Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:42 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
 Zeitgeist pokret - novosti i rasprave 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 Zeitgeist pokret - novosti i rasprave
"Zeitgeist (duh vremena) pokret nije politički pokret. On ne poznaje nacije, vlade, rase, religije, vjeroispovijesti ili klase. Naša razumijevanja zaključuju da su ovo pogrešne, zastarjele, podjele koje su daleko od pozitivnih faktora za pravi rast cjelokupnog ljudskog napretka i potencijala. Ovaj pokret je o svijesnosti, u zanimanju tekućim evolucionim napretkom, kako osobnim, tako i društvenim, tehnološkim i duhovnim. On prepoznaje da je ljudska vrsta na prirodnom putu prema ujedinjenju, koji proizlazi iz kolektivnog priznanja osnovnih i skoro empirijskih razumijevanja kako priroda funkcionira i kako se mi kao ljudi uklapamo u/smo dio ovog univerzalnog procesa koji zovemo život.
Cilj je da se naše svjetsko društvo podvrgne reviziji, na svim nivoima i u skladu sa znanjem današnjice, ne samo stvaranjem svijesti o društvenim i tehnološkim mogućnostima. Sam pokret nije centralizirana sinteza. Mi nismo tu da vodimo, nego da organiziramo i obrazujemo."
(Preuzeto sa Zeitgeist Hrvatska)


Važniji linkovi:
The Zeitgeist Movement (glavna stranica)
Zeitgeist pokret Hrvatska (stranice lokalnog chaptera)


ZeitNews (znanstvene novosti)
Zeitgeist Media Project & Media Festival (umjetnost, godišnji event)
Z-Day (godišnji event)
TZM Network (društvena mreža)


U ovoj temi će se postati novosti i komentari na iste kao i općenite afirmativne rasprave vezane uz Pokret Zeitheist (The Zeitgeist movement - TZM)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 19 tra, 2012 3:43 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Zeitgeist pokret - novosti i rasprave
Bio ja danas na predavanju o novcu. I stave neke novčanice na stol koje će se koristiti tokom predavanja / radionice. Predavač pita nešto u stilu "Tko želi doći i gestom ili na neki drugi način pokazati svoj odnos prema istom". Ja odmah dižem ruku, pa pitam "može govorom?", odgovori da može.

Odem do stola, uzmem jednu novčanicu u ruke, okrenem se prema publici, dignem ju u zrak i glasno konstatiram "Ljudi ovo je običan komad papira, a mi mu dopuštamo da nam kontrolira život!" (učinilo mi se da čujem neodobravanje predavača, al nije me smetalo, rekao još koju rečenicu (ne sjećam se točno što, da ne kvotam krivo) i vratio se na mjesto i dalje čekao sljedeću priliku, da kaže nešto o novcu što mi se ne čini znanstvenom činjenicom, pa da ispravim i prokomentiram mogućnost RBE bez novca).

Još jedan zabavan dan :)

Sve se teže suzdržavam od ideje da krenem i ja održavati svoja TZM-related predavanja... a dobio isti prijedlog i od drugih :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 24 svi, 2013 11:14 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan