Sada je: ned 28 tra, 2024 9:38 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
 Putovanje kroz vrijeme nije moguce :-( 

Da se moze putovati kroz vrijeme?
U proslost, znam sto je bilo i sto sljedi, zabavnije i sigurnije 55%  55%  [ 6 ]
U buducnost!!! O proslosti sve znamo zanima me sto ce biti 27%  27%  [ 3 ]
Nigdje, ostajem gdje jesam 18%  18%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 11

 Putovanje kroz vrijeme nije moguce :-( 
Autor/ica Poruka
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Putovanje kroz vrijeme nije moguce :-(
Ke, nitko ne komentira?
Nitko nije preimenovao temu u

Putovanje kroz vrijeme JE moguće?

Jer ovi su iz Švicarske poslali u Italiju neke neutrine pa su došli 20 nečega brže od c. Tak da su došli prije nego što su došli.


ned 25 ruj, 2011 10:05 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Putovanje kroz vrijeme nije moguce :-(
khm, zanimljivo...znači jednog dana ćemo putovati kroz vrijeme... :skok: :skok:

_________________
slika


ned 25 ruj, 2011 10:14 pm
Profil YIM Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Putovanje kroz vrijeme nije moguce :-(
Teoretski putovanje kroz vreme je moguce i pomocu nama dobro poznatih nacina:


U buducnost: pa dovoljno da putujete jedno 6 meseci brzinom svetlosti do nekle i da se vratite na Zemlju..iako je za tebe proslo godinu dana na Zemlji ima da prodje preko 100 godina :zgrožen: to se zove vremenski paradox

U proslost :svemirski brod ide u crnu rupu i ako bi uspeo da se iskobelja iz nje zavrsio bi u proslost e sad koliko to je vec lutrija :sesir2:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 13 ožu, 2012 9:47 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Putovanje kroz vrijeme nije moguce :-(
Gledaj, ljudi pretpostavljaju da je vrijeme strogi razvoj od uzroka do posljedica, ali zapravo je s nelinearnog, nesubjektivnog gledišta više kao velika lopta pomješanih - izmješanih, vremensko - zamršenih... stvari.

Dakle, vrijeme u prošlost jest moguće. Zamisli civilizacije koje možeš posjetiti, mjesta koje možeš vidjeti, ljude koje možeš upoznati. Uh, tu bi bilo puno trčanja.

Možeš ići u Pompeje, vidjeti Shakespearea, dinosaure, pa čak i neku Novu Novu Zemlju negdje u budućnosti u svemiru sa New New Yorkom ili tek tako staviti kaubojski šešir na glavu i završiti kraj Lake Silencia u državi Utah i na kraju cijelu avanturu snimiti na mobitel i pustiti je dok se uživo emitira sljetanje na mjesec!

_________________
It is smaller on the outside!


sri 14 ožu, 2012 1:32 am
Profil
Cadet 4th year
Cadet 4th year
Avatar

Pridružen/a: ned 16 ruj, 2012 10:28 pm
Postovi: 42
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Opis Stanja: Hladan
Koje si vrste?: Kronos
Post Re: Putovanje kroz vrijeme nije moguce :-(
Dakle putovanje u prošlost je teoretski moguće ali samo ako uzmemo slijedeće u obzir.

Dakle ako ja napravim "stroj" koji bi to mogao raditi i ako ga aktiviram u npr 16.9.2012 (danas) te ga ponovo aktiviram u budućnosti ja bih se mogao vratiti u taj određeni trenutak. Zato jer sam tada napravio prostorno/vremenski otvor.

Dakle putovanje u prošlost nije moguće do tog trenutka dok se ne izmisli nekakvi stroj koji na bude to omogućavao.

---------A------------------X-------------Y--------


Dakle ako je u X prvi put napravljena neka distorzija u prostoru i vremenu vezanu uz sve to tada se ja mogu iz Y vratiti u X ali nikako u A.

To sam malo proučio davno kad sam gledao onoga lika kaj se s laserima na discoveriju igra i tvrdi da je time travel moguć.


pon 17 ruj, 2012 12:00 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Putovanje kroz vrijeme nije moguce :-(
I da ja smatram da kako postoje paraleni svemiri tako postoje i tzv "normalni svemiri" koji upravo stvaraju ove parelene tako sto ih svakih put jednostvavno podele na 2 dela u jednoj sekundi :D

Verovatno sada svi misliete WTF IS NORMAL UNIVERSE?

Ovako zamisliete skup vise vremeniskih tokova dakle u nasem "normalnom univezumu" je sada 2012 godina ,a u drugom u ovo vreme je recimo 1921 ili 2231 ili recimo 712 godina. U nekim u ovom doba zive dinosaursi ,a zasto je to tako jer vreme nije linerano u celini , nas vremski tok jeste jer je poceo sa velikim praskom ,a zavsice se sa velikim gasenjem ili po drugoj teoriji velikim smrskavanjem mada je veliko gasenje po meni realnije, jer se svemir ubrzano siri cak brze nego ranije i nema uopste dobru prognozu, cak vise ja smatram da se u Multiverzumu u jednoj sekundi u svakom momentu desi po jedan Big Bang i po jedno Veliko gasenje nekog drugog svemira :mrgreen:
E sad Normalni svemiri se sve vremena na vreme preklapaju i tako izazivaju WTF? efekte po ljudski um bas kao sto je sto se i Paraleni svemiri igraju non-stop samo sto ovi kada se poklope je kraj i jednog i drugog i onda ode sve u 3LPM :shock:
Kako se Nomalni svemiri igraju oni seku nas svemir stvarajuci BIG BANG i razdavaju ju ga na dva dela i tako obavljaju paralene svemire inace bi se ovi u igraniji svi poubili i svemir bi bio samo PRAZNINA :zgrožen:

Tako putovanjem kroz vreme ne mozete promeiti proslost ,ali zato mozete da stvorite jos jedan Paraleni svemir ,ali ne BIG BANG-om gde sve pocinje od 0 :)

Jedan Nomalni Univerzum moze da prolazi kroz beskonacno puno Paralenih univerzuma isto kao sto svaki Paralelni univezum (kao nas) moze da sadrzi beskonacno puno normalnih i oni zajedno cine TIME-SPACE CELOG NASEG MULTIVERZUMA :inlove:

Sta bi se desilo kad ne bi postojali ni jedan ni drugi posto ne mogu odvojeno?

Samo vreme ne bi postojalo..bio bi istovremeno i u proslosti u sadasnjosti u buducnosti i to bi bila teska halabuka.... :shock:

[Like Space Q continuuma :inlove: ]

PS: Nadam se da nije prekomplikovano :D

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pon 17 ruj, 2012 3:08 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan