Sada je: pet 29 ožu, 2024 1:10 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
 Iskustva na rubu smrti 

Vjerujete li u život poslije života?
Vjerujem 47%  47%  [ 8 ]
Ne vjerujem 35%  35%  [ 6 ]
Ne mogu se odlučiti 18%  18%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 17

 Iskustva na rubu smrti 
Autor/ica Poruka
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pet 01 lis, 2010 3:33 pm
Postovi: 118
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Vulkanka
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Neki imaju samo ono poslije.
Cesto razmisljam sto sa invalidnim osobama, retardiranim osobama, jalovim zenama... I jednostavno jadnim ljudima bez previse srece u zivotu.

Kako je fer da je to zaista to? Ovaj zivot ne vole bas svi....

_________________
Zivi dugo i uspjesno


uto 07 lis, 2014 3:46 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Vulcan girl je napisao/la:
Neki imaju samo ono poslije.
Cesto razmisljam sto sa invalidnim osobama, retardiranim osobama, jalovim zenama... I jednostavno jadnim ljudima bez previse srece u zivotu.

Kako je fer da je to zaista to? Ovaj zivot ne vole bas svi....
Život nije fer, jednostavno je proizvod gomile faktora na koje često ne možemo utjecati. Žalosno ali je tako. Zato bi kao vrsta trebali raditi na tome da si poboljšamo barem ono što se može, umjesto da si s ovakvim društvenim sistemom kakav imamo danas samo jedni drugima još više zagorčavamo život. :(
I pitam se da li je u takvim slučajevima bolje tješiti se s religijom, ili se suočiti sa (vjerojatnom) stvarnošću.

captain je napisao/la:
Inaće prva moja rečenica koju si citira je nešto kao da objašnjavaš da na drugim planetima nema kukaca a iako ti nikad nisi vidija kukce na drugim planetima ipak nemožeš dokazat da ih nema !!
Ha to je istina, ne može se sa sigurnošću znati. U neku ruku onda ispada da je jednako vrijedna i mogućnost da kad umreš da te "negdje drugdje" dočeka osvetoljubiv abrahamski bog, 101 djevica, druga dimenzija, viši energetski stupanj postojanja, čudovište od tjestenine ili bilo šta drugo čega se možeš sjetiti, jednako kao i pretpostavka da te "ne čeka" ništa. Jedino ostaje to da bi "za nešto" trebalo imati i dokaze, no takve dokaze se vjerojatno nikad i neće moći imati ... i tako se oko toga možemo vrtiti u krug :)

I btw, baš pročitah najnovija istraživanja "OBE"-a... baš i nema puno novosti...
http://www.iflscience.com/health-and-me ... fter-Death

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 11 lis, 2014 11:00 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Sta god iskusio gore neces se toga secati ,ali ces se u iducem zivotu toga i sam ponovo plasiti , jer je to sama sustina Terora koji vlada kosmosom. :vrazicak1:

Sto se tice iskusva posle smrti , to su najuobicajne zablude koji je stvorio tvoj mozak ,slicno snovima samo na mnogom visem nivou. Te zablude postoje kako bi se vise sfere sakrile od nizih sfera odnosno kako ne bi doslo do mesanja izmedju njih ,a samim tim do strahovitih posledica. Sto se tice boga , ovaj bogova , prvo treba definisati sta podrazumevate kada kazete rec bog , jer za nekoga bog je kamen , za drugog priroda , za treceg savrseno bice itd. Kada covek bude uspeo da definise pojam "bog" ,a ne od njega vecno pravio "ideal" i od tog istog ziveo , jer ne moze ocigledno bez njega pa bilo u njega verovao ili ne, sve tajne kosmosa bice mu otkrivene ,a to ce se desiti sutra ,ali malo sutra.

Toliko od mene. :sesir2:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 15 lis, 2014 10:17 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan