Sada je: ned 28 tra, 2024 8:13 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Natprirodna iskustva 
Autor/ica Poruka
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
 Natprirodna iskustva
Da li ste nekada doziveli nesto neuobicajeno kao sto je npr. deja vu i slicno?
Ja sam X puta! Po neki put se i sam bojim same pomisli da samo ja vidim neke stvari :zgrožen: :zgrožen: :zgrožen:

Ovde mozemo da pisemo o nasim licnim iskustvima sa natprirdonim desavanjima :D

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 21 stu, 2012 1:59 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Natprirodna iskustva
Norexan je napisao/la:
Da li ste nekada doziveli nesto neuobicajeno kao sto je npr. deja vu i slicno?

Koliko se sjećam, za deja vu postoji neko neurološko objašnjenje. Kad god ti se učini da si nešto već vidio ili čuo, ne možeš se sjetiti gdje ni kad, zato jer zapravo nisi. To se samo tvoj mozak poigrava s tobom.

A što se tiče neuobičajenih doživljaja, svi mi imamo takvih pričica, neki više, neki manje. Ja neke stvari najradije ignoriram, jer nema svrhe zamarati se stvarima koje ne možeš objasnit.


sri 21 stu, 2012 2:55 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Natprirodna iskustva
To za deja vu kao da ti se memorija prije upiše na "hard disk" nego u radnu memoriju, pa zato imaš osjećaj... ili tak nešto...

A osobno nisam imam nikakvih iskustava koje ne bih mogao razumno objasniti... ili mi barem trenutačno ne padaju na pamet...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 21 stu, 2012 4:56 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Natprirodna iskustva
_Oz je napisao/la:
Koliko se sjećam, za deja vu postoji neko neurološko objašnjenje.

Cvicek je napisao/la:
To za deja vu kao da ti se memorija prije upiše na "hard disk" nego u radnu memoriju, pa zato imaš osjećaj... ili tak nešto...

Je je, to strojevi žele da mislite. :kava:

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


sri 21 stu, 2012 4:57 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Natprirodna iskustva
Mir'Na Riker je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Koliko se sjećam, za deja vu postoji neko neurološko objašnjenje.

Cvicek je napisao/la:
To za deja vu kao da ti se memorija prije upiše na "hard disk" nego u radnu memoriju, pa zato imaš osjećaj... ili tak nešto...

Je je, to strojevi žele da mislite. :kava:

What is the Matrix? :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
Image


sri 21 stu, 2012 5:11 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sri 17 lis, 2012 3:22 pm
Postovi: 56
Koje si vrste?: Human
Post Re: Natprirodna iskustva
Ja doživim deja vu ako često vršim neku rutinsku radnju u nekom familijarnom okruženju. Npr. čitam knjigu, radim nešto na kompu ili razgovaram s nekim, a na TV-u se pojavi neka emisija ili pjesma, pa mi se učini kao da sam to već doživio, ali je to samo vjerojatno utjecaj neke rutine, pa se mozak malo prevari :)

Ali, budući da je naslov teme Natprirodna iskustva, to me više asocira na neke doživljaje paranormalnih aktivnosti. Daklem, jel tkogod od vas vidio duhove, NLO, doživljavao vizije o budućnosti, levitirao,...? :D


sri 21 stu, 2012 6:19 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Natprirodna iskustva
Gorgy je napisao/la:
Jdoživljavao vizije o budućnosti
Ovo meni i nije nešto natprirodno :-k

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 21 stu, 2012 7:33 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Natprirodna iskustva
Ja imam natprirodna iskustva kad se natprirodno napijem. Onda vidim neke bagude, leptirice i ostale "utvare". Inače nikad nisam doživio nešto natprirodno. I bolje da nisam. Ne želim znat i vidjet takve stvari.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


sri 21 stu, 2012 8:28 pm
Profil Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sri 17 lis, 2012 3:22 pm
Postovi: 56
Koje si vrste?: Human
Post Re: Natprirodna iskustva
Ja sam jedan susret s "natprirodnim" imao u Berlinu prošle godine. Dok sam s društvom šetao centrom grada, rulja se okupila oko tipa koji je prividno levitirao (sličan performans je izveden nedavno u Zagrebu). Iako sada znam da je trik u mehanizmu koji je skriven u štapu i ispod halje izvođača trika, kada sam to doživio u Berlinu, u meni je zavadalo neko stanje nemira i tjeskobe, jer nisam mogao vjerovati očima, nisam si racionalno mogao objasniti tu situaciju, tj. kako netko može lebdjeti. Tako da se slažem s tobom T'Grel - ne želim doživjet bilo kakav susret s natprirodnim.

Očito zapadnjački umovi ne mogu shvatiti nešto što je na Istoku sasvim normalno :)


sri 21 stu, 2012 8:35 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Natprirodna iskustva
T'Grel je napisao/la:
Ja imam natprirodna iskustva kad se natprirodno napijem. Onda vidim neke bagude, leptirice i ostale "utvare".
Da li tada vidiš i bijele miševe?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 21 stu, 2012 8:36 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Natprirodna iskustva
Gorgy je napisao/la:
Jdoživljavao vizije o budućnosti



Ja jesam i to stalno :D
Nazalost sva ta buducnost je vrlo bliska...tj znam sta ce da se dogodi za par minuta... :D
Moja teorija normlanih svemira o kome sam pisao je nastala iz toga :inlove:

Takodje ,imam osecaj kao da znam VREME ..tipa kao da je ono meni postalo opipljivo tipa uvek znam kada je 20:20 , 13:13 itd to mi se desava u poslednje vreme stalno par puta na dan....neki put znam i koliko je sati..bez da pogledam na sat :zgrožen:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 21 stu, 2012 8:57 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sri 17 lis, 2012 3:22 pm
Postovi: 56
Koje si vrste?: Human
Post Re: Natprirodna iskustva
Meni se prije često znalo dogoditi da sam imao "osjećaj za trenutak", tj. da pogledam na sat baš kad bi bilo 22:22 h :shock:


sri 21 stu, 2012 9:23 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Natprirodna iskustva
Gorgy je napisao/la:


Očito zapadnjački umovi ne mogu shvatiti nešto što je na Istoku sasvim normalno :)

Hah normalno. Definiraj to normalno? I u istočnjačkim religijama jedino kako mogu doći do nekih vizija i izvantjelesnih iskustava je pomoću raznoraznih opijata, izgladnjivanjem ili takvim nečim sličnim... dakle jedino u situacijama kad tijelo nije sposobno normalno funkcionirati i percipirati okolinu oko sebe. Jedina je razlika što istočnjačke kulture takvo stanje prihvačaju kao zdravo i prihvatljivo dok zapadnjačka kultura više ne. No ono što ja vjerujem je činjenica da se ovaj svijet zasniva na opipljivim i dokazivim fizičkim pojavama, sigurno ne na nečemu natprirodnom i sve što čovjek doživi nešto "natrprirodno" to se samo njegov um i njegova svjest igra s njim. Tako da ukratko ja sam 100% skeptik po tom pitanju.
Osim toga kroz povijest su ljudi mnoge prirodnim fenomenima davali epitete "natprirodno" i "božanstveno" samo zato jer ih nisu znali objasnit.

_________________
Image


sri 21 stu, 2012 9:25 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sri 17 lis, 2012 3:22 pm
Postovi: 56
Koje si vrste?: Human
Post Re: Natprirodna iskustva
Mda, loše sam se izrazio, ali ti si to detaljnije objasnio. Nešto što nama na Zapadu nije razumljivo i što smatramo čudesnim, njima na Istoku jesu stoljeća mentalne discipline i prakse.


sri 21 stu, 2012 9:26 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Natprirodna iskustva
Gorgy je napisao/la:
Tako da se slažem s tobom T'Grel - ne želim doživjet bilo kakav susret s natprirodnim.

A zašto je to tome tako? Zato jer se ljudi boje nepoznatog. Kao što su se u povijesti bojali novih otkrića, koja su nama danas sasvim normalna. Dok prije to nije bilo slučaj. Tako i natprirodne stvari. Da ih razumijemo onda ih se ne bi bojali. Ali upravo zato što ne znamo ništa o tom nepoznatom, upravo zato se u nama događa jedan nemir... iz razloga jer ne znamo što će nam to nepoznato napraviti ili nauditi. No, nepoznato ne mora uvijek značiti da je i zloćudno... ali ljudi instinktivno ne vjeruju nepoznatome.

Gorgy je napisao/la:
Očito zapadnjački umovi ne mogu shvatiti nešto što je na Istoku sasvim normalno :)

Naravno. Istočnjački učenjaci to poznaju vrlo dobro i nije im to stran pojam. Tamo neki ljudi dožive i preko 120 godina, što je neka gornja granica ljudskog života. Za njih su te stvari prirodne jer žive s prirodom. Stavio sam temu o tome kako je jedan čovjek doživio 256 godina... no, pitanje je je li to moguće. To i takve stvari kao npr. su duhovi, što ima poslije smrti, NLO i sl. su nama nepozznanica i toga se bojimo. Ali kad bismo, primjerice, znali što se s nama događa nakon smrti, imali života nakon smrti, onda se ne bi bojali jer bi išli u poznato. Ali nitko se iz smrti nije vratio (mislim na to da je npr. bio mrtav koju godinu pa se vratio među žive da ispriča šta je bilo, a ne na onu kliničku smrt gdje čovjek ustvari i nije mrtav nego njegov mozak proicira neke misli o svijetlu na kraju tunela i sl.).

Ako si čovjek neke stvari logično objasni onda se ne može bojati. No, kažem, ne bi volio doživjeti natprirodno iskustvo jer ne znam kako bi tada reagirao, a znam da mi ne bi bilo baš svejedno...


Suikotreki je napisao/la:
No ono što ja vjerujem je činjenica da se ovaj svijet zasniva na opipljivim i dokazivim fizičkim pojavama, sigurno ne na nečemu natprirodnom i sve što čovjek doživi nešto "natrprirodno" to se samo njegov um i njegova svjest igra s njim. Tako da ukratko ja sam 100% skeptik po tom pitanju.

Ok, ali kako bi govorio kad bi doživio nešto natprirodno/paranormalno? Sumnjam da bi i tada bio skeptik.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


sri 21 stu, 2012 9:30 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan