Sada je: sri 15 svi, 2024 8:16 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 1x26 - The Neutral Zone 

Ocjena:
10 15%  15%  [ 2 ]
9 46%  46%  [ 6 ]
8 31%  31%  [ 4 ]
7 8%  8%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 13

 1x26 - The Neutral Zone 
Autor/ica Poruka
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 1x26 - The Neutral Zone
"The Neutral Zone"
(Neutralna Zona)

Sezona: 1
Epizoda: 26
Datum premijere: 16.05.1988.
Prikazano na HRT-u: 07.02.2008.
slika

Scenaristi: Maurice Hurley, Deborah McIntyre i Mona Clee
Redatelj: James L. Conway
Gostujući Glumci:
Gracie Harrison - Claire Raymond
Peter Mark Richman - Ralph Offenhouse
Leon Rippy - L.Q. "Sonny" Clemonds
Marc Alaimo - Tebok
Anthony James - Thei

Stardate:41986.0 (2364)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra)
Pri iščekivanju Picardova povratka sa federacijske konferencije, posada Enterprisea otkriva nefunkcionalni satelit iz 20. stoljeća koji sadrži tri savršeno očuvana tijela koja su 300 godina bila kriogenički smrznuta.

Detaljnije informacije: link

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pet 08 vel, 2008 1:38 am
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
Devetka
Odlicna epizoda sa vrlo dobrim zavrsetkom 8)
Povratak romulana na scenu , uvod u epizodu Q-who , sviđa mi se nacin na koji je ova epizoda utjecala na neke buduce događaje 8)

_________________
Surviving the new decade


pet 08 vel, 2008 2:27 am
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
i ja cu dati 9
lijepi kraj sezone... uzbudljiv i zabavan

romulanci su se vratili i vratili su se sa stilom... brod im je kvrga i pol... dominira (btw. to je prvo pojavljivanje D'deridex klase u ST-u) ... i dobro je Picard zakljucio da im se zivot zakomplicirao :)

fora je bilo gledati skvadru koja nema pojma o obicajima flotinog broda... zvanje picarda bez ikakvog beda, pa malo setnje na most :mrgreen:

bas je bila fora epizoda za pogledat :)

evo jos malo trivije (volim triviju :) )
- jeste li znali da je ovo prva epizoda ST-a uopce u kojoj se spominje tocna godina ... prije toga se kroz citav TOS i filmove nikad nije spominjala godina radnje... i preko te godine koja se ovdje spominje (2364) su unazad odredjene godine ostalih dogadjaju u TNG-u i TOS-u
ne znam... ali meni je to, kad sam prvi put cuo za to, bilo prefascinantno ... sokantno, if you will :)
- jeste li primjetili jos jednu pozitivnu stvar... opet nije bilo wesleya... cim ga nema sve nekako izgleda bolje, pametnije, kvalitetnije... :mrgreen:
- znimljivost za doctor who fanove i za fanove muppeta :)
When Deanna Troi is conferring with Claire Raymond concerning her family tree during this episode, the console on Troi's desk displays a list of the six actors who had starred as the Doctor in Doctor Who at the time of the episode's production as well as television characters Mary Richards, Lou Grant, Kermit T. Frog and Miss Piggy (among others)
hehe... ako Claire za daljnjeg rodjaka ima kermit i miss piggy mora se covjek zapitati s kim je to ona bila ozenjena? :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pet 08 vel, 2008 2:41 am
Profil Web stranica
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
9! super epizoda. romulanci pršte od arogancije, sam njihov spomen izaziva masovnu napetost na enterpriseu... ovi odmrznuti iz prošlosti uspješno šokiraju i smetaju posadu, gnjave di stignu, šlataju doktoricu, dolaze na most... :mrgreen: fora je vidjeti koliko se razlikuju ljudi iz današnjice (skoro) i st ekipa :)

_________________
njanjanja


pet 08 vel, 2008 6:37 pm
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
Osmica.
Podržavam Datinu odluku o prebacivanju "mrtvaca" na Enterprise. Ako su bolesti od kojih su umrli u 20. stoljeću do 24. stoljeća postale trivijalne i izlječive, zašto im ne pomoći? Picard je naočigled bio jako preokupiran problemima s Romulancima pa je dosta bezosjećajno procijenio da ih je trebalo ostaviti na "staroj ragi" i provalio: "But they were already dead" (vjerojatno ga je i iziritiralo što ga nitko nije obavijestio ni o kapsuli, ni o smrznutim ljudima). Ako im se posveti dovoljno pažnje, prilagodit će se na život u budućnosti. Uostalom, "starci" su bili fora.
Nekima se neće svidjeti plačljiva Claire, no njeno ponašanje je sasvim normalno za nekoga tko se nakon 400-tinjak godina probudi iz mrtvih i skuži da je dotadašnji život koji poznaje nestao, a svi poznanici i obitelj davno mrtvi.
Lovaš je bio malo neurozan i nije mu bilo lako kad je skužio da više nema njegove ušteđevine i dionica, odnosno moći, po njegovom poimanju svijeta. Picard mu je briljantno objasnio kako u 24. stoljeću stoje stvari: "... A lot has changed in the last 300 years. People are no longer obsessed with the accumulation of things. We have eliminated hunger, want, the need for possessions. We've grown out of our infancy."
Sonny mi je bio smiješan, kao da je ispao iz westerna. On će se najbolje prilagoditi novom životu, samo da mu je cuge i gitare. Pukao sam od smijeha kad je zašlatao Crushericu, a ona sva zbunjena i šokirana zahvali: "much obliged".
O pojavi Romulanaca mislim sve najbolje (Marc Alaimo dobar kao commander Tebok), Picard je dobro zaključio da su im se životi upravo jako zakomplicirali. Već sam nekoliko puta spomenuo da mi je svako decloakanje warbirda predobra scena pa je sasvim logično da mi je to bio "best part of my day".
Aludiranje na buduću pojavu Borga (po identičnom "stilu" uništavanja kolonija) mi je ipak malo čudno. Kad sve povežemo (uzevši u obzir epizode Q who? i BOBW), ispada da nedvojbeno Borg stoji iza uništavanja i romulanskih i federacijskih outpostova. No kad su već došli do Neutralne zone, prije rasturačine mogli su poslati po jednu radilicu sa svake strane, koja bi pročeprkala po računalima i saznala sve što je Kolektivu bitno o obje vrste, kao i o Enterpriseu pa to ne bi bilo potrebno u "Q who", da bi tek nakon toga zaključili da se Enterprise ne može obraniti od njih. Isto tako, mogli su u Neutralnu zonu dofurati preko nekoliko kocaka (ako su već tamo složili transwarp kanal)i odande napasti obje vrste, a ne krenuti iz 7000 ly udaljenog sustava J-25 gdje je Q bacio Enterprise i gdje se odigrao prvi susret Fedsa i Borga. No, neću puno filozofirati (kao da već nisam dovoljno) jer ovakav kompliciraniji zaplet kakav je u seriji puno doprinosi dramaturgiji.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 08 vel, 2008 8:08 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone

Data je fora… njegov istraživački duh našao je preživjele u kapsuli…
…koji nisu shvaćali u kojem su vremenu i kako se trebaju ponašati…
…barem su unijeli malo humora u epizodu…

…konačno smo vidjeli i Romulance…
…brod im je genijalan…
…ali da ih se Picard toliko boji , tome se nisam nadao…
…cijelu epizodu mi je bio iritantan…
…poklonit ću sedam…

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 09 vel, 2008 1:40 am
Profil ICQ Web stranica
Njegova Debela Eminencija
Njegova Debela Eminencija
Avatar

Pridružen/a: uto 11 tra, 2006 11:35 pm
Postovi: 1131
Lokacija: Elsewhen
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
Izvrsna epizoda. Pojava Romulanaca, prepucavanje Picarda i Offenhousea, misterij unistenih stanica...sve obradjeno kako spada. Devetka.

@TerNek: sto se Borga tice, sumnjam da su profitirali unistenjem tih stanica, jer koliko se sjecam, to su sve uglavnom stare krame jos iz Kirkovog doba, ako ne i prije. Cak i da su apdejtane sumnjam da su imale ista osim senzora, a posebice sumnjam da su sadrzavale nekakve korisne podatke, poput cjelokupne Federacijske baze podataka.
Uostalom, tko kaze da je rijec o Borg kocki, mozda je jedna od manjih njihovih letjelica (skaut) koja je ionako dovoljno mocna da napravi doticnu stetu.

_________________
"Telling truth is just an excuse for a lack of imagination."Garak, DS9


sub 09 vel, 2008 3:31 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
Pa moze bit , da su poslali scout letjelicu da izvidi dali su ljudi i romulani vrijedni asimilacije . 8)

_________________
Surviving the new decade


sub 09 vel, 2008 4:32 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
mozda je borg zapravo htio samo posvadjati romulance i federaciju... da u buducnosti ima manje problema

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sub 09 vel, 2008 5:15 pm
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
Chaky je napisao/la:
mozda je borg zapravo htio samo posvadjati romulance i federaciju... da u buducnosti ima manje problema

Moguće. Primjene malo dominijske taktike tako da Fedsi i Romiji u hladnoratovskom nadmudrivanju još malo poguraju razvitak svojih naprednih tehnologija pa ih kasnije asimiliraju i "pokupe vrhnje".

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sub 09 vel, 2008 5:53 pm
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
TerNek je napisao/la:
Chaky je napisao/la:
mozda je borg zapravo htio samo posvadjati romulance i federaciju... da u buducnosti ima manje problema

Moguće. Primjene malo dominijske taktike tako da Fedsi i Romiji u hladnoratovskom nadmudrivanju još malo poguraju razvitak svojih naprednih tehnologija pa ih kasnije asimiliraju i "pokupe vrhnje".

he... nisam ja tako mislio... ali vidim da je i to dobro razmisljanje

ja sam ciljao na medjusobni rat koji bi ih oslabio

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sub 09 vel, 2008 6:10 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
Chaky je napisao/la:
mozda je borg zapravo htio samo posvadjati romulance i federaciju... da u buducnosti ima manje problema



...Borg ne razmišlja baš na taj načiin...
...on djeluje odmah i na mjestu...
...a stanice su mu baš bile na putu... bad luck...
...pobrao je radilice, uništio postaje i bye bye...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 10 vel, 2008 3:09 am
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
Mr.bobo je napisao/la:

...Borg ne razmišlja baš na taj načiin...
...on djeluje odmah i na mjestu...

borg ne taktizira?? ne bi se slozio...

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


ned 10 vel, 2008 3:13 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
Chaky je napisao/la:
Mr.bobo je napisao/la:

...Borg ne razmišlja baš na taj načiin...
...on djeluje odmah i na mjestu...

borg ne taktizira?? ne bi se slozio...


...ok, koji primjer imaš za obraniti tvrdnju ?
(osim suradnje s Janeway)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 10 vel, 2008 3:15 am
Profil ICQ Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 1x26 - The Neutral Zone
Mr.bobo je napisao/la:
...ok, koji primjer imaš za obraniti tvrdnju ?

kad prvi put pucas na njih, onda su ranjivi, taktika ima nalaže da skeniraju oružije neprijatelja i prilagode svoje štitove njenu

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


ned 10 vel, 2008 3:23 am
Profil ICQ
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan