Sada je: ned 28 tra, 2024 4:58 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Grafičko unapređivanje foruma 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Grafičko unapređivanje foruma
S obzirom da smo zadnjih mjeseci promjenili neke stvari, bilo bi vrijeme da se polako forum krene i grafički poboljšavati....
U anketi ste se izjasnili (18:2) da bi htjeli sudjelovati u poboljšavanju.

Evo 3 prijedloga (a vi dodajte još poneku točku ako primjetite što bi se još moglo poboljšati)

1. Činovi
S obzirom da smo nedavno promjenili veličinu činova na 120*35 ... stari činovi su postali premali, i ne pristaju uz veće (120*120) avatare.
Zamjenio bih postojeće "standardne" činove sa sadašnjih 100*22 na punih 120*35.
Promjenili bi se svi "default" činovi od Ensigna do Ubertrekkija (koji je sam po sebi "poseban" - veličine 35*30 :? )

Dakle tu bi trebali "outsourceing" - nekoga ili tim tko bi napravio tako nešto.

U moderatorskom djelu foruma nitko se nije javio da bi to htio napraviti (a osobno sam antitalent za PC grafiku), tako da otvaram natječaj - da se dobrovoljac (dobrovoljci) jave!

2. Avatari
Naša galerija default avatara je.... ograničena :mrgreen:
Ostala je na razini iz sredine 2006. kad je Shadowmaster postavio par trek avatara i to je bilo to...
Ljudi su uzimali te avatare... često je dvoje ljudi imalo iste avatare...

Trenutačno imamo ukupno 12 avatara i to malih. 10 od njih je dimenzija 64x64

Tako da bih volio da isto kao za smajliće, krenete predlagati dobre avatare, veličine 120*120 piksela (*1), može i u ovaj topic a može i privatno meni na PM, ili email ili kako se već dogovorimo. Ako netko ima arhivu avatara - može mi poslati :)

*1 - bilo bi dobro da su do 16k, ali ukoliko bi to bilo premalo s obzirom da smo povečali max dimenzije avatara, promjenim to pravilo u 32k ili nešto slično :D

Naknadno bi, ukoliko postoji interes, dodali više kategorija .... pa recimo uz Star Trek, možemo staviti i kategoriju "ostali SF", ili one s mudrim izrekama, ili smješne slikice.... nebo je granica :)

I tu će se trebati izrezivati slike iz većih slika, tu isto vrijedi ono o mom antitalentu iz točke 1 :)

Trebali bi biti zastupljeni avatari iz svih ST serija/filmova, uključujući i novi ST11 film.

Kad sakupimo barem 40, postaviti ću ih, a stari će ostati još koji tjedan aktivni, da ih oni koji ih žele zadržati (možda buco, nightshoot...) mogu skinuti pa uploadati kao "svoje" avatare.

Trenutačni primjer lijepo usklađenih činova i avatara (iako u ovom slučaju nisu trek tematike) bi bili od npr. Trapavog i Dejanire.

Dakle, neka predlaganje novih, boljih avatara počne!

3. Izrada novog skina
To je nešto čime se najvjerojatnije bude pozabavio netko iz moderatorskog tim (ili ja kad mi se bude dalo :) )

Plan je napraviti 5. trek skin - tema "Orion Slave Girls" :biggrinlove: :mrgreen:
Ako netko smatra da bi neka druga tema bila bolja, ili da je to previše seksistički - neka se s argumentima javi sada ili neka zauvijek šuti! :twisted:

Samo napomena: ne mora biti da će se taj skin izraditi uskoro, ali plan postoji, i prije ili kasnije će se provesti :)

---

* moj 6000. post *

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 31 srp, 2009 1:03 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Grafičko unapređivanje foruma
...ok, fora... ja imam kolekciju avatara...
...pa bi mogao pogledati koji odgovaraju navedenim uvijetima...

...pa dal ih tebi pošaljem, ili stavim u ovaj topic... ?

...a što se tiće Orion slave girls skina...
...pa jedan zeleni već imamo...
...i ovaj bi trebao biti isto takav...
...kad je već tako onda uzmo boju koju ima zmajchek... ;)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pet 31 srp, 2009 1:33 pm
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Grafičko unapređivanje foruma
samo jedno malo upozorenje:
na netu ima dosta kolekcija avatara (The sci-fi world mi pada na pamet) koji slobodno nude avatare na koristenje, ali ako bi ih kao forum uzimali i stavljali u svoju galeriju mozda ne bi bilo na odmet obavijestiti siteove s kojih avatari originalno dolaze.
(ili ih negdje akreditirati ili tako nesto)

zato mi se cini boljom idejom da sami napravimo svoje aviche.
(kad uspijem stjerati buraza sa PC-a budem nesto malo poradio na tome.)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pet 31 srp, 2009 1:43 pm
Profil ICQ Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Grafičko unapređivanje foruma
Ja ti imam hrpu avatara i siggova na kompu iz svih ST serija/filmova, ali i iz drugih SF/F serija/filmova pa ti ih mogu dat za arhivu :thumbs2: Samo ću ti reć da imam preko 2000 avatara :mrgreen:

I što se tiče veličine avatara slažem se da se prijeđe sa 16k na 32k (može i 50k što se mene tiče) :thumbs2: , jer ja svakom od tih avatara koje imam moram smanjit kvalitetu na minimum minimuma da bi bio ispod tih 16k, što ne izgleda tak dobro :thumbs3:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 31 srp, 2009 1:49 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Grafičko unapređivanje foruma
Jesssss..... kako zadovoljno trljam ruke... Cvicek uspio si dokuciti ono sto ja nikada nisam za vrijeme udruznog srednjeg vijeka... omogucit ljudima da nam pomognu i graficki...

------ CVICEK 100% PODRŽAVAM TVOJ POST ------

Ako netko od ekipe zeli raditi skin, nasao je neki novi, treba pomoc kako ga izmjeniti ili implementirati neka mi se slobodno javi na pm.... objerucke cemo vas docekati i poacastit pivom... no naravno you have to play by our rules... budite spremni na izmjene i bogato cemo vas nagraditi.... nedajte se smesti cheep trikovima ljudi koji nisu u ovom projektu.... glavni smo Cvicek i ja i nitko drugi, dakle predsjesnistvo, tajnistvo i ostale persone vam nisu bitne... od njih jedino mozete dobiti nase kontakt podatke... a sve ostalo javite se nema direktno cisto da izbjegnemo sve moguce greske u komunikaciji... zasto to naglasavam vjeujte mi imamo razloga...

1. Ovo je "phpbb 3" forum i probajte naci skin za zadnju verziju foruma.
2. Razmisljajte o tome da slike u skinu budu optimizirane na web shemu boja ili kompresirane na sto manju velicinu jer znate da sva ekipa nema adsl i slicne tehnologije...
3. Izostavite sve reklame koje dodju sa skinom, promjenite sve linkove na nase no ostavite neku referencu da ste vi izmjenili skin od ---- ime autora --- da vas netko nebi tuzio... sto vise izmjena to bolje za nas... neki autori cak nude skinove besplatno u tom slucaju ne morate mijenjati linkove...
4. Prje nego sto nam mislite poslati skin napravite capture kako bi taj skin izgledao prije nego sto ga instaliramo cisto radi finalnih izmjena... (slike uploadajte na photobucket ili sl...)

(skin za glavni web)
Ako netko izrađuje skinove za Joomlu staru i novu (1.0 , 1.5) neka mi se javi posebno... jer za glavni web ide druga shema vezana za skin... tamo pak moramo staviti Avalonovu reklamu koja se dodjeljuje preko automatskog koda... pa treba ostaviti mjesto za njega...

_________________
slika


pet 31 srp, 2009 2:10 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Grafičko unapređivanje foruma
Jeeeeee... zainteresirao sam i Shadowmastera za projekt :veselje2:

Shadowmaster je napisao/la:
1. Ovo je "phpbb 3" forum i probajte naci skin za zadnju verziju foruma.
Ja bih samo napomenuo da ukoliko se radi o acidtech-related skinu - tada ukoliko na temelju bilo kojeg acidtecha napravite skin, meni će biti relativno lako da u njega ubacim sve one dodatke koje sam posljednjih pola godine instalirao

Za svaki ne-acidtech skin se puno toga treba izmjeniti da bi dodaci funkcionirali - tako da ako bi se radilo o skinu baziranom na nekom drugom (aqua, prosiver, subsilver i dr) onda je puno teže. Nije neizvedivo - ali problem je imati hrpu slobodnog vremena, a i kad se updatea onda se mora hrpa toga ispočetkaa mijenjati.

Kod acidtecha (tj naših skinova baziranima na tome) kad sredim dodatak za jedan skin - sredio sam i za sve ostale, samo trebam isti fajl poslati na 4 ili 5 mjesta :)

Što se tiče "grešaka u komunikaciji", ne vjerujem da će ih biti... mi smo tu da poboljšavamo forum, a sve što netko napravi - napravio je za forum/udrugu tj. za dobrobit svih nas.

A predsjedništvu vjerujem da je lijepše ako se ne moraju brinuti i oko toga - s obzirom da je sada stanje takvo da dokle god nema ekstremnih problema - imamo odriješene ruke... nije više kao za vrijeme, kako kažeš, "udružnog srednjeg vijeka" ( :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: )
Ja sad konačno imam osjećaj da nije više stanje da se 80% vremena trudim da mi se dozvoli nešto napraviti, a 20% vremena da to za što sam se izborio i složim... sad je suprotno :)
Meni lijepo :D

I da usput ovdje odgovorim na bobino pitanje:
Mr.bobo je napisao/la:
...e kad smo kod skinova...
...što sve treba da se napravi nova boja...hpr Kardasijanska... (siva) ili Jem'Hadarska... (purple)... ?

...te kako je mogu pomoći oko toga... ?

Evo ovako:
Na ovoj stranici s nekolicinom klikova mišem možeš sam napraviti acidtech boju koju god želiš, sve je WYSIWYG tako da vjerujem da ćeš se snaći:
http://www.stsoftware.biz/phpbb30_style.acidtech.html

Naravno, uz to bi trebao još i nabaviti nove slikice ST brodova ili ST stvari opčenito (kao što postoje za postojeće) i to dodati, da se dobije Trek štih... dakle malo bavljenja grafičkim stvarima...
Ja još nisam prerađivao skinove, tako da će ti na detalje SM moći bolje odgovoriti nego ja. Uglavnom, kako god izmjenio slike i sl., ako ti sve radi kako spada po defaultu (uvijek mogu isprobati na nekom test sajtu) ja ne bih trebao imati problema da u to ubacim i Quick reply i ostale dodatke.

Mr.bobo je napisao/la:
...ok, fora... ja imam kolekciju avatara...
...pa bi mogao pogledati koji odgovaraju navedenim uvijetima...

...pa dal ih tebi pošaljem, ili stavim u ovaj topic... ?
Kako god ti je lakše...

Mr.bobo je napisao/la:

...a što se tiće Orion slave girls skina...
...pa jedan zeleni već imamo...
...i ovaj bi trebao biti isto takav...
...kad je već tako onda uzmo boju koju ima zmajchek... ;)
Može biti drugačije boje, svakako.... možda neka kombinacija žute, roze, crvene.. bilo koje boje koja bi pristajala Orionkama :) ... kao što možeš vidjeti na linku iznad...

@Ant, i mene mrvicu mući mogućnost povrede copyrighta... zato je jesam za da napravimo svoje (i tu opet dolazimo do toga da sam ja antitalent za to... ne znam ni kak spada smanjiti neki npr. 200*200 avatar na 120*120 da bude unutar okej kilobajtaže, a da ne izgleda mutno :oops: )

@Sovereign - ako puno predloženih avatara neće izgledati dobro na samo 16k, svakako ću to povećati na više... ti samo ako ti je tako lakše, pripremi da je veličina 120*120 a dalje onda mi vidimo...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 31 srp, 2009 4:14 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Grafičko unapređivanje foruma
@Cviček: Moji avatari su trenutno veličine 150x130 piksela, ali ih lako smanjim :D I negdje maksimalno 40kb veličine.

Što se tiče novog skina, ja bi se rado bacio na izradu Cardassian skina, ako mi netko pokaže kak se to radi :D

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 31 srp, 2009 4:23 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Korisno korištenje ikona tema
4. Ikone tema

Kako bi povečali preglednost aktivnih tema, došao sam do sljedeće ideje:

Svim aktivnim Trek temama se doda ikona teme "startrek".
Ukoliko pokušate otvoriti neku temu, vidjet ćete ju na listi, kao i u aktivnm temama primjer sa "7x04 - Repression". Ako imate bolju ikonu, predložite ju, samo zamjenim postojeći fajl s novim i to je to.

Želim svim Star Trek temama editirati aktivnu temu da bude ta "startrek"

Tako će oni koje zanimaju ST teme lako vizualno na popisu aktivnih tema vidjeti koje su to teme, lakše se snalazili.

BTW, neće se trebati ručno editirati sve te teme, ako ste slučajno na to pomislili, već će se bazi dati naredba da svim temama u određenim podforumima dodjeli da ima "startrek" ikonu teme. Ubuduće bi se pri otvaranju Trek tema one odmah označile da su ST teme.

To bi bio prvi dio plana...

Komentari?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 17 vel, 2010 4:03 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Korisno korištenje ikona tema
Da, to bi bilo puno preglednije, a i ljepše izgleda tako da se slažem :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 17 vel, 2010 1:02 pm
Profil YIM Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Smajlići
Fora šta ste počeli označavati ST teme sa onim komunikatorom, lakše ih je uočiti. Samo meni taj smajlić/komunikator nije baš oku ugodan neš, i velik je. Predlažem promjenu ako ima neki manji/ljepši.

Evo jedan moj prijedlog... slika :komunikator2: (ovaj je tu čisto usporedbe radi...)

_________________
slika


sri 17 vel, 2010 3:22 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Smajlići
Da, malo je veliki sam po sebi
A još i 32*32 za koji piksel razvuče ekran (što nije big dijl ali eto da spomenem), no to je standardna veličina pa tih 2-3 piksela ne smeta toliko, valjda...

Ovu koja je sada sam uzeo od smajlića... i svakako je privremena dok se ne nađe neka druga :)

Prijedlozi su dobrodošli, pogotovo ako imaš ti ili itko drugi za predložiti sličnu.

Htio bih označiti i sve SF&F teme nekom ikonicom, pa i za to primam prijedloge.

I na kraju vidjeti da li bi i za udružne teme, za kutke i sl. stavili isto neku ikonicu...

I onda sve standardizirati (približno ista veličina za svaki tip, a i da budu komplementarne ili kak već da kažem)

I tak... valjda će to barem malo pomoći snalaženju...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 17 vel, 2010 3:39 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Smajlići
T'Rapavi je napisao/la:

Evo jedan moj prijedlog... [ http://i47.photobucket.com/albums/f170/jbnd/Smilies/trek.gif?t=1266412738 ] :komunikator2: (ovaj je tu čisto usporedbe radi...)


...meni je ljepši cvičekov...
...ovaj tvoj je nekako manje ugledan... :D

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 17 vel, 2010 4:00 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Korisno korištenje ikona tema
Super ideja...
Još jedna novotarija na forumu...
A i preglednost aktivnih tema će se poboljšati...
Ja osobno ne koristim opciju s aktivnim temama...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 17 vel, 2010 4:03 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Smajlići
Evo oba "uživo" pa usporedite :)

slikaslika

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 17 vel, 2010 4:06 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Smajlići
Meni je osobno Trapova verzija bolja :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 17 vel, 2010 4:12 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan