Sada je: čet 28 ožu, 2024 2:50 pm.




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 44 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Dogovori oko glasanja u finalnoj TNG anketi 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
 Dogovori oko glasanja u finalnoj TNG anketi
Finalno glasanje za odabir najbolje TNG epizode

S obzirom da uskoro završava prikazivanje TNG-a na HRT-u i da počinje DS9, razmišljao sam da nekako pokušamo doći do najbolje TNG epizode jednim konačnim glasanjem. Za tu svrhu imam tri prijedloga:

1) Odabir sedam (7) najbolje ocijenjenih epizoda iz svih sedam (7) sezona, uvrštavamo ih u zajedničku anketu. Anketa za te epizode bi bila stavljena na raspolaganje tri (3) tjedna da fanovi dobro razmisle za koju epizodu da glasaju.

2) Odabir svih epizoda sa ocjenom većom ili jednakom ≥9.0, uvrštavamo ih u zajedničku anketu. Anketa za te epizode bi bila stavljena na raspolaganje tri (3) tjedna da fanovi dobro razmisle za koju epizodu da glasaju.

3) Da sve ostavimo kako je i na temelju svih dosadašnjih rezultata proglasimo Najboljom epizodom onu koja je Najbolje ocijenjena.


Odaberite prijedlog koji vam se najviše sviđa ili predložite neki drugi. Ja osobno prijedlog broj 2) smatram najpoštenijim za sve epizode. Razlog je sljedeći:
a) Postoji veliko broj epizoda sa ocjenom većom od 9.00 i one stvarno zaslužuju da uđu u finalni krug u kojemu bi im se pružila druga prilika da ih mi kao fanovi ponovno ocijenimo.

b) Drugi razlog se odnosi na prijedlog 1), u prvom prijedlogu je predloženo da se izabere sedam (7) najbolje ocijenjenih epizoda iz svih sedam (7) sezona. Takav odabir epizoda koje bi trebale ući u finalni krug je uvelike nepošten iz razloga što bi tako epizode sa ocjenom manjom od 9.00 ušle u finalni krug.

No ovi a) i b) razlozi su samo moje skromno mišljenje.
Predložite nešto drugo ili podržite jedan od ovih prijedloga with honor.

Prijedlog koji pobijedi primjenjivati će se kao kalup za odabir najboljih epizoda svih ostalih serijala, uključujući i Enterprise. :mrgreen:

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


sub 30 kol, 2008 9:53 pm
Profil ICQ
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Finalno glasanje
Pa nalogičniji i najpošteniji (što god to značilo ) je prijedlog broj 3 !
Razlog je jednostavan , to ti je kao da poslije izbora , na kojem se zna tko je pobjedio , organiziraš izbore . #-o ](*,)

Mislim da je razlog za prijedlog boj 2 jasan . :?
Nekome se baš i ne sviđa "pobjednička epizoda" , tj nije njegov favorit .
Jeli ima neki drugi razlog ? :-k 8-[

I da da ponovimo već rečeno , mislm najiskrenije da su rezultati ankete potpuno nerealni , ispada da u TNG nema ni jedne jedine epizode koja je zaslužila ocjenu manju od 5 !
Mislm čak je izbila frka jer se netko usudio dati (5) nekoj episodi , naravno prvi sam osumljičeni bio ja kao "mrzitelj" TNGa ! :mrgreen:

Nebi bilo loše kad bi zaista izgradili kriterije za ocjenjivanje epizoda u svim serijama ST serijala .
Ovakvo glasanje i ovakvi prosjeci liče na one iz osnovnih i srednjih škola di masa prolazi s 5 (čiste petice) a 2/3 njih pojma nema o matematici , fizici ......ali imaju 5 to je bitno .

Kriteriji su katastofa , nebi bilo loše da osmislite neki realniji način ocjenjivanja kvalitete epizoda . To je prijedlog ! :wink:

Pozdrav
CNNova 911

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


ned 31 kol, 2008 12:09 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Finalno glasanje
buco je napisao/la:
Kriteriji su katastofa , nebi bilo loše da osmislite neki realniji način ocjenjivanja kvalitete epizoda . To je prijedlog ! :wink:

Pa predloži ti neki kriterij, razmotritćemo.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


ned 31 kol, 2008 12:20 am
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Finalno glasanje
Iz svake sezone se odaberu 4 najbolje ocijenjene epizode pa se na kraju one ocijenjuju ponovno :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


ned 31 kol, 2008 12:25 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Finalno glasanje
captain je napisao/la:
Iz svake sezone se odaberu 4 najbolje ocijenjene epizode pa se na kraju one ocijenjuju ponovno :mrgreen:

Zar nije 4 malo previše.??

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


ned 31 kol, 2008 12:26 am
Profil ICQ
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Finalno glasanje
Morat ćete bez mene osmišljavat principe ! :mrgreen:

Zar vama nije jasno da ovaj koji sad imate ne drži vodu , pa sama činjenica da su prosjeci epizoda poprilični govori dovoljno .

Možeš voliti neku seriju koliko već puno , ali uvijek ima i loših , uostalom sami su glasači priznali da su im neke epšizode 'koma' a onda napišu da daju ocjenu 8 ili 9 ? #-o
To tebi nije neobično ? :shock: #-o :mrgreen:

Pozdrav
Glasačkog listića 10+1

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


ned 31 kol, 2008 12:30 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Finalno glasanje
BrickTop je napisao/la:
captain je napisao/la:
Iz svake sezone se odaberu 4 najbolje ocijenjene epizode pa se na kraju one ocijenjuju ponovno :mrgreen:

Zar nije 4 malo previše.??



ne
Zato jer npr ponekad se desi da u 1 sezoni budu unification 1 i 2 a uz te epizode darmok i redemption 2

jednostavno 4 odlicne epizode , tako da je 4 okey broj

_________________
Surviving the new decade


ned 31 kol, 2008 12:32 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Finalno glasanje
buco je napisao/la:
Morat ćete bez mene osmišljavat principe ! :mrgreen:

Ne znam, ti si uvijek za neku kritiku a nikada za neki prijedlog.

buco je napisao/la:
Možeš voliti neku seriju koliko već puno , ali uvijek ima i loših , uostalom sami su glasači priznali da su im neke epšizode 'koma' a onda napišu da daju ocjenu 8 ili 9 ? #-o
To tebi nije neobično ? :shock: #-o :mrgreen:

Ne znam na koje glasaće ovdje misliš. A između ostalog, problem je u premalome broju ocjena, ne u samim ocjenama.

captain je napisao/la:
ne
Zato jer npr ponekad se desi da u 1 sezoni budu unification 1 i 2 a uz te epizode darmok i redemption 2

jednostavno 4 odlicne epizode , tako da je 4 okey broj

Ako sam dobro shvatio, ti bi da iz svake epizode izaberemo po 4 epizode, zatim tih 4*7=28 epizoda stavimo u finalni krug, otvorimo nove ankete i čekamo rezultate.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


ned 31 kol, 2008 12:40 am
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Finalno glasanje
aha :mrgreen:
Iako sad kad tako postavis i je malo komplicirano :(

_________________
Surviving the new decade


ned 31 kol, 2008 12:53 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Finalno glasanje
captain je napisao/la:
aha :mrgreen:
Iako sad kad tako postavis i je malo komplicirano :(

Uvrstio sam ga u anketu pa ćemo vidjeti kako i što dalje.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


ned 31 kol, 2008 1:00 am
Profil ICQ
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: Finalno glasanje
Prijedlog broj 2, ali jedna stvar mi nije jasna... Ti mislis ponovo za svaku epizodu otvorit anketu s ocjenama (1-10)? To mi je malo nelogicno, vjerojatno ce ponovo bit iste ili slicne ocjene (samo se nadam da Inner Light nece ponovo dobit 5)

Moj je prijedlog da npr. 10 ili 15 najbolje ocjenjenih epizoda stavis u jednu anketu i svatko ima pravo glasat za jednu ili dvije epizode (ili vise, ako ih bude puno u anketi), i onda tako dobijemo najbolju epizodu, a ne da ponovo svaka ima svoju anketu

U biti, koji god prijedlog bude odabran, mislim da je bolje da nema svaka epizoda svoju anketu s ocjenjivanjem, nego da sve budu u jednoj anketi gdje cemo jednostavno glasat za najbolju (ako si tako i ti zamislio, onda sam krivo shvatio tvoj post)

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


ned 31 kol, 2008 1:16 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Finalno glasanje
MacGyver je napisao/la:
U biti, koji god prijedlog bude odabran, mislim da je bolje da nema svaka epizoda svoju anketu s ocjenjivanjem, nego da sve budu u jednoj anketi gdje cemo jednostavno glasat za najbolju (ako si tako i ti zamislio, onda sam krivo shvatio tvoj post)

Nisam tako zamislio, no dobar ti je prijedlog.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


ned 31 kol, 2008 1:17 am
Profil ICQ
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: Finalno glasanje
To je u biti samo modifikacija prijedloga 2, sto se mene tice mogu biti i sve epizode koje imaju ocjenu vecu od 9, ako stanu u jednu anketu

A i jos jedna stvar ne valja kod prijedloga da se svaka epizoda ponovo ocjenjuje, jer netko moze namjerno davati lose ocjene nekim epizodama, kako bi im srusio prosjek, pa da njegova epizoda pobijedi

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


ned 31 kol, 2008 1:22 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Finalno glasanje
MacGyver je napisao/la:
To je u biti samo modifikacija prijedloga 2, sto se mene tice mogu biti i sve epizode koje imaju ocjenu vecu od 9, ako stanu u jednu anketu

A i jos jedna stvar ne valja kod prijedloga da se svaka epizoda ponovo ocjenjuje, jer netko moze namjerno davati lose ocjene nekim epizodama, kako bi im srusio prosjek, pa da njegova epizoda pobijedi

Dobro si to argumentirao, stoga mijenjam pravila za prvi i drugi prijedlog.

1) Odabir sedam (7) najbolje ocijenjenih epizoda iz svih sedam (7) sezona, uvrštavamo ih u zajedničku anketu. Anketa za te epizode bi bila stavljena na raspolaganje tri (3) tjedna da fanovi dobro razmisle za koju epizodu da glasaju.

2) Odabir svih epizoda sa ocjenom većom ili jednakom ≥9.0, uvrštavamo ih u zajedničku anketu. Anketa za te epizode bi bila stavljena na raspolaganje tri (3) tjedna da fanovi dobro razmisle za koju epizodu da glasaju.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


ned 31 kol, 2008 1:27 am
Profil ICQ
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: Finalno glasanje
Ja sam za prijedlog 2. Sve epke sa prosjekom 9 i više u zajedničku anketu i omogućiti glasanje za dvije epizode.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


ned 31 kol, 2008 1:54 am
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 44 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan