Sada je: sub 20 tra, 2024 3:08 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Zeitgeist: Moving forward 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 Zeitgeist: Moving forward
Zeitgeist: Moving forward

Redatelj: Peter Joseph
Trajanje: 161 min
Datum premijere: 15.1.2011.

Kratak sadržaj:
Zeitgeist: Moving forward" je treći po redu Zeitgeist film napravljen od strane Petera Josepha u suradnji s Jacques Frescom. U prvom djelu filma autori su težište stavili na objašnjavanje ljudske naravi (prikazujući na koji način je naš odgoj uvjetovan okolinom i različitim utjecajima) i na socijalnu patologiju (o posljedicama današnje ekonomske paradigme, monetarne politike i neracionalnog trošenja resursa) dok je u drugom filmu kao izlaz iz sadašnje društveno-ekonomske situacije nude projekt "Venus" koji promovira uvođenje ekonomije bazirane na racionalnom trošenju resursa.

Film je imao premijeru u 60 država na 340+ različitih lokacija čineći ga rekorderom posjećenosti u kategoriji neprofitnih filmova, i trenutačno je na poznatoj internet stranici IMDB ocjenjen kao najbolji dokumentarac svih vremena!


Link na kompletan film:
Youtube

Više informacija:
IMDB
Zeitgeist Moving Forward
The Zeitgeist Movement
The Venus project

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 01 vel, 2011 3:15 am
Profil
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 04 vel, 2011 10:11 pm
Postovi: 396
Lokacija: Zg
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Ocampa/Klingon
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
A je li se smije ovdje komentirati film? :)
Ma sigurno smije. :roll:

Dakle ja sam pogledala i mogu reći da je u filmu sve ok dok ne počne priča o tome kako bismo se mi mogli "spasiti" od neodrživosti u kojoj živimo. Taj dio je bio totalni promašaj. Koliko god da je u početnom dijelu dobro iznesena procjena što nas čini ovakvima kakvi jesmo, zašto reagiramo na određene načine i sl., toliko je zadnji dio profulao bit. Onakav održivi grad bi mogao funkcionirati jedino kad bismo imali šačicu ultrainteligentnih vanzemaljaca koji bi sve držali pod kontrolom.

_________________
Shakespeare: How can a man so young have eyes so old?
The Doctor: I do a lot of reading.


pet 04 vel, 2011 11:12 pm
Profil
Cadet 1st year
Cadet 1st year
Avatar

Pridružen/a: pon 07 vel, 2011 2:46 am
Postovi: 19
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: čovek
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
Lampyris je napisao/la:
Onakav održivi grad bi mogao funkcionirati jedino kad bismo imali šačicu ultrainteligentnih vanzemaljaca koji bi sve držali pod kontrolom.


ima ih vec i sad i drze nas pod kontrolom ;)


pon 07 vel, 2011 3:13 am
Profil Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 04 vel, 2011 10:11 pm
Postovi: 396
Lokacija: Zg
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Ocampa/Klingon
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
esseker je napisao/la:
Lampyris je napisao/la:
Onakav održivi grad bi mogao funkcionirati jedino kad bismo imali šačicu ultrainteligentnih vanzemaljaca koji bi sve držali pod kontrolom.


ima ih vec i sad i drze nas pod kontrolom ;)


Ako ih ima :roll: onda definitivno ne ispunjavaju uvjet koji sam podcrtala u svom citatu jer nam nije dobro. I ne živimo održivo. ;)

_________________
Shakespeare: How can a man so young have eyes so old?
The Doctor: I do a lot of reading.


pon 07 vel, 2011 9:37 am
Profil
Cadet 1st year
Cadet 1st year
Avatar

Pridružen/a: pon 07 vel, 2011 2:46 am
Postovi: 19
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: čovek
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
Lampyris je napisao/la:
esseker je napisao/la:
Lampyris je napisao/la:
Onakav održivi grad bi mogao funkcionirati jedino kad bismo imali šačicu ultrainteligentnih vanzemaljaca koji bi sve držali pod kontrolom.


ima ih vec i sad i drze nas pod kontrolom ;)


Ako ih ima :roll: onda definitivno ne ispunjavaju uvjet koji sam podcrtala u svom citatu jer nam nije dobro. I ne živimo održivo. ;)


Kada sam to reko, referirao sam se na ove teorije;



Neznaci da sam strog zagovornik toga ali covjek bi se zaprepastio koliko toga mozda u biti˝nezna˝ i kolike mogucnosti mozda zaista˝postoje˝.

A glede Zeitgeista mowing forward, film je dobar rad glede toga da ce mozda nekima uliti nadu, ali nece natjerati svakog pojedinca da radi samoinicijativno i da se pokrene , a to je jedina stvar koja je bitna u tranziciji iz iz ovog sistema u drugi, a u filmu toga nema.


pon 07 vel, 2011 11:47 am
Profil Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 04 vel, 2011 10:11 pm
Postovi: 396
Lokacija: Zg
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Ocampa/Klingon
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
esseker je napisao/la:
Kada sam to reko, referirao sam se na ove teorije
http://www.youtube.com/watch?v=Mcd7aAcl0nM


Na Ickea? :-s Ok. Neću onda dalje raspravljati. :lol:

_________________
Shakespeare: How can a man so young have eyes so old?
The Doctor: I do a lot of reading.


pon 07 vel, 2011 4:45 pm
Profil
Cadet 1st year
Cadet 1st year
Avatar

Pridružen/a: pon 07 vel, 2011 2:46 am
Postovi: 19
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: čovek
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
Lampyris je napisao/la:
esseker je napisao/la:
Kada sam to reko, referirao sam se na ove teorije
http://www.youtube.com/watch?v=Mcd7aAcl0nM


Na Ickea? :-s Ok. Neću onda dalje raspravljati. :lol:


kako god.


pon 07 vel, 2011 5:53 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
Evo moj malo duži komentar filma 8-[

1. Ljudska priroda

Uvod je dosta poučna priča s monopolijem, koja se kasnije provlači kroz cijeli film. Sviđa mi se.
Ovaj dio naprema recimo Z1, nema nepotrebno razvlaćenje s uvodom, sporom naracijom i hrpom psihodeličnih animacija.

Jacque Fresco bi mi došao kao nešto drugačija (moralnija, ljudskija?) verzija vizionara Gene Roddenberryja... kojeg su od malena odbacili jer nije htio davat zakletvu USA već cijelom svijetu, i dan danas ga ne priznaju samo zato što nije dobio par komada papira od "priznate" znanstvene zajednice...

Stvarno, odrastao je u doba one prve globalne ekonomske krize i kao čovjek se s pravom pita kako to da su tvornice i drugi gospodarski subjekti bili zatvarani, iako je bilo resursa koji bi se mogli iskoristiti, a ljudi su bili izgladnjeli na ulicama. S ljudske strane to stvaaarno nema smisla.

Dalje glede biologije ... bio sam nešto malo proučavao literaturu o tome zadnjih tjedana 8-[ i dosta stvari koje sam pročitao se slažu s iznešenim u filmu (naravno, puno pojednostavljeno, ne možeš strpati gomilu knjiga u jedan 30minutni blok)
Večina stvari je dosta jednostavno, laički objašnjena, pa koga bi zanimalo uvijek može napraviti svoje vlastito istraživanje teme...

Za epigenetsku aktivaciju (ili kako se već zove) nisam još čuo... ali ima mi nekakvog smisla ako je to tako da se određeni geni aktiviraju ovisno o potrebama... to bi značilo da imamo jako dobru mogućnost promjene ponašanja ovisno o okolišu (ili socijalnoj sredini), uz zanimljive primjere koje je teško opovrgnuti (npr. glad u nizozemskoj 1944)
Još kao malom mi se sviđao "naturalistički" pristup da smo svi mi "proizvod" genetike, društva i okoliša u kojem živimo.

Za bolesti... jasno je da ako je netko genetski podložan nekoj bolesti, to ne znači da će je automatski i dobiti, i vjerujem da će buduća medicina (uz nadam se i društvo) napredovati u budućnosti kako bi se takav utjecaj smanjio...

Ono da djeca koja su trpila postaju nasilnici, kao i za probleme razlika u društvu (siromašni vs bogati), drogiranje i sl... to je već odavno dokazano i o tome ne treba puno govoriti...

Čitao sam i to da ako se djeci onemogući pristup svijetlu dok su mali, da im se oči neće razviti su (kao i primjeri sa životinjama koje imaju bolje uvjete pa im se mozak bolje razvije) je dobra paralela o utjecaju okoliša na fizičke i druge karakteristike organizma...

O većini toga sam već bio čitao, tako da me velik dio stvari baš i nije iznenadio.

Drugi najdirljiviji trenutak filma mi je bio saznanje da možemo umrijeti ako u prvih par mjeseci života ne dobijemo roditeljsku pažnju (dodir). OMFG :smrc:

Meni je to prvi dio nekako i najbolji dio filma. Dosta razumljivo objašnjava zašto smo takvi kakvi jesmo, i da uz bolje uvjete možemo postati puno bolji.
Možda pretjerujem, ali ovaj dio od mene dobija 10/10


2. "Socijalna patologija"

Here we go again.... novac, burze, trgovina... već viđeno u prva 2 filma.
No ovaj puta je sve to puno bolje napravljeno. Fino ukomponirano da se nadovezuje na prvi dio.
They are preeching to beliver... tako da možda i nisam toliko objektivan :)

Zanimljiv pogled na prve teoretičare kapitalizma i onih kasnijih koji su nešto što je trebalo biti razuman sistem, pretvorili u vlak koji sve brže gura u propast...

Burze, frakcijske rezerve, kupovine i prodaje dugova i sl. je nešto u što nisam najbolje upućen (a i velike pare sam izgubio u prokletim investicijskim fondovima), tako da ne mogu reći "dada, to je tako, čito ja tu i tu". Moje znanje bi bilo praćenje situacije + čitanje wikipedije, sličnih sajtova, i rasprave s odr. ljudima prije mnogo godina koji su predviđali da će se ovaj novi slom i dogoditi 8-[

No svakome tko gleda situaciju u svijetu, vidi da sve ide nagore.
Kako je moguće da je većina zemalja u teškim dugovima, i tek nekolicina su u plusu ili imaju minimalne dugove,... u svijetu u kojem postoje sve napredniju načini proizvodnje... definitivno je nešto trulo u sistemu kakav danas poznajemo.

Najveći anti-lol mi je bio saznanje da se mešetari bave čak i preprodajom dugova... ajmeeeeee ](*,)

Neovisno koliko je sistem napravljen loše, istina je i sve ono za lovu da kvari ljude toliko da se sve počne gledati kroz tu prizmu...

Konzumerizam... ako i ne pričamo da je loš sa psihološkog stajališta, ne može se dvojiti da je ubojstvo za okoliš.
S***an sustav vrijednosti, uništavanje okoliša,.. krasna slika današnjeg svijeta :thumbs3:

Sve skupa, ništa previše novo ili revolucionarno, ali dobro upakirano.

Od minusa...
Recimo tvrdnja da ljudi koji imaju oštećenja možda da u bolji na burzama nego "obični" ... to mi se nekako čini neuvjerljivim :-k
Također, postavljanje "apsolutnog" - da su SVE zemlje u dugovima. Nisu! Koliko znam par država nema dugova (ili barem ne značajnih) a Kina je zbog ogromnog trgovinskog suficita puno u plusu i okolo kupuje tuđe obveznice jer ne zna gdje bi drugdje to plasirala... možda ako jednom dođe do USA vs Kina rata, kapitalizam će u startu propasti jer će odjednom povući svu tu lovu nazad :-k

Dat ću samo 9/10 radi ta 2 minusa (onaj za oštećenje mozga bih mogao ići provjeravati ali mi se ne da 8-[ )


3. "Projekt Zemlja"

Možda su ga trebali nazvati "Projekt UFP" :lol:
Tu, pogotovo kao treker, nemam puno za reći.
Neke stvari možda i ne bi uspjele na način kako su to izložili u filmu, možda bi se koristile neke druge tehnologije, možda bi bilo ovih ili onih problema.

ALI

Potrudili su se dati alternativu današnjem sistemu koji vodi u propast. I ja taj dio shvaćam kao inspiraciju ljudima da je bolji svijet moguće stvoriti... ne za 100 ili 1000 godina, već DANAS!

Jedino, da parafraziram jednu pjesmu, "It will be a long road, getting from here to there..."

10/10


4. "Rise"

Sve skupa okupljeno u cjelinu. Loše je i ide na sve gore....

Sviđa mi se što ovaj film za razliku od prvog i donekle od drugog, na kraju ipak ulijeva neku nadu da bi se stanje moglo popraviti. Govori o problemima, a ovaj put (za razliku od prva dva) čak i daje potencijalne odgovore kako se sve može riješiti, ili barem inspiraciju.

Ono sa bacanjem kasice-prasice mi je previše patetično, tako da ocjenjujem 9/10.
Meni bi kasica prasica mogla simbolizirati puno drugih stvari koje u zajedničkom nazivniku imaju riječ štednja - dakle moglo bi se govoriti o široj simbolici, recimo štednja resursa i sl.
S druge strane, mogla bi predstavljati i misao iz filma da se danas sve "dobro" iskazuje preko novca (BDP i sl), i da je razbijanje kasice ujedno i razbijanje načina razmišljanja kroz novčanu simboliku :-k Oni koji će doći s namjerom da pljuju ili trolaju, vjerojatno će samo reći "da im je scena glupa" :lol:

Završna scena koja prikazuje kako u budućnosti djeca uče o promjenama koje su se zbile, i onda zoom-out iz futurističkog grada budućnosti - WOW! :hail:
Strašno me podsjeća na VOY "Living Witness".. da sam bezobrazan tvrdio bih da su ideju za film ukrali iz Treka :mrgreen:

...

Film vjerojatno neće probuditi mase, neće sada ništa promjeniti, no isto kao i Trek, daje viziju jedne bolje budućnosti i za mene upravo u tom smislu ima veliku vrijednost. Nadam se samo da do promjene neće doći kao u treku - da se ratovima i uništavanjem okoliša prvo gotovo uništimo, i tek tada shvatimo da tako ne može dalje, pa krenemo skoro ispočetka... :|

Odoh si pustiti "Imagine" pa onda dalje na posao... :|

Lampyris je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Pogledao sam nedavno sva 3 zeitgeist filma, i od svih mi se najviše svidio treći. Konkretno prvi dio koji govori o tome što nas čini takvima kakvi jesmo.
Ajde, radujem se raspravi kad završiš svoju entaciju. :mrgreen:
Lampyyyyyyyyyyriiiiiis!!! :njami:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 17 vel, 2011 1:18 am
Profil
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 04 vel, 2011 10:11 pm
Postovi: 396
Lokacija: Zg
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Ocampa/Klingon
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
Cvicek je napisao/la:
Evo moj malo duži komentar filma 8-[
***
Lampyris je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Pogledao sam nedavno sva 3 zeitgeist filma, i od svih mi se najviše svidio treći. Konkretno prvi dio koji govori o tome što nas čini takvima kakvi jesmo.
Ajde, radujem se raspravi kad završiš svoju entaciju. :mrgreen:
Lampyyyyyyyyyyriiiiiis!!! :njami:



Uuummm... :shock: 8-[ Nisam znala da si ozbiljno mislio kad si rekao da entuješ... :shock: :shock: :shock:

Preumorna sam da sad idem čitati... I nisam sigurna da će odgovor biti spektakularan pošto sam već zaboravila pola toga (gledala već taj film kod frendova, nemam film doma za nadnadna škicanja).
Ali svaka čast na trudu! =D>

_________________
Shakespeare: How can a man so young have eyes so old?
The Doctor: I do a lot of reading.


čet 17 vel, 2011 1:32 am
Profil
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 04 vel, 2011 10:11 pm
Postovi: 396
Lokacija: Zg
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Ocampa/Klingon
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
Cvicek je napisao/la:
Evo moj malo duži komentar filma 8-[

1. Ljudska priroda
Drugi najdirljiviji trenutak filma mi je bio saznanje da možemo umrijeti ako u prvih par mjeseci života ne dobijemo roditeljsku pažnju (dodir). OMFG :smrc:

10/10


Molim te, nemoj više nikad spominjati tu scenu! Pretužna je! :( :( :( Meni je u tom trenutku knedla zapela u grlu. Odmah sam se počela osvrtati oko sebe da vidim treba li nekome zagrljaj.

Ja sam isto napisala da mi je taj dio jako kvalitetno napravljen. :thumbs2:

Citat:
2. "Socijalna patologija"
They are preeching to beliver... tako da možda i nisam toliko objektivan :)
---
No svakome tko gleda situaciju u svijetu, vidi da sve ide nagore.
Kako je moguće da je većina zemalja u teškim dugovima, i tek nekolicina su u plusu ili imaju minimalne dugove,... u svijetu u kojem postoje sve napredniju načini proizvodnje... definitivno je nešto trulo u sistemu kakav danas poznajemo.


Ti jednostavno moraš čitati Daniela Quinna! MORAŠ! :D Oduševit će te! I jako se brzo čita jer je u biti beletristika, a s toliko fantastičnih socijalnih analiza da mogu jedino reći: "Wow!".

Citat:
Konzumerizam... ako i ne pričamo da je loš sa psihološkog stajališta, ne može se dvojiti da je ubojstvo za okoliš.
S***an sustav vrijednosti, uništavanje okoliša,.. krasna slika današnjeg svijeta :thumbs3:


E, vidiš, tu bi se dalo raspravljati. Od trenutka kad je čovjek počeo kontrolirati vatru (a koristili su je i drugi ljudi iz roda Homo), on je drastično promijenio svoj okoliš. Knjiga u kojoj je to fantastično opisano je "Globalna povijest okoliša" od I. G. Simmonsa. Činjenica je samo da, što smo se više tehnološki razvijali, temeljitije i dalekosežnije smo uništavali okoliš. Ako se ikad vidimo uživo priklješti me da ti objasnim malo detaljnije.


Citat:
Od minusa...
Recimo tvrdnja da ljudi koji imaju oštećenja možda da u bolji na burzama nego "obični" ... to mi se nekako čini neuvjerljivim :-k


Ummm... :scratch: Ja mislim da si ti ovo malo krivo pokontao. Ljudi s oštećenjima mozga nisu bolji zbog toga što imaju oštećenje, već to oštećenje utječe na normalno funkcioniranje mozga na način da je ometena moralna analiza određene odluke. Oni su više skloni rizicima i beskrupulozniji su (nemaju obzira prema negativnim posljedicama svojih odluka; prim. hoće li ona negdje izazvati glad i bijedu).


Citat:
3. "Projekt Zemlja"

Možda su ga trebali nazvati "Projekt UFP" :lol:


Um... ovo nisam skužila... United Federation Program? :oops:

Citat:
Potrudili su se dati alternativu današnjem sistemu koji vodi u propast. I ja taj dio shvaćam kao inspiraciju ljudima da je bolji svijet moguće stvoriti... ne za 100 ili 1000 godina, već DANAS!

Jedino, da parafraziram jednu pjesmu, "It will be a long road, getting from here to there..."


Slažem se s tim da je super što pokušavaju dati neki odgovor. Mislim da je važno davati ideje jer čak i loša ideja je dobro polazište od kojeg se može dalje graditi priča. Samo, mislim da treba tu njihov odgovor u obliku održivih gradova uzeti s rezervom. Ima tu još jako, jako puno stvari na kojima se mora raditi... I mislim da nam ograničenje nikad neće biti tehnologija, već ljudska narav.


Citat:
Potrudili su se dati alternativu današnjem sistemu koji vodi u propast.


Moram primijetiti kako jako često koristiš neke izraze koji mi više pašu uz religijske stvari... Propast, spasiti i slično. Opet jedna preduga tema za tipkanje... Podsjeti me da ti ispričam priču o environmentalizmu kao novoj religiji temeljenoj na biblijskim narativima.

Citat:
Ono sa bacanjem kasice-prasice mi je previše patetično, tako da ocjenjujem 9/10.


Ma većina dokumentaraca ima patetične prizore. A meni osobit idu na živce dokumentarci u kojima ima više (besmislenih) slika nego priče.

Citat:
Završna scena koja prikazuje kako u budućnosti djeca uče o promjenama koje su se zbile, i onda zoom-out iz futurističkog grada budućnosti - WOW! :hail:
Strašno me podsjeća na VOY "Living Witness".. da sam bezobrazan tvrdio bih da su ideju za film ukrali iz Treka :mrgreen:


Meni se isto taj prizor svidio. Samo mene je posjetio na XI ST i mladog Spocka u onim isušenim lokvama u kojima Vulkanci školuju svoju djecu. :lol:

Citat:
Film vjerojatno neće probuditi mase, neće sada ništa promjeniti, no isto kao i Trek, daje viziju jedne bolje budućnosti i za mene upravo u tom smislu ima veliku vrijednost.


Lajkam. :thumbs2:

Evo... nisam mogla izdržati. :)

_________________
Shakespeare: How can a man so young have eyes so old?
The Doctor: I do a lot of reading.


čet 17 vel, 2011 2:44 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: 15.10.2011. Prosvjed - Ujedinjeni za Globalnu Promjenu
TZM i ST promoviraju post-scarcity utopiju. Oboje govore kako bi bilo divno da više ne potražujemo ništa i imamo sve, ali oboje preskaču onaj bitni "kako". STu to opraštam jer je SF serija, fikcija, zabava, itd. TZMu ne, jer se prodaje kao neki pokret sa definiranim ciljevima i planovima.

Impliciraš da se meni već sada ne sviđa ta pjesma...
Also, pjesma ne govori protiv kapitalizma ili korupcije ili za demokraciju. Prouči riječi pjesme prije nego što postaš.
Odgovara dijelovima o dijeljenju svijeta, recimo. Ugrubo. Glavni cilj pjesme je oslobađanje čovjeka i njegovog duha od nepotrebnog tereta politike, religije, ratova i sličnoga. Takvu pjesmu je jako lako uzeti kao pep-song za bilokakav pokret, što uključuje čak i borbu za prava pedofila (ali ne i crkvenih pedofila).
I na kraju krajeva, pjesma se zove "Imagine". Ne "Act", "Estalish", "Future" ili nešto takvo.

Evo ti sad opet ista pjesma od drugog benda, možda ti se svidi:


P.S. Nabroji tih 7-8 netočnosti, molim te. Vjerojatno briješ na onaj komentar o hipsterima i demokratskim zemljama, jel? Neka, vidli bumo 16. 10.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sub 08 lis, 2011 11:09 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 15.10.2011. Prosvjed - Ujedinjeni za Globalnu Promjenu
@Boz, pjesmu sam ti postao jer mi se činila boljom alternativom nego da te hranim ;)

Baš me zanima kako se to misliš osloboditi ratova i nepravdi ne čineći apsolutno ništa :-k dok i dalje bude onih 1% koji imaju moć i rade sranja. I prisiljavaju druge na isto.
A ovo što pita pitaš "kako" - jesi li uopće pogledao Zeitgeist3?! :scratch: Za sada su oni najpotpunije a opet relativno jednostavnim rječnikom, barem od dokumentaraca koje sam gledao, opisali probleme današnjeg svijeta i ponudili rješenja. Neka od rješenja rješenja trebaju doradu, no od nekuda se mora krenuti naprijed :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 08 lis, 2011 11:52 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: 15.10.2011. Prosvjed - Ujedinjeni za Globalnu Promjenu
Ne propagiram nerad. Dapače, nerad je upravo to što ovaj prosvjed propagira. Svaka država, kurac, svaki grad ima vlastite, unikatne probleme. Globalni prosvjed cilja na najmanji zajednički nazivnik, ali isti nije u svakoj državi prisutan na identičan način kao u drugoj. Glavne probleme ovaj prosvjed ignorira, glavni problemi ostaju, a besposličari ostaju ponosni što su USTALI I BORILI SE ZA SLOBODU, PRAVA, JEDNAKOST, DEMOKRACIJU i pičke one cure iz kvarta koja studira liberalne umjetnosti.
Trebamo konkretne probleme, i njih riješiti konkretnim prilazom, a ne svi na ulice zahtjevat da oni "budu riješeni".
TZM "rješenja": "roboti bi trebali radit sve, mi bi trebali uživat u bogatstvima našeg planeta, i svi ćemo imat para ko blata, ali roboti NE SMIJU raditi sve jer onda nećemo imati posla pa nećemo imati para ako ne radimo ali nije važno jer živimo u društvu koje ima, tako da roboti mogu graditi podzemne tunele za elektromagnetske vlakove koji rade na dobru volju jer više nećemo koristiti fosilna goriva, neobnovljive izvore energije, ili energente koji štete okolišu."
Nigdje, DOSLOVCE NIGDJE, se ne spominje KAKO točno doći do tog trenutka gdje imamo. Možeš li mi navesti ikoji konkretan cilj i mehanizam postizanja istog u ovom pokretu?
Upozorio sam prije kako se ponašaju gledatelji Zeitgeista: pogledali dokumentarac i ponašaju se kao da su popili svu ekonomsku, političku i znanstvenu pamet svijeta. Zašto ljudi uopće idu na fakultete ako sve korisno ima u tih pet sati Zeitgeista, koji je garantirani i detaljno opisan put prema boljitku?

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


ned 09 lis, 2011 12:29 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
@Boz
Osobno sam se kritički postavio prema ZTM filmovima no istodobno su me natjerali na razmišljanje, pa sam čitao knjige koje se bave tom i sličnom tematikom, gledao dokumentarce, sajtove, slušao TZM radio emisije, pričao s ekonomistima, pedagozima, psiholozima itd. Ne kažem da sam stručnjak, no smatram da sam okej informiran o tematici. Za sada u filmu nisam našao nijednu netočnu informacija. Našao sam poneku da je prenaglašena, ili da bi se trebala doraditi i sl, ali ne i krivu.

Vrijeđaš one koji su gledali što nije ni najmanje korektno od tebe, a također se bez valjanih argumenata sprdaš kao da film nisi ni pogledao (npr. da kažu da ćemo "imat love ko blata" a u filmu se priča o ukidanju novca kao takvog :joj: a čini mi se da ne kužiš ni razliku zašto je automatizacija loša u današnjem svijetu jer se gube radna mjesta, dok u RBE zaposlenost kao takva više ne igra ulogu).

Takvu razinu bih očekivao u temi o n'ečijim raspravama :mrgreen:
Da Oz čita ovu temu vjerojatno bi ti još i objasnio korisnost djeljenja posta u pasuse, a vjerojatno bi i studentice umjetnosti bile zgrožene tvojim komentarima na njih :-k

E sad, ako dokumentarac nisi pogledao, pogledaj pa da raspravljamo kak spada, a ako nisi (i ne namjeravaš), već ću ja otvoriti općenitu temu o RBE pa možemo tamo trekeljat :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 09 lis, 2011 4:14 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Zeitgeist: Moving forward
Rekao sam ti nekoliko puta da sam gledao Zove, i da su mi svi bili duhoviti, prvi i drugi najviše.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


ned 09 lis, 2011 1:16 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan