Sada je: pet 29 ožu, 2024 8:05 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
 Uloga korisnika u napretku foruma 

Smatrate da:
Svi smiju sudjelovati u napretku svojim prijedlozima kako unaprijediti forum 90%  90%  [ 19 ]
Osoblje je to koje treba to raditi u ime svih, a na korisnicima je samo da se zabavljaju i ne razmišljaju o tome 10%  10%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 21

 Uloga korisnika u napretku foruma 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Uloga korisnika u napretku foruma
Dugo već vrijeme razmišljam koliko "obični korisnici" trebaju sudjelovati u napretku foruma.... ovo je poluprivatni topic... jer jako me zanima vaše mišljenje...

Dakle... da li bi htjeli:

A) da vas se više pita za mišljenje oko najbitnijih promjena koje će se raditi, jer forum je ipak tu za sve nas da nam bude što bolja zezancija i želite barem savjetodavno utjecati na neke od promjena koje će se dogoditi...

B) Smatrate da su takvi topici gnjavaža za koju vas nije, i ne treba biti briga, admini i moderatori su tu da vode brigu oko foruma, sami rade na poboljšanjima a na vama je samo da se tu zabavljate i ne mislite o ozbiljnijim stvarima.

...

Recimo, jedna od budućih tema mogla bi biti da li mislite da trebamo ostati prvo i primarno Trek forum, dodatak na udrugu, i da se ne otvara previše novih podforuma za SF, ili bi vam bilo draže da polako postajemo opčenitiji SF forum s velikim naglaskom na Trek, gje će se po potrebi otvarati novi, uglavnom SF, podforumi.

A možda će biti još nekih grafičkih promjena (tipa novi default činovi, avatari i sl...) pa će biti tema "Predloži ST avatar" i sl...

Samo bez svađe molim, da ne bude :spenkanje: :zubo:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 05 srp, 2009 12:47 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
[rezerviran post]

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 05 srp, 2009 12:47 am
Profil
Imperial Fleet Commander
Imperial Fleet Commander
Avatar

Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm
Postovi: 2067
Lokacija: Agud Aser, Andoria
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: </3
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
1. mislim da je super što obične korisnike uključujete u Forumska pitanja (npr. tema "Novi skin foruma" ili pak dodavanje smajlića). Znači da vam je ipak stalo do našeg mišljenja i da niste "Alfa i Omega moderatori".
2. Ideja o pretvaranju Foruma u općeniti SF forum mi nema smisla, jer ovo je ipak Udruga ljubitelja Zvjezdanih Staza

Eto, toliko :sesir2:

_________________
slika


ned 05 srp, 2009 9:11 am
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
Glasam za opciju jedan, jer uvijek netko može dat dobar prijedlog, nebitno od tog jel forumaš običan user, mod ili admin :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 05 srp, 2009 9:21 am
Profil YIM Web stranica
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
Dakle...kod nekih...jako,jako,jako važnih pitanja, može se pitat i forumaše...ali da to ne bi prešlo u neku čudnu demokraciju koja graniči s anarhijom....

što se tiče SF podforuma...mislim da se sve u životu pa tako i ovaj forum mora razvijat, ako ne želi zaostat i ispast iz utrke... morate nuditi korisnicima raznolik spektar usluga(čitaj podforum) da nam bude zabavno sve skupa.... Inače će ova priča, kad-tad, završit sa odbrojavanjem do nula, pritiskom na gumb gdje će sve postat crno(ili bijelo ne znam što) i komentarom: Bilo je zabavno dok je trajalo....
Ne dajmo da prestane bit zabavno....

slažem se da veliki naglasak mora ostat na ST-u jer to je razlog postojanja ovog foruma...ali moramo se razvijat i prema našim kolegama ostatku SF-a pa čak i F-a... jer tako ćemo dovest nove ljude na naš forum...približit im ST i pokušat djelovat na njih da ga i oni počnu usrdnije gledat i cijenit....kao što će i oni na nas...i opstanak ovog Foruma

Hvala!

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


ned 05 srp, 2009 11:21 am
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
dašo je napisao/la:
... morate nuditi korisnicima raznolik spektar usluga(čitaj podforum)...

:val:
Tako je! Oćemo podforum za likove i glumce! :indeed:

I da, glasala sam za prvu opciju. :thumbs2:

_________________
Image


ned 05 srp, 2009 12:44 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
Liberite-Egalite-Fraternite

Ili kako to već ide. To što obični korisnici mogu otvarati vlastite topice i predlagati nove podforume je znak ležernijeg stava foruma. Vodstvo je tu samo da čuva red i kulturu, te eventualno miče nepoželjne postove, ne da budu bogovi i batine.

Prva opcija naravno. :thumbs2:


ned 05 srp, 2009 1:37 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
...nije poanta foruma da diskriminira nekog...
...jednostavno nekakva hijerarhija treba postojati...
...naravno da...


Svi smiju sudjelovati u napretku svojim prijedlozima kako unaprijediti forum

...a ako se netko dodatno zalaže, ponudit će mu se mjesto u osoblju...
...samo svojim zalaganjem i prijedlozima kreirate situaciju na ovom forumu... ;)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 05 srp, 2009 1:49 pm
Profil ICQ Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
treba pospajati hrpu istih topica (recimo, koja ste trek vrsta) i ove koji su jednom otvoreni, a nikad na njih nije odgovarano, zbrisati ih

_________________
Dif-tor heh smusma!


ned 05 srp, 2009 2:17 pm
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
Mislim da je tu važno da se pojasni što jer to napredak foruma? Što bi to značilo. Povijest ovog boarda je pokazala da to nije baš tako bistro i uvijek tako jednostavno pitanje.

Sustav upravljanja se nema što izmišljati, on je jasan. Samim činom dolaska na board i sudjelovanjem u diskusijama dajete doprinos. Drugo je pitanje (ono s početka) koliko se to dopada pučanstvu i članstvu. :wink:

Pozdrav
Proleterskih brigada 5

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


uto 07 srp, 2009 8:20 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
14:0 ... WOW!
Dakle, stvari su jasne, očekujte poneki topic uskoro :)

poluofftopic:

Alokin je napisao/la:
1. mislim da je super što obične korisnike uključujete u Forumska pitanja (npr. tema "Novi skin foruma" ili pak dodavanje smajlića). Znači da vam je ipak stalo do našeg mišljenja i da niste "Alfa i Omega moderatori".
Ja bih prvi otišao kada bi se to nužno od mene tražilo.... želim čuti mišljenja i "osoblja foruma", ali isto tako i mišljenja "običnih korisnika" - ali i predsjedništva (volio bih da ponekad i netko od njih da poneki savjet, ili pitanje tipa "voljeli bi da se instalira to i to", ili "ovo bi bilo korisno da se promjeni radi udruge" :)
dašo je napisao/la:
Dakle...kod nekih...jako,jako,jako važnih pitanja, može se pitat i forumaše...ali da to ne bi prešlo u neku čudnu demokraciju koja graniči s anarhijom....
Ne brini, do anarhije neće doći... mogao bih recimo postaviti anarhija forum na Anarhisti.com recimo, i svatko tko se registrira postaje automatski admin.... pitam se koliko bi takva čista anarhija trajala :-k :D
Spet je napisao/la:
Tako je! Oćemo podforum za likove i glumce! :indeed:
Ako je o ST glumcima, i postoji dovoljno ljudi koji bi htjeli neki tqakak ili sličan ST podforum - i ima takvih topica - ja osobno sam za :)
modesty blaise je napisao/la:
treba pospajati hrpu istih topica (recimo, koja ste trek vrsta) i ove koji su jednom otvoreni, a nikad na njih nije odgovarano, zbrisati ih
Ako primjetiš, klikni na uskličnik pored posta, i upiši šta predlažeš da se promjeni.... 20 sekundi posla :)
buco je napisao/la:
Mislim da je tu važno da se pojasni što jer to napredak foruma? Što bi to značilo. Povijest ovog boarda je pokazala da to nije baš tako bistro i uvijek tako jednostavno pitanje.
Istina, ali mi ne trebamo "ponavljati greške naših očeva", pa i svoje greške ukoliko ih je bilo...
A značilo bi da ima sve više ekipe, naprednije funkcije, i da bude jedno lijepo mjesto za dobru zezanciju i rasprave o zanimljivim topicima... uz održavanje reda ne radi toga da bilo tko ispadne bog, neto zato da barem velikoj večini bude lijepo (možeš se truditi koliko hoćeš, ali nikad neće baš svi biti zadovoljni)
Tako nekako ja na to sve gledam :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 09 srp, 2009 10:55 am
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
buco je napisao/la:
Mislim da je tu važno da se pojasni što jer to napredak foruma? Što bi to značilo. Povijest ovog boarda je pokazala da to nije baš tako bistro i uvijek tako jednostavno pitanje.

Sustav upravljanja se nema što izmišljati, on je jasan. Samim činom dolaska na board i sudjelovanjem u diskusijama dajete doprinos. Drugo je pitanje (ono s početka) koliko se to dopada pučanstvu i članstvu. :wink:

Pozdrav
Proleterskih brigada 5


Ovo je točno al mislim da nekog prevelikog napretka od ovoga što je danas ne može bit, možda bit samo koraka unatrag ....


sub 11 srp, 2009 1:40 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
PrincMatias je napisao/la:
Ovo je točno al mislim da nekog prevelikog napretka od ovoga što je danas ne može bit, možda bit samo koraka unatrag ....
Ja mislim da može još puno napredovati, bilo u tehničkom, bilo u nekakvom društvenom smislu... hm.. I guess ja ne bih bio ovdje da mislim da smo napravili sve što se može napraviti.

Prvi primjer će biti kad otvorim topic "Grafičko poboljšavanje foruma" i uvjerim te da je tako :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 11 srp, 2009 2:20 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Uloga korisnika u napretku foruma
Ja kad odlucujem uzimam u obzir ono sto mi se kaze ako mi se ne kaze nista odlucujem po svojim odrednicama.... pa ako to negog smeta, sta da kazem treba reagirati unaprijed a ne unazad..

_________________
slika


ned 12 srp, 2009 4:03 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan