Sada je: pet 29 ožu, 2024 10:58 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 ST knjige 
Autor/ica Poruka
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post ST knjige
pa da vas cujem, sto ste od treka citali i kako vam se svidjelo?
(nemislim na fiziku treka, enciklopediju ili Technical Manuale)

pa da ja pocnem. procitao sam The Lives of Dax i The Laertian Gamble i trenutno citam The Rise and Fall of Khan Noonien Singh
nazalost nemam ni priblizno onoliko vremena koliko bih htio tako da je tih tri knjige vise manje sve sto sam procitao od treka odkad mi je palo napamet uopce citat trek.
imam kod sebe jos dvije knjige koje također imam u planu procitati, a onda krecem u daljnju ofenzivu (svi prijedlozi su vise nego dobrodosli)

a sad par stvari o gorespomenutim naslovima:

The Lives of Dax. najbolja trek knjiga od ovih koje sam procitao, sastoji se od vise manjih prica razlicitih autora, ali visoke kvalitete. knjiga u biti opisuje zivot Dax simbionta kroz kratke epizode iz svakog od njegovih prijasnjih zivota, a sve skupa je uokvireno u pricu koju nam donosi Ezri. knjiga je zanimljiva i moze se naci ponesto za svakog (jer svaki od djelova pisan je kao zasebna cjelina, sa svojim zanrom i likovima, svojim ugođajem i stilom). sve price su na visokom nivou kvalitete, a tema je nepogresiva (pa govorimo o Dax!) dakle, toplo preporucujem, svakako pogledati, thumbs up!

Laertian Gamble je, s druge strane, daleko losija knjiga (u svakom pogledu). radnja se vrti oko pomalo djetinjaste ideje o curi koja se kocka na DS9u i ima 100% ucinka (nemoze izgubiti). i onga Quark ima sto muka jer mu potrosi cijelu blagajnu, a onda se ispostavi da se igra mora nastaviti te Quark pocije ulagati djelove DS9a na sto Sisko pristaje pod prisilom jednog super jakog dojnog broda koji stigne do postaje kako bi osigurao to kockanje jer, kako se ispostavi, ono je povezano sa cijelom jednom rasom cija buducnost ovisi o pobjednickom nizu u tom kartanju. sto se tice samog pisanja ono je poprilicno neuvjerljivo, pogotovo sto se tice likova (koji jedva slice svojim imenjacima iz serije). ukupna ocjena: nepitajte.

i zadnja knjiga, The Rise and Fall of Khan Noonien Singh, prvi dio.
dosta zanimljiva knjiga koja u biti opisuje događaje koji se zbivaju u sadasnjosti (zapravo cak i nedavnoj proslosi) a opisuju Khanovo podrijetlo i djetinjstvo. glavni protagonist knjige je Gary Seven, koji se pojavljuje u jednoj epki TOSa. sve u svemu knjigu bih karakterizirao prvenstveno kao spijunski roman sa ponesto primjesa treka (i par poglavlja sa Kirkom koji u biti cita povjesne podatke iz kojih mi doznajemo glavnu radnju). pozitivna stvar je sto se vecina događaja podudara sa stvarnim događajima, samo sa drugacijom pozadinom. sam nacin pisanja je dosta dobar i uglavnom mi se svidio, pa ipak ima nekoliko stvari koje bi mi zasmetale kad bih naletio na njih (recimo situacije u kojima bi Gray Seven navodio primjere iz treka (jedan kanonski pa onda jedan do dva "izmisljena") a sa iskljucivim ciljem da se radnja poveze sa trekom ili da se citatelja podsjeti da je pred njim trek roman, sto je po meni podpuno nepotrebno, cak i suvisno) ukupna ocjena: nelosa, konzumiranje se toplo preporucuje.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 27 ožu, 2007 11:08 pm
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
ja sam prije bio citao ponesto ST knjiga kaj sam pokupio iz kluba... iz razocarao sam se u svima njima... izgleda da me Sirius razmazio :)

ali eto nakon dugo dugo vremena poceo sam citati "Federation" i svidja mi se... ima puno malih trek detalja i stvarno se vidi da je knjiga pisana od ST fanova za ST fanove

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 28 ožu, 2007 1:04 am
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
morati cu i ja tu Federation prouciti :)
e, da, kakva je situacija sa prijevodima trek knjiga na hrvatski? koliko toga ima (ako uopce ima) i tko to izdaje, i kakva je kvaliteta prijevoda?
nije meni inace problem citat na engleskom (cak mi i pomaze, nikad mi engleski nije bolje isao) ali mislim da bi bilo ljepo da takvih stvari ima i za naci na hrvatskom.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 28 ožu, 2007 3:28 pm
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
ja znam za prijevode na srpski (srpsko-hrvatski)... "klingonski gambit" i "spok mora da umre"... i to je sve sto ja znam

pricalo se o prijevodu Federacije na Hrvatski ali cini se (jer dugo se to uopce nigdje ne spominje) da je to propalo

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 28 ožu, 2007 5:12 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
evo bas sad citam A Time for War, A Time for Peace i moram reci da mi se sviđa.
malo politike u svijetu Treka, tema po mom misljenju nedovoljno iskoriste na samim serijama, a meni zanimljiva. pa sad uzivam. jedini mi je bad sto je knjiga zapravo posljednja u Time to... seriji, a prijasnje knjige nisam citao, pa onda nezna u detalje događaje koje se spominje.
ali to me samo potaknulo da odlucim procitati cijelu seriju.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 09 tra, 2007 9:24 pm
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
Nakon sto je Romulanka napravila nekaj loseg po Romulansko Carstvo ali korisno za Picarda:

"Your assistance is most appreciated," Picard replied. "And when the time comes, I shall personally see to it that you receive the honor that is due you"
Tarl looked as if she hadn't understood a single word. "When what time comes?"
"When the Federation enjoys the same relationship with the Romulan Empire as it does today with the Klingon Empire"
Tarl reacted with amazement. "You actually believe that will come to pass?"
"Of course," Picard said. "It is inevitable."
Tarl stepped closer to Picard, making him look up at her. "The Federation will never conquer my people."
Very calmly, Picard replied, "The Federation does not conquer, Commander. It invites. There is a considerable difference. And someday, when your rulers are convinced that the Federation's ideals are their own, shared by thousands of worlds and cultures, they will ask to join and the invitation will be extended to them as it has been extended to so many others for more than two hundred years"
Tarl stared down at Picard for long moments. Then she said, "You humans truly are the most arrogant life-form the galaxy has seen."
"Humans are not the only species in the Federation, Commander."

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 11 tra, 2007 12:11 am
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
ok, ovo je bilo creepy
zvucalo je kao nekakav opis Borga, a ne Federaicje (cini mi se da je jednom prilikom Eddington dao tako neku usporedbu)
iz cega je taj isjecak?

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 11 tra, 2007 2:36 am
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
:)
Federation

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 11 tra, 2007 3:36 am
Profil Web stranica
Lieutenant
Lieutenant
Avatar

Pridružen/a: sri 17 sij, 2007 9:50 pm
Postovi: 173
Post 
moram si nabavt tu knjigu.


sri 11 tra, 2007 11:46 am
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
knjiga je fakat sve i svasta dirnula
ima klingonce, romulance, ferengije, vulkance, razdoblje prije 3. svjetskog rata, cochranea, ludog diktatora, pametnog postarijeg engleskog gospodina sa posebnim stapom :), Kirka i ekipu, picarda i ekipu, Sareka, arheologiju, poznate trek lokacije... i sve to lijepo ukljucenu u kanon (kanon onog vremena kad je knjiga napisana... tj. nema nista iz First Contacta... o posjetu Enterprisea E i prvi warp let se desio prije 3. svjetskog rata... itd.)... stovise... jos ti detaljnije povezuje neke druge stvari iz kanona :)

a tek sam na pola knjige :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 11 tra, 2007 5:19 pm
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post 
Sreca sta san presta citat knjige.. "lupetanja" nekog ljubitelja DS9 ono @Ant-ovo a ovo tvoje @Chaky...!? sta je to...!? "propala" dizertacija... buduceg doktora sociologije....ili !? :P

Ajd dobro 'ko nemate pametnijeg posla.. oprostit cu van.. :D

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


sri 11 tra, 2007 6:42 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
a cuj... neki trose vrijeme govoreci drugima kako njihova misljenja ne valjaju a neki citajuci knjige :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 11 tra, 2007 11:52 pm
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post 
Aaa...znaci otud tebi takva razmisljanja...hmmmm :P iz tih knjiga.. :D

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


čet 12 tra, 2007 12:07 am
Profil
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: uto 22 kol, 2006 10:26 pm
Postovi: 363
Lokacija: ROMULUS. ROMULAN STAR EMPIRE
Post 
jeste nabavili star trek enciklopediju ili fizika zvjezdanih staza???

_________________
http://nosgoth.dogoo.us/index.htm forum koji je samo za ljubitečje fantastike,ljubitelje magije i metala..... i koji su visoko tolerantni na druge religije...


ned 29 tra, 2007 10:44 am
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Scimitar je napisao/la:
jeste nabavili star trek enciklopediju ili fizika zvjezdanih staza???

U zadnjih nekoliko mjeseci sam ih nabavio, a prije 2 tjedna sam nabavio i ST star charts.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


ned 29 tra, 2007 1:59 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan