnog kandidata, inače bih te odmah predložio za (pot)predsjednika ili čak i Tajnika :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 10 svi, 2013 1:52 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Cvicek je napisao/la:
A ja sam mislio da se ti ne misliš kandidirati

Dobro misliš. Ali zašto me ne spomenut kao jedog od mogućih kandidata... čisto da vidim "udružno mijenje".

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


pet 10 svi, 2013 3:00 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Tgrel trebam te ko zapisničara.

_________________
slika


pet 10 svi, 2013 3:05 pm
Profil ICQ Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Ako ću bit u Zg-u, svakako! Svakom predsjedništvu, a bilo ih je dosta, sam bio na raspolaganju kao udružni zapisničar. Ipak ja to najbolje znam radit. :D
Ali ne znam datum terenske nastave u Rijeci, a to je četvrtak, inače smo četvrtkom slobodni tj. nemamo nastave pa bi nam mogli to uvalit tad. A ta nastava mi je obavezna radi potpisa... no, možda neće biti.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


pet 10 svi, 2013 3:23 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Mislio sam da ću se oko ove skupštine samo zafrkavati i zezati, no današnji događaj (iako je vrlo vjerojatno samo emocionalni ispad jedne osobe iza kojeg se ne krije ništa organiziranije), me je naveo da ne bi bilo zgorega za ponoviti 2 stvari, koje govorim u svoje ime i možda i u ime ponekog od „starih članova“ koji će se možda javiti da potvrde, možda ne, al nije ni bitno.
Za buduće predsjedništvo su mi bitne 2 stvari:

1. Da za nas nekoliko ostane termin na Opatijskom.

2. Da se u udruzi ne počne ponovo forsati autoritet i ego tripovi od strane predsjedništva.

Objašnjenje (za one koji nemaju pametnijeg posla i čitaju im se gluposti :) )

1. Već neko vrijeme (ja se pridružio tek nedavno) se u udruzi nalazi nekolicina starijih trekija na relaksiranom okupljanju – brbljamo o trek i povezanim temama, zafrkavamo se, pogledamo koju trek epizodu (za dan planeta zemlje epka „Neutral Zone“, za 1.Maj „Bar Association“, za dan antifašizma „Killing game“ jer nismo našli „Patterns of force“ itd) i odemo doma. Ako bi buduće predsjedništvo našlo nove bolje prostore i termine i napravilo novi super-program za nove članove – ODLIČNO!!!, ali nema razloga da se ne ostavi i neki sekundarni termin na opatijskom za nas koji nismo nabrijani na „die for star trek“ šeme... već želimo relaksirano trek-based druženje bez trošenja love po kafićima i pivnicama.

2. Tokom povijesti udruge se događalo da je predsjedništvo radilo ono što smo nazvali „ego trip“ - polarizaciju udruge na „elitu“ i „ostale“ i naređivanje članstvu da slušaju njihova naređenja ili da u protivnom lete iz udruge. (osobno sam doživio da mi jedan predsjednik ne dozvoljava ni da odem na WC, 100 puta ponavlja „ja sam tvoj predsjednik i moraš slušati moje naredbe“ (čak i u situacijama koje s udrugom nemaju nikakve veze), da bi sve završilo sa prijetnjom da ukolik ne poslušam naređenja da nakon skupštine ili ja ili on odlazimo iz udruge. Ja se nisam dao zastrašiti... i ostao sam u udruzi sve do sada :P )
Meni je straaaaaaaaašno glupo da se neke osobe još uvijek bave stvarima koje su se dogodile prije više godina i pokušavaju emocionalno ucjeniti na način da mi tadašnji otpor „ali ja ne želim letiti iz udruge“ nabijaju na nos kao da sam ja bio odgovoran za uzrok. Kad mi se netko prijeti, obično me to samo nabrije na djelovanje :)

I ovo bi bilo samo preventivno djelovanje, bilo bi mi žao da opet neki blavci nakon skupštine završe u suzama :P

Enivej... tko se slaže oko te 2 točke?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 12 svi, 2013 10:11 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Cvicek jel taj okršaj izgledao nekako ovako?

https://www.youtube.com/watch?v=U6MZvK02vX0

_________________
slika


pon 13 svi, 2013 9:55 am
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Leo... zar ti nisam maloprije odgovorio na fejsu? Dakle imat ćemo paralelnu istovjetnu raspravu i ovdje i na FB? OK :)

C/P:

Očito nisi shvatio moju prošlu poruku - Leo daješ previše pozornosti glupostima koje bi više spadale u dječju pedagogiju, a ne u nekakve GOT zavjere i plotove. Mogao si radije napisati jel se slažeš s one 2 točke koje sam izrekao još prije par dana i nemaju veze s nikakvim pojedincima već načinom na koji će udruga funkcionirati nakon skupštine neovisno tko bude u predsjedništvu... a koje su važne većini starih članova.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 13 svi, 2013 11:40 am
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Nejasna mi je druga točka. Ok, slažemo se da se ne smije (ne bi smjelo) forsirati autoritet i tome slično ali kakav je to predsjednik koji nema svoje JA tj. koji sve nešto radi mile-lale (kako bi rekli kod mene u Slavoniji). Kakav je to predsjednik koji nema autoritet, koga nitko ne sluša kad predsjedava nekim sastankom u udruzi? Ok, nema nas 30 da se mora nadglasavati ali ipak... Smatram da autoritet mora postojati. Bez toga i još nekih odlika predsjednik i čelni ljudi udruge ne mogu to biti.
Naravski da ne podržavam neko šefovanje i umišljanje da si bog i batina u udruzi te će biti striktno kako ti kažeš. I naravski da je, prije neke odluke, prethodno održati demokratsku raspravu te većinom (glasova) odlučiti što će se ili neće raditi. A predsjednik (ili potpredsjednik, tko je već zadužen za vođenje sastanka, je tu kako bi moderirao raspravu i naravno dao svoj prijedlog, uz prijedloge ostalih članova udruge koji su prisutni.

Možda je ovo što sam napisao preopćenito i možda se podrazumijeva da se na taj način treba raditi, ali morao sam ovo napisati jer nekima je udruga vrtić i igrarija koji ne shvaćaju ozbiljno. Naravno da nismo u vojsci pa ćemo imati neki strogi režim itd. ali ponavljam da udruga nije dječji vrtić nego korištenje slobodnog vremena. No, kao i kod ostalih međuljudskih kontakata treba postojati, barem elementarna pristojnost, uvažavanje i poštivanje tuđeg mišljenja i djelovanja u udruzi, iako se misli da se može bolje od dotične osobe.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


pon 13 svi, 2013 4:21 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
I sve ovo oko skupštine isto nabijem na ***** :banana:

Dakle: Moj prvi j****i post u ovoj temi je j****a zajebancija, šala, komedija nastala na temelju stvarnih osoba, sprdex,... nastao kao inspiraciju gledanja epke GOTa i j*****g Tywin plana dominacije Westerosa. J****e ja ne vjerujem kakva je ovo j****a udruga da se očite šale shvate ozbiljno. J****e :joj:

Naime nakon T'Grela, i nakon što sam još jednoj osobi jučer privatno isto objasnio,...tu priči nije kraj.

Sjedim ja prije parsati s jednom frendicom u bircu, i evo dolazi lik kojeg ću nazvati.... Šerif, sa svojim uamjenikom.

I krene on u spiku oko tog posta (naglašavajući ono za Kulu Mladih Tehnomagova :lol: :joj: ) i da zar mi nije problem da netko iz Kantine preuzima udrugu i sl... (aludira na Teddeu '08) i zar nije problem da bi netko bio istodobno član 2 udruge. Ja mirno odgovaram da zašto bi bio problem, da sam ja i u SG udruzi i PU5 itd... da to nije ko njegova Partija da ne smiješ biti u onoj sestrinskoj :twisted:

I onda je krenuo 4 puta (frendica veli da više al nvm) puta ponavljati da ima da izradimo neki magični ključ koji smo izgubili, i ja 4 puta mirno da nismo mi već smo tako našli i da je i meni bilo nezgodno da ga nije bilo jer nisam mogao na WC (pa na to da ak nam ne paše nek se selimo) ... no on je nastavio provocirati i bilo mi je skroooooz nelagodno pred frendicom pa je dobio

:vrazicak2: DRAKARYS :vrazicak2:

i (da dalje krenem u fantasy jer mi je ova realnost presmješna i prenerealna)
tako sam uzdrmao Archmagea iz te Kule mlatih tehnomagova :P

Frendica se čudila kak sam tak dugo izdržao, da mi baci 10ak provokatorskih spellova prije nego sam odreagirao i otpuhnuo ga iz birca,.. a maloprije sam joj uletio s pričom da sam reinkarnacija onog tianmen mana :|

Enivej... jesam li Starkovski naivan ako i dalje smatram da se u pozadini ne odigrava nikakva udružna Igra prijestolja? :-k

A meni se baš i ne da igrati... imam toliko drugog važnijeg posla. Recimo iskomentirati Sferakon i nove epke GOTa i novi trek film i trekerice u svili i sve što ide uz to... :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 17 svi, 2013 9:59 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Izborne kandidature službeno otvorene!
Cvicek je napisao/la:
Enivej... jesam li Starkovski naivan ako i dalje smatram da se u pozadini ne odigrava nikakva udružna Igra prijestolja? :-k


Ako je istina, onda je to natjecanje tko će prije išamarati mrtvog magarca. Jadno.

Eto, rekao sam ja da ne morate vi ostali koji to mislite.


pet 17 svi, 2013 10:05 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 71 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan