Sada je: pet 19 tra, 2024 8:44 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Iskustva na rubu smrti 

Vjerujete li u život poslije života?
Vjerujem 47%  47%  [ 8 ]
Ne vjerujem 35%  35%  [ 6 ]
Ne mogu se odlučiti 18%  18%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 17

 Iskustva na rubu smrti 
Autor/ica Poruka
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pet 01 lis, 2010 3:33 pm
Postovi: 118
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Vulkanka
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Paaaaaa... Ja sam Blizanac u horoskopu :P tako da se u meni bore dvije strane......

Jedna je racionalna.... Pa zaista smatra da poslije života ide ništavilo.
Ipak....I ja vjerujem da naša energija koju smo odašiljali tokom života negdje ipak ode... Ili u cvijet... drugo biće... Možda...

Sve......ali baš sve se vrti u nekome krugu, sve se ponavlja i nekada smo i preglupi vidjeti to..............

Ona druga mnogo, dominantnija strana ipak vjeruje da možda ipak idemo gore.. penjemo se na veću razinu... ako zaslužimo...

Tako da svemirom plove nerođene duše i rođene koje nisu zaslužile dalje.....

Ali nažalost.... ne dobiju svi najbolje karte rođenjem.. Pa se nadam da ipak dobijemo još koju šansu odživjeti život jednom i kao A klasa......

Ali možda ipak svemir sada sadrži i previše duša i teže dijeli pravdu.

Što se karme tiče :D Oooooo vjerujte mi tu je... i nije nikakva magija ili paranormalno.... karma je matematička činjenica :)

_________________
Zivi dugo i uspjesno


pon 18 kol, 2014 8:24 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Možda je samo sve u kompitabilnim informacijama koje kruže svemirom :!: :!:

Znači ako ja sad umrem moja esencija ulazi u najbliže kompitabilno tijelo i počinje novi život , to bi i objasnilo zašto postoje priče kako mala dica mogu zapamtit nekakve prošle živote :-k .. no s druge strane da sad čitava ljudska rasa izumre , čitava zemlja eksplodira ili čitav mliječni put ode u papar ipak bi se opet dogodilo isto i svemir bi tražija način da esencije živih bića pošalje dalje :-k ..mislin i da šta je kompleksnija informacija tad mora bit novi primatelj barem na istoj evolucijskoj razini da bi primija umrlu svijest 8)

_________________
Surviving the new decade


uto 19 kol, 2014 12:22 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Glede reinkarnacije (i kad se već spominje matematika) - pitam se kako objasniti činjenicu da danas na Zemlji živi više ljudi nego ikada prije u povijesti, a ako se u međuvremenu ne uništimo trend će se dalje nastaviti i sa kolonizacijom svemira.
Po takvom vjerovanju, od kuda bi došle odnosno bile stvorene sve te "nove duše"? Po toj računici bi rijetko tko rođen danas imao privilegiju da bude "reciklirana duša" tj. da je već bio u nekom tijelu.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 19 kol, 2014 11:30 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Iskustva na rubu smrti
U poljoprivredi je moguće od jednog stabla dobit bezbroj stabala a od bezbroj stabala dobit jedno , naprimjer od tri reznice je moguće dobit tri stabla a od tri voćke koje su slične je moguće dobit jednu i to cijepljenjem na kompitabilno stablo 8) ..zašto tako informacije nebi funkcionirale ?

_________________
Surviving the new decade


sri 20 kol, 2014 12:33 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pet 01 lis, 2010 3:33 pm
Postovi: 118
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Vulkanka
 Re: Iskustva na rubu smrti
A s obzirom na nedavnu teoriju da je svemir u početku bio krcat životom. ma tko zna što smo...... Hmmmmmmm.....
Sada kada smo "pametniji" znamo da malo vrijedimo i da smo nebitni... A sve što još možemo doznati je samo koliko smo točno nebitni......

_________________
Zivi dugo i uspjesno


sri 20 kol, 2014 12:44 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Nema nebitnog u svemiru :mrgreen: .. zamisli lanac koji obavija zemlju a onda pukni samo jednu malu kariku i lanac više neće obavijat zemlju , mi zapravo nemamo pojima kako svemir funkcionira , kompleksniji je on nego šta ljudi misle 8)

_________________
Surviving the new decade


sri 20 kol, 2014 1:00 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pet 01 lis, 2010 3:33 pm
Postovi: 118
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Vulkanka
Post Re: Iskustva na rubu smrti
touche!!! Moram se sloziti :) Ali ne bojim se ja za svemir ako ljudima sto bude :D

_________________
Zivi dugo i uspjesno


sri 20 kol, 2014 3:22 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Svemir će stvorit neke nove ljude čiji oblik i postojanje će bit temeljeno na našim informacijama :mrgreen: .. Ako mi izumremo tko kaže da se nećemo opet rodit na nekom dalekom , dalekom planetu !!

_________________
Surviving the new decade


čet 21 kol, 2014 12:46 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Ovo mi već djeluje kao fantasy na razini religije :mrgreen:

Imaš li kakvo objašnjenje kakva bi to bila svojstva tih informacija? Kako bi se odvojila od mozga/tijela i preživjela u entropijskom svemiru neodređeno vremensko razdoblje?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 22 kol, 2014 3:55 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pet 01 lis, 2010 3:33 pm
Postovi: 118
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Vulkanka
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Energija :) (dusa :P)

_________________
Zivi dugo i uspjesno


sub 23 kol, 2014 9:05 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Cvicek je napisao/la:
Ovo mi već djeluje kao fantasy na razini religije :mrgreen:

Imaš li kakvo objašnjenje kakva bi to bila svojstva tih informacija? Kako bi se odvojila od mozga/tijela i preživjela u entropijskom svemiru neodređeno vremensko razdoblje?


Gori si od diteta od tri godine jer na svako zato imaš jedno zašto :zubo: ..šalin se , pitanje je na mistu ali dok god netko nemože donit nekakav dokaz o tome kako informacije nakon smrti lutaju svemirom ili na koji način svemir riješava problem umiruće svijesti , možemo samo nagađat o čem se radi :-k

Teorija o informacijama djeluje kao najlogičnija opcija 8) ..sve sadrži neku informaciju i sam svemir je jedna velika informacija ..a tko zna možda sve završava u nekom paralelnom svemiru :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


ned 24 kol, 2014 12:47 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Iskustva na rubu smrti
captain je napisao/la:
pitanje je na mistu ali dok god netko nemože donit nekakav dokaz o tome kako informacije nakon smrti lutaju svemirom ili na koji način svemir riješava problem umiruće svijesti , možemo samo nagađat o čem se radi :-k
Ja bih radije napisao u stilu "s obzirom na nedostatak dokaza možemo samo pretpostaviti da se to ne događa"


captain je napisao/la:
Teorija o informacijama djeluje kao najlogičnija opcija 8) ..sve sadrži neku informaciju i sam svemir je jedna velika informacija ..a tko zna možda sve završava u nekom paralelnom svemiru :mrgreen:
Koliko sam upućen u kvantnu teoriju paralelnih svemira, tj. multiversea. ne može se nikamo otići jer u svim tim paralelnim svemirima nastalima iz tvojih odluka (da tako kažem) već postoje tvoji dvojnici koji se od tebe više ili manje razlikuju... :-k

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 01 lis, 2014 11:14 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Čak i pretpostavka da se nešto ne događa bez dokaza da se ne događa je ništa drugo nego pretpostavka :-k

Nekad su ljudi temeljem puno vizualnih dokaza mislili da je zemlja ravna ploča ali onda je ispalo malo drugačije , u ovom slučaju relevantan dokaz je teško dobit jer bi se netko triba ili ponovno rodit pa potvrdit da se reinkarnira nekako ili vratit iz paralelnog svemira ili čega več ? , pa isto potvrdit da se odlazi na određeno misto posli smrti :-k

Nije pitanje kako opisat postojanje nego kako pojmit nepostojanje koje je u teoriji nemoguće , kako nešto može ne postojati ako je postojalo

Mislim da nikad nećemo pojmit svemir i svijest do kraja jer se radi o poprilično nadrealnim stvarima , materiju nije teško pojmit ali činjenica da postoji materija koja je samosvijesna i šta se sa svijesti događa kad ta svijesna materija umre , to je pitanje bez odgovora , ali ipak je zanimljivije teoretizirat i nagađat u traženju tog nedostupnog odgovora nego reći da sve jednostavno prestaje nakon smrti kad nit tu činjenicu zapravo nemožemo potvrdit !!

_________________
Surviving the new decade


čet 02 lis, 2014 1:39 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Iskustva na rubu smrti
captain je napisao/la:
Čak i pretpostavka da se nešto ne događa bez dokaza da se ne događa je ništa drugo nego pretpostavka :-k
Meni pomalo zbunjujuća rečenica. Nekoliko puta sam je pročitao ali nisam siguran jesam li shvatio smisao. :-k
Ono na čemu se temelji znanost ali i dokazivanje općenito, je da je na onome tko ima teoriju (o običnom smislu) o nečemu, da je na njemu i teret dokaza. Slična stvar je kod pitanja "bog(ovi) (ne) postoje"
Ostalo se slažem, teško je očekivati da bi se u budućnosti moglo dobiti dokaze o konkretnoj temi, pa s obzirom da ne postoje dokazi da nešto postoji, ide se od pretpostavke da ne postoji sve dok se ne dobiju dokazi da postoji. (i mislim da u ovom konkretnom slučaju postoje indicije za suprotno, s obzirom da je zadnjih parsto godina znanost dovoljno napredovala da može objasniti većinu stvari vezanih uz život, tj. sve se slaže neovisno o postojanju besmrtne duše)

Glede vjerovanja u Zemlju kao ravnu ploči, to je donekle iskrivljeno gledanje na povijest, a ima i jedan dobar članak koji se upravo time bavi, ako želiš pronaći ću ga. No, to nije sasvim vezano uz ovu temu.

captain je napisao/la:
Nije pitanje kako opisat postojanje nego kako pojmit nepostojanje koje je u teoriji nemoguće , kako nešto može ne postojati ako je postojalo
Pokušat ću analogno:
Ja sam bio mrtav milijardama godina prije nego sam prije tridesetak godina postao živ. To mi nije više čudno od toga da kroz nekoliko desetaka godina ponovo budem mrtav. To je pomalo spooky, ali ništa nepojmljivo, barem ne meni. :neznam:

captain je napisao/la:
ipak je zanimljivije teoretizirat i nagađat u traženju tog nedostupnog odgovora nego reći da sve jednostavno prestaje nakon smrti kad nit tu činjenicu zapravo nemožemo potvrdit !!
Nije loše tu i tamo malo o tome razmišljati i komentirati, kao što sad ovdje radimo :)
Jedino mi je nekako žalosno kad ljudi radi vjerovanja (ili željenja vjerovanja) u zagrobni život idu zanemariti ovaj život koji stvarno imaju (kakav-takav ipak nam je drag :) ) gubeći vrijeme i žrtvujući se u sklopu priprema za "sljedeći" koji se u našem društvenom okruženju najčešće bazira na obećanjima iz tekstova koji su nastali unutar kulturološkog okvira brončanog doba.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 02 lis, 2014 6:25 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Slažem se sa zadnjom rečenicom koju si napisa ,previše se ponekad zanemaruje život na račun nečeg skroz nepoznatog , to je velika ljudska boljka zbog koje zanemare neke stvarno bitne stvari u životu !!

Inaće prva moja rečenica koju si citira je nešto kao da objašnjavaš da na drugim planetima nema kukaca a iako ti nikad nisi vidija kukce na drugim planetima ipak nemožeš dokazat da ih nema !!

Znan da je nategnuto ali bez dokaza je i predpostavka da ima kukaca na drugim planetima i predpostavka da ih nema apsolutno ista stvar ....doduse to mi me prvo palo na pamet napisat , tako da nategnutost te teze nije čudna!!

_________________
Surviving the new decade


čet 02 lis, 2014 10:43 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan