Sada je: pet 29 ožu, 2024 8:22 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
 Natprirodna iskustva 
Autor/ica Poruka
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Natprirodna iskustva
Točkica je napisao/la:

I po čemu je to onda ista osoba? :scratch:


Po tome sto ces se jednoga dana posto budes utonula u konacan san ponovo probuditi kao beba i za koju godinu ponovo postavljati ovo isto pitanje tj ako budes iole ovoliko pametna..mozda budes biljka ili bilo sta drugo :D

Svest nije isto sto i memorija. Ona je tvoja bit.
Ocu da kazem kada dobijes tesku amneziju ti si i dalje svestan sebe ma kolliko ona teska bila i dalje vidis svet i imas sopstveno JA ,ali nemas pojma ni ko si ni sta si jer neka osoba ili nekl dogadjaj doveo je do "brisanja" informacija u tvom mozgu u manoj ili vecoj meri ,a kod umiranja brisanje je 100% :mrgreen:

PS: Priroda ne voli jednolicnost...cak sta vise gadi joj se svaka vrsta jednolicnosti ;)

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pet 23 stu, 2012 11:18 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Natprirodna iskustva
Kako biljka može primit nekompatibilne informacije :|

Nekako mi se čini da informacije koje postoje u ljudskom mozgu ili genetskom kodu može primit samo onaj tko je dovoljno napredan da te informacije primi ..pa nemože se snimit 700 gigabajta na floppy disk ..tako da mi je nejasno kako se nešto može reinkarnirat u niži oblik života ako ima sve informacije stvorene za viši oblik života :-k

_________________
Surviving the new decade


pet 23 stu, 2012 1:58 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Natprirodna iskustva
Pa ne moze...rekao sam da se memorija kompletno brise. tako da nema sta da se primi.., a ono sto ostaje je samo tvoja svest sta tu nije jasno :neznam:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pet 23 stu, 2012 4:38 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Natprirodna iskustva
Informacije nikad ne nestaju ;)

To šta se memorija vlastitog života briše nemora značit da je i sve ono šta je ta memorija sadržavala ..više nepostojeće ..možda se sjećanje na prošli život ne prenosi ali se neke karakterne osobine ili dio onog od prije ipak prenosi ..normalno da je sve samo teorija ali nekako mi to logičnije izgleda nego reinkarnacija u "biljku" ..valjda i životne energije traže kompitabilne primatelje :-k

_________________
Surviving the new decade


sub 24 stu, 2012 1:11 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Natprirodna iskustva
Informacije nestaju sa mozgom!
Mozak je jedino skladiste informacija kod zivotinja... :)

Da li si nekada udario jako glavom o nesto..
..ako jesi onda znas osecaj onaj osecaj..crno beli svet... :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:




To me podsetilo na onu laz sa forom..covek koristi 20% mozga :whatever:

Odlicno! Daj da ti uklonim onih 80% kada nicemu ne sluze....mislim realno sta ce ti? :naughty:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sub 24 stu, 2012 3:25 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Natprirodna iskustva
Energija i Informacija nemogu nestat , za energiju je dokazano a za informaciju san skoro siguran da je ista stvar ..možda se nečeg nemožemo sitit ali to neznači da je to i nestalo

_________________
Surviving the new decade


sub 24 stu, 2012 11:18 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Natprirodna iskustva
Kako mislis da se setis kada je skladiste unisteno i kada su svi neuroni vec umrli vec nakon 30 sekundi smrti? :scratch:

Mogu li ja da ako spalim HDD da dodjem do izgubljenih informacija? :shock:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


ned 25 stu, 2012 2:15 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Natprirodna iskustva
Pa ako se od jedne vlasi kose može klonirat čitava osoba onda zašto nebi bilo moguće da se informacije koje su se nekad nalazile u mozgu , sada nalaze u zemlji u pepelu ..itd , a onda kad nađu novog primatelja se dogodi efekat ponovnog rođenja ..jer tko zna možda mozak nakon novog rođenja nemože primit sve stare informacije pa ih zaboravlja :-k ..ali to neznaći da one nekud komprimirane ne postoje :-k

Znan da je malo iracionalno ali nekako mi se to ne čini nemogučim

btw

http://vijestigorila.jutarnji.hr/gorilo ... ija_dokazi

Znan da je nedokazano ali kako objasnit ovu pojavu (ako ona postoji) kad se sve informacije gube :-k

_________________
Surviving the new decade


pon 26 stu, 2012 1:04 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Natprirodna iskustva
Moze iz jedne vlasi kose ,ali to je onda nova osoba ako joj se prethodno nesto ne "tutne" kako bi se vratilo pamcenje prethodnog zivota.

Znas da recimo u Stargate-u Asgardi cuvaju svest za buduce klonove.. e to sto oni cuvaju nije nikakva svest vec memorija odnosno najprostije receno backup :mrgreen:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pon 26 stu, 2012 3:11 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Natprirodna iskustva
Asgardi su poseban slučaj 8-[

_________________
Surviving the new decade


pon 26 stu, 2012 3:23 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Natprirodna iskustva
Dobro, ajmo prihvatit kako kloniranje moguće i kako ćeš tim postupkom dobit kopiju orginala. Sa sjaćanjima i sa istim emocijma ..., ali okolnost se promjenila. Pogotovo ako okolina zna kako je on klon.., okolina te gleda na drugi način..

Uvijek mi je zanimljivo teleportiranje.., u kojoj te prvo negdje pohrane, a onda prebace na drugu destinaciju..., dal i u tom procesu ostaješ ista osoba ili postaješ netko drugi..?

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


uto 27 stu, 2012 1:54 pm
Profil
Trekker

Pridružen/a: sub 22 ruj, 2012 3:29 pm
Postovi: 8
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: Insurrection
Koje si vrste?: fluidni
Post Re: Natprirodna iskustva
Vidim da nitko nije naveo nekakav primjer natprirodnog iskustva pa evo da ja budem prvi. Dogodile su mi se dvije situacije koje su bile vrlo detaljne i vrlo zastrašujuće za mene.
Situacija 1:
Vozim motor i nekih 500 m sam udaljen od semafora. Semafor se s tog mjesta vidi ali je daleko. U jednom trenutku, pred očima mi se odvija film (neobično jasno i brzo) kako vozim kroz taj gore semafor (kojem se tek približavam), no s druge strane. I ulazim u semafor ali auto koji je iz drugog smjera trebao stati, ne staje, presjeca mi put i ja kočim i motor i ja padamo, motor odskliže polako do auta i dodirne ga gumama (nema jakog udarca jer nije velika brzina). Ja se podižem, pogledam lijevi rukav od jakne, otresem prašinu s njega, pogledam noge i koljena i otresem hlače, približim se motoru i podignem ga na nogaru i ugasim. Zatim šetam oko motora i gledam štetu. Tijekom ovog "flasha" prošao sam možda 10-ak metara (dakle bio je vrlo ubrzan). Ne trebam govoriti da nisam nikad pao s motora niti sam nešto takvo prije vidio. Vidio sam rezultate nesreća ali samu nesreću s motoristom, nikada. No, nastavim voziti usporivši od straha na 15km/h i približavam se pomalo onom semaforu. Na semaforu je zeleno, ali ja ne pokušavam stići jer sam još pod dojmom. No, zato me prestiže auto i žuri da uhvati zeleno i skoro ga uhvati (prođe na žuto) i uleti u raskršće i ide lijevo PRESJECAJUĆI PUT MOTORU KOJI IDE IZ DRUGOG SMJERA. Ja sam stajao na semaforu i gledao ono što sam prije toga vidio u "anti-deja-vu"-u samo je to radio netko drugi. Da se nije dogodilo TOČNO U DLAKU onako kako sam ja to vidio, ne bi ništa rekao, ali kad je tip pogledao hlače, otresao se, prišao motoru i digao ga na nogaru, trebao sam sjesti. SVE do detalja je napravio onako kako sam ja vidio. :wtf: :zgrožen: :zbunj: :neznam:


uto 05 ožu, 2013 1:49 am
Profil
Trekker

Pridružen/a: sub 22 ruj, 2012 3:29 pm
Postovi: 8
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: Insurrection
Koje si vrste?: fluidni
Post Re: Natprirodna iskustva
Situacija 2:
Vozim se u autu sa ženom i sinom. Žena pored mene, sin otraga. Sin nešto govori a žena u isto vrijeme i govori i nešto rukama artikulira. Ja gledam u mobitel misleći kako bi bilo dobro da zazvoni i spasi me muke. Pogledam preko volana i vidim da su kazaljke isto nagnute. Obuzme me osjećaj da se to sve već dogodilo. I kažem sam sebi u glavi: "Sad će žena reći: Vidila sam jednog super psa neki dan". I ona upravo to kaže. Da ne mislite da je to često, o psima pričamo jednom u mjesec dana i to o našem psu. A da spominje nekog drugog psa je totalno nevjerojatno, naročito da ja to pogodim. No, onda sam se "sjetio" što će biti slijedeće... Iz drugog smjera, iza dugačkog zavoja izići će crni Mercedes s njemačkim tablicama. Kad se to dogodilo, već sam usporio s vožnjom i rekao: "ŠUTI ! Gledaj sad, sad će izići Autobus crnogorskih registracija." Izišao je. Zatim sam rekao: "Sad dolazi kombi Beogradskih registracija". Došao JE !! Onda sam rekao: "Sad će crveni golf zadarskih registracija." I kad je ovaj došao i žena i sin su šutali i gledali me razrogačenih očiju mrmljajući: "Netko ti je javio ?" "Kako si, pobogu, to znao ?"... Stao sam sa strane i pustio ženu da vozi dalje. Da nisam na glas govorio, mislio bi da sam totalno poludio. Ovako ?!? Evo, recite mi vi što je to bilo. Napominjem, nema ogledala, nisam bio na mobitelu, a vjerojatnost da se to nareda tim redoslijedom i da ja to pogodim sa 100% točnošću je ravna pravoj pravcatoj nuli. To se može matematički izračunati ali dobiti 7 na lotu je mala beba prema ovome. Ovo bi prije bilo kao nastanak života na zemlji.. 7000 slot-mašina jedna do druge i na svih 7000 puni zgoditak.


uto 05 ožu, 2013 1:58 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan