Sada je: sub 27 tra, 2024 3:26 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 2x16 - Q Who? 

Ocjena
10 52%  52%  [ 12 ]
9 17%  17%  [ 4 ]
8 17%  17%  [ 4 ]
7 4%  4%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 9%  9%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 23

 2x16 - Q Who? 
Autor/ica Poruka
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: 2x16 - Q Who?
jej napokon sam došla na svoje.borgove obožavam,jedni su mi od najfascinantnijih rasa u star treku <3.no ipak epizodi dajem 9/10.zakaj?
razlozi:slažem se da je borg kocka za prvu epizodu s borgovima prejadno izgleda,ko leteća maketa,premalo akcije kaj se tiče borgova,borgovi su bili ko drvene marije,od asimilacije ni a i q ih je prebrzo vratio iz delta kvadranta(ja bi ih još malo ostavila :lol: )no q je kao i u svakoj epizodi zakon :D.pokazao je picardu i kompaniji napokon da su previše samouvjereni.
najjače je kad je q skurio worfa:ajde zareži na mene još jednom XD
sve u svemu,odlična epizoda :)

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


čet 06 ožu, 2008 8:06 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 2x16 - Q Who?
Zanimljiva rasprava, te isticanje nelogičnosti i frustrirajućih kadrova koje nisam prije primjetio; no i bez toga epka je za deset jer ima Qa, ima Borgove, ima Picarda na koljenima, ima potjeru; i povrh svega, vrlo je važna za radnju čitavog Treka.


pon 28 ruj, 2009 8:21 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 2x16 - Q Who?
Ocjena 10. Najviše zbog toga jer se u ovoj epizodi prvi put pojavljuje Borg
.


sub 17 lis, 2009 7:59 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x16 - Q Who?
Maloprije ponovno odgledano 8)

Uistinu epska epizoda kojom počinje nešto novo u star treku a od guinanine priče i od Q-ovog predstavljanja borga se ledi krv u žilama

I zanimljivo koliko god efekti bili smisni ..ovaj borg iz TNG-a je strasniji od borg-a s kraja voyagera ..jednostavno uliva više straha u kosti od vizualno strašnih kockica koje voyager uništava ko glinene golubove

Šta više gledan epizodu to više mislin da je Q napravi uslugu federaciji jer bez Q-a se nebi mogli pripremit za napad borga i borg bi ih još više iznenadija ..baren je to logički za predpostavit ..sad iden odgledat BBW ...povukla me epizoda da pogledan i nastavak :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


sri 05 ruj, 2012 9:34 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 2x16 - Q Who?
Strašniji je da. Al je zato bolji ambijent u VOY Borgovima. Zamračeno sa creepy green light. Ovdje je presvjetlo u kocki. I premirno.


sri 05 ruj, 2012 9:44 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x16 - Q Who?
Istina 8)

No u voyageru je problem u tom šta borg jednostavno posli scorpion-a gubi "zube" ..jednostavno koliko god ambijent je vizualno strasniji ..voyagerovo unistavanje kockica bez imalo problema pa cak i ona bitka sa taktickom kockom u kojoj voyager prelagano prezivljava ..oduzima gledatelju strah od borga.. jer jednostavno se odjednom protiv borga moze i to sa jednim ne bas ratnim brodom ..kojeg su par sezona prije i primitivni kazonci dobro namlatili

Iako jedna od najvecih degradacija borg-a se zbila u TNG-u kad je lore posta vođa odbjegle borg skupine ..no ipak to i nije pravi kolektiv vec samo skup bivsih radilica

Kratkim rijecnikom borgu oduzima strahopostovanje to sta je voyager moga ucinit vise stete nego flota federacijskih brodova u dva navrata ..barem dok ent ne uđe u igru ..a opet i drugi put za unistit borg kocku je tribalo da se ENT D i cila flotila jakih brodova udruže da bi uništili kocku ..a jedan mali voyager sam prezivljava sve to bez problema :|

Cak su i ona unaprijeđenja voyagera iz buducnosti na kraju ST voyagera bila glupost ..umisto bitke ..dobijemo masakr borga i umisto najveceg neprijatelja dobijemo cilj za izivljavanje ..prelose :|

_________________
Surviving the new decade


sri 05 ruj, 2012 10:41 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: 2x16 - Q Who?
Da mi je samo znati ko je mogao ovoj epikcini da da 1 :zgrožen:

Tacno je to...u TNG-u Borg je dosta misteriozan i bukvalno je uterivao strah u kostima. Dok u VOY-i iako su brodovi postali strasniji Kata sa svojim malim brodicem uspela je da ih sve potamani u jednom jedinom potezu, sto inace ne bi mogla da uradi ni cela Zvezdana flota :inlove:
( Pa da ima 100 puta vise brodova nego sto ukupno ima nebi imala nikave sanse :naughty: )
Da ne spomijem strasne manerve Voyagera gde prosto se on izvlaci kao da je dobio sedmicu na lotou ,a u FC Kocka je prosto tamanila okolne brodove kao nista :beee:

Zakljucak

Voyager je jaci od cele Zvezdane flote :mrgreen:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pet 07 ruj, 2012 3:00 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 2x16 - Q Who?
E a možda su u Delta kvadrantu slabije građene kocke?
Ono, kao kod kuće su pa ne moraju da se bildaju.


pet 07 ruj, 2012 8:37 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: 2x16 - Q Who?
Buaaahahaha.... :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

:hail:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sub 08 ruj, 2012 1:09 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 2x16 - Q Who?
Miki je napisao/la:
E a možda su u Delta kvadrantu slabije građene kocke?
Ono, kao kod kuće su pa ne moraju da se bildaju.

U Delta kvadrantu slabije građene kocke?
Koliko znam jedino je Enterprise D u Q who običnim phaser pucnjem uspio uništiti dio oplate Borg kocke...
http://www.youtube.com/watch?v=3yAlUTxk ... re=related
U Delta kvadrantu to nitko nikad nije uspio. :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
Image


sub 08 ruj, 2012 1:41 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: 2x16 - Q Who?
Plus sto u Delti Borg ima i Takticke kocke :naughty:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sub 08 ruj, 2012 2:53 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 2x16 - Q Who?
Suikotreki je napisao/la:
Miki je napisao/la:
E a možda su u Delta kvadrantu slabije građene kocke?
Ono, kao kod kuće su pa ne moraju da se bildaju.

U Delta kvadrantu slabije građene kocke?
Koliko znam jedino je Enterprise D u Q who običnim phaser pucnjem uspio uništiti dio oplate Borg kocke...
http://www.youtube.com/watch?v=3yAlUTxk ... re=related
U Delta kvadrantu to nitko nikad nije uspio. :lolsmjeh: :lolsmjeh:



I onda u The best of both worlds Wesley kaže nešto tipa ''and our last shot barely scratched the surface''. :mrgreen:

Meh, ta scena gdje odvale pola kocke jednim pucnjem ćemo pripisati lošim efektima koje će prepraviti u remasteriranoj verziji.

Norexan je napisao/la:
Plus sto u Delti Borg ima i Takticke kocke :naughty:


Moram da se prisjetim, ali je li ta taktička kocka jedina bila ravnopravna Voyageru u smislu firepowera? Ili je Borg uzeo znanje asimiliranog Tuvoka i tako opalio po Voyageru pa je Chakotay zato morao pobjeći? U svakom slučaju čak i takva ''nabildana'' kocka je morala varati da bude au-pari sa Voyagerom. :shock:


sub 08 ruj, 2012 4:39 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 2x16 - Q Who?
Miki je napisao/la:
I onda u The best of both worlds Wesley kaže nešto tipa ''and our last shot barely scratched the surface''. :mrgreen:

Meh, ta scena gdje odvale pola kocke jednim pucnjem ćemo pripisati lošim efektima koje će prepraviti u remasteriranoj verziji.

Da ali je onda bez problema Data nakon toga uspio izvesti najgluplje uništenje Borg kocke ikad, tj. kad je cijelu Borg kocku stavio u regeneracijski mod što je teža glupost. :|

Miki je napisao/la:
Moram da se prisjetim, ali je li ta taktička kocka jedina bila ravnopravna Voyageru u smislu firepowera? Ili je Borg uzeo znanje asimiliranog Tuvoka i tako opalio po Voyageru pa je Chakotay zato morao pobjeći? U svakom slučaju čak i takva ''nabildana'' kocka je morala varati da bude au-pari sa Voyagerom. :shock:

A ja ne znam što vas toliko puno ima tak protiv Voyagera?
I stvarno pretjerujete jer Voyager stvarno nikad protiv niti jedne kocke nije imao nikakve šanse. Jedino što je uspio je izdržati u borbi par minuta i onda su bili prisiljeni povući se. Tako da stvarno ne znam odakle ti to da je Voyager razvaljivao Borgovske kocke ako izuzmemo "Endgame" kad je imao ono antiborgovsko oružje iz budućnosti. Jedino što je Voyager bez nekog većeg problema uspio uništiti je bio Borg probe kad je uspio teleportirati fotonski torpedo unutar broda. Ali svejedno taj "Borg probe" je njihov najslabiji brod i recimo takav brod nebi imao šanse protiv bilo kojeg jačeg Federacijskog broda.
http://en.memory-alpha.org/wiki/Borg_probe
A što se tiče taktičke kocke... ona se pojavljuje samo jedamput, i to u epizodi "Unimatrix Zero". Tamo se Voyager je borio protiv taktičke kocke ali je imao pomoć, i to od Borg sfere kojom su upravljali Borg radilice koje su se odvojile od Borga... tako da to opet objašnjava zašto je Voyager preživio takvu mrcinu poput taktičke kocke. ;)

_________________
Image


sub 08 ruj, 2012 6:47 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 2x16 - Q Who?
A u epki Children's Prey? Naletjela sfera, Voyager ju jednim ili dva torpeda rasprdnuo.

Oh, a Dark Frontier? Ono kad su išli po 7/9 usred Borg teritorija u faking šatlu. Ušli i izašli bez beda. :lolsmjeh:


sub 08 ruj, 2012 7:17 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 2x16 - Q Who?
Pa to nije Voyager ušao u Borgov teritorij u Dark frontieru već delta flyer koji je još bio zaštičen metafasic shieldingom (ili kako se već zove) koji su izmislili Hanseni koji je omogućavao da brod bude nevidljiv Borgovskim senzorima... tako da stvarno ne znam u čemu je problem kod te epizode. :?
A Children's Play se ne sjećam... to bi trebao ponovo pogledat tako da to neću komentirat.

_________________
Image


sub 08 ruj, 2012 7:58 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan