Sada je: čet 18 tra, 2024 4:12 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
 SEZONA 2 EPIZODA 5 - Saints of Imperfection 

Ocijeni epizodu
1 67%  67%  [ 2 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
8 33%  33%  [ 1 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
10 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 3

 SEZONA 2 EPIZODA 5 - Saints of Imperfection 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post SEZONA 2 EPIZODA 5 - Saints of Imperfection
slika
Burnham i posada kreću se opasnim vanzemaljskim krajolikom u trci s vremenom kako bi spasili Tillyin život, ali Stamets uopće nije spreman za ono što u tom procesu pronađu. Odjeljak 31 dodijeljen je za pomoć u pronalaženju Spocka, na veliko uznemirenje Pikea.


Monolozi Burnham na početku i na kraju su ok ali predugo traju.
Za to vrijeme se radnja može biti fokusirana na likove.
Prati se Spockov šatl, Discovery ga presretne i onesposobi no nisu očekivali da će unutra pronaći Philippu Georgiou! Burnhman zapravo znja njezin pravi identitet da je ona iz paralelnog svemira.

Tilly je transformirana u micelijsku mrežu. Odluče da se Discovery nađe između skoka te uroni u micelijsku mrežu. Staments i Burnham odlaze na drugu stranu gdje May moli Tilly za pomoć jer je cijela njezina vrsta ugrožena.


Odjel 31 pomaže Discovery-u u zadatku i Ash je na brodu. Njegovo ponašanje se ne sviđa Pike-u.
slika

Na kraju u micelijskoj mreži nađu Dr. Culber-a! Te ga uspiju spasiti.
slika
Možda sam očekivao bolje riješenje tko je krivac za propadanje micelijske mreže i kako to bude riješeno.

Ocijena:8/10

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 12 sij, 2021 6:01 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: SEZONA 2 EPIZODA 5 - Saints of Imperfection
c/p mog komentara koji sam napisao ubrzo nakon gledanja te epizode:

Za početak 2 stvari za seriju općenito:

- Dvojim da li bi se serija trebala zvati Michael Burnham Show, ili Star Trek Michael Burnham. Bilo je komentara da je pretjerano da samo Picard dobije svoj novi show, a ne ansambl TNG ere (uključujući DS9 i Voy), a eto, MB je dobila svoj show i prije nego se iskazala u nekoj prijašnjoj seriji.

- S31 su iz tajne poluilegalne organizacije pretvoreni u običnu podsekciju Starfleet Inteligencea.
Tokom godina se po forumima i grupama dosta ljudi bunilo da su Borga od mistično-opakog entiteta polako razvodnili u Voyageru. No to je ipak bilo logično nadograđivanje, za razliku od ovog degradiranja i temeljnih promjena u tome što je S31 i na koji način funkcionira. A što se istog tiče, kako se i njihov brod stvorio u šumi. Ima svoj pogon na gljive, ili se zakačio na Dis prije skoka bez da bude otkriven?! A imaju i cloaking device koji je kakti prvi put „posuđen“ od Romulanaca u TOSu i nije korišten sve do Pegasus incidenta.

Čudesna Šuma
- Umjesto da, kako smo se nadali, iz serije izbace glive, oni u ovoj epizodi kao da su seriju odlučili predozirati istom da nabrzinu „potroše zalihe“ :D
Čak i ako u sljedećoj više neće spominjati, više im ne vjerujem da će sasvim odbaciti, a i ovako su ju s time do sada previše zagadili i počeli pretvarati u fantasy.

- U prvoj sezoni su miceljsku mrežu definirali da je razgranata po cijelom svemiru, i svim ostalim multiverseima. Praktički beskonačna.
Sad se se svodi na šumicu gdje žive malena bića koja ne mogu ništa protiv Garga-Hugha koji je eto isto završio u blizini. Oh kako je svemir mali!
Slijedi „umakanje“ Discoveryja u istu. I gle, i Tilly je isto u blizini, na koji kilometar od točke umakanja.
Imala je sreće, skoro joj se Dis srušio na glavu kao onoj vještici iz Čarobnjaka iz Oza. :)
E to bi bio plot-twist koji bi mi sjeo. :vrazicak1:
Dakle od beskonačne mreže su tu mrežu sveli na fizičku planetu/šumu veličine Maksimira. Pomalo mi liči na poznatije fantasy igrice gdje u jednom trenutku pređeš u neki drugi „plane“ čiji nivo je za razliku od ostatka svijeta ograničen na malom prostoru. Riješiš kvest, a usput i sidequest (rezurektaš nekoga :mrgreen: ), vratiš se nazad i ajmo dalje na drugi kvest. Recimo, tražiti nekog Crvenog anđela. :)
A tu je (po meni iznimno loša) promjena problema s ekološkog da pogon na gljive sam po sebi šteti mreži, u taj bad trip s Hughom. A ja mislio da će pretpostavljeno uvođenje Mirror-Hugha ispasti bezveze…

- Uskrsnuće Hugha po duhu gljiva.
To bi mogao biti najmanji problem kad bi ispalo da je on samo kopija, ili nešto stvoreno iz Stametsovih sjećanja ili tako nešto, pa da bude scenarij poput onog s Bareilovim mozgom ili mnoštva zanimljivih iz TNG i drugih. Mnogo potencijal. No ne nadam se da će tako i ispasti.
Dakle najozbiljnije ubacuju religijski koncept u Trek? Najbliže tome bi bila Spockova katra ali to je ipak bilo kompletno kopiranje Spocka u Bonesa pa natrag u regeneriranog.
Na ovaj način bi Čudesnu šumu mogli iskoristiti za „backup“, pa kad netko pogine,jednostavno ga se kopira nazad. Ili čak i duplanje, osim ako u seriju ne uvedu i krščanoliki koncept duše pa može postojati samo jedna osoba u jednom trenutku. Bilo kako bilo, to bi zaokrenulo seriju u puno drugačijem pravcu, na tragu Altered Carbona.
U praksi će se to pretpostavljam svesti samo na način da sporednog lika ponovno vrate u seriju, i nakon par epizoda će svi zaboraviti što se je dogodilo. A kad pomislim da sam mislio kako bi glupav način bio da jednostavno prebace mirror-Huga u „naš“ Svemir. Iz loše ideje da se uopće i ide vraćati nekoga u još goru da se to napravi s gljivama…

- „Daj mi još tri minute…“
Baš tako mi je djelovalo. Ovima na brodu frka panika da prežive gljivino grickanje broda, dok tim u šumi polagano, ležerno, nigdje nam se ne žuri...
„Ajde dobro, evo vam još 3 minute kad ste već tako spori. Ako ne bude dosta izmislit ćemo vam još vremena samo da vi polako riješite kvest kak spada“.

- Onaj Burnhamin govor je zamoran, kao i većina do sada koji su isforsani i često izvan konteksta onoga što se dogodilo (za to bih mogao otvoriti zasebnu temu o drugoj sezoni).
I ovaj nastavlja tu tradiciju. Sa tim monologom o priči mi se na trenutak se činilo kao da se direktno obraća publici i ispričava što su priču gurnuli na tu stranu.
„Žao mi je nisam ja kriva, kreatori su krivi. Vaša Wady Willson“
Sad kad je Saru dobio m… izgubio ganglije bilo bi fora kad bi na kraju epizoda on i Pike prekinuli Michaelin govor i krenuli je podjebavati kao što su Kirk i Bones znali Spocka. Samo radi takvih scena bi se isplatilo dalje gledati. :mrgreen:

- U više zabavnom scenariju (onom na O ;) ) bih očekivao da početak sljedeće epizode počne kako Stamets sanja da mu prilazi Hugh sa velikom klobučastom kapom sa crvenim točkama, i govori „I am the mushroom!“. :mrgreen:

1

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 15 sij, 2021 9:47 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: SEZONA 2 EPIZODA 5 - Saints of Imperfection
Cvicek je napisao/la:
c/p mog komentara koji sam napisao ubrzo nakon gledanja te epizode:

Za početak 2 stvari za seriju općenito:

Cvicek je napisao/la:
- Dvojim da li bi se serija trebala zvati Michael Burnham Show, ili Star Trek Michael Burnham. Bilo je komentara da je pretjerano da samo Picard dobije svoj novi show, a ne ansambl TNG ere (uključujući DS9 i Voy), a eto, MB je dobila svoj show i prije nego se iskazala u nekoj prijašnjoj seriji.


Pa, malo je previše u fokusu što nije bio slučaj do sada u treku da se oko jednog lika toliko trude a ostali jedva dobe neki prostor...


Cvicek je napisao/la:
Čudesna Šuma
- Umjesto da, kako smo se nadali, iz serije izbace glive, oni u ovoj epizodi kao da su seriju odlučili predozirati istom da nabrzinu „potroše zalihe“ :D
Čak i ako u sljedećoj više neće spominjati, više im ne vjerujem da će sasvim odbaciti, a i ovako su ju s time do sada previše zagadili i počeli pretvarati u fantasy.
- U prvoj sezoni su miceljsku mrežu definirali da je razgranata po cijelom svemiru, i svim ostalim multiverseima. Praktički beskonačna.
Sad se se svodi na šumicu gdje žive malena bića


Pa micelijska mereža je beskonačna... to je mreža u kojoj je zapeo brod pola pola... a prostire se po cijeloj galaksiji... na prizoru nisi vidio kraj te iste...
...a oni su zavirili 'ispod površine' te mreže da isprave nastali problem... jest da je bio nelogičan...no šta je tu je...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 14 vel, 2021 8:35 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan