Sada je: pon 29 tra, 2024 12:52 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Auto na vodu stvarnost ili ne? 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Auto na vodu stvarnost ili ne?
Frend mi je dao link na ovo:
http://val.hr/php/index.php?option=com_ ... &Itemid=53

_________________
slika


pet 16 stu, 2007 12:19 pm
Profil ICQ Web stranica
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: pon 19 stu, 2007 9:18 pm
Postovi: 28
Lokacija: Metropolis
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
Stvarnost. :)


uto 20 stu, 2007 1:15 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
Marion Cobretti je napisao/la:
Stvarnost. :)


...objasni, nam malo... :wink:
...svoja razmišljanja oko toga... :wink:

...predstavi nam se... u početnom podforumu... :wink:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 20 stu, 2007 1:19 pm
Profil ICQ Web stranica
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: pon 19 stu, 2007 9:18 pm
Postovi: 28
Lokacija: Metropolis
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
Ukrtako, molekula vode se sastoji od vodika i kisika. Kad se razdvoje atomi i oksidiraju oslobađa se enegrija 2.5 puta veća od one moguće sa benzinom. :) Nusprodukt je vodena para. Problem naravno predstavlja ekonomično i jednostavno razdijeliti molekulu vode.

Tip koji je istraživao i tvrdio da je efektivno riješio cijepanje molekule vode je umro 1998, Stanley Meyer. Vežu se razni misteriji uz njegovu smrt. A ni ne treba bit prevelik genij da se shvati tko sve ne bi želio pojavljivanje auta na vodu.

Čitao sam nedavno da neki tip u Njemačkoj je prijavio neke patente i tvrdi da je smiješno koliko je jednostavno, ne mogu se sjetit imena.

Ne smijem se predtavit, sramežliv sam. :mrgreen:


uto 20 stu, 2007 1:42 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
Marion Cobretti je napisao/la:
A ni ne treba bit prevelik genij da se shvati tko sve ne bi želio pojavljivanje auta na vodu.

pa ocito je... ekolozi
zamisli da imamo auto na vodu... svi bi htjeli auto za kojeg ne moras placati benzin, nakuplo bi se smeca od tolikih automobila (jer "pristojno" se potrosi materijala tokom izgradnje istog), doslo bi do prometne zagusenosti i moralo bi se raditi hrpu novih cesta i unistiti usput hrpu prirode.
ekolozi su sebicna djubrad :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


uto 20 stu, 2007 2:18 pm
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
Problem je izgleda jos uvik isti ka i kod fuziong experimentalnog reaktora .. vise treba ulozit energije nego ca se dobije... a dal je tko "rijesio efikasno cijepnaje mole H2O "... more bit a more i nebit....izgleda ovo drugo.!

Nisu poznati sustavi "cijepanja" "neefikasni" vec treba energije da bi rasturio sile koje drze molekul vode na okupu a ta sila je otprilike konstanta e sad....
Posto taj problem zaokuplja kemicare [ fizika tad ni postojala] vec stoljecima .., i prije su ljudi nesto kuzili , problem se bas ni maka prakticki s mjesta ... promijenile su se metode al je utrosak energije za "razdvajanje" osta isti otprilike tj...ulaz i/ izlaz == koma ! nista vrijedno spomena !

To ne znaci da se mozda jednog suncanog dana , jeli , stvarno ne nadje prag , metoda , da se sila koja veze atome H i O u molekulu malo "oslabi" i tako dobije bar pozitivna nula .....a mozda i mali +ic ka i kod fuzione rekcije ....samo bez defekta mase vec s "defektom sile"..tak bi ispalo..da ne uvlacimo E=mc2...s tim bi opet dobili defekt mase i tak u krug...! .. :?

Za sad je jedini efikasni "auto " na vodu barka ,skela ,slep.......!. :mrgreen:

Pozdrav

H2O-bombe 11

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


uto 20 stu, 2007 2:56 pm
Profil
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: pon 19 stu, 2007 9:18 pm
Postovi: 28
Lokacija: Metropolis
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
buco je napisao/la:
Problem je izgleda jos uvik isti ka i kod fuziong experimentalnog reaktora .. vise treba ulozit energije nego ca se dobije... a dal je tko "rijesio efikasno cijepnaje mole H2O "... more bit a more i nebit....izgleda ovo drugo.!

Nisu poznati sustavi "cijepanja" "neefikasni" vec treba energije da bi rasturio sile koje drze molekul vode na okupu a ta sila je otprilike konstanta e sad....

Pa ukoliko treba uložit više energije nego što se dobije to doslovno znači da je mehanizam neefikasan.

Meyer je tvrdio da je riješio problem, i čak je predstavio auto koji radi na vodu. Uostalom, google is your friend. :P


uto 20 stu, 2007 3:34 pm
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
@MC "...Pa ukoliko treba uložit više energije nego što se dobije to doslovno znači da je mehanizam neefikasan."

hmmm.. zar ti ne zvuci poznato.... na "perpetum mobile" ..!?...i danas ljudi neki vijeruju da je on moguc......
Energija se ne stvara ni iz cega niti se more u nista pretvorit ....ako se drzis te natuknice onda ... neznam bas za to o "efikasnim cijepanjima molekula vode" jer molekulu vode drze iste sile na okupu vec milijunima godina ... dal smo mi neke prirodne zakone malo "krivo razumili" ..neznam , al po ovim sadasnjim ... to je tako..!

A internet uradke , ma jucer si gleda , ako si , Kresinu emisiju i covik ti lipo kaze ... ima svega i svacega i sad bi ja triba labaratorij za analizu svega ca pise po netu.. !?
Apriori san skeptik ...kad su tako osjetljive stvari u pitanju ......sto ne znaci da mislin da je nemoguce ..ali .. mislim da ce se tad morat mijenjat neki osnovni postulati u kemiji .....

Da mi skratimo... di si ti vidija taj auto na vodu....s "novon tehnologijom cijepanja H2O" !? ..uzivo naravno....ili neki tvoj znanac od povjerenja ..?
Pusti se ti interneta tamo je sve moguce.... :wink:

Pozdrav

Alkemicareva 1

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


uto 20 stu, 2007 4:19 pm
Profil
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: pon 19 stu, 2007 9:18 pm
Postovi: 28
Lokacija: Metropolis
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
buco je napisao/la:
@MC "...Pa ukoliko treba uložit više energije nego što se dobije to doslovno znači da je mehanizam neefikasan."

hmmm.. zar ti ne zvuci poznato.... na "perpetum mobile" ..!?...

Ne zvuči mi na perpetuum mobile.

Šta se tiče ostatka posta, nit' sam znanstvnik nit' izumitelj, nadam se jednog dana barem akademski građanin. Međutim, ovaj stav me podjeća na nešto što sam vidio u dokumentarcu o Tesli koji datira negdje par godina unazad, u dokumentarcu tip, znanstvenik, kategorički tvrdi da je prijenos veće količine (iznad par W) električne energije nemoguć, a eto onaj Hrvat, sa timom ljudi, na MIT-u napajao bežično žarulju od 60W ove godine, što je već vrlo pristojno.

Ono što želim reći je da kad se radi o ovako rubnim stvarima ne treba se previše uzdat u čvrsto ustrojene znanstvene konvencije.

Ja vjerujem da je auto na vodu stvarnost, ubrzo. :)

EDIT: Predzadnja rečenica ispala kako nisam želio da ispadne, al' sad nema smisla mijenjat.


uto 20 stu, 2007 4:55 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
Ako sam dobro procitao clanak ljudi u Australiji se vec voze na ovo:

slika

_________________
slika


uto 20 stu, 2007 11:10 pm
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
Kak smo mi Europljani, Japanci, ameri i ostali "kinezi" zaostali.......nemogu virovat ... ! :P ..u odnosu na Australce .... :shock:

@shadowm Zar ti se ne cini da se neko sali s tobom..!? . :mrgreen:
Mozda se i voze na "ono" uz pomoc 50 galona benzina u rezervoaru.....naravno benzin je onak usput ka pomocno gorivo.... :wink:

@MC "Ono što želim reći je da kad se radi o ovako rubnim stvarima ne treba se previše uzdat u čvrsto ustrojene znanstvene konvencije..."

Nedavno su me "optuzili" za herezu [umalo napisah histerezu ] prema konvencionalnoj znanosti ..sad da san "prekonvencionalan"...hmmm.. zanimljivo....!. :wink:

Pozdrav

Nerelativna 44

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


sri 21 stu, 2007 12:41 am
Profil
luda baba
luda baba
Avatar

Pridružen/a: čet 30 kol, 2007 11:53 pm
Postovi: 1471
Lokacija: Middle-Earth
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
normalno da je moguce, al isto tako normalno da se takve zdrave ideje nece ostvarivat u zivotu dokle god postoje americki i ini korporativni naftaski gadovi...

_________________
slika


sri 21 stu, 2007 1:38 am
Profil ICQ
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
@LB tocno.. u teoriji je sve moguce , na netu jos i vise .....ostaje sitnica tricava ... praksa ...! uredjaj koji stvarno radi [ H2O perpetum mobile ]... :mrgreen:

Pozdrav

Warpova 11

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


sri 21 stu, 2007 2:22 am
Profil
Njegova Debela Eminencija
Njegova Debela Eminencija
Avatar

Pridružen/a: uto 11 tra, 2006 11:35 pm
Postovi: 1131
Lokacija: Elsewhen
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
Nije vas direktno vezano za temu ali eto:

IEEE Student Branch Zagreb Vas poziva na IEEE filmsku večer uz dokumentarni film

Who Killed the Electric Car?

Projekcija filma će se održati u srijedu, 5. ožujka 2008. u 18:30 sati u dvorani D2 FER-a.

Pridružite nam se svi!

_________________
"Telling truth is just an excuse for a lack of imagination."Garak, DS9


sri 05 ožu, 2008 1:35 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Auto na vodu stvarnost ili ne?
Nazalost vec sam vidio taj dokumentarac. Toko mi je zao onih novih auta koje su sprešali na početku dokumentarca uf...

_________________
slika


sri 05 ožu, 2008 11:56 am
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan