Sada je: pet 19 tra, 2024 12:06 am.




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
 Dogovori oko glasanja u finalnoj TNG anketi 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: Finalno glasanje
buco je napisao/la:

Ponovo @BT , @Lore , @MG ...poslušajte @Anta , čemu ponovno glasovanje
1 kad imate poobjednika
2 ovaj način izbora nema nikakve logike , morate osmisliti nešto bolje metode uzorkovanja.
Kad ste se već uhvatili oko tih anketna pitajte malo nekoga tko se ipak u to razumije , kako da si napravite anketu koja će na kraju ipak iznjedriti najpoštenije rezultate .
Ja ne razumijem zašto vas je sram da se oko toga raspitate na netu kad ste se već uhvatili toga "posla" . ? :-k 8-[

Pozdrav
Nečiste krvi 1


Nismo se mi uhvatili tog posla, nego Chaky, a mi smo ga silom prilika nasljedili od njega

Mene nije sram oko toga se raspitati, ali nemam pojma gdje bih tako nesto pitao (kako napraviti anketu koja bi bila postenija od ove i davala bolje rezultate)

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 02 ruj, 2008 1:31 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Finalno glasanje
kad smo vec kod anketa ima na SFcentru dosta toga.
i oni imaju princip glasovanja u kojem svaki korisnik odabere tri favorila i podjeli im jedan, dva odnosno tri boda.
i onda na kraju pobjeđuje ona opcija s najvise bodova.

simpatican nacin glasovanja, ijako ne vidim bas neku preveliku prednost u odnosu na ovo ocjenjivanje kakvo mi imamo ovdje.

na UFPu su primjenjivali isti nacin glasovanja kao i mi, dakle svaka epka bi dobivala glasove od 1 do 10.

sad mi trenutno ne padaju neki drugi forumi na pamet (nije da zivim od toga :mrgreen: )

u svakom slucaju ja ne zamjeram nista ovom sistemu glasovanja, a to je i glavni razlog zasto ga ne bih sad na kraju mjenjao.

ako je neka epka i dobila manje glasova, a boze moj, sta se tu moze? sve su imale dva tjedna u kojima je mogao glasati tko god je htio. tesko da je netko bio bas sprijecen doci na forum u puna dva tjedna, ako mu je glasovanje u anketi vec tolko bitno.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 02 ruj, 2008 1:43 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: Finalno glasanje
Ant je napisao/la:
u svakom slucaju ja ne zamjeram nista ovom sistemu glasovanja, a to je i glavni razlog zasto ga ne bih sad na kraju mjenjao.


Pa i nebi nista mjenjali, za DS9 bi ostao isti sustav glasanja, a ovo bi bilo samo finale TNG-a

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 02 ruj, 2008 1:55 pm
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Finalno glasanje
MG je napisao/la:
Mene nije sram oko toga se raspitati, ali nemam pojma gdje bih tako nesto pitao (kako napraviti anketu koja bi bila postenija od ove i davala bolje rezultate)


Uredu , ali pokušaj se pitati naprimjer koliko najboljih epizoda može biti u nekoj seriji ili u bilo čemu ?

Po logici stvari samo jedna !

Mogli ste primjeniti modificirano pravilo glasanja na Eurosongu , naprimjer.

Pošto je veliki broj epizpda mogli ste se , naprimjer , odlučiti za odabir najepizode po sezoni i to na način da glasač ima samo jednu deseticu , pa nek pazi kome će je dati , kojoj epizodi , broj nižih ocjena koje može koristiti može varirati , npr 2x 9 , 3 x8 ..i sl . Odradite tabelu po broju epizoda u sezoni !

I na kraju bi trebali dobiti ipak realniji rezultat .
Pobjednička se epizoda serijala može kasnije odraditi ili prosto po postignutim bodovima ili jednom dodatnom anketom , iako mislim da je ono po bodovima sasvim dovoljno dobro !

To ti je jedan prijedlog , vjerojatno ima organizacija koje se time bave i pokušaj ih pitat za metodologiju , netko će ti valjda odgovoriti .

Ovo što boardi za ST/SF koriste su uglavnom lako objašnjive stvari , vide jedan od drugog , a na nekima su isti ljudi , i buklavno C/P-aju način glasdovanja a izgleda i uvode !

Pozdrav
Fix ideje 4

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


uto 02 ruj, 2008 1:58 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Finalno glasanje
buco, ima ti princip jednu veliku manu.

nemozes tvrditi da u svim sezonama ima isti broj jednako dobrih epizoda.
kad smo vec kod TNGa, pa da ti dam primjer. ovdje su u prvoj sezoni epizode poprilicno lose (to ces vidjeti i ako pogledas prosjeke ocjena u toj u i, recimo, sestoj sezoni) tako da nije u redu ocekivati da i prva i sesta sezona daju po jednog finalista (ili kako si ti to vec zamislio, po jednu najbolju epizodu)

ako bi vec isli tim principom, onda bi svaki glasac mogao dobiti, recimo, pet desetki za podjeliti unutar cijele serije. (zatim deset cetvorki i tako dalje...)
ali tu je opet problem da TNG kao serija ima puno previse epizoda da bi takav sistem mogao normalno funkcionirati.

cijelo vrijeme spominjes eurosong, ali nikako da primjetis kako na eurosongu i dalje ima daleko manje kandidata nego sto ih mi imamo u ovoj nasoj anketi.

(btw, kud si se uhvatio bas tog eurosonga? ja bi rekao za tebe kao velikog teoreticara zavjere da ces po tom "demokratskom" izboru pljuvati ko lud. ili vjerujes u transparentnost eurosonga? :shock: :mrgreen: )

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 02 ruj, 2008 2:12 pm
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Finalno glasanje
Ant je napisao/la:
nemozes tvrditi da u svim sezonama ima isti broj jednako dobrih epizoda.

Naravno da nema ! no samo je jedan najbolja u sezoni . A i ima još nešto eto nisam spominjao ali kad se baš traži . Njaveći broj glasaće je već odgledao , vjerojatno ne jednom , seriju u kojoj glasa , i nitko ne kaže da mora upotrijebiti desetku i devetke ....
A sad to da su prve sezone loše , je vjerojatno tvoj stav ? Pretpostavljam ( iako bih se i aložio) ali mi neznamo što misli većina . Možda baš oni vole G.R-ove scenarističke uradke !? :-k 8-[

Ja ne vidim kojom logikom ti ili bilo tko unaprijed donosi zaključke u ime većine ? #-o
Ako je to tocno kako si rekao za spomenutu seriju , onda nemojte glasat bezvete za sve i gubit vrijeme , odaberite vas par "mastermindova" za što će se glasat , i stvar je riješena .
Bar jedne stvari nebi bilo nevjerojatno visokih ocjena za objektivno loše epizode za koje su sami glasači rekli da su "koma " !? To bi eliminirali , ako i utjecaje pojedinaca na ostale , jer ima samo jednu 10 i recimo 2 x 9 ..i zašto bi ih spiskao zato jer mu je neki "mastermind" tako rekao ili implicirao svojim postom !? :wink:

No to je samo okvirni prijedlog koji se da razraditi na temenju iskustva uobličiti ....

Pozdrav
Amketarska 99

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


uto 02 ruj, 2008 2:24 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: Finalno glasanje
buco je napisao/la:
Ako je to tocno kako si rekao za spomenutu seriju , onda nemojte glasat bezvete za sve i gubit vrijeme , odaberite vas par "mastermindova" za što će se glasat , i stvar je riješena .


Ovo ne kuzim... Mislis da odaberemo par epizoda koje su najbolje i za koje se smije glasati :-s :?:

Ja sam se totalno izgubio u svim ovim prijedlozima...



A ta ideja da smijemo dati jednu desetku, dvije devetke itd. ne valja zato 1) moglo bi biti varanja, 2) morali bi pricekat da prodje cijela sezona da mozemo glasati. A i ljudi koji su gledali seriju, vjerojatno se ne sjecaju koja epizoda je bila kakva (ja sam gledao DS9 prije 4 godine, i mozda bi mogao izdvojiti najbolju epizodu, ali tesko bi se sjecao koja epizoda zasluzuje 5, a koja 6 itd.)

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 02 ruj, 2008 2:33 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Finalno glasanje
BrickTop je napisao/la:

1) Odabir sedam (7) najbolje ocijenjenih epizoda iz svih sedam (7) sezona, uvrštavamo ih u zajedničku anketu. Anketa za te epizode bi bila stavljena na raspolaganje tri (3) tjedna da fanovi dobro razmisle za koju epizodu da glasaju.

2) Odabir svih epizoda sa ocjenom većom ili jednakom ≥9.0, uvrštavamo ih u zajedničku anketu. Anketa za te epizode bi bila stavljena na raspolaganje tri (3) tjedna da fanovi dobro razmisle za koju epizodu da glasaju.


...ovo mi je nešto slično veslanju...
...A i B finale...
...a kako će se odrediti pobjednik??

....moj prijedlog je taj... da se uzmu pobjednici sezona + 5 najbolje rangiranih epizoda...

...ne mogu svi u finale, netko mora i otpasti...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 02 ruj, 2008 4:24 pm
Profil ICQ Web stranica
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: Finalno glasanje
Nikako ne dolazi u obzir to "pobjednici sezona".
Jer pobjednik prve sezone ima 8,55 a peta po redu iz treće sezone ima 9.09.

Možda ne bi bilo loše kad bi se uzelo 10-15-20 (ovisi o dogovoru) najbolje rangiranih epizoda u zajedničku anketu.
Iako je taj prijedlog sličan TerNekovom. Jer ima oko 20 epizoda koje imaju ocjenu iznad 9.0.

buco je napisao/la:
A možeš mi pokazati replaz ili topic gdje to piše , tavaša rasprava ? :-k 8-[

To nije bilo u topicu.

buco je napisao/la:
Pa nisu to izbori za sabor

A ti si sam usporedio to s izborima. Evo tvoj quote.
buco je napisao/la:
Razlog je jednostavan , to ti je kao da poslije izbora , na kojem se zna tko je pobjedio , organiziraš izbore . #-o ](*,)

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


uto 02 ruj, 2008 4:27 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Finalno glasanje
Sory za poništenu anketu, malo sam Pobrkao Ternekov i prijedlog broj 2. No vidim da ste primijetili da je to jedan te isti prijedlog sa malom razlikom.

buco je napisao/la:
jkdhcvsdjhvskvjčdfvihfb dvhsdfačklvhaslfvjafv hsabcJKDACBHLSDKJBVLKFVKLJGSDFJBmfjghmfjgmghVKL

Nemam komentara.

@ ant, cijenim tvoje mišljenje, ali mislim da bi trebali imati finale iz razloga što velik broj epizoda ima ocjenu veću od 9.0, a razlike među njima su skoro pa zanemarive.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 02 ruj, 2008 8:06 pm
Profil ICQ
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: Finalno glasanje
BrickTop je napisao/la:
buco je napisao/la:
jkdhcvsdjhvskvjčdfvihfb dvhsdfačklvhaslfvjafv hsabcJKDACBHLSDKJBVLKFVKLJGSDFJBmfjghmfjgmghVKL

Nemam komentara.

:rotfl:

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


uto 02 ruj, 2008 8:50 pm
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Finalno glasanje
Neman ni ja nakon ovoga "ispada" sustava ! :mrgreen: :mrgreen:

Zamalo pa da anketa , stvarno jeli legalno završila !? :-k 8-[

Svi TNG epke su uredno izglasovane ?! Nisu jelda znači ponavlja se glasovanje ! Tako bi trebalo biti ! :mrgreen: #-o

"Darmok" izgleda ima šanse da bude No 1 epka ! :shock:
Hmmm...pitam se pitam se.....jeli to baš slučajno ...ti "neLinux serveri " ča delaju :lolsmjeh:

Pozdrav s Južnog pola !

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pet 05 ruj, 2008 11:56 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Finalno glasanje
buco je napisao/la:
"Darmok" izgleda ima šanse da bude No 1 epka ! :shock:

ma, to se tebi samo cini.
vec cu ja to sredit da bude Chain of command #2!

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 06 ruj, 2008 4:09 am
Profil ICQ Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Finalno glasanje
Nakon silnih postova, spamova i rasprava, odvažujem se na sljedeći potez.
Finalno glasanje će postojati, sastojati će se od jedne ANKETE u kojoj će biti sve epizode sa ocjenom većom od 9.00. Svaki korisnik će moći glasati za 5 epizoda, anketa će biti otvorena 30 dana tako da svi imaju dosta vremena da iznova odgledaju finalne epizode i daju objektivne glasove svojim favoritima.
Sa tom odlukom zatvaram ovu temu.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


sub 06 ruj, 2008 12:13 pm
Profil ICQ
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan