Sada je: pet 29 ožu, 2024 8:13 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Budućnost društvenih odnosa 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
U star treku je prije napretka , bia treći svijetski rat ..znaći veliko nazadovanje prije velikog napredovanja :|

_________________
Surviving the new decade


pon 19 pro, 2011 3:47 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
captain je napisao/la:
U star treku je prije napretka , bia treći svijetski rat ..znaći veliko nazadovanje prije velikog napredovanja :|

Nazadovanje? Ja bih to radije nazvao prekretnicom. Pitaj Boga kako bi naše društvo danas izgledalo da nije bilo 2. svjetskog rata koji je uspostavio novu ravnotežu sila i iznjedrio mnoge tehnološke inovacije...


pon 19 pro, 2011 5:24 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
Globalno gledano svaki napredak izađe iz određenog "nazadovanja" i šteta da je tako :(

Zašto baš to kažen , milijuni poginulih i mrcvarenih ljudi ..dvi atomske bombe koje su korištene u ratu ..potpuno moralno srozavanje društva u trajanju od punih pet godina ..ako triba toliko tragedije da bi se nešto saznalo i da bi se napredovalo onda to baš i nije pozitivno :|

Ta prekretnica je srozavanje u svakom smislu prije samog okretanja na bolje ..jer nebi li bilo lakše da prekretnice dolaze nakon niza mirnih razdoblja ili nakon prirodnih katastrofa za koje ionako nismo odgovorni baš uvik ?

Jer ovako zapravo prije svake prekretnice izgubimo nekoliko godina razvoja zbog ratova a uvik ima dovoljno problema za riješavat i bez njih :-k

Iako s neke strane u baš je iz tog rata izrođen raketni program a kasnije i svemirski letovi ..sad je pitanje dal je bolje milijuni mrtvih i razvoj koji je brz ili milijuni živih i sporiji razvoj :-k

_________________
Surviving the new decade


pon 19 pro, 2011 5:38 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
Pokušat ću zamisliti neku vrstu realne budućnosti.
Npr., ne pođe li nešto krivo, uskoro će svaka osoba na svijetu imati hi-tech komp/mobitel ili nešto slično. Komunikacija je već sada bitno poboljšana u odnosu na devedesete, na primjer. Za 10 - 20 godina naši mobiteli vjerojatno neće biti prepoznatljivi. Smatram da će Apple odigrati veliku ulogu tu.
Sad nam je nov pojam Androida na mobitelu, a za dvije godine teško ćete u trgovinama naći model bez njega ili nečega savršenijega. Mislim da će fiksni telefoni ostati samo u uredima, a i oni bi se mogli potpuno zamijeniti skypeom ili nečim sličnim.
Još mi se sviđa ideja: pričaš s nekim i hodaš po svojoj kući dok te ta slika slijedi po zidu ili lebdi kao hologram ispred tebe. :mrgreen:

Što se tiče prijevoza, sumnjam da će u skoroj budućnosti postojati teleportacija. Ono što ja vjerujem da će se dogoditi jest zamjena automobila na benzin automobilima na struju (nadam se, bez propadanja tvrtki). Očekujem i veću automatizaciju u automobilima (s time da upravljanje ostane u rukama vozača) i nešto što će omogućiti veće brzine bez veće opasnosti (tu uskače automatizacija).
Ono što bi dovelo do velikog napretka u prijevozu jest automobil u zraku. Znam da je to iskorišteno u SF-u jedan mali milijun puta, ali dokazano je da je to moguće. Premještanje prometa u zrak u kontrolirane i kategorizirane zračne prometne linije bi dovelo do ogromnog napretka.

_________________
It is smaller on the outside!


pon 19 pro, 2011 9:12 pm
Profil
Cadet 1st year
Cadet 1st year

Pridružen/a: ned 11 pro, 2011 8:54 pm
Postovi: 11
Spol: Muški
Koje si vrste?: covjek
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
@MimiSky: Svidja mi se ideja o brzom razvoju mobitela, no kakve posljedice bi takav razvoj mogao imati po drustvo. Npr, ako bi se doslo do nivoa holograma, bi li to utejcalo na dramaticno manji broj 'stvarnih susreta'? Bi li se npr. vecina kafica zatvorila? Bi li poslovni ljudi prestali putovati na poslovne sastanke? Bi li ojacala Lingua Franca - engleski kao univerzalni jezik komunikacije?

Do sada mislim da je prijedlog MimiSky najbolji i nesto o cem bi bilo vrijedno raspraviti. Dakle, predalzem da zasad odustanemo od teleportacije i razmislimo o svijetu jefitnih hologramskih komunikacija...i pokusajmo ga zamislit sto realisticnije i vidjeti sto bi se sve promijenilo...


pon 19 pro, 2011 9:39 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
Mimi Sky je napisao/la:
Pokušat ću zamisliti neku vrstu realne budućnosti.
Npr., ne pođe li nešto krivo, uskoro će svaka osoba na svijetu imati hi-tech komp/mobitel ili nešto slično. Komunikacija je već sada bitno poboljšana u odnosu na devedesete, na primjer. Za 10 - 20 godina naši mobiteli vjerojatno neće biti prepoznatljivi. Smatram da će Apple odigrati veliku ulogu tu.
Sad nam je nov pojam Androida na mobitelu, a za dvije godine teško ćete u trgovinama naći model bez njega ili nečega savršenijega. Mislim da će fiksni telefoni ostati samo u uredima, a i oni bi se mogli potpuno zamijeniti skypeom ili nečim sličnim.
Još mi se sviđa ideja: pričaš s nekim i hodaš po svojoj kući dok te ta slika slijedi po zidu ili lebdi kao hologram ispred tebe. :mrgreen:

Što se tiče prijevoza, sumnjam da će u skoroj budućnosti postojati teleportacija. Ono što ja vjerujem da će se dogoditi jest zamjena automobila na benzin automobilima na struju (nadam se, bez propadanja tvrtki). Očekujem i veću automatizaciju u automobilima (s time da upravljanje ostane u rukama vozača) i nešto što će omogućiti veće brzine bez veće opasnosti (tu uskače automatizacija).
Ono što bi dovelo do velikog napretka u prijevozu jest automobil u zraku. Znam da je to iskorišteno u SF-u jedan mali milijun puta, ali dokazano je da je to moguće. Premještanje prometa u zrak u kontrolirane i kategorizirane zračne prometne linije bi dovelo do ogromnog napretka.


Da je ovo na fejsu stisnia bi "sviđa mi se " ..dosta realno mišljenje i vizija budućnosti :)

_________________
Surviving the new decade


pon 19 pro, 2011 10:29 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
Thanks, kapo!

Mislim da hologrami ne bi trebali umanjiti društvene kontakte. To ne bi bilo to. Ipak je draže sjesti na kavi uživo, nego imati sastanke i večere u stilu Lenny - Prya. :mrgreen:

_________________
It is smaller on the outside!


uto 20 pro, 2011 6:54 pm
Profil
Cadet 1st year
Cadet 1st year

Pridružen/a: ned 11 pro, 2011 8:54 pm
Postovi: 11
Spol: Muški
Koje si vrste?: covjek
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
Mislite li da bi ti hologrami ista bitno promijenili u drustvu ili bi samo telefonski razgovori bili malo vise cool?


sri 21 pro, 2011 1:44 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
Telefonski razgovori i online konferencije bi bile malo više cool.

Vidiš:

http://images.wikia.com/starwars/images ... ilrots.jpg

_________________
It is smaller on the outside!


sri 21 pro, 2011 9:33 pm
Profil
Cadet 1st year
Cadet 1st year

Pridružen/a: ned 11 pro, 2011 8:54 pm
Postovi: 11
Spol: Muški
Koje si vrste?: covjek
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
Mene vise zanimaju stvari koje bi mogle promijeniti svijet. Dakle, ajmo razmotiri drugi prijedlog MimiSky o autima. Ja cu ga malo probati obojati s nekim parametrima:

Ajmo zamisliti aute koji lete brzinom 300 km/h, pristupacni su prosjecnom gradjaninu i mogu vertikalno (kao sto to cini helikopter) uzletejti s bilo kojeg parkiralista i sletjeti na bilo koje parkiraliste?

Probajte zamisliti kako bi oni promijenili svijet...


sub 24 pro, 2011 8:42 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
ratio je napisao/la:
Probajte zamisliti kako bi oni promijenili svijet...

Mislim da bi za pilotiranje letećeg prijevoznog sredstva bile potrebne vještine koje većina ljudi ipak ne posjeduje (prometni zračni prostor nad aerodromima kontroliraju kontrolori leta, koji su zbog kompleksnosti svog posla bolje plaćeni od samih pilota). Sjećam se da sam na CNN-u jednom gledao forum na temu budućih tehnologija i Buzz Aldrin je rekao kako smatra da leteći auti naprosto nisu realna mogućnost, baš zbog toga. Zamislite hrpu prometala u 3D prostoru, u kojem svaki ide u svom smjeru. Nastao bi kaos.


sub 24 pro, 2011 9:18 pm
Profil Web stranica
Cadet 1st year
Cadet 1st year

Pridružen/a: ned 11 pro, 2011 8:54 pm
Postovi: 11
Spol: Muški
Koje si vrste?: covjek
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
Bravo _Oz! To je problem koji bi unistio ovo otkrice...

Jedino sto bi moglo spasiti stvar je umjetna inteligencija koja bi nadgledala sva vozila... Dakle, svatko bi mogao samo unijeti pocetnu i krajnju tocku...

Ajmo za tren zamisliti da je AI uspio ovo rijesiti.

Kako bi ovo otkrice promijenilo drustvo?


sub 24 pro, 2011 9:38 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
ratio je napisao/la:
Ajmo za tren zamisliti da je AI uspio ovo rijesiti.

Meni se fakat ne sviđa pomisao da jedan AI ima toliku kontrolu nad gomilom ljudskih života.

Osobno mislim da budućnost transporta leži u kvalitetnom i jeftinom javnom prijevozu. Shuttleove umjesto autobusa svakako mogu zamisliti. Oni bi letjeli po unaprijed definiranim kursevima, te bi bili savršeno tempirani tako da bi opasnost od kolizije sa drugim shuttleom bila svedena na minimum.


sub 24 pro, 2011 9:46 pm
Profil Web stranica
Cadet 1st year
Cadet 1st year

Pridružen/a: ned 11 pro, 2011 8:54 pm
Postovi: 11
Spol: Muški
Koje si vrste?: covjek
Post Re: Budućnost društvenih odnosa
Dakle, pretpostavimo da imamo male brze (npr. 300km/h) jefitne shutlove koji cesto prometuju. Kako oni mijenjaju svijet?


sub 24 pro, 2011 10:58 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan