Sada je: ned 28 tra, 2024 11:24 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
 ST knjige i igrice 
Autor/ica Poruka
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 11:26 pm
Postovi: 100
Lokacija:
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Post ST knjige i igrice
Stari timeline će se nastaviti kroz STOnline, a novi timeline će vjerojatno biti nastavljen novim filmom ili možda serijom :-s


čet 11 lip, 2009 11:56 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Rat Entovaca i TNG-ovaca
TOMKHAN je napisao/la:
Stari timeline će se nastaviti kroz STOnline, a novi timeline će vjerojatno biti nastavljen novim filmom ili možda serijom :-s

Igrice i knjige nisu kanon, no igrice u svakom slučaju nose manju težinu od knjiga. Originalni timeline se nastavlja u sjajnim romanima, pa tko nije kanonista (ja sigurno nisam) može uživat u novim avanturama Picarda, Janeway, kapetanice Ezri Dax, kapetana Rikera itd...

Novi timeline će se definitivno nastaviti dvanaestim filmom, a za seriju će mo još vidjet.


pet 12 lip, 2009 12:11 am
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Rat Entovaca i TNG-ovaca
_Oz je napisao/la:
Originalni timeline se nastavlja u sjajnim romanima, pa tko nije kanonista (ja sigurno nisam) može uživat u novim avanturama Picarda, Janeway, kapetanice Ezri Dax, kapetana Rikera itd...
Hm... možda vlasnicima franšize ne bi bila loša ideja, da ako se već stari timeline neće nastavljati kroz serije/filmove, da neke od tih knjiga "blagoslove" da su kanon, kao što se na neki način radi sa TAS-om...

Što se tiče vječnih prepucavanja - kao što su i drugi i ja već parput napisali - pljujte serije koliko hoćete (ako već morate) ali nemojte pljuvati autore postova...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 12 lip, 2009 4:58 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Rat Entovaca i TNG-ovaca
Cvicek je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Originalni timeline se nastavlja u sjajnim romanima, pa tko nije kanonista (ja sigurno nisam) može uživat u novim avanturama Picarda, Janeway, kapetanice Ezri Dax, kapetana Rikera itd...
Hm... možda vlasnicima franšize ne bi bila loša ideja, da ako se već stari timeline neće nastavljati kroz serije/filmove, da neke od tih knjiga "blagoslove" da su kanon, kao što se na neki način radi sa TAS-om...

Ne, knjige nikad neće bit kanon, prvenstveno zato što ih čita izrazito mali postotak trekerske populacije.

"Trebaju li knjige postati kanon" je vrlo česta tema na TrekBBS-u (evo jedne novije, dobar dio postera koji sudjeluju u threadu su aktualni trek pisci).

Jeri Taylor, jedna od producentica Voyagera, napisala je svojevremeno dvije knjige; "Mosaic" i "Pathways" koje su bile iznimka i smatrale se kanonom, no čim je Taylorica napustila produkcijsku ekipu, Braga i ostali su odbacili te knjige i proturječili im bez pardona.

No kako prime-timeline serija i filmova vjerojatno više neće nikad bit (što se više filmova snimi u novom vremenskom pravcu, to će više originalni timeline padat u zaborav među generalnom publikom), potpuno je svejedno da li su knjige službeno kanon ili ne.


pet 12 lip, 2009 5:16 pm
Profil Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 11:26 pm
Postovi: 100
Lokacija:
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Post Re: Rat Entovaca i TNG-ovaca
_Oz je napisao/la:
TOMKHAN je napisao/la:
Stari timeline će se nastaviti kroz STOnline, a novi timeline će vjerojatno biti nastavljen novim filmom ili možda serijom :-s

Igrice i knjige nisu kanon, no igrice u svakom slučaju nose manju težinu od knjiga. Originalni timeline se nastavlja u sjajnim romanima, pa tko nije kanonista (ja sigurno nisam) može uživat u novim avanturama Picarda, Janeway, kapetanice Ezri Dax, kapetana Rikera itd...

Novi timeline će se definitivno nastaviti dvanaestim filmom, a za seriju će mo još vidjet.


Ta igrica će sad biti glavna jer osim što je MMO i što će ju igrat milijuni igrača star trekovaca koji će željeti saznati o priči što više, tako da će se u igri lagano razvijat priča, ako čak ona ne bude i zamjena za seriju. Više nećemo gledati star trek serije, već živjeti u istima :mrgreen:


čet 18 lip, 2009 5:44 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Rat Entovaca i TNG-ovaca
TOMKHAN je napisao/la:
Ta igrica će sad biti glavna jer osim što je MMO i što će ju igrat milijuni igrača star trekovaca koji će željeti saznati o priči što više, tako da će se u igri lagano razvijat priča, ako čak ona ne bude i zamjena za seriju. Više nećemo gledati star trek serije, već živjeti u istima :mrgreen:

Igrica je za sada usklađena s romanima, no problem je što je ona ipak ratno orijentirana i prilagođena igranju. Ja nisam gejmer, i uopće me ne zanima u kojem smijeru će se odvijat Star Trek Online jednom kad krene. Za mene je nastavak prime-timelinea u knjigama, ali to je čisto subjektivna stvar. Kako kome odgovara.


čet 18 lip, 2009 6:06 pm
Profil Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 11:26 pm
Postovi: 100
Lokacija:
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Post Re: Rat Entovaca i TNG-ovaca
Istina je to što zboriš. Da nemam sad frke oko faksa, krenuo bi čitat lagano star trek knjige. I dobro si me podsjetio, imam fiziku star treka u ladici već par mjeseci, nisam ju ni otvorio :mrgreen:


čet 18 lip, 2009 8:41 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Rat Entovaca i TNG-ovaca
Ima li tih trek knjiga gdje nabaviti a da su na hrvatskom?


pet 19 lip, 2009 10:51 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Rat Entovaca i TNG-ovaca
PrincMatias je napisao/la:
Ima li tih trek knjiga gdje nabaviti a da su na hrvatskom?

Nope, nisu prevedene.


pet 19 lip, 2009 10:52 pm
Profil Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Rat Entovaca i TNG-ovaca
Šteta jer neda mi se ovako davati pare za nešto što je na engleskom premda odlično razumijem engleski......kad kupujem nek bude na hrv. ....


pet 19 lip, 2009 10:56 pm
Profil
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Rat Entovaca i TNG-ovaca
Knjige na engleskom su jeftinije od onih na hrvatskom. :zubo:

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


čet 25 lip, 2009 3:18 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan