Sada je: ned 28 tra, 2024 11:58 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
 2x16 - Q Who? 

Ocjena
10 52%  52%  [ 12 ]
9 17%  17%  [ 4 ]
8 17%  17%  [ 4 ]
7 4%  4%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 9%  9%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 23

 2x16 - Q Who? 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 2x16 - Q Who?
"Q Who?"
"(Q Tko?)"

Sezona: 2
Epizoda: 16
Datum premijere: 8.5.1989
Prikazano na HRT-u: 03.03.2008.
slika

Scenarist: Maurice Hurley
Redatelj: Rob Bowman
Gostujući Glumci:
* John de Lancie as Q
* Lycia Naff as Sonya Gomez
* Colm Meaney as Miles O'Brien

Stardate: 42761.3 (2365)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa HRT-a)
Q se opet pojavljuje i traži da postane član Zvjezdane flote. Picard ga odbija, pa Q u bijesu baca Enterprise u Delta kvadrant 7000 svjetlosnih godina daleko. Federaciju upoznaje s moćnim novim neprijateljem: Borgom. U prvom sukobu Enterprise je oštećen, izgubljen je jedan šatl i osamnaestero je članova posade mrtvo.


Detaljnije informacije: link

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pon 03 ožu, 2008 8:23 pm
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x16 - Q Who?
10
Odlicna epizoda :thumbs2:
Ovaj put je Q napravio i nesto pametno , pokazao fedsima da su presamouvjereni i da nisu toliko jaki koliko misle da jesu
Najvise me se u ovoj epizodi dojmila guinan , prvo kada je osjetila da nesto nije uredu a nakon toga kad se susrela s Q-om i kada smo saznali da ju Q smatra nekakvom vrstom neprijatelja
Na kraju kad je pricala pricu o invaziji borga na el aurianski maticni planet je bila najbolja , stvarno nije bilo tesko zamislit
Borgovske kocke kako napadaju i ocajne el auriance koji nemaju kamo
Sam borg je u ovoj epizodi malo losiji nego inace , nije bas graficki dobro napravljen a kocka im nekako izgleda ko nekakva maketa
Ipak je bilo jako zastrasujuce cut glas kolektiva i bilo je dosta napeto kad je enterprise ostao bez stitova
Inace borgove bebe izgledaju skoro kao ljudske , ali nije mi to bitno , nego kako to da oni imaju rodliste ako se sexualno ne razmnozavaju?
Jos nesto za kraj , moram prizat da je picard djelovao dosta ustraseno i da mi nije bas bio olicenje hrabrosti :-k
(ovo je super nastavak neutral zona epizode)

_________________
Surviving the new decade


pon 03 ožu, 2008 8:43 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 17 kol, 2006 11:19 pm
Postovi: 982
Lokacija: BiH
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Post Re: 2x16 - Q Who?
Odlična epizoda. Prvo predstavljanje Borga. Ocjena 10.

_________________
slika
Live now, make now always the most precious time. Now will never come again.


pon 03 ožu, 2008 9:45 pm
Profil Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: 2x16 - Q Who?
ima malo nelogičnosti, ali nećemo sad pametovati. epizoda je dobra. :D 9

_________________
Dif-tor heh smusma!


uto 04 ožu, 2008 12:41 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x16 - Q Who?
Odličan početak epizode… Picard biva zaliven… LOL
Kad su prikazali Guinan , odmah sam znao da je nanjušila Q-a…
Picardove odluke prilikom susreta s Borgom su bile vrlo loše…
Riker je odvažan… odmah bi on u kocku…

…odlična epizoda… no radi Picarda… 9/10

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 04 ožu, 2008 12:43 am
Profil ICQ Web stranica
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: čet 27 tra, 2006 1:58 am
Postovi: 206
Lokacija: Bird of pray....(New model)
Post Re: 2x16 - Q Who?
zakaj nisu dovrsili kocku kad su mogli ?!? 8/10

_________________
..." I am constant as a northern star! "....



http://www.kmt-ts.com


uto 04 ožu, 2008 3:20 am
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: 2x16 - Q Who?
epizoda je izdrzala test vremena... borg i dalje izaziva nelagodu
takodjer, sad 20 godina kasnije Q-ovo upozorenje ima smisla (ako i guinanino cudjenje prilikom donosenja odluke da se ode na kocku) i ne ispada cisto prese*avanje

dobro je Q primjetio da je trebalo imati pameti i hrabrosti priznati kada treba pomoc (kao sto je picard savjetovao wesleya u prosloj epizodi)... mozda je nekima picard ispao slabic... no zar nije bolje ispasti slabic nego dopustiti smrt citavog broda ljudi? (to je oko 1000 ljudi zar ne?)

borg je malo cudan ... izgledom i ponasanjem... enterprise uspjeva unistiti dobar komad kocke sa par fazora i torpeda (btw. ako se ne varam, ovo je prvi put da je enterprise pucao s namjerom da napadne nekog... bar torpeda ako ne fazere)... imaju i tu djecu... ali ipak to se sve moze lako objasniti :)

i jos jedna stvar... guinan kaze da borg ne dolazi sa malo brodova ... da kad dodje onda dodje sa stilom... izgleda da zemlja ipak ima poseban status kod borga iz nekog razloga ili da su ona 2 naknadna napada ipak samo bili pokeanje

zbog objektivnih i subjektivnih razloga epizoda dobiva 10

edit:
General Chang je napisao/la:
zakaj nisu dovrsili kocku kad su mogli ?!?

pa nisu znali sto je tocno borg (kao sto mi gledatelji sad znamo)... htjeli su primjeniti staru taktiku koja ima je do sada najcesce upalila... onesposobi neprijatelja i pokusaj komunicirati s njim te pokrenuti nekakve prijateljske odnose... nisu znali koliko je Borg drugaciji...

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


uto 04 ožu, 2008 4:00 am
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x16 - Q Who?
Uhh.. odkud da pocnem...

Prvo, Borg je napravljen poprilicno drugacije nego u uostalim epizodama... sad bih mogao pisati redove i redove o tome zasto je to tako, kako su sj*bali kasniji kontinuitet i sl...

Nema one standardne "we are borg (itd)", prvi puta su tako dugo sutili a tek onda rekli da su im analizirali brod, i da nek se Fedsi predaju ako ne zele da ih kazne.... to je veliki propust / nerazmisljanje o kontinuiranosti za kasnije "uskladjenije" epizode...

I kocka izvana i radilice i unutrasnjost borg kocke izgledaju puno drugacije nego sto je pokazano u kasnijim epizodama... nije strasno, za kasnije epizode su se vise potrudili za uljepsati sve skupa, nego za tu prvu Borg epizodu.

Nije spomenua asimilacija, iako to i nije propust, jednostavno ce se to otkriti u kasnijim epizodama.
Ono sto JE cudno, je da je Q rekao da Borga ne zanima posada, samo tehnologija (mozda je lagao, isto kao sto je pokusao ocrniti Guinan)

Enterprise je s par pogodaka uspio napraviti nekoliko rupa na kocki.
Na stranu to da se Borg treba adaptirati za novu vrstu - svejedno bi trebali bolje izdrzati takav napad. Sigurno su do sada sreli jos koju rasu koja koristi phasere i torpeda...
A kasnije su se torpeda odbijala od kocke kao da je netko bacio vrecicu vode u beton... za rasliku od kasnije kad su se u borbama uspjevala raditi bar minimalna ostecenja.

Od onoga sta sam zaboravio od proslog gledanja epke:
Nisam se sjecao da je Borg imao rodilista (cijelo vrijeme sam (krivo) brijao da oni samo asimiliraju, pa sam se pitao sta bi bilo da prestanu asililirati na jedno 100 godina - izumrli bi ;)
, ne znam je li se takve ili slicne "jaslice" spominju kasnije, sve do epizode Voyagera s Borgom iz 29. st.

Saznali smo i da je Borg (ako je vjerovati Guinanici koju je Q prozvao "Imp") star tisuce i tisuce godina...
Jos je i rekla da su adaptacija velika ljudska prednost - rijec "to adapt" ce se kasnije vise koristiti u opisivanju Borga ;)
Takodjer je rekla da borg ne pregovara - ali to je nesto sto je kasnije uspjelo Janewayici (mozda samo njoj u cijeloj Borg povijesti :) )

Sto se tice Q-a i spustanja bahate posade Enterprisea na zemlju - meni se nekako cini da je Q vec od pocetka (kad je teleportirao Picarda i shuttle) htio pomoci Federaciji da se suoci s Borgom. Postao bi clan posade i davao im savjete kako se boriti. Picard je to bez razmisljanja odbio pa se Q odlucio na ekstremnije metode pomaganja.... eto vas 7k ly dalje, pa se snadjite i recite jos jednom da ne zelite moju pomoc :)

Od komicnih stvari - Q je super skurio Worfa "Daj malo zarezi na mene, da vidim da ti je jos uvijek stalo" :lolsmjeh:

Najkomicnije je bilo kad se Guinan branila od Q-a prijeteci drzeci ruke i prste, kao neki carobnjak koji se priprema ispucati fireball :lolsmjeh:

I bilo je tako slatko kad je Picard rekao Q-u: "I need you!" :biggrinlove:

...

Puno rupa (glede kontinuiranosti kasnije, nisam ih sve ni nabrojao), ali to je prvo pojavljivanje borga, i epizoda je sama po sebi vrlo dobra.
Osmica.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 04 ožu, 2008 11:53 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 2x16 - Q Who?
ajde da i ja napisem koji malo dulji post...
(vec dugo nisam :mrgreen: )

dakle, isprva sam mislio dati ocjenu 7.

onda sam isao pogledati epizodu.
i evo par zamjetki:

najprije moram reci da kad epizoda u kojoj upoznajemo po prvi put borga, najvecu prijetnju federaciji, mislim da Q tu nije imao sto traziti.
on je ok i zabavan u epkama u kojima dođe pa radi gluposti cijelo vrijeme, i premda mi jos u TNGu i nije nesto posebno drag (kasnije kroz seriju, a pogotovo u Voyageru postane puno bolji) nebi mi toliko smetao da epizoda nije trebala imati određenu dozu ozbiljnosti.
ali kad vitim Qa naprosto sve ozbiljno nekako pada u vodu.

sam pocetak epizode je bio dobar, i ona ensignica koja polije Picarda, i kad joj se LaForge kasnije upucavao, sve je to bilo simpa.
ali onda dođe Q i kidnapira Picarda. e to mi je totalno mutavo. njih obojica. Picard se tamo nesto duri, ovaj drugi samo zafrkava, i tako oni sjede u tom shuttleu sat vremena bez rijeci, ko mutavi.

ok, idemo dalje.
sad se oni kao vrate na Enterprise. i dođe Guinan i sad se posvađa sa Qom. e, to je vec bilo fora za vidjeti. steta sto kasnije nisu razvili "taj njihov odnos", fora je ideja da se neko drugo bice moze "suprotstaviti" Qu.
a onda dođu Riker i onaj blesavi Worf. i sad mi vi recite sta je on to htio postici kad je stalno onako kesio zube i rezao na Qa dok ga Picard nije izbacio iz prostorije? pa, focl, ne radi se tu o petogodisnjem djetetu, on bi kao trebao biti jedan starfleet casnik, pa da se nemoze obuzdati na kojih tri, cetiri minute?! smjesno. to mi je uvijek zao vidjeti kako su u TNGu simplificirali njegov lik. uzmes crnca, nabacis mu pol kile plastike na facu i das mu da rezi u pozadini, i to ti je Worf. mos mislit.
no dobro. sad dolazimo do dijela kad je Q pukno Enterprise u nepoznati svemir. to je bilo ok. ajde, bili su bahati, pokazati ce on njima. u skladu s njegovim likom i sposobnostima.

i sad tamo nalete na kocku. i kako je cvicek primjetio nije bilo onog standardnog pozdrava. no dobro, to meni nije ni toliko zasmetalo. mozda je ekipa do sljedece epizode promjenila kakve protokole ili nesto slicno. ili su borgovi u ovoj kocki naprosto bili malo promukli pa se nisu htjeli brukat pred nekom novom rasom.
Guinan kaze da bi moglo biti frka, oni podizu stitove. i onda se radilica teleportira u strojarnicu. i to je isto ok (ijako ponovno vidimo kako tamo nema nikoga osim Geordya sto mi je malo bezveze, al' ajde) i onda tamo dolaze Picard i ekipa. i radilica pocne cackat po kompu. i Picard kaze Worfu da nesto poduzme, a Worf posalje onoz ensigna! joj, kako sam se strgo na to! cijelo vrijeme je do tada rezao na Qa, a sad kad vidi borga onda salje ensigna na njega! :lolsmjeh:
no dobro, na kraju su te radilice otisle.

i onda se oni kao sastaju da rasprave situaciju. i Guinan je tu, ali nekuzim zasto nema pola ljudi na tom sastanku! Worfa mi se cini da nije bilo, recimo, a on je kao zaduzen za fightove i bilo bi ljepo da sazna za kakve recimo takticke slabosti ili da svoju procjenu onih osobnih stitova koje borg koristi ili ponudi objasnjenje kako su se radilice uspjele teleportirati kroz Enterpriseove stitove (sto, cini mi se, nije objasnjeno). al' ajde.

i sad ih borg kao kontaktira i objavi da ce ih sve skupa pwnati.
ok. ajde, borg voli teatralnost i sve to. ali ako ih Enterprise uspije razvaliti sa tri, cetiri fazorske zrake sta su se onda imali tako bahatiti?! mislim, skenirali su brod, znali su sta im moze, a svejedno ih idu izazivati. i onda su ostali bez (kolko ono?) 20% broda. mislim, znas ti kolko je to? da je htio Picard ih je mogao tamo na mjestu pretvoriti u prah, i ne kuzim zasto to i nije napravio kad ga je Riker obavijestio da se kocka popravlja. pa covijece, razvali ih do kraja pa cemo vidjeti tko ce se onda popravljati! ali ne, on je odlucio da bi "takticko povlacenje" bila najbolja opcija (i tko sad kaze da Picard nije kukavica :twisted: )

al' ajde, nek mu bude. ustrtario se covijek, vec je izgubio dvadesetak clanova posade. i to ga je kao jako pogodilo, samo sto ja od tog soka nisam vidio nista. ona zastavnica u strojarnici je bolje reagirala na taj gubitak nego on. a on bi kao kapetan trebao biti odgovoran za njih. ali ono, on je konstatirao kako je to steta sto su ovi otisli na vjecna lovista i to je bilo to. kasnije je te izgubljene zivote koristio u svojim raspravama s Qom. Riker je prirodnije reagirao od njega.

i, da se vratim na radnju, sad dolazimo do kraja i borgovi ce ih samljeti (nakon sto su njihova fotonska torpeda postala potpuno beskorisna. mislim, otkud sad pak to? ok je to da je borg nova rasa, da neznamo puno o njima i tako dalje, ali nije mi logicno da se samo tako mogu prilagoditi na torpeda, ko da su pucnuli prstima i to je bilo to. nema mi to smisla. ali onaj fight u warpu je bio cool 8) ) i sad tu Picard ide moliti Qa za pomoc. kao, poginulo je vec dosta ljudi i on bi sad doma. ovo mu je dosta. hm... da u pocetku epke nije bio onako mutav mozda nitko nebi ni poginuo. al' ajde.

i sad ih Q vrati domeka, i onda ide neka "the end" muzika i sve je ok. ili?
onaj razgovor s Guinan na kraju je bio super. opcenito, ona mi je bila najbolji lik u epizodi (cesto puta to bude) i kako navodi u svojim razgovorima Picarda na određene zakljucke mi je također super. no, uglavnom, na kraju doznamo kako ce biti jos dosta price oko Borga.

e, i da se osvrnem malo na sam izgled borga. oni izgledaju isto kako su izgledali tokom cijelog TNGa. tek u First Contactu su dobili cool izgled.


uglavnom, na kraju, nakon ponovno pogledane epizode (i ovog komentara) bez ikakve griznje savijesti dajem epizodi ocjenu
7

ps, za dobar prikaz first contacka sa nepoznatom neprijateljskom vrstom pogledati epizodu Andromede 1×04 "D Minus Zero".

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 04 ožu, 2008 12:35 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x16 - Q Who?
Ant je napisao/la:
uzmes crnca, nabacis mu pol kile plastike na facu i das mu da rezi u pozadini, i to ti je Worf.
Ant je napisao/la:
ili su borgovi u ovoj kocki naprosto bili malo promukli pa se nisu htjeli brukat pred nekom novom rasom
Ant je napisao/la:
cijelo vrijeme je do tada rezao na Qa, a sad kad vidi borga onda salje ensigna na njega!
:lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

. . .

Meni nije smetao Q u epizodi. Pojavio se i u prvoj, i tokom serije, i u zadnjoj epizodi, u svojem sudjenju/testiranju covjecanstva. Meni je nekako prirodno da se pojavio i u ovoj, jer je za razvoj covjecanstva bitno i kako ce se ponasati i oduprijeti neprijatelju puno jacem od njega, neprijatelju koji je tek kasnije od Janewayice naucio sta znaci rijec "diplomacija" :)

S ostalim se uglavnom slazem (i ja sam pisao o tim nelogicnstima - nula stete od torpeda i sl)

Sta je bilo u toj epizodi Andromede? Inace, uobicajeno je da se prvo pise sezona, pa onda broj epizode...

Brick, zeznuo si datum premijere (85.1989 ???) ... ostalo necu komentirati da ne mislis da te namjerno gnjavim, bolje da itko otvori anketu, nego nitko :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 04 ožu, 2008 1:42 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 2x16 - Q Who?
cvicek je napisao/la:
Brick, zeznuo si datum premijere (85.1989 ???) ... ostalo necu komentirati da ne mislis da te namjerno gnjavim, bolje da itko otvori anketu, nego nitko :)


Ispala mi točka.
Ispravljeno.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 04 ožu, 2008 1:46 pm
Profil ICQ
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post Re: 2x16 - Q Who?
guinan je bila super (ko i uvijek), ali... zašto je šutila dok je ne bi pitali nešto određeno o borgu? ja bi na njenom mjestu otišla ravno kaptanu i ispričala svaku fakin sitnicu koju znam i mogu pretpostaviti o borgu. a oni su je morali ispitivati gotovo svaki konkretni detalj: tko je taj borg? možemo li s njima pregovarati? šta hoće? jesu li jaki? kako je izgledao susret tvog naroda s njima? itditd. a ona daje odgovore na kapaljku - ma kužim da je potresena al daj malo živosti, potrebno im je da što prije saznaju što više...

q im je ekšli pomogao guranjem u duboki svemir i sređivanjem susreta s borgom... da su naletjeli na borga onako slučajno iznenađenje bi bilo veće i sigurno bi nayebali... picard bi pokušao komunicirati i pregovarati dok ih ne bi počeli asimilirati :) razmaženi q je na kraju uspio natjerati picarda da prizna da ga treba... i stvarno, svaka čast što je to priznao, tako je i bilo. uglavnom, meni je taj prvi susret bio super, dajem 10. jadni, još ni sami ne znaju s kakvim su se užasom susreli.

_________________
njanjanja


uto 04 ožu, 2008 1:58 pm
Profil
Njegova Debela Eminencija
Njegova Debela Eminencija
Avatar

Pridružen/a: uto 11 tra, 2006 11:35 pm
Postovi: 1131
Lokacija: Elsewhen
Post Re: 2x16 - Q Who?
Ant je napisao/la:

najprije moram reci da kad epizoda u kojoj upoznajemo po prvi put borga, najvecu prijetnju federaciji, mislim da Q tu nije imao sto traziti.
on je ok i zabavan u epkama u kojima dođe pa radi gluposti cijelo vrijeme, i premda mi jos u TNGu i nije nesto posebno drag (kasnije kroz seriju, a pogotovo u Voyageru postane puno bolji) nebi mi toliko smetao da epizoda nije trebala imati određenu dozu ozbiljnosti.
ali kad vitim Qa naprosto sve ozbiljno nekako pada u vodu.


WTF?! Da nije bilo Q-a ne bi se Fedsi nasli sa Borgom jos ohoho (bar ne sluzbeno). Sto se trebalo pojaviti neko "ozbiljnije" uberbice i ici za*ebavati ekipu? Mada Q ispada teatralan i sarkastican, ipak je to samo imidza radi. Da tebe pocne gnjaviti kao Pikija, ne bi ti bio uopce smijesan, a kamoli neozbiljan.

Citat:
ok, idemo dalje.
sad se oni kao vrate na Enterprise. i dođe Guinan i sad se posvađa sa Qom. e, to je vec bilo fora za vidjeti. steta sto kasnije nisu razvili "taj njihov odnos", fora je ideja da se neko drugo bice moze "suprotstaviti" Qu.
a onda dođu Riker i onaj blesavi Worf. i sad mi vi recite sta je on to htio postici kad je stalno onako kesio zube i rezao na Qa dok ga Picard nije izbacio iz prostorije? pa, focl, ne radi se tu o petogodisnjem djetetu, on bi kao trebao biti jedan starfleet casnik, pa da se nemoze obuzdati na kojih tri, cetiri minute?! smjesno. to mi je uvijek zao vidjeti kako su u TNGu simplificirali njegov lik. uzmes crnca, nabacis mu pol kile plastike na facu i das mu da rezi u pozadini, i to ti je Worf. mos mislit.


Reagirao je kao svaki Klingonac koji naleti na neprijatelja. No suzdrzavao se dosta dobro nakon Q-ovog vrijedjanja, neki drugi klingonac bi ga odmah napao na mjestu. Tako da je njegovo ponasanje ipak razumljivo, bio je ljut plus sto zna da ne moze nista Q-u, to bi druge klingonce dovodilo do ludila.

Citat:
i sad tamo nalete na kocku. i kako je cvicek primjetio nije bilo onog standardnog pozdrava. no dobro, to meni nije ni toliko zasmetalo. mozda je ekipa do sljedece epizode promjenila kakve protokole ili nesto slicno. ili su borgovi u ovoj kocki naprosto bili malo promukli pa se nisu htjeli brukat pred nekom novom rasom.


Kakav "standardni pozdrav"? Kaj je bilo jos epki s Borgom prije ove? Ne vidim zasto bi se PRVU epku s Borgom optuzivalo za nesto sto su scenaristi kasnije uveli.

Citat:
Guinan kaze da bi moglo biti frka, oni podizu stitove. i onda se radilica teleportira u strojarnicu. i to je isto ok (ijako ponovno vidimo kako tamo nema nikoga osim Geordya sto mi je malo bezveze, al' ajde)


Bilo je ekipe u drugom dijelu prostorije, (kad su Piki, Worf, i ensign Expendable prilazili Geordiju).

Citat:
i onda tamo dolaze Picard i ekipa. i radilica pocne cackat po kompu. i Picard kaze Worfu da nesto poduzme, a Worf posalje onoz ensigna! joj, kako sam se strgo na to! cijelo vrijeme je do tada rezao na Qa, a sad kad vidi borga onda salje ensigna na njega! :lolsmjeh:


Je i ja sam se stiltao. Nije Worf ni toliko glup ocito. :mrgreen:
A ionako je trebalo nadoknadit quotu nastradalih ensigna.

Citat:
i sad ih borg kao kontaktira i objavi da ce ih sve skupa pwnati.
ok. ajde, borg voli teatralnost i sve to. ali ako ih Enterprise uspije razvaliti sa tri, cetiri fazorske zrake sta su se onda imali tako bahatiti?! mislim, skenirali su brod, znali su sta im moze, a svejedno ih idu izazivati. i onda su ostali bez (kolko ono?) 20% broda. mislim, znas ti kolko je to? da je htio Picard ih je mogao tamo na mjestu pretvoriti u prah, i ne kuzim zasto to i nije napravio kad ga je Riker obavijestio da se kocka popravlja. pa covijece, razvali ih do kraja pa cemo vidjeti tko ce se onda popravljati! ali ne, on je odlucio da bi "takticko povlacenje" bila najbolja opcija (i tko sad kaze da Picard nije kukavica :twisted: )


A sto da je Borg uzvratio punom paljbom? Ako si dobro pazio, nema kocka specificnih prostorija pa ono ako ju pogode u inzinjeriju ode sve u paramparcad. Pa i u First Contactu kocka je dobijala batine pa je opet bila poprilicno operabilna. Borg je testirao njihove sposobnosti i sam im je rekao da ih Enterprise ne moze unistiti. Da je nastavio sa paljbom, Borg bi se prilagodio (kao i ona radilica u inzinjeriji nakon sto je Worf smaknuo prvu).

Citat:
al' ajde, nek mu bude. ustrtario se covijek, vec je izgubio dvadesetak clanova posade. i to ga je kao jako pogodilo, samo sto ja od tog soka nisam vidio nista. ona zastavnica u strojarnici je bolje reagirala na taj gubitak nego on. a on bi kao kapetan trebao biti odgovoran za njih. ali ono, on je konstatirao kako je to steta sto su ovi otisli na vjecna lovista i to je bilo to. kasnije je te izgubljene zivote koristio u svojim raspravama s Qom. Riker je prirodnije reagirao od njega.


Hebiga, ne stavljas placljivce za kapetane. Piki nikad nije bio neka osjacajna osoba, niti je volio pokazivati osjecaje, posebice ne na duznosti.

Citat:
i, da se vratim na radnju, sad dolazimo do kraja i borgovi ce ih samljeti (nakon sto su njihova fotonska torpeda postala potpuno beskorisna. mislim, otkud sad pak to? ok je to da je borg nova rasa, da neznamo puno o njima i tako dalje, ali nije mi logicno da se samo tako mogu prilagoditi na torpeda, ko da su pucnuli prstima i to je bilo to. nema mi to smisla.


Odlucili su podic stitove? :mrgreen:

Citat:
ali onaj fight u warpu je bio cool 8) ) i sad tu Picard ide moliti Qa za pomoc. kao, poginulo je vec dosta ljudi i on bi sad doma. ovo mu je dosta. hm... da u pocetku epke nije bio onako mutav mozda nitko nebi ni poginuo. al' ajde.


Sto, trebao je prihvatiti Q-a u Starfleet samo zato jer je nadmocnije bice? Jea raaaajt.

Uglevnom, slazem se s nekim nelogicnostima, ali ovo je pravi Borg, ne ono smetje koje je pocelo sa uvodjenjem Borg kraljice u FC-u i nadalje u Voyageru. Opasna, ali ne i direktna prijetnja sa potpuno drukcijim nacinom razmilsljanja od vecine Federacijskih rivala.
Usprkos nekim nedostacima dajem desetku, Q i prvi kontakt sa Borgom su super kombinacija.

_________________
"Telling truth is just an excuse for a lack of imagination."Garak, DS9


uto 04 ožu, 2008 2:09 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x16 - Q Who?
Netko je onu djecu spomenuo i to da borg se ipak razmnozava , a moja je teorija da su ono djeca neke asimilirane rase koja su stavljena u njihove jaslice i koja tek trebaju odrast i postat radilice , mozda ono i nije originalni borg :?

_________________
Surviving the new decade


uto 04 ožu, 2008 2:11 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 2x16 - Q Who?
cvicek je napisao/la:
Sta je bilo u toj epizodi Andromede? Inace, uobicajeno je da se prvo pise sezona, pa onda broj epizode...


da, skuzio sam sta sam napravio pa sam ispravio.
uglavnom, ekipa u Andromedi se vozika okolo i nalete u jednom sustavu na nepoznati brod koji ih napadne.
fora mi je u epizodi sto dosta realno (po nekakvom mom skromnom misljenju) dosta realno prikazuje jednu takvu takticku situaciju.
i u toj situaciji prikuoljanje podataka o neprijatelju ima prioritet, ali to se odvija kroz fightove (koji su, naravno, bolje prikazani ali ne priznam argumenta da je TNG davno rađen. i sljedeca epizoda sa Borgom je davno rađena pa ima puno bolje fightove)
epizoda ima nekakvu dinamiku, ima igru macke i misa, pomalo cak podjeca na Balance of Terror.

e, da, kad smo vec kod toga...
Balance of Terror je isto super epizoda u kojoj se uvodi novi neprijatelj, i to na gotovo savrsen nacin!
e, da. tako su trebali nekako izvesti i ovo uvođenje borga.

(hm... prvo sam se sjetio epke andromede, a tek onda epke TOSa... hm... bih li se trebao zabrinuti? :) )

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 04 ožu, 2008 2:16 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan