Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:44 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Da li su igre dobre za nas? 
Autor/ica Poruka
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
4 od 1 je napisao/la:
Kako je to moralisticko isfuravanje ,bas je i danas bio prilog na tv-u tome kako djecu uce nasilju .

Ja neznam ljudi ocito nemaju pametnijeg posla nego da se bave glupostima !


Ma to su sve gluposti što oni pričaju da su igrice loše za djecu :thumbs3:
Očito je da oni traže nevažne povode za nekakvu raspravu. A većina takvih uopće nije istinita [-X To je samo kako bi mogli odvratiti ljude od stvarnih problema u svijetu te današnjeg lošeg i skupog života :roll: :roll: :thumbs3: :thumbs3:


Shadowmaster je napisao/la:
T'Rapavi je napisao/la:
Ja malog nećaka navlačim od malih nogu na GTA IV... :lolsmjeh:

Još buš dobil malog crnca na biciklu ak tak nastaviš... :p


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 02 tra, 2009 12:39 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
Sovereign ma gledaj ja gledam to novinarstvo danas ,ocigledno je ovo politicari se nesmiju dirat jel uz njih stoje gospodarstevnici koji se nesmiju dirat ,mafija takoder !

Onda sve drugo je problem sad su problem ,cigare ,alkohol ,igrice
navijaci su najveci neprijatelji drzave !

I takve minorne stvari ,recimo danas gledam novine prva vijest navijaci ,druga kako netko ukro 300-400 kg zeljeza ja ](*,) lupat po glavi gledam i nevjerujem .
A to bi mene trebalo zanimat mene koji 3 godine bezuspjesno trazim posao ,moju staru koja ima 6000 kn duga i mora dizat kredit da bi isplatila banku :roll:

Kakva drzva takvi mediji ,samo se bave glupostima a pravi problemi su u drugom planu .

_________________
Image


čet 02 tra, 2009 4:02 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
4 od 1 je napisao/la:
Sovereign ma gledaj ja gledam to novinarstvo danas ,ocigledno je ovo politicari se nesmiju dirat jel uz njih stoje gospodarstevnici koji se nesmiju dirat ,mafija takoder !

Onda sve drugo je problem sad su problem ,cigare ,alkohol ,igrice
navijaci su najveci neprijatelji drzave !

I takve minorne stvari ,recimo danas gledam novine prva vijest navijaci ,druga kako netko ukro 300-400 kg zeljeza ja ](*,) lupat po glavi gledam i nevjerujem .
A to bi mene trebalo zanimat mene koji 3 godine bezuspjesno trazim posao ,moju staru koja ima 6000 kn duga i mora dizat kredit da bi isplatila banku :roll:

Kakva drzva takvi mediji ,samo se bave glupostima a pravi problemi su u drugom planu .


Istina, i ja također dugo tražim posao, a pošto nam je željeznica u banani za mene posla nema ](*,) :thumbs3:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 02 tra, 2009 4:15 pm
Profil YIM Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
i tako vas dvojica odošte u offtopic

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


čet 02 tra, 2009 4:19 pm
Profil ICQ
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
što se tiče nasilja...neka onda zabrane RPG i sve igre gdje se puca iz oružja maloljetnicima i problem rješen, a dopuste samo igranje avantura, simulacija i logičkih igrica i sl.

kad sam bila klinka igrala sam prehistorik i to ne znači da danas lupam životinje toljagama. čak im i pomažem. isto sam tako igrala i blade runner, i doom, i red alert, i sod, i duke nukem, i diabla, total annihilation, age of empires, sim city, wormse, heroese, wow (ne onaj online, onaj prastari :D ) i još hrpu drugih igrica i onda sam jednostavno prestala pri kraju 4. razreda srednje, a cijelo djetinjstvo i pubertet sam provela igrajući se na igrice, odrasla s njima. i to na još onim primitivnim konzolama sa kraja 70 gdje dvije crtice igraju tenis, pa komodorca i atarija, 386 i DOS-a i igrica na disketama, pa do nekih boljih i moćnijih kompova danas. možda upravo zato što sam prošla jedan po jedan razvojni niz kompova i generacija igrica, kao i hrpa nas, nismo nasilni.

a i ne možemo suditi prema Amerima koliko igrice potiču nasilje. evo, npr. odmah uz SAD je Kanada - zemlja u kojoj je puno manje nasilja, a imaju puno više oružja, a čak ni ne ključaju kuće i stanove i nema toliko provala koliko ima u SAD-u. sigurno ste gledali Bowling for Columbine, a ako niste...pogledajte jer se upravo tamo o tome i govori.

Ameri su bili nasilni otkad su se naselili na taj kontinent - smaknuli su cijele populacije Indijanaca, onda ropstvo, pa Divlji Zapad i revolveraši i tako dalje kroz povijest.

u to vrijeme nisu postojale igrice, koje je onda opravdanje što su onda bili agresivni?

_________________
Dif-tor heh smusma!


pet 03 tra, 2009 11:12 am
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
modesty blaise je napisao/la:
što se tiče nasilja...neka onda zabrane RPG i sve igre gdje se puca iz oružja maloljetnicima i problem rješen, a dopuste samo igranje avantura, simulacija i logičkih igrica i sl.

kad sam bila klinka igrala sam prehistorik i to ne znači da danas lupam životinje toljagama. čak im i pomažem. isto sam tako igrala i blade runner, i doom, i red alert, i sod, i duke nukem, i diabla, total annihilation, age of empires, sim city, wormse, heroese, wow (ne onaj online, onaj prastari :D ) i još hrpu drugih igrica i onda sam jednostavno prestala pri kraju 4. razreda srednje, a cijelo djetinjstvo i pubertet sam provela igrajući se na igrice, odrasla s njima. i to na još onim primitivnim konzolama sa kraja 70 gdje dvije crtice igraju tenis, pa komodorca i atarija, 386 i DOS-a i igrica na disketama, pa do nekih boljih i moćnijih kompova danas. možda upravo zato što sam prošla jedan po jedan razvojni niz kompova i generacija igrica, kao i hrpa nas, nismo nasilni.

a i ne možemo suditi prema Amerima koliko igrice potiču nasilje. evo, npr. odmah uz SAD je Kanada - zemlja u kojoj je puno manje nasilja, a imaju puno više oružja, a čak ni ne ključaju kuće i stanove i nema toliko provala koliko ima u SAD-u. sigurno ste gledali Bowling for Columbine, a ako niste...pogledajte jer se upravo tamo o tome i govori.

Ameri su bili nasilni otkad su se naselili na taj kontinent - smaknuli su cijele populacije Indijanaca, onda ropstvo, pa Divlji Zapad i revolveraši i tako dalje kroz povijest.

u to vrijeme nisu postojale igrice, koje je onda opravdanje što su onda bili agresivni?

Bravo! Upravo to. Njihova kultura... njihov mentalitet potiće nasilje... nasilje je dio njihove "kulure", a igrice su samo opravdanje za njihovo nasilje...
Tako da me to ljuti... što oni svoje nedostatke i mane svaljuju na igrice...
A igrice imaju puno pozitivnih stvari koje su mnogo ljudi naveli do sad...
pogotovo japanske.

_________________
Image


pet 03 tra, 2009 11:43 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
Nazalost nemrem nac jedan zanimljiv video, no ni japanci bas i nisu nevini, znaju zapakirat sex u igrice za maloljetne. Sa tom temom se vec pozabavio i Southpark, paraodirajući Disney kanal i Jonas Brotherse, ako netko nije vidio neka pogleda. Tako da i njihova kultura nije bas 100% clean ako se vec gleda sto je dobro za djecu ili za odrasle.



No ako moram okrnut glavu i na drugu stranu ni mi nismo nesto bolji, nase igrice za djecu su odvratne, mislim daj pogledajte onu glupost kaj se nudi djeci u školi: "sunčica među slovima" katastrofa. Animacija je totalno debilna, normalno je da klinci kad vide to odma odu za nekim pokemonima i ostalim japanskim glupostima jer su puno bolje dizajnirane od naših domaćih sranja koje nudimo na tržištu iskreno ja bi se sramio tog proizvoda, mislim dižemo Šegrta Hlapića na tron po nekim sokovima u SC-u, torbicama, tanjurićima, kaj već i onda tim ljudima nedamo posao da animiraju nekaj kvalitetno za djecu vec stalno jedno te isto guramo van, zapitaje se koliko je proslo vremena od kad ste stvarno pogledali kvalitetni hr crtić poput čudešne šume, dr. Baltazara i sl. Kaj mislite da ti ljudi koji su to radili sada rade kvalitetne crtiće i igre za djecu, pa di bi nam bio kraj, današnje igre bi trebale bit bazirane na tom dizajnu a ne neki usrani wanabe 3d, sa sterilnom okolinom riga mi se na to.

Danas se ljudi konacno vracaju na crtani dizajn, pravi primjer je Price of Persia iz 2008 i World of Goo iz 2009 igra nije bas nesto ali pokupili su sve nagrade za dizajn, kaj mislite da mi napravimo dr. Blatazara the game, pa dobili bi miljune...:


_________________
slika


sub 04 tra, 2009 1:26 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
Ovaj video S.Parka sto si stavio to je taj 1.amadman sto sam sam prico ?
Tako sta da napravis u Evropi cenzurirali bi te !

_________________
Image


sub 04 tra, 2009 3:13 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
4 od 1 je napisao/la:
Ovaj video S.Parka sto si stavio to je taj 1.amadman sto sam sam prico ?
Tako sta da napravis u Evropi cenzurirali bi te !

Mislis da netko sa Zlikavcima napravi nesto slicno, sto je vec probano da cenzurirali bi to. Ali naveo sam neke tipa nevine japanske igrice, naravno napominjem da je steta sto nemam video da pokazem u kojima se klince navodi na sex zapakiran unutar same igre, tipa glavni lik mora insertirati valjkasti kristal u khm ženskog robota, zna se vec gdje, i dialog ide dalje da zenski robot kaze zagrli me dok to radis. Ili "..no one has ever done that to me before..." "i feal so happy now"... mislim jel to "zdravo" za klince???

_________________
slika


sub 04 tra, 2009 3:39 pm
Profil ICQ Web stranica
Cadet 1st year
Cadet 1st year
Avatar

Pridružen/a: sub 18 tra, 2009 7:08 pm
Postovi: 13
Lokacija: zagreb
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
hmm nisu krive niti igre niti djeca, krivi su roditelji koji to dopustaju.

Npr. Ja :mrgreen: igram Cod2 ( 2 svj. rat )
Guild wars i uzivam ....

ponekad igram i menadjerske igre ili recimo strategije itd...
ali ja igram jer me opusta,dok mnogo ljudi pusta djecu za komp,ps,nitendo ili nesto trece samo da dobije malo mira u kuci.

Btw. onaj WoW ovisnik si je sam kriv,da ima karakter odavno bi prestao igrat to ^^.


pon 20 tra, 2009 2:08 am
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
Pa naravno da su igrice dobre za nas ali nije sve za sve ....Pogotovo za nabrijane klince ....


sub 11 srp, 2009 11:48 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
modesty blaise je napisao/la:
čak su uspjeli položiti one međunarodne certifikate. prije toga su imali osnovno znanje iz engleskog.


Samo da se prvo na ovo osvrnem, ti "međunarodni certifikati" su kita, da oprostiš. Sjećam se daaavno na prvoj godini faksa da par ljudi nije moralo polagati prijemni jer su imali položene te certifikate. Ispalo je kasnije da ti ljudi naspram nas ostalih nisu imali pojma engleski. Needless to say, profesori su ostali šokirani. :lolsmjeh:

A što se tiče nasilja u igrama, svaka medalja ima dvije strane. Zato i postoje raznorazni dokumentarci koji tobože šokantno dokazuju nešto o čem se nije smjelo govoriti i sl., a onda se pojavi film koji opet tobože dokazuje suprotno. Sve je to manipulacija i uzimanje u obzir samo onih aspekata neke pojave koji idu u prilog tvojoj tezi.


ned 31 sij, 2010 7:48 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 25 kol, 2009 8:47 pm
Postovi: 919
Lokacija: oh no I frakked it up again...
Spol: Ženski
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
eh sad bi se moglo diskutirati od nemila do nedraga :mrgreen:
Gle nasilnih igrica bude i biti će sad sve ovisi o roditeljima koje će igrice dopustiti svojem klincu ili klincezi...
Neke igrice su fakat dobre i opuštajuće... e sad tko voli neka izvoli...
ja sam više za puzzle igrice i tak nesto, dok one nabrijane pucačine nekako me na privlače :zubo:

_________________
slika :zaljubljen: :zaljubljen:
Cal Lightman: Nobody can tell the whole truth, it's subjective, and passes through our own filters.
Judge Quinn: How about you promise to be honest to the best of your ability?
Cal Lightman: Now you're talking!


uto 16 vel, 2010 8:12 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade

Pridružen/a: ned 11 tra, 2010 11:05 pm
Postovi: 124
Lokacija: Far far away from administrators of this forum
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
logičke strategije. pogotovo star trek npr. armada 2, legacy...

to su igre za djecu. razvijaju logiku i moć prosuđivanja, a ne one debilne što bi i genija otupile. da ih je einstain igrao nebi bilo opće teorije o relativnosti.
a opet ne neke pucačke s hrpetinom krvi koje istini za volju potiču nasilje.

ja osobno igram svakakve strategije, a imam 22


uto 13 tra, 2010 11:58 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Da li su igre dobre za nas?
Prvo, zašto je ovaj topic u ST podforumu, kada je pitanje opčenito o igrama, ne radi se samo o ST igrama. Mislim da bi Zoff bio pogodniji za to...

A glede igara i koliko su dobre za nas. Pa dobre su ako se igra umjereno, zašto se ne zabaviti ako čovjek ima vremena, volje i sviđa mu se to. Ne valja pretjerivati ni u čemu, pa tako ni u igrama. Da ne bi dobili one ekstremne slučajeve (WoW i sl.).

Glede nasilja u igrama i koliko ono utječe naljude/djecu... pa koliko nasilja ima na TV-u, na serijama, u filmovima? Pa nitko se ne buni i ne tuži hollywoodske studije i sl. Malo su ljudi previše zabrijali... :zubo:

302

_________________
slika


čet 15 tra, 2010 11:16 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan